Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Składka zdrowotna zniknie? Konstanty Radziwiłł chce zmian dla pacjentów

Składka zdrowotna zniknie? Konstanty Radziwiłł chce zmian dla pacjentów

Wyświetlaj:
Ms983 / 31.61.136.* / 2015-10-29 11:21
Na obecną chwile składke zdrowotną odliczamy od podatku dochodowego. Wiec defacto i tak płaci państwo. Więc jeśli nie będziemy płacić składki i dalej taki sam podatek to nic nam to nie da. Ale o tym to chyba większość z nas wie mam nadzieje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mnm / 89.228.243.* / 2015-10-29 12:08
Odpowiem inaczej czy piszący tu dyrdymały i populistyczne teksty zdają sobie sprawę , że zapłacą więcej podatku dochodowego w części za ROLNIKÓW , którzy takiego nie płacą a dotąd płacili w stosunku do nas symboliczne 100 zł składki zdrowotnej .
ałtor / 109.151.48.* / 2015-10-29 11:58
Obawiam się, że większość Polaków nie ma zielonego pojęcia. Wystarczy im hasło likwidacji NFZ i składki zdrowotnej i już czują się bogatsi. O tym, że te pieniądze na leczenie i tak trzeba będzie ludziom jakoś zabrać już nie myślą. Zmiana sprawi jedno - potrzeba będzie więcej pieniędzy bo opieka zdrowotna będzie się należała każdemu bez względu na to czy się do tego dokłada czy nie. Dla zobrazowania podam przykład - Polak pracujący za granicą i tam płacący podatki będzie mógł przyjechać do ojczyzny i leczyć się na koszt pracujących w kraju. Do tej pory mógł też się leczyć w Polsce za darmo ale musiał przedstawić europejską kartę ubezpieczenia wydaną przez państwo w którym płaci składki dzięki czemu NFZ dostawał refundację. Teraz nie będzie już trzeba się zajmować takimi p********* bo Polska jest wystarczająco bogata żeby finansować leczenie każdemu, nawet temu co nieźle zarabia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zYx / 188.146.75.* / 2015-10-29 11:46
Państwo płaci z tych pieniędzy które nam zabrało czyli PŁACIMY MY. JEŚLI KTOŚ ZAPŁACI CI ZA COŚ PIENIĘDZMI KTÓRE PRZED CHWILA WYRWAL CI PRZYMUSEM Z KIESZENI, TO NADAL UWAŻASZ ZE TO ON ZAPŁACIŁ I WSZYSTKO JEST OK?
TOMASZ 13 / 83.6.114.* / 2015-10-29 11:18
bARDZO DOBRZE PANIE SENATORZE ,,NIE MOZNA ZABIERAC TYM CO LEDWO WYZYJA Z ZAROBKU ,I ZUSY OPLACIC NIE CZ CZEGO ZYC .NAJBARDZIEJ BRAC SIE ZA PRZEMYTNIKOW,PAPIEROSOW WODKI I DOPALACZY ,TE OSOBY NISZCZA RODZINY NASZE DZIECI ,DORABIAJA SIE KROCIE ZYJA WLUKSUSACH ,BO KLANY RODZINNE KRADNA ZLODZIEJE ,NIE MAJA BOGA W SERCU ,TEN CO PRZEMYCAL ROBI TO NADAL KIERUJA SIATKA I ZA TYCH SIE BRAC ,HANDLUJA W BLOKACH MAJA SWOICH KURIEROW ,TO SIE WIDZI ,,PANSTWO PRAWNE ZDOBEDZIE PIENIADZE ,WYSTARCZY ROZLICZAC ,ZLODZIEJE NA DZIECI PRZEPISUJA NA KUZYNOW MIESZKANIA SAMOCHODY ,TYLKO KIEDY TO DZIECKO TAK ZDAZYLO SIE DOROBIC ,OD TEGO TRZEBA ZACZAC ,JEZELI KTOS LAMAL PRAWO LAMIE JE NADAL ZWIAZKU PRZEMYTOW .
