Forum Polityka, aktualnościGospodarka

SKOK-i pogrążą system finansowy? Zobacz, co z pieniędzmi 2,5 mln Polaków

SKOK-i pogrążą system finansowy? Zobacz, co z pieniędzmi 2,5 mln Polaków

Wyświetlaj:
byłyskokowicz / 83.30.106.* / 2013-06-23 08:01
Ja do SKOK należałem ponad 15 lat.Wypisałem się jak w TVP słyszałem jak biedny dziadzio opowiadał jak wziął pożyczkę 200tys zł i kupił złoto w Amber Gold.Ja i moi koledzy mogliśmy w SKOK dostać pożyczke najwięcej około 30 tys.Nie pomagało to że prezes SKOK znał nas bo pracowaliśmy u niego w firmie gdzie był zastępcą prezesa.Wygląda na to że ten niby biedny staruszek(jak przedstawiał się w telewizji)albo był w zarządzie SKOK i sam z kolegami udzielił sobie pożyczki albo miał dobrych funfli w zarządzie.Powiem tak.Uzyskać pożyczkę w SKOK nie jest łatwo-chyba że chwilówkę(tylko jakie jest oprocentowanie).Zresztą SKOK zawsze miał wyższe oprocentowanie.Tak było od lat.Nawet biorąc pożyczkę do wysokości IKS (wkładów) trzeba było płacić odsetki i to wyższe niż w innym banku za nie swoje pieniądze.Dobrze było mieć dużo IKS gdyż w razie potrzeby można było dostać szybką pożyczkę (do 5 dni)ale tylko do wysokości zgromadzonych IKS-ów.Oczywiście trzeba było płacić odsetki.
MaxMax982 / 78.88.30.* / 2013-06-16 13:34
Od jakiegoś czasu mowi się o likwidacjo SKOK-ów, bo komus przeszkadzają.
Wygląda na to, że zaczyna się przygotowywać grunt....
ogrodnik99 / 83.29.83.* / 2013-06-11 20:51
A czy to jest duża różnica między złodziejem który ukradłby 95% wartości depozytów a takim samym złodziejem czytaj bankiem który ukradnie tylko 85% depozytów Polakom ???
zbynioB / 178.37.149.* / 2013-06-11 20:24
Ten t.zw. raport to jedno wielkie oszustwo.
Ale wiadomo na czyich usługach jest KNF.
funio / 91.65.53.* / 2013-06-11 20:18
lepiej wezcie sie za krwiozercze banki, ktore okradaja polakow.
Marta303 / 89.69.164.* / 2013-06-11 18:56
Jak to media potrafią zrobić aferę.Wybiórcze informacje dorwali, bez research-u.I tworzą opowieści potęgując treść w nich zawartą.
Ryszard, 1,2,3,4 itd / 103.246.2.* / 2013-06-11 15:58
napisałem do autora artykułu, oto tekst poniżej:

