Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skok na pieniądze z OFE. Rząd zabiera nam 150 miliardów złotych

Skok na pieniądze z OFE. Rząd zabiera nam 150 miliardów złotych

Wyświetlaj:
A.K. / 83.28.98.* / 2013-09-04 22:30
Lemingi gdzie jesteście?? Dlaczego tu nie dyskutujecie. Dlaczego niewspieracie Donalda. Co nie POdobaja Wam sie jego Cuda ??
Pilsener / 2013-09-04 22:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przypomnę cele powstania OFE:
- wykazanie wyższości ZUSu i wybicie obywatelom z głowy systemu wolnorynkowego, dlatego właśnie jednym z podstawowych założeń OFE były wysokie koszty ich funkcjonowania i prowizje oraz niskie stopy zwrotu, po prostu OFE celowo były zaprojektowane jako niewypał by politycy dostali do ręki pretekst by zabrać stamtąd naszą kasą "ratując ją" przed chciwymi bankierami, kryzysem etc.
- zwiększenie deficytu budżetowego, mając pewnego kupca obligacji skarbowych rząd obniża koszty obsługi długu, czyli może zadłużać się bardziej
- ciche podniesienie podatków, oddajemy teraz od 40% pensji wzwyż, bo przecież "składka" to z definicji zwykły podatek, jest pobierana przymusowo i trafia w ręce rządu
- podreperowanie budżetu ZUS dzięki przekazywaniu składek naokoło (przez ZUS zamiast bezpośrednio do OFE) "wyparowuje" część środków, jakie ZUS potrąca sobie tylko za to, że pośredniczy między nami a OFE
- zwiększenie zatrudnienia w administracji, dzięki skrajnemu skomplikowaniu systemu i sztuczkom takim jak włączenie ZUSu w system OFE
- osiągnięcie krótkoterminowego poparcia politycznego poprzez żerowanie na naturalnych ludzkich marzeniach o spokojnej starości
- stworzenie "skarpety" dla polityków na trudne czasy
...
Tylko gdy to pisałem x lat temu wyśmiewano mnie. Z czasem śmiechów było coraz mniej a dzisiaj jak?

Tusk już wie, że jego czas dobiega końca więc bierze kasę skąd się da.
Najpierw było praktycznie zawieszenie wpłacania składek do OFE, teraz zabór części obligacyjnej funduszy a kiedy reszta OFE przemieni się w domy pod miastem? Za pół roku? Za rok?
I przypominam, że to wszystko przy podwyżce niemal wszystkich podatków (od pracy, VAT, akcyzy) i wydłużeniu wieku emerytalnego a kraj ani razu nie był w recesji!
Konkluzja może być tylko jedna: to najgorszy rząd w Europie i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.
A.K. / 83.28.98.* / 2013-09-04 22:22
Wiekszej głuPOty nie widziałem, aby OFE mogły tylko kuPOwać Akcje. Zostana wystawine na Zer spekulantom. Spekulanci bedą kuPOwac i sprzedawać KuPOwać w dołkach sprzedawac na górkach,a OFE beda cały czas KuPOwać. W takich Układach POrazka pewna dla Emeryta.
dranieeee / 83.10.105.* / 2013-09-04 22:17
Dupki, żałuję, że dałem draniom swój głos. Tylko każdy wybór był zły ;-/
biedne lemingi dostaną pomieszania zmysłów / 145.237.118.* / 2013-09-05 08:10
a widzisz. Zło, które aresztowało złodziei o 6,00 rano okazało się w końcu mniejszym złem od zła, które kradnie na potęgę i za chiny ludowe nie może byc aresztowane.
A.K. / 83.28.98.* / 2013-09-04 22:12
KorPOracje zagraniczne braly Po 10% pózniej PO 7% Kasy sobie nabiły i sie Smieją. Nalezy rozliczyc wszystkich,którzy OFE wprowadzali. Tak solidarnie wszystkim konfiskata majatku i 5 Lat do Odsiadki.
I takie prawo maja wszyscy, którzy POd przymusem musieli wstapic do OFE. Do kazdej wpłaconej składki niech terz dolicza te prowizje.
A.K. / 83.28.98.* / 2013-09-04 22:06
A jak Donald głosował jak wchodziło OFE ??
nauka nie idzie w las / 145.237.118.* / 2013-09-05 08:14
a co mu szkodziło?. Błyskotliwe umysły już wtedy wiedziały (znając historię), że państwo jest w stanie po.. każdą kasę. Zapytaj potomków posiadaczy ziemskich, fabrykantów, oni ci prawde powiedzą, czym był PRL, i czym w konsekwencji jest PRL-Bis.
ZDROWYROZSADEK / 89.69.72.* / 2013-09-04 21:50
Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości po co jest PO - wg mnie TYLKO iWYŁACZNIE PO TO ABY SPRZEDAĆ WSZYSTKO W OBCE RĘCE, ROZDAC KASE KOLESIOM I PONIEWAZ JESZCZE NIE ZDĄŻYLI TEGO ZROBIC TO CHCĄ ZYSKAC NA CZASIE I ZAP... KASĘ OSÓB, KTÓRE ZA 10-20 LAT PRZEJDA NA EMERYTURĘ. A WYSTARCZYŁO DLA OFE WYPUSCIĆ OBLIGACJE Z OPROCENTOWANIEM = INFLACJI I ZLIKWIDOWAC OPŁATĘ ZA ZARZĄDZANIE OD TEJ CZEŚCI AKTYWÓW OFE - ALE WTEDY NIE DAŁOBY SIE UKRAŚC KASY A PRZECIEŻ NIE O TO CHODZIŁO
~Ech / 87.205.246.* / 2013-09-04 21:38
Złodzieje. Zbliża się czas rewolucji.
rewwwwwolta / 83.30.255.* / 2013-09-04 21:35
zróbmy skok na rząd i tyle na taczki ich już we wrześniu razem ze związkami.
ewweeeww / 95.108.44.* / 2013-09-04 21:27
najpierw wiek emerytalny do 67, potem vat do 23% do 2016 minimum, następnie sześciolatki do szkoły żeby wcześniej do pracy poszły i zaczęli podatki płacić, teraz skok na OFE.. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
tolek b / 83.6.189.* / 2013-09-04 21:20
wg mnie to dobra decyzja podobnie zrobił Orban
maciejko12 / 188.33.95.* / 2013-09-04 21:14
Było hasło "Zabierz babci dowód" a ja proponuje "Daj wyborcy PO do dzioba" za to co nam zgotowali. To oni powinni dłużej pracować i płacić wyższe podatki, etc.!!!!
to_ja / 83.28.205.* / 2013-09-04 21:05
ruch jest bezprawny poza oczywista bezczelnoscią !
robią z nas balona, ale nie zrobia z Trybunalu Konstytucyjnego oraz jezeli to nie pomoze z Trybunału w Strasburgu, kazdy kto czuje sie okradziony/pokrzywdzony ma prawo taki ruch zaskarzyc !
SB- / 31.1.180.* / 2013-09-04 20:52
I GDZIE TE MILJARDY ZNIKNĄ ?????????????? TE YFRY NA TABLICY BALCEROWICZA ZNIKNĄ ?? CHA CHA

Najnowsze wpisy