Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Składka zdrowotna zniknie? Konstanty Radziwiłł chce zmian dla pacjentów

Składka zdrowotna zniknie? Konstanty Radziwiłł chce zmian dla pacjentów

Wyświetlaj:
Slabo / 46.113.22.* / 2015-10-29 09:37
Następny nawiedzony jak wydać nasze pieniądze. Tak to każdy potrafi
W obecnym systemie można wydać kilka razy razy więcej i tak efekty będą mizerne. Nachapią się lekarze. Niech on pomyśli jak zapewnić opiekę za te same pieniądze, to jest wyzwanie.
sylwester795 / 87.206.209.* / 2015-10-29 09:36
co to znaczy , że pis jest przeciwny podwyżce pensji pielęgniarkom ?
mirek230 / 109.207.103.* / 2015-10-29 09:33
NASTĘPNY SAMOBÓJCA POLITYCZNY !!!!!!!!!!!! w cuda to wierzą jedynie chyba PIS lamiści !!!!! Choć i w to nie wierze !!!!!!!!!!
mnm / 89.228.243.* / 2015-10-29 09:32
Zapłacimy my miastowi w podatkach a rolnicy ich nie płacą i nawet tych obecnych nędznych 100 zł nie będą płacić . Wspaniały pomysł .
miecwlod / 79.190.251.* / 2015-10-29 09:28
Panie Radziwiłł. Przez wszystkie lata które był pan prezesem Izb Lekarskich ceniłem pana odwagę, mądrość i zdrowy rozsądek. Co się z tym wszystkim nagle stało???!!!
RP PL / 77.45.110.* / 2015-10-29 09:26
Szanowny Panie Konstanty Radziwiłł ! Gratuluję! I życzę powodzenia!
Składka zdrowotna to kamień u szyi uczciwych Polaków, którzy chcieliby dodatkową pracą zarobić trochę więcej.
UN / 5.172.247.* / 2015-10-29 09:26
Zlikwidują NFZ i ludzie z funduszu przejdą pod płaszczyk wojewody,pytam co w związku z powyższym się zmieni???
ukta / 77.255.213.* / 2015-10-29 09:21
Ktoś jednak za to zapłaci, albo pacjent wyląduje na korytarzu.
www12 / 93.105.177.* / 2015-10-29 09:16
jesteś w trzech podmiotach gospodarczych, płacisz trzykrotną składkę zdrowotną.Bandyctwo.
bertezel / 217.153.210.* / 2015-10-29 09:58
raczej solidarność. poza tym może mieć wpływ na zdrowie angażowanie się w wiele działalności. Człowiek, który więcej ryzykuje, powinien więcej płacić
reda / 95.160.209.* / 2015-10-29 09:11
Witam.
Jak Państwo lekarze zapatrujecie się na comiesięczną pensję ustaloną przez Ministra Zdrowia bo wasze dzisiejsze zarobki to "krzycząca niesprawiedliwość"? Skończą się kontrakty i NZOZ-y. Wróci PRL ze swoją siermiężnością boć przecie nie jesteśmy bogatą Skandynawią ani Anglią. Jeszcze zatęsknicie do PO.
jaskiii / 31.183.42.* / 2015-10-29 11:20
jestem lekarzem. moje dzisiejsze zarobki na etacie w szpitalu to 2500 netto. wiecej zarabia hydraulik, malarz, rolnik,fryzjer, prawie kazdy, ktorego znam. Za odpowiedzialnoesc jaka biore na siebie, godzxiny nauki PO PRACY uwazam ze taie zarobki to "krzyczaca niesprawiedliwosc". Dlatego zmieniam calkowicie branze, a ci ktorzy tak zazdroszcza zarobkow lekarzom niech lecza sie sami, bo nasze zarobki to najwiekszy mit..
kio / 93.105.105.* / 2015-10-29 09:15
Jestem za.Wreszcie skończę pracę o 14.oo,a nie jak dotychczas o 18.00 plus dyżury
reda / 95.160.209.* / 2015-10-29 09:28
Ale nie kupisz sobie domu na Kajmanach, Chyba, że już masz...