Aleksander856 / 89.69.129.* / 2015-10-29 11:12
Ciekaw jestem, jak w tym kontekście Pan Radziwiłł widzi konieczność napełnienia przepastnych kieszeni pazernych lekarzy oraz pozostałych pracowników służby zdrowia?.
macin / 212.33.83.* / 2015-10-29 11:33

kieszeni pazernych lekarzy

Jestem lekarzem, pracuje za mniej niż średnią krajową na pełnym etacie, a i tak mam jedne z wyższych wynagrodzeń w szpitalu w którym pracuje. Tusk Cię ma kolego, żyjesz w stworzonym przez niego matrixie. Zarobki lekarzy są śmieszne, za ten etat rodziny bym nie utrzymał. Tyle ze zamiast stać w kolejce po zasiłki bierzemy sprawy w swoje ręce i po 8 godzinach pracy na etacie idziemy dodatkowo na 16 godzinny dyżur. A potem rano znów na 8 godzin. (najlepsi tak potrafią przez tydzień) Jaki jest stan lekarza po 24 (48, 72, 96) godzinach pracy możesz sobie wyobrazić. Jaki jestem uprzejmy, jaki dokładny, ile błędów popełnia po tym czasie. A ucierpisz na tym TY. Nawet jak lekarza osądzą i ukarzą za błąd w sztuce to zdrowie albo życie stracisz TY kolego, I nikt Ci tego nie odda.
Więc myślę, ze to tobie powinno zależeć żebym ja miał dobre zarobki, tak żebym nie musiał pracować po kilkadziesiąt godzin bez przerwy żeby utrzymać rodzinę.
mam_tego_dosyć! / 87.205.214.* / 2015-10-29 12:36
100 % racji! Jestem żoną lekarza, znam to od środka i z własnego doświadczenia. 30 lat biedowania. Większość lekarzy pracuje znacznie więcej i znacznie ciężej niż inni ludzie. Potem ich dochody sumuje się i liczy jako przychód na równi z tymi którzy pracują 8 godzin i wychodzi, że dużo zarabiają.

Ma Pan rację, ludzie powinni zatroszczyć się o kondycję lekarza, bo to ich zdrowie na tym ucierpi.
Jak psuje im się samochód, to nie narzekają, że to drogo kosztuje. Jak trzeba zapłacić weterynarzowi, płacą. Za remont i wesele też.
Statystyki pokazują , że w Polsce jest 2 lekarzy na tysiąc osób i liczba ta spada. Kto będzie leczył?http://ec.europa.eu/health/reports/docs/health_glance_2012_en.pdf str. 69

Młodzi lekarze wyjeżdżają, pediatrów i lekarzy rodzinnych nie ma, nikt nie robi tej specjalizacji. Rząd musiałby zadekretować przymus pracy dla lekarzy w wymiarze 16 godzin, bo młodzi nie chcą być lekarzami na takich warunkach jakie im Polska proponuje (a teraz zechce pogorszyć). A rząd może zadekretować, bo lekarze podlegają takim rygorom. Nie życzę Wam wtedy chorować. Zyczę wszystkim zdrowia i opamiętania. Bo skoro lekarze maja tak dobrze, to dlaczego niewielu tego miodu chce?
sporkey / 109.231.63.* / 2015-10-29 12:18
Ty szmato lekarska. Idź popracować na budowę jak ci mało. A za przyjscie do pracy po dyżurze powinna być dyscyplinarka.. Moim zdrowiem nie będziesz szastał, przychodząc do pracy zmęczony,
Ku przestrodze / 87.205.214.* / 2015-10-29 12:49
Lekarz jak zechce własnymi rękami postawi dom i znam niejednego, który to zrobił (od fundamentów po dach, instalacje i wszystko), i zrobi to nie gorzej niż niejeden fachowiec.