Właściwie to być może nie warto polemizować z Pana poglądami. Pewnie traktuje Pan swoje zajęcie z przymrużeniem oka i stąd taki wydźwięk artykułu. Jednakże, bez wchodzenia w szczegóły i meritum sprawy, a to się może udać, jeśli utrzymam się w pańskiej konwencji, wyrażam dużą dezaprobatę wobec tendencyjności i braku profesjonalizmu jakim się Pan wykazał. Pewnie "jutro", albo kiedyś, kiedy nastąpi zmiana warty u steru, pokusi się Pan o następne wirtualne ekspertyzy posiłkując się samospełniającymi przepowiedniami. W tym miejscu proponuję Panu zajrzeć do swojego artykułu za rok i być może pośmiać się ze swojej twórczości. Równie dobrze można by "spłodzić" tekst poważny i odpowiedzialny, ale na to potrzeba być mężczyzna z ja...mi.
only_me / 95.51.17.* / 2013-06-11 14:44
Wielu z was nie przyjmuje do wiadomości, że SKOK-i nie są traktowane tak jak banki, bo korzystały wcześniej z przywilejów gwarantowanych przez PiS. Do tego zapominacie, że bankowość spółdzielcza to nie tylko SKOK, ale i banki spółdzielcze, a tym w porównaniu do SKOK-ów dopiero rzuca się kłody pod nogi. Podniósł się lament, że biedne SKOK-i są terroryzowane przez KNF, a nikt z was nie pamięta, że banki spółdzielcze (czyli polskie, spółdzielców) już dawno są pod KNF, który stale stawia im kolejne wymagania. Gdzie byliście cały ten czas ? Teraz się wielce wzburzacie, bo oto PiS broni SKOK-i atakując KNF, utożsamianą obecnie z PO. Czy PO zrobiło źle wpychając SKOK-i do BFG ? Na BFG łożyły banki, zarówno komercyjne, jak i spółdzielcze więc... ? Dlaczego SKOK-i "chcą tylko brać", a nie dawać nim w zamian ? Kiedyś pozytywnie postrzegałem SKOK-i, ale teraz wiem, że poszło to w złym kierunku i to bagno zafundował w dużej mierze szczur Bierecki - był jednak na tyle chytry, że uciekł w odpowiednim momencie. Większość SKOK-ów (większość, czyli nie wszystkie) musi zostać poddana naprawie, takie są realia, wiele kredytów jest zagrożonych, bo udzielano ich zbyt lekką ręką. Nie doszukujcie się spisków, popatrzcie na wypowiedzi obrońców SKOK-ów, omijają te argumenty jak ognia. Mało tego, chcą zaatakować banki podając jakieś dane z jednego tajemniczego banku. Dziwnym trafem nie mówią, że średnia liczba zagrożonych kredytów w bankach jest znacznie niższa, niż średnia w SKOK-ach, a podawanie tego w porównaniu z jakimś jednym nieznanym bankiem jest po prostu absurdem (to tak jakbym ja np. porównywał pensje w Polsce tylko do pensji w Bułgarii i twierdził, że jest w porządku, chociaż średnia unijna jest o wiele wyższa. Nie sądzicie, że to absurdalne ? )
L_W / 83.29.175.* / 2013-06-11 15:21

SKOK-i nie są traktowane tak jak banki, bo korzystały wcześniej z przywilejów gwarantowanych przez PiS