& / 88.156.16.* / 2015-10-29 09:07
RADZIWIŁŁ MARTWISZ SIĘ SKĄD WZIĄĆ NA PODWYŻKI DLA PIELĘGNIAREK A NIE MARTWISZ SIĘ O PIENIĄDZE NA TE WASZE OBIETNICE. JESZCZE NIEJEDEN POŻAŁUJE ŻE NA WAS GŁOSOWAŁ. ..JEDNO MI TYLKO PRZYCHODZI DO GŁOWY - O MĄDRYM POLAKU
FILO / 89.228.230.* / 2015-10-29 09:22
A CZY PRZYSZŁO KOMUŚ DO GŁOWY, ŻE POZA PIELĘGNIARKAMI I LEKARZAMI PRACUJĄ W POLSKIEJ SŁUŻBIE ZDROWIA INNI WYKSZTAŁCENI NA AKADEMIACH MEDYCZNYCH PRACOWNICY. TO MIĘDZY INNYMI DIAGNOŚCI LABORATORYJNI , KTÓRZY TAKŻE JAK LEKARZE ROBIĄ SPECJALIZACJE PO STUDIACH (ZA KTÓRĄ SAMI PŁACĄ), PRACUJĘ W ŚWIĘTA, NIEDZIELE ROBIĄC BADANIA KTÓRE WYKORZYSTUJĄ LEKARZE DO DIAGNOSTYKI I LECZENIA. A ZARABIAJĄ TAKIE PIENIĄDZE ŻE PAŃSTWO POWINNO SIĘ TEGO WSTYDZIĆ,
lek / 217.28.156.* / 2015-10-29 09:05
Każdy, który krzyczy że na nieubezpieczonych musi płacić niech weźmie pod uwagę, że nieleczenie chorych bez pracy i bezdomnych prowadzi do epidemii bo oni chodzą po ulicach i mogą zarazić także twoje dzieci np. gruźlicą więc nie bądźcie tacy mądrzy. Ochrona zdrowia to nie tylko czubek własnego nosa, leczenie podstawowe nie jest takie kosztowne to procedury zrobiły z niego towar luksusowy.
ateista / 5.172.247.* / 2015-10-29 10:24
Ryzyko jakieś epidemi na pewno istnieje ,ale bardziej prawdopodobne jest że zadzaiała selekcja naturalna i tacy którzy zamiast iść do lekarza i zapłacić za leki wolą chlać na murku spirytus przemycany z Rosji po prostu umrą śmiercią naturalną, mój wujaszek uskutecznia taki tryb życia, często choruje i nie jest to nic dziwnego przy jego trybie życia, gdyby lekarz był płatny to albo przestałby pić i chodził do lekarza albo nie chodziłby i mógłby pić, teraz może pić i chodzić do lekarza. Teraz tacy z gruźlicą też chodzą po ulicach otumanieni alkoholem albo narkotykami i ich problemem nie jest to jak wyleczyć grużlicę tylko skąd wziąć kasę na następną butelkę albo następną działkę bo leczenie gruźlicy mają za darmo z naszch podatków ale i tak się nie leczą to po pierwsze po drugie nie da się nikogo zmusić do leczenia gruźlicy więc czy leczenie będzie za darmo czy nie nie ma to znaczenia. Tak samo nie da się przymusić ludzi z grypą żeby nie przychodzili do pracy i nie zarażali innych. Gruźlice mają nie tylko menele ale krawaciaże pracujący w biurach, jakoś przeżyjemy. Według mnie każda wizyta lekarska powinna być płatna ponieważ jeśli jest coś płatne nawet symbolicznie to się tego nie nadużywa np. reklamówki w supermarketach, menele którzy mieliby do wyboru zapłacić 50zł za wizytę albo wydać to na 10 win wybiorą wina i droga wolna każdy jest kowalem swojego losu. Nie myjesz zębów to licz się z tym że albo wybulisz kilka tysięcy na leczenie albo bedziesz chodził szczerbaty. Idziesz nachlany złamiesz sobie rękę to masz za to płacić, jedziesz nachlany samochodem spowodujesz wypadek to masz płacić za swoje leczenie i leczenie ewentualnych ofiar jak nie masz kasy to cię zlicytujemy i zostaniesz w skarpetkach. W Chinach nie ma ubezpieczeń ani społecznych ani emerytalnych, być może są tam jakieś epidemie nic mi jednak o tym nie wiadomo, ale nawet gdyby to Chiny rozwijają się 2-3 razy szybciej niż najszybciej rozwijający się kraj w Europie i przegonili nas w rozwoju jakieś 10 lat temu. W Chinach jak ktoś nie chce pracować to gryzie tynk ze ścian i do lekarza taki ktoś nie pójdzie bo tam są ubezpieczenia prywatne i jak ktoś nie zarabia pieniędzy to do lekarza pójść nie może i to jest prawidłowy system gdzie każdy odpowiada sam za siebie. W Europie zach. i w Polsce, nierób i menel mają takie same przywileje jak ciężko pracujący obywatel a nawet większe bo nierób i menel dostają zapomogi a ciężko pracujący płaci podatki żeby im te zapomogi dać, dlatego właśnie Europa cofa się w rozwoju a Chiny prą do przodu.
rez. / 85.232.245.* / 2015-10-29 08:55
1. Ci wykluczeni to tylko na papierze. Jak się coś stanie i tak trafiają do państwowych szpitali gdzie lekarze nie mogą odmówić nikomu pomocy. Rachunek płaci gmina, albo ląduję w długu szpitala.
