Forum Forum dla firmKsięgowość

Składki ZUS 2013. O ile pójdą w górę?

Składki ZUS 2013. O ile pójdą w górę?

Money.pl / 2013-01-28 13:48
Komentarze do wiadomości: Składki ZUS 2013. O ile pójdą w górę?.
Wyświetlaj:
srinagarindra / 77.45.44.* / 2013-01-29 20:10
[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###

Chcę się sam troszczyć się o swoje zdrowie - co z tego, że jestem ubezpieczony jeśli poza felczerem ogólnego kontaktu do wszystkich specjalistów są kolejki! A jak do nich trafię to się okazuje, że mam do czynienia z jakimś tam " cienkim Bolkiem" co nic nie umie i będzie się na mnie uczył ! Jak chcę się wyleczyć - muszę iść do wybranego specjalisty i zapłacić.I wtedy mam leczenie od zaraz a o to gryzipiórki i pożeracze budżetu chodzi !. Tylko ZUSowi muszę zapłacić na czas - a opieka zdrowotna za to jest na zasadzie " co łaska" w odległym terminie i mój stan jest nieistotny. Mogę zdechnąć i cierpieć - jest kolejka !
Emerytura - jakbym wpłacał na gównianą lokatę całe życie co miesiąc to co do ZUS - toby mi nikt tego ani nie ukradł ani nie zeżarł. I byłbym bogaty nawet przy najlichszej lokacie. A więc wnioski są proste - to niecywilizowane państwo nic nam w zamian nie dając bierze chamski haracz !
PN1500 / 217.8.184.* / 2013-01-28 13:48
Jak silna jest korelacja między wzrostem składek ZUS a zwiększeniem szarej strefy? Ciekawe czy Kreatywny Księgowy Rostowski wziął to pod uwagę przy projekcie budżetu.
Adam M. / 2013-01-28 13:56
Pan Minister Rostowski posiada dar jasnowidzenia... mam nadzieję że nie ciemnowidzenia...
wiwan / 2013-01-28 14:19
A co ma jasnowidzenie do kwestii wzrostu minimalnych składek ZUS z tyt. DG od 2013 r. skoro wynika ona ze wzrostu ich podstaw, a nie stawek ?

Podstawa u. społecznych dla osób prowadzących DG dłużej bez prawa do ulgi oraz u. zdrowotnych dla wszystkich jest ustalona ustawowo na podstawie realnych danych makroekonomicznych wstecznych.
Dla korzystających z ulgi- od płacy minimalnej - co prawda negocjowanej ale również w wąskich ustawowych ramach również z sytuacją makro związanych.
Jasnowidzenia ministra jest tu tyle, ile w stricte naukowej prognozie GUS, albo zero jak w przypadku s. zdrowotnej.

Najnowsze wpisy