Jakim cudem?
Pierwsze SKOK-i powstały w 1992 r, PiS zarejestrowany został w 2001 roku, a rządził w latach 2005-2007.
Ustawa o SKOK-ach jest z 1995 roku.
Pomyśl, nim coś napiszesz.
only_me / 80.238.74.* / 2013-06-12 07:32
Aleś wyrwał. To i ja coś napiszę. Oto fragment wypowiedzi posła PiS-u, z artykułu: "Bankom dano 8-10 lat na poprawienie struktury swoich bilansów. Kasom nie dano tego czasu i rzuca się je na głęboką wodę". Kiedy próbowano podpiąć SKOK, PiS doszedł do władzy (2005), w parlamencie oczywiście tez już był. Który mamy teraz rok ? :> Potem poczytaj, jakie to przywileje dał SKOK-om PiS, nie płaciły np. podatku, co godziło w banki spółdzielcze, które protestowały, ale bez rezultatu. Sugerujesz, że to było sprawiedliwe rozwiązanie ? Tyle ode mnie - mam nadzieję, że rozumiesz, co mam na myśli...
andree630 / 83.0.160.* / 2013-06-11 14:25
Zwolennicy SKOK-ów czemu się tak podniecacie? Skoro wiecie że macie absolutną rację to popierajcie SKOK-i nie czczą gadaniną z akcentem patriotyzmu ale czynem wpłacając im swoje oszczędności! Namawiajcie też do tego swoje rodziny rekomendując im to "najlepsze i najbezpieczniejsze" miejsce do zdeponowania ich oszczędności. Ja pozostanę przy banku a w ostateczności przy skarpecie!
chichot dona / 31.174.16.* / 2013-06-11 14:56
Andree630 ma sporo racji ponieważ zwolennicy SKOK-ów są najczęściej ich członkami i posiadają swoje wkłady członkowskie nie tylko oszczędnościowe. To nie bankowość korporacyjna obliczona na maksymalizacje zysków, ale spółdzielnie które w statutach mają zapisane działanie dla korzyści i dobra swoich członków. Ponadto SKOK-i nie są nastawione na maksymalizacje zysków , umożliwiają zaspokojenie potrzeb pożyczkowych swoim członkom i klientom po dostępnych cenach. Są o wiele mniej narażone na ryzyko upadłości niż korporacyjna bankowość. Członkowie SKOK-ów maja wpływ na ich działalność czego nie można powiedzieć o klientach banków. Ba SKOK-owcom nie grozi to co grozi klientom banków korporacyjnych, czyli pokrywanie strat banku kosztem depozytów klienteli. Przykładem najnowsza historia i casus banków cypryjskich które to najnormalniej i bezkarnie "ograbiły" depozyty swojej klienteli. Ba z przyklaskiem decydentów UE. Oznacza to jedynie , że takie praktyki będą miały zastosowanie częściej, czyli wtedy kiedy banki będą miały tarapaty podobne do tych cypryjskich. Do SKOK-ów podatnik nie dopłaca jak to ma miejsce w przypadku bankowości w wielu krajach UE dotkniętych kryzysem.
W SKOK-ach to członkowie ryzykują swoim wkładem a nie klienci swoimi lokatami. SKOK-i nie ryzykują tak jak banki komercyjne. Natomiast co do raportu , to muszę przyznać napisany wyjątkowo tendencyjnie ponadto bez znajomości problemu i specyfiki SKOK-ów.
Ciekawe jacy to specjaliści którzy nie potrafią rozróżnić kredytów hipotecznych udzielanych na kilkadziesiąt lad od pożyczek/kredytów udzielanych na remonty mieszkań o okresie spłaty 5 lat?
Taki "kwiatków" jest więcej.
Ciekawe komu zależy na tym aby mieszać w SKOK-ach?
Jeżeli jest za tym zamysł polityczny , to tym gorzej dla demokracji w Polsce.
Ale aby to zauważyć , potrza mniej pieniactwa, mniej kaki a więcej rozsądku i pragmatyzmu.
Jest taki główny zarzut stawiany SKOK-om, że spora część z nich wspiera PiS. Może to jest jeden z powodów tego co obecnie się obserwuje? Jeżeli tak, to nie wróży to dobrze demokracji nawet tej pozornej, udawanej.
OberwatorWarszawski / 89.72.146.* / 2013-06-11 14:17
Panie Redaktorze, nie jestem zwolennikiem PiS, ale właśnie wpisał się Pan na "LIStę pisożerców..." Głupota? Zlecenie? Cokolwiek to nie jest - będzie Pan żałował, jak wszyscy "młodzi, wykształceni z wielkich miast - wchodzący bez mydła władzy w...".
No, to sobie Pan pościelił, na jeden zeson, a później...? Ostatni akapit kompromituje Pana jako dziennikarza i odsłania Pana jako funkcjonariusza. Tylko, co na to Pańscy dowódcy?
chichot dona / 31.174.16.* / 2013-06-11 14:16
No proszę atak na SKOK-i?
Tyle bele czego, tyle paniki , tyle czarnowidztwa.
Ciekawe dlaczego?
Oczywiście oficjalnie to troska o zwykłego obywatela, oficjalnie .. a nieoficjalnie? A prawdziwie?
No właśnie.
Dla kogo SKOK-i są konkurencja na polskim rynku? Kogo najbardziej kolą w oczy?
Komu przeszkadzają we wprowadzaniu jego polityki finansowej(?), bankowej(?) dystrybucyjnej(?) uzależniającej(?).
Ciekawe dlaczego jest takie parcie na to aby mieszać w SKOK-ach?
Przecież SKOK-i to spółdzielnie, posiadające swoich członków, korzy są współudziałowcami.
To działa inaczej niż korporacyjna bankowość.
Tu wiele zależy od świadomości członków.
A może to jest takie niebezpieczne?
Może stad te krokodyle łzy, krokodyla troska?
wd123456 / 193.111.166.* / 2013-06-11 13:12
Wsakźnik wypłacalności banków to w najlepszym przypadku 12-13% tylko tyle depozytów banki mogą wypłacić "od ręki". a co z 87-88% depozytów?
SKOK-i jak każda społdzielnia ma w statucie zapisane działanie dla dobra swoich członków. nigdy i żadna spółdzielnia nie jest nastawiona na maksymalizację zysków.
artykuł tendencyjny jak żaden inny. wstyd panie Zwoliński. powinni pamna zwol..nić.
Bodek__ / 193.22.252.* / 2013-06-11 13:51
Oczywiście, że nie jest nastawiony na maksymalizację zysków danej spółdzielni.