Ty sam szastasz swoim zdrowiem, właśnie to zrobiłeś, pisząc takie słowa ściągnąłeś na siebie złą energię. Taka energia jest jak rój pszczół. Trudno się od niej uwolnić, z niej biorą się wszystkie choroby.
Monika916 / 213.199.251.* / 2015-10-29 11:07
Witam bardzo dobry pomysł Panie Senatorze.
równość to wielkość narodu / 77.253.184.* / 2015-10-29 11:06

Zapewnił, że nie ma nic przeciwko prywatnym ubezpieczeniom. Jego zdaniem nie może być jednak tak, by dodatkowe ubezpieczenia były wymówką dla państwa przed zapewnieniem usług na przyzwoitym poziomie, nie każdego przecież stać na to, żeby płacić za leczenie.

w koncu jak w XXI wieku
a było jak w czasach niewolnictwa tylko uprzywilejowani dranie
reszta Bóg dał Bóg zabrał
Bravo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mirra12 / 83.6.114.* / 2015-10-29 11:04
składki zusu powinny być mniejsze ,Tyle darmozjadow utrzymujemy ,zarabiamy 2tys a 1000 oddac dla zus ,male firmy padaja przez zus
KAZAN / 83.6.114.* / 2015-10-29 11:09
JEST TO PRAWDA ZUSY NAS GOLOCA OKROPNIE ,JEST STRASZNIE DUZY ,OPLACAMY URZEDNIKOW NASZYMI SKLADKAMI ,tAK DUZO BYSMY MIELI NA KONCIE POLICZCIE NAWET PO 800ZL ROCZNIE I LATA NA KONCIE ILE BY BYLO KASY NA STAROSC
JANEK1910 / 185.26.182.* / 2015-10-29 10:57
PEWNIE NIE ZOSTANIE MINISTREM ZDROWIA BO ZA MĄDRZE MÓWI..JEST TO DOBRE ROZWIAZANIE STOSOWANE W PAŃSTWACH PRAWA...A PRZECIEZ NFZ TO POTEŻNY STWÓR MOCNO POWIAZANY Z BISNESEM ...NO I FABRYKA MIEJSC PRACY NA KTÓRĄ PŁACA PODATNICY ZE SWOJEJ SKŁADKI ZDROWOTNEJ..KTO ZLIKWIDUJE MIEJSCA PRACY ..A DZIE DA SWOICH WYBORCÓW..
al539 / 37.152.18.* / 2015-10-29 10:53
Czyli powrót do starej zasady: czy się stoi , czy się leży tyle samo się należy
Danusia1 / 195.116.156.* / 2015-10-29 11:04
Z usług lekarskich, przede wszystkim, korzystają ludzie chorzy.Proste. A chorzy są ci, którzy : mieli wypadek, trapi ich choroba genetyczna lub ich organizmy są zniszczone skutkiem niewłaściwej diety bądź przeforsowania jakiejś części tego organizmu.Proste. kto więc jest w grupach tego ryzyka. Potencjalnie każdy. Sprawiedliwość społeczna więc jest jak najbardziej na miejscu.
zulusczaka / 77.113.32.* / 2015-10-29 10:39
Obawiam się, że środowiska związane z biznesem zdrowotnym chcą przede wszystkim usunąć ograniczenia w budżecie służby zdrowia. Obecnie wydatki na zdrowie ograniczone są przez budżet NFZ - nie można wydać więcej niż do niego wpływa. Po zmianie będzie można żądać wciąż więcej i więcej.
