SKOTAN

Money.pl / 2007-08-04 15:43
Komentarze do spółki: SKOTAN.
Wyświetlaj:
Niedzielan / 2009-10-30 20:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
pierwsza pani golfistka mam takie pytanie czy jesteś jeszcze na chodzie wiesz o co pytam teraz jestem zmęczony i po duzym jak robie błędy to sorry ale nie przystawaj do tych szmaciarzy bo nie są tego warci zacytuje ci slowa z filmu "zobaczyła żaba jak konia kuja i sama noge podstawia "
Golfistka / 2009-10-31 19:39 / Tysiącznik na forum
buchahahahaha!!! To dobre :)
Golfistka / 2009-10-31 19:47 / Tysiącznik na forum
tu nie jestem, ale zdarzyło mi się gdzie indziej swoją nogę podstawić :)
Ale Niedzielan, wiem, że dobrze tu się bawisz :), buchahaha! ale Skotan jest skazany po prostu aby cokolwiek dobrego zaczęło się dziać w najbliższym czasie :). Nie chcę tu narzucać konkretnych dat :), ale myślę, że to kwestia 2-3 miesięcy. He he, no i nie wytrzymałam i narzuciłam termin - jest to zaraźliwe :).
Niedzielan / 2009-10-30 20:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam wszystkich normalnych i tych fanatyków zaraz poczytam wasze farmazony i troszke popiszemy póki nie usne
Grigory J************* / 188