2. Dzisiejszy system jest w praktyce systemem budżetowim, jak przemalujecie tabliczki nfz na mz nic się nie zmieni. Wszyscy mają i każdemu się należy.
3. Za 4% pkb lepiej nie będzie, tym bardziej że kończą się możliwości zaniżania cen usług w systemie. Od lat dzięki kontraktowaniu mniejszej ilości świadczeń, niż mogą wykonać szpitale oraz wciskaniu im nieopłacalnych kontraktów (co jest możliwe dzięki kontroli politycznej nad nfz i szpitalami) zaniżano wynagrodzenia. Doszło do tego, że nie ma dziś lekarzy i pielęgniarek. W związku z tym zakontraktowanie większej ilości świadczeń zaowocuje wzrostem cen i za więcej otrzymacie to samo. Lepiej i więcej nie będzie, tylko drożej. Zdrówka.
lipko / 178.216.29.* / 2015-10-29 09:20
Masz rację. Teściową ze skierowaniem do szpitala zawiozłem a tam powiedzieli że nie mają podstaw do przyjęcia na oddział. Było to w super nowoczesnym szpitalu z hukiem otwartym przez Tuska w Łęcznej. Z tym samym skierowaniem tego samego dnia została przyjęta w Lubartowie. Do córki wezwałem pogotowie odpowiedzieli mi że za duży śnieg pada po 15min przyjechało do sąsiada pijaka który skaleczył sie w palec. W rozmowie ze znajomym lekarzem dowiedziałem się że karetki do tz marginesu społecznego muszą jechać ponieważ mogą narobić rabanu w mediach a ty jesteś normalny i puki nic się nie stanie nie zrobisz nic, weźmiesz dziecko w samochód i sam zawieziesz. I tak było.
jolka1112 / 88.156.227.* / 2015-10-29 09:56
Możesz mi powiedzieć jaki związek z twoją teściową ma otwieranie supernowoczesnego szpitala przez Tuska? Bo nie rozumiem.
A731 / 93.159.30.* / 2015-10-29 08:54
Powinien zniknąć NFZ + wyceny. Szpitale, przychodnie państwowe powinny być finansowane tak jak to było przed reformą. Żadnych kontraktów, żadnych wycen, żadnych katerinów, żadnych firm ochroniarskich w szpitalach! Lekarze na etaty, pielęgniarki na etaty, salowe na etaty, kucharki na etaty i ochrona, dozorcy, dział techniczny na etaty! ZE STAŁYM WYNAGRODZENIEM - ROZSĄDNYM WYNAGRODZENIEM!!!!! Reforma NFZ wprowadziła najdroższy system rozliczeń, wyliczeń, niewiadomych - z krociowymi wynagrodzeniami dla NFZ + LEKARZE!!!!!!! Pacjent jest kosztem tylko i wyłącznie, traktowanym przez lekarzy jak maszynka do dojenia kasy. Nie chodzi o leczenie ale o drogie "procedury", za które lekarz dostaje po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie!!!!!
rez. / 85.232.245.* / 2015-10-29 10:36
Dla odmiany kilka faktów.
1. NFZ jest dużo tańszy od innych systemów redystrybucji pieniędzy, porównaj go do NHS lub niemieckich kas chorych.
2. Lekarz na etacie zarabia 3,5 tyś. Rozsądnie? Etat 3,5 tyś. to wydatek szpitala ok 5 tyś., jak lekarz założy firmę dostaje 5 tyś., za 80 h tyg. 8 tyś. Zarobki lekarzy powalają, ale tylko gdy lakarz pracuje na działalności i 80h w tygodniu, od tego musi zapłacić zus i podatek. Zostaje tyle co murarzowi.
3. Twój system był w Polsce przed 20 laty. Żyliśmy 8 lat krócej, a śmiertelnośc noworodków była 10x większa. To nie medycyna zrobiła taki postęp, tylko my nadrobiliśmy dystans do bogatszych państw.
kwesol / 77.253.222.* / 2015-10-29 09:44
Jak 200-300 zl za 24 godziny dla lekarza na dyżurze, gdzie jest zatargnięcie zdrowia a czasem życia to jest krociowe to nie wiem co jest zwykłe wynagrodzenie. A lekarze są rozliczani z punktów które w innych systemach są wielokrotnie lepiej wynagrodzone. Lekarze którzy dobrze zarabiają to ci którzy mają prywatne praktyki albo pracują w prywatnych szpitalach a nie kontraktujący z NFZ.

Najnowsze wpisy