Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Sklep/Serwis Komputerowy + dodatkowo "pokój gier"

Sklep/Serwis Komputerowy + dodatkowo "pokój gier"

Rafaelo93 / 89.191.173.* / 2014-02-28 17:19
Witam serdecznie,
Już na wstępie chce poinformować, że czytałem dużo na ten temat, wiem że większość ludzi na tematy typu: "opłaca się otwierać salon z konsolami?" odpowiada tak samo "nie, to już dawno wyszło z mody".
Jednak chciałbym kilku porad od Państwa, konkretnie do mojego przypadku. Mały wstęp jest, więc można zaczynać :)

Mam pomysł i chęci na otworzenie serwisu i sklepu komputerowego, pomimo że technikum informatyczne skończyłem stosunkowo nie dawno (w czerwcu zeszłego roku), nie ukrywam że mam doświadczenie w serwisowaniu, oczywiście nie chcę się wymądrzać, czy coś w tym rodzaju, ale można powiedzieć że mam statystycznie 2/3 klientów w tygodniu z różnego rodzaju sytuacjami, tak już średnio od 3 lat, dodatkowo udzielam korepetycji z IT. Właśnie na serwisie chciałbym skupić początkowo kierunek mojej firmy, do tego dochodzi sprzedaż, ale ostrożna, czyli nie chce od razu kupować 5-ciu laptopów czy 10-ciu monitorów, aby nie zamrażać pieniędzy. Chciałbym prócz tego stworzyć jedno-dwa stoiska/pokoje z udostępnionymi konsolami typu X-box One lub PS4 (+ sensory ruchu).

Wstępny kosztorys mam, biznes plan napisany, wnioski o dotacje unijną na rozpoczęcie działalności gospodarczej złożone (40 tyś. + 1 tyś przez pół roku). Lokale w centrum znalezione, nie ukrywam że jeden z nich dość tani jak na położenie i spory metraż. Miasto ma ok. 17 tyś mieszkańców jednak jest otoczone w bliskim sąsiedztwie wieloma mniejszymi miejscowościami, a także posiada wiele szkół (od podstawówek do liceów, studia to tam swoją drogą), do których dojeżdża spora liczba uczniów, a lokale nie się zbytnio oddalone od dworca autobusowego.

Konkurencja: centrum komputerowe działające około 20 lat na rynku - stale się rozwija, jednak ma nie najlepszą opinie, prowadzi monopol na rynku, ludzie szukają innych rozwiązań, jeśli nie są zadowoleni. Jest jeszcze jeden powiedzmy 'serwis' jednak poprzez słabą reklamę, brak dostępności sprzętu, dość nietypową lokalizacje, moim zdaniem się nie rozwija od jakiś 3 lat (prowadzi to z tego co widzę 1 osoba). Plusem jest, iż nie ma w mieście żadnych oddziałów sieci typu MediaMarkt itp. (wiadomo za mała miejscowość).

Myślę, że poprzez serwis/sprzedaż byłbym w stanie utrzymać firmę, dodatkowo stały zysk byłby z konsol, jeśli by się przyjęły (dobra reklama, rabaty/okazje to podstawa), potem zamierzam zatrudnić drugiego pracownika - skupić się na serwisu 'wyjazdowym' na większą skale (mam w początkowych planach samotne wykonywanie takich usług po godzinach pracy), czy też zaopatrzyć się w większą ilość sprzętu na sprzedaż.

1. Mało aktualnych informacji znalazłem jeśli chodzi o licencje udostępniania konsol/gier w celach zarobkowych, prosiłbym o pomoc.
2. Jakby Państwo ocenili szanse na rozwój lub utrzymanie firmy?
3. Mógłby ktoś opisać swoje przeżycia, jeśli chodzi o prowadzenie serwisu komp. czy też salonu z konsolami?
4. Ogólnie chciałbym przeczytać kilka opinii, ewentualnych pytań do mnie, sugestii na ten temat.

Z góry Państwu dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Najnowsze wpisy