Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Składki zdrowotne rolników. Nie wszyscy zapłacą

Składki zdrowotne rolników. Nie wszyscy zapłacą

Wyświetlaj:
EMERYTKA PO 35 LATACH SKŁADKI NA ZUS 992ZŁ / 81.219.240.* / 2012-01-16 14:03
co to za pieniądze na składkę zdrowotną która tak bulwersuje naszych rolników to śmiech na całą skalę czy rolnicy mają inne żołądki niż my którym odbierane są stanowiska pracy a ziemi mamy tyle co w donniczce. płacimy za nich wszystko lekarzy senatoria i dopłaty unijne czy politycy zwłaszcza ekipa rządząca uważa nas za idiotów. im jajek w d nikt kurze nie policzy to tylko jeden z przykładów że się wyżywią a my z czego pytam nie twórzcie z nich wielkich pracusiów zwłaszca tych co maą po7 8 h tam jest jeden co robi niby rolnik a resztę pracuje na etatach mieszkam od 16 lat na wsi i widzę tych pseudo rolników o których się TROSZCZY NASZ RZĄD PSL PLOB
toltek / 77.254.76.* / 2012-01-08 19:48
PSL to jest partia wzajemnej adoracji podpadnij jednemu a kolektywnie cie wy...ia.
Tusk glosowałem na ciebie i rządam zabierz sie za wieś policji obciołes (nikt na polu do nikogo nie strzela) a wsi dołożyłeś boisz się podpaść chłopkom. Otwórz oczy i zobacz jak na chłopy j**.. ciebie tez.

Panie ministrze Rostowski ciąć do tej pory można było a teraz co nie da sie to cos podpowiem przeprowadzić kontrole jak chłopki vat płaca kupując cokolwiek. pierwsze pytanie chlopa jak wchodzi do sklepu a bez vatu można.
Odp. nie ma takiej możliwości a to de do sklepu obok bo oni sprzedają bez vatu.

Jest to sytuacja autentyczna z wielkopolski
To jak to jest z solidarnym państwem.
W dodatku firma sprzedająca bez vaut to wielka firma rolnika.

To w du..e mam tez placenie podatkow jak chlopki moga to my tez.
maly kazio / 2012-01-05 08:10 / Bywalec forum
Fajne to . Hektar przeliczeniowy to nie to samo co hektar ziemi.Może zamiast boksować się z pieniążkami chłopów pobierać podatek dochodowy od dopłat unijnych oraz składki na ubezpieczenie .Tak jak Kłopotek bredził będą sobie kmiotki mogły odpisać od podatku.
SWSWSWSWSW / 62.21.47.* / 2012-01-05 06:55
TO NIE CHODZILO O TO ZEBY PLACIL 1PLN, TYLKO PLACIC TYLE ILE INNI... PLACENIE 1PLN TO WYTRYCH. INNI TEZ W TAKIM RAZIE POWINNI PLACIC 1PLN.
abl / 195.69.81.* / 2012-01-05 00:01
prawda jest taka, że to dopiero początek - będą zmiany wprowadzać stopniowo żeby ludzie sie za bardzo nie buntowali,
prawda jest też taka, że o ile też mam satysfakcję że im też się " dostanie po łapach" bo do tej pory to płacili tylko smieszny podatek rolny i skladki na krus nawet jak hanldlowali nie swoim towarem na targach (mialy byc przeciez kasy fiskalne od pietruszki)
ALE !!! jeśli w przyrodzie nic nie ginie! jak im dowalą podatki to oni na pewno podniosą ceny, a za wszystko i tak zapłacisz TY mądralo jeden czy drugi.
xcr95gcc / 31.175.89.* / 2012-01-05 00:36

a za wszystko i tak zapłacisz TY

ale wydaje mi się, że mniej. W uproszczeniu - wolę zapłacić trochę wiecej za żywność, niż utrzymywać za duże pieniadze lekarza który obsługuje rolnika. Poza tym im więcej ludzi będzie płacić wysokie podatki, tym wiecej będzie zainteresowanych w ich obniżaniu. A tak rolnikowi zwisa wysoki podatek dochodowy, czy wysoka składka zusowska, bo ich nie płaci.
xcd456 / 31.175.89.* / 2012-01-04 23:04

właściciel 10-hektarowego gospodarstwa zapłaci 10 zł składki zdrowotnej za każdego domownika


Wydaje mi się, że właściciel 10 ha gospodarstwa zapłaci tylko 4 zł - za pierwsze 6 ha zapłaci budżet, a za następne rolnik. Tak zrozumiałem wypowidzi polityków. Więcej daje się dziadowi do kapelusza

...

dvorzanin / 81.190.47.* / 2012-01-04 22:39
1zł od ha. To są chyba jakieś jaja.
a dopłata do hektara wynosi pewnie 5 zł / 178.213.122.* / 2012-01-04 22:37
a dopłata do hektara wynosi pewnie 5 zł
ajatuja / 89.76.237.* / 2012-01-04 22:23
Zdrowotne płaci się za każdą działalność gospodarczą, tak też jeżeli mam działalność gospodarczą i jeszcze osobno działam w spółce cywilnej, płacę zdrowotne z obu tytułów. Czy jeżeli jestem przedsiębiorcą i odprowadzam z niej składki ZUS, ale mam także ziemię uprawną, to czy będę płacić podwójną składkę zdrowotną?
Dziękuję za odpowiedź
zxc12 / 83.6.196.* / 2012-01-04 21:59
Wnoszę o przebadanie każdego rolnika pod kątem ułomności.
Jeśli pokrzywdzony to renta inwalidzka

Przedsiembiorce czyli szewca czy glazurnika nikt nie pyta czy ma 243zł na składkę zdrowotna co miesiąc
wss / 90.156.5.* / 2012-01-04 21:47
a ja płacę ponad 900 za siebie samego i nikt sie nie martwi o mój status majątkowy.
MATEUSZ ŚLIWIŃSKI / 77.237.22.* / 2012-01-04 21:34
"Grupa ta, zdaniem Trybunału Konstytucyjnego, jest niejednorodna pod względem statusu materialnego"
A przedsiębiorcy prowadzący działalność płacą ZUS jednakowo niezależnie czy mają czy nie mają!! DAJ ŻYĆ PANIE TUSK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lysy 25 / 77.255.143.* / 2012-01-04 21:55
Chory system niestety sam musi się zlikwidować.
Padnie ofiarą krzyżowej niewypłacalności różnorodnych podmiotów.
Na koniec urzędnikom też przestaną płacić i wtedy całe to gó*no się rozleci.

A przy okazji moze dorobimy się poziomu rozwoju cywilizacyjnego takiego jak u Kim Dzong Una.
I finanse państwa też nie będą lepsze.

Najnowsze wpisy