Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Sklep piwny w małym mieście

Sklep piwny w małym mieście

sgam / 77.255.209.* / 2014-04-22 13:03
Mam pomysł, ale nie wiem czy wypali. Chcę założyć sklep, w którym sprzedawałbym najróżniejsze gatunki piw z całego świata - ponieważ rośnie zainteresowanie kulturą piwną. Jednak nie mam pojęcia o prowadzeniu sklepu. Ile za coś takiego będę płacił? Na początek na pewno akcyza na piwo 525 zł + koszty lokalu. Do tego piwo łącznie z transportem. Są jakieś dodatkowe koszty dla handlowca? Ile mogę sobie nałożyć prowizji na sprzedawany towar, żeby ludzie kupili?
wiwan / 2014-04-22 13:19
1. 525 to nie akcyza, ale opłata koncesyjna. W kolejnym roku przedsiębiorca prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży, w którym roczna wartość sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim przekroczyła :

37.500 zł dla napojów alkoholowych o zawartości do 4,5 % alkoholu oraz piwa - wnosi opłatę w wysokości 1,4 % ogólnej wartości sprzedaży tych napojów w roku poprzednim.

2. jak rozumiem odbywałoby się to jednoosobowo, nie w zatrudnieniu. Więc dochodzi ZUS z tyt. działalności gospodarczej + podatek dochodowy/ przychodowy w zależności od wybranej formy.

Najnowsze wpisy