Niestety wszystkie dotychczasowe reformy służyły jedynie poprawie warunków pracy lekarzy, warunki płacy i pracy a pacjent jak był źle traktowany tak jest. W ramach reformy służby zdrowia należy otworzyć zamknięte przez Buzka Akademie Medyczne oraz licea medyczne dla pielęgniarek. Ograniczy to roszczenia zarówno lekarzy jak i pielęgniarek.
mqmq12 / 141.0.12.* / 2015-10-29 16:52
Gdzie i kiedy kiedykolwiek zamknięto Akademię Medyczną w Polsce? Jeśli już to otworzono nowe!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rez. / 85.232.245.* / 2015-10-29 10:48
Po upadku komuny weszliśmy w nowoczesne technologia. Dziś ludzie żyja 8 lat dłużej, a śmiertelność noworodków zmniejszyła sie 10x. To kosztuje ogromne pieniądze. Nie starcza na pensje personelu i warunki hotelowe pacjentów. Żadna Akademia Medyczna nie została zamknięta, wydził lekarski kończy więcej absolwentów niż wcześniej. Na pielęgniarski nie ma chętnych. Syf, bród i smród oraz 10 chorych na godzine to poprawa warunków pracy lekarzy. Może 3,5 tyś. na etacie dla lekarza to poprawa zarobków. Zarobki się porawiają jak sie prauje 2x więcej, większość nie daje rady i ucieka zagranice lub do prywaty. Za 4% pkb lepiej nie bdzie.
cvc815 / 89.68.7.* / 2015-10-29 10:39
a dlaczego Polacy mają łożyć na leczenie nierobów czy innych żuli?
qbby / 91.217.114.* / 2015-10-29 10:50
A co z tymi co nie dostają umowy i z braku innych mozliwości musza pracowac na czarno!!!!!??????????
Zapewnie nie wiecie jak to jest
do qbby / 77.252.251.* / 2015-10-29 10:59
pracuje na czarno ma pieniądze może się sam ubezpieczyć ale po co? skoro moga inni płacić za niego co nie?
przykre / 77.252.251.* / 2015-10-29 10:49
bo to głownie elektorat pisu i teraz z naszych pieniędzy będą im się odwdzięczać za głosy żeby sobie poparcie na przyszłość zapewnić
1234mn / 77.252.251.* / 2015-10-29 10:33
gdy zniknie składa znikną również pieniądze i skądś te braki trzeba będzie uzupełnić, oczywiście likwidacja NFZ to zupełnie co innego oczywiście że jest to niepotrzebna instytucja ale jak województwa zaczną rozdzielać te pieniądze to tez utworzą sobie jakieś urzędy oddziały itp i dalej pieniądze będą szły na urzędników nie ma się co oszukiwać. a najgorsze jest to że ludzie którzy pracują i płacą podatki składki to w większości nie mają czasu na latanie po lekarzach najwięcej w kolejkach tych co nie mają nic do roboty i dla rozrywki sobie chodza i tworzą tłum idzie do lekarz bo juz dawno nie był, no i babcie chore biedne emerytki co by zabiły jak do drzwi gabinetu zbliży się człowiek który jest w kolejce za nimi.
wyborca 1955 / 195.245.217.* / 2015-10-29 10:26
NFZ przysporzył więcej kłopotów i nieprawidłowości niż coś dobrego dla obywateli, ich pobory i wystroje gabinetów mówią same za siebie, że tworzyli wszystko dla siebie, a nie podatnoków
wert172 / 212.33.77.* / 2015-10-29 10:24
WIECIE O TYM ŻE ====== NADMURÓWKA "POLICJANCI ŻOŁNIERZE NIE BĘDĄ PŁACI NIC !!!! kompletnie nic bo teraz PŁACĄ TYLKO ZDROWOTNĄ SKŁADKĘ !!! ===== UWAGA TO JESZCZE NIE KONIEC !!!-----============ KSIĘŻA PŁACĄ TAKŻE TYLKO !!!! ZDROWOTNĄ SKŁADKĘ i tez nie będą NIC PŁACIĆ :)))) DO BUDŻETU !!! KTO TO POKRYJE TY WYBORCO PISu i ty Polski Patrioto CO GŁOSOWAŁEŚ PRZECIW !!!!