Ale jakoś tak się składa, że kasy chętnie ponoszą koszty wspierania finansowego jednej partii politycznej i na to przychody już się przydają.

Co więcej, ludziom przynoszącym pieniądze do tego parabanku trzeba otwierać oczy - oprócz wyprowadzania pieniędzy na potrzeby polityczne, to jeszcze nieudolnie zarządzają kapitałem poprzez udzielanie złych kredytów.
Kto chce, niech zanowi. Ale rolą państwa jest informowanie obywateli o możliwych skutkach.

pozdrawiam
JanXXIII / 178.182.143.* / 2013-06-11 11:51
to jest bomba PiS podłożona pod nasze Państwo. takiego krachu my nie przeżyjemy bez chaosu.
JanuszPOlikot / 2013-06-11 13:39 / Tysiącznik na forum
POstraszyli kolejnego nieboraka.....:):):):)
Jak widać głuPOta lemingów PO "studiach" gastronomiczno-fryzjerskich jest POrażająca....:):):):)
Bodek__ / 193.22.252.* / 2013-06-11 13:54
Ja jestem leming po studiach i mam głęboko w nosie, co o mnie myślisz, bo nie wiesz o mnie nic.
Co więcej - dałem plusika pod postem Jana, choć nie jestem nim, w co pewnie pr rp i tak nie uwierzy, co też mam głęboko w nosie.

Dobrze się bawię czytając takie wypociny...
pr rp / 199.67.203.* / 2013-06-11 14:03
Myslisz się. Wierzę, że nim nie jesteś bo masz inne IP. Poza tym cieszy mnie to że przyznajesz że jesteś "lemingiem" to pierwszy krok do wyleczenia.

Co do dobrej zabawy to witaj w klubie.
Ten portal i artykuły na nim zamieszczane należy traktować z przymrużeniem oka. Bardziej żartem niż serio.

pozdrawiam :)
pr rp / 199.67.203.* / 2013-06-11 14:04
poza tym "Bodku" kto w dzisiejszych czasach nie jest po studiach :P
GDA66TY / 2013-06-11 11:22 / Tysiącznik na forum
Oprocentowanie na lokatach 3 miesięcznych w SKOK wynosi 3,85% w skali roku. W PKO BP taka sama lokata oprocentowana jest na ok 2,80 %. Komuś ten SKOK nie jest na rękę. Udało się z AMBER GOLD to i uda się ze SKOK. Media potrafią zrobić wodę z mózgu i wywołać panikę. Szkoda tylko że w nagłówku nie jest napisane że ten artykuł jest sponsorowany.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy