Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Składka zdrowotna dla bezrobotnych. Resorty prowadzą konsultacje

Składka zdrowotna dla bezrobotnych. Resorty prowadzą konsultacje

Wyświetlaj:
sza / 95.49.81.* / 2014-07-21 15:56
Wszyscy zarejestrowani bezrobotni,dla których urząd i rząd nie ma pracy z umową o pracę( tylko taka praca daje ZUS i ubezpieczenie rodzinne)powinni od państwa dostawać zasiłek dla bezrobotnych w wysokości połowy płacy minimalnej ,nie mniej niż kwota zasiłku socjalnego ,pozwalającego na godne trwanie w ubóstwie.Ci ludzie muszą coś jeść i mieć dach nad głową.Taki mamy klimat,tak głosowałeś jeden z drugim...taki mamy nierząd...
szklarek / 2014-07-21 16:02
Nie tylko taka, umowa agencyjna, zlecenie, samozatrudnienie też dają "ZUS".
sza / 95.49.81.* / 2014-07-21 16:26
Naiwność Polaków już się wyczerpała,takie umowy zlecenia możesz sobie wsadzić wesz gdzie...Gdzie masz prawa do urlopu w takich umowach? Gdzie staż pracy i wysokość urlopu po przepracowaniu 10 lat na umowie o dzieło,ajencyjnej,zlecenie,samozatrudnienie ??? Samozatrudnienie ,owszem tak jak w Anglii ,masz firmę i podatku nie płacisz jak nie osiągniesz kwoty wolnej od podatku.Działasz,zarabiasz,stać Cię na życie bez luksusów ale nic nie płacisz.A u nas już na początek przymusowy ZUS ,nawet jak nic nie zarobisz w danym miesiącu to i tak musisz haracz zapłacić do ZUS...Kwota wolna od podatku w Polsce to ok. 3000 zł rocznego przychodu...tj. 250 zł miesięcznie !!!! Zbieracz puszek musi w Polsce zapłacić podatek ,bo więcej zarobi na zbieraniu złomu ...Taki mamy rząd i na takich głosowali Polacy ,taki klimat
szklarek / 2014-07-21 16:27
Co kwestie pracownicze mają wspólnego z ubezpieczeniowymi, do których się odniosłem ?
sza / 83.6.2.* / 2014-07-21 17:00
Ano nic nie ma według Ciebie.A według mnie ma ,bo taką mamy Konstytucję ,a tam jest zapisane iż każdy Polski obywatel ma prawo do bezpłatnego korzystania z usług medycznych w państwowych placówkach zdrowotnych. Ty powiesz teraz ...to trzeba zmienić Konstytucję. Ja powiem ,trzeba zmienić rząd,który doprowadził do takiego stanu polską gospodarkę.Aby trwać przy władzy,drukują pusty pieniądz,aby wypłacać pensję w ministerstwach zdrowia,sprawiedliwości,kultury ,..itd. temu rządowi brakuje pieniędzy na wypłaty budżetowe,za mało z podatków,za mało z VAT,jadą na kredytach unijnych już od paru lat...to jet potajemne pompowanie kasy w marionetkowe rządy .Unijne dotacje,przekręt w białych rękawiczkach.Oby tylko sprzedawczyki utrzymali się przy władzy..jak najdłużej. A ogłupiała gawiedź się cieszy z oddanej autostrady...oni tą autostradą nigdy nie pojadą .Nie stać ich na samochód ,nie mówiąc już o opłacie za przejazd.Kredyty,dotacje,wypożyczalnie rowerów,autostrady na Polskiej ziemi,co z tego będą mieli Polacy ? To wszystko są zagraniczne firmy zarządzające i płacące podatki na wyspach Bahama...Taki mamy klimat,tak żeście głosowali
szklarek / 2014-07-21 21:46
Co ja powiem, to ewentualnie napiszę i na mojej skromnej osobie jasnowidztwa nie uprawiaj.

Nie tylko praca na etacie daje ubezpieczenia społeczne i zdrowotne jak napisałeś- ot i cała filozofia. Czy to tak trudne napisać coś ad rem ?
Dawid zwolennik Nowej Prawicy / 82.145.222.* / 2014-07-21 15:24
Doradca zawodowy w Urzędzie Pracy powiedział mi kilka słów które zapamiętałem: musi pan sam chodzić po firmach i pytać się o zatrudnienie, źle prowadzi pan rozmowę z pracodawcą dlatego pana niezatrdnił itp. Podatki rosną a urzędnicy się cieszą bo mają na premie za swoje nieubstwo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dkdd / 83.27.65.* / 2014-07-21 12:53
nie można od takich krwiopijców oczekiwać normalności, wyborcy po wykończą naród
kraj jahusów / 178.36.242.* / 2014-07-21 12:13
Wszystko prócz normalnych rozwiązań takich jak np. w Finlandii.

Najnowsze wpisy