abcd488 / 77.252.251.* / 2015-10-29 10:46
niestety nie pokryje tego wyborca pisu bo wyborca pisu to przeważnie bezrobotny lub emeryt który tez tylko składkę zdrowotną płaci. zapłacimy za to my "złodzieje" którzy codziennie rano wstajemy i idziemy do pracy żeby zapłacić państwu podatki z których socjalne państwo pisu będzie otrzymywać bezrobotnych nieudaczników którzy będą się rozmnażać na potęgę żeby 500 na dziecko. bo im to wystarczy nie mają ambicji planów potrzeb im wystarczy że dostaną socjal który przejedzą i przepija. a my ludzie dążący do lepszego życia wypruwający sobie żyły na studiach potem w pracy, pracujący po 10-12 godzin dziennie kupujący za ciężką pracę samochody, budujący domy, jeżdżący na wakacje z ciężko zarobionych swoich pieniędzy jesteśmy postrzegani jako "złodzieje" co się na ich krzywdzie dorobili bo on ciężko tyra idąc co miesiąc do MOPSU po zasiłek. skończył gimnazjum i pracy nie ma bo jakiś "złodziej" po studiach mu robotę zabiera.
ja964 / 78.8.7.* / 2015-10-29 11:17
Bo ukończyłeś politologię, socjologię, polonistykę itp Jesteś lepszy? mądrzejszy? Tobie się należy? Skąd taka pogarda dla ludzi?
do ja964 od abcd488 / 77.252.251.* / 2015-10-29 12:36
wydział prawa UMK i nie pogarda tylko suche fakty, ciężka praca od momentu ukończenia liceum do dnia dzisiejszego i drażni mnie że za moje podatki nierób który pije co dzień pod sklepem i rujnuje swoje zdrowie będzie się później leczył a dziś narzeka jak mu źle bo pracy nie ma a trzeba 4 dzieci wykarmić ja ma jedno dziecko bo więcej nie mogę więc dlaczego pis każe mi płacić podatki na cudze dzieci. bo te ich 500 zł na dziecko i płacenie za leczenie każdego będzie finansowane z podatków ludzi pracujących takich jak ja dla takich co im się robić nie chce. dla takich co nie myślą że nie sztuka sobie zrobić dzieciaka sztuka go wychować i zapewnić start w życiu dla nich najważniejsze ile na dzieciaka od Państwa dostanie a co potem to go nie obchodzi. to sa fakty znam całe masy takich ludzi spotykam ich na co dzień w pracy wszystkie przepisy pozwalające coś wyciągnąć o Państwa znają na pamięć ale do pracy im się chodzić nie opłaca a propozycje pisu to tylko propagowanie takiego stylu życia nic nie będę robił niech mi Państwo da bo mi sie należy.
CZŁOWIEK,nie hiena / 207.244.70.* / 2015-10-29 10:24
NAJGORSZE TO JEST TO,ŻE LEKARZE PRACUJĄ PUBLICZNIE - PAŃSTWOWO I MAJĄ PRYWATNE GABINETY. = KOLEJKA ZWYKŁEGO PACJENTA WYDŁUŻA SIĘ,A ZA PIENIĄDZE JEST PRZYJMOWANY NIEMAL NATYCHMIAST = LEKARZ MA CZAS,A JAK BEZ PIENIĘDZY,TO JUŻ NIE MA CZASU !!! = = = = = wyszedłem ze szpitala po zawale serca,pobiły mi się niechcący w szpitalu okulary - poszedłem do lekarza okulisty - powiedział dla mnie,że może mnie przyjąć dopiero za 5 miesięcy - chociaż już nie miał tego dnia pacjentów do przyjęcia - prosiłem,że muszę mieć okulary do chodzenia i czytania,bo żle czuję się chodząc bez okularów = gdyż jedno oko widzi inaczej,a drugie inaczej - muszą być różne szkła. - LEKARZ JEDNAK ZAPOMNIAŁ,ŻE MA LECZYĆ LUDZI,A NIE KOMBINOWAĆ KASĘ,
jaskiii / 31.183.42.* / 2015-10-29 11:12
czlowieku nie wiesz o czym piszesz... NFZ daje kase na przyjecie np. 10 pacjentow dziennie. jesli jestes 11 to lekarz jesli cie przyjmie to nie moze rozliczyc tej wiyty bo przekroczy kontrakt, jednym slowem przyjmie cie za darmo!!w imie czego lekarz ma przyjmowac za darmo? jak lekarz idzie do twojego sklepu to dostaje zakupy za darmo BO POPROSI? jak wzywa hudraulika to mu nie placi BO POPROSI? a ty poprosiles biedaku i nikt cie za darmo przyjac nie chcial...straszne
luqanio / 94.254.133.* / 2015-10-29 11:07
Szczerze? Dla mnie normalne. Kazdy specjalista w panstwowej przychodni czy szpitalu ma limit ktory moze przyjac. To nie on ustala limity tylko szpital i przychodnia. Jesli by nawet chcial przyjac to dyrekcja go wezwie bo nie ma na nadliczbowych pacjentow. Druga sprawa podejdzcie do lekarza jak do normalnego zawodu. Nikt za darmo nie wykonuje swojej pracy. Przykladowo jestes szefcem i prychodzi po godinach twojej pracy klient i mowi ze buty mu padły i zeby zrpbic za darmo, i tak codziennie, latali byscie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lekarz też człowiek / 77.252.251.* / 2015-10-29 10:56
lekarz nie decyduje ile pacjentów może przyjąć w ciągu dnia tylko szpital podpisując kontrakt z NFZ a doktor Judym to był w książce w życiu realnym lekarze to też ludzie maja rodziny domy i do szpitala idą porostu do pracy zamiast na nich narzekać trzeba było zostać lekarzem zobaczył byś jak łatwo być taką hieną
Eryk189 / 83.220.121.* / 2015-10-29 10:16
Nareszcie !!!!!!!! Na rekonstrukcje wiązadeł krzyżowych dano mi termin na 2021 rok albo prywatnie 5-6tygodni czekania jedyne 11900zl brutto - SKANDAL - myślę ,że teraz będzie to możliwe w przyszłym roku z Budzetu Panstwa - już się nie mogę doczekać na nowy Polski wreszcie Poslki Rząd.
dorotka407 / 83.31.58.* / 2015-10-29 17:13
Eryku, Czekaj, czekaj może się doczekasz ???
zilogZ80 / 78.133.254.* / 2015-10-29 10:50
Rozumiem że obecna sytuacja cię denerwuje ale jesteś naiwny i niezbyt mądry. Co się może zmienić po wprowadzeniu tych propozycji? Będzie to samo tylko inaczej ( powrót do PRL ) - NFZ w województwach zmieni nazwę na Wydział Zdrowia przy czymśtam, centrala stanie się jakąś jednostką Ministerstwa Zdrowia a dla placówek zdrowia będziesz dalej niechcianym petentem ( brak konkurencji między jednostkami i ograniczone finansowanie), pieniędzy też nie przybędzie ( bo skąd..? ) a rząd będzie rozdzielał pieniądze wg swojego "widzimisię".
RoLeX / 91.208.93.* / 2015-10-29 10:36
Widać, że wierzący w cuda z Ciebie gość. "Likwidacja" NFZ i przeniesienie zadań zdrowotnych do wojewodów ma na celu wypieprzenie urzędników z nadania PO (zgodnie z prawem, bo likwiduje się zakład pracy) a zatrudnienie swoich.
kenzo32 / 80.145.202.* / 2015-10-29 10:31
Daj Boze aby Ci ten Twoj polski rzad dal to na co czekasz. Zycze zdrowia

Najnowsze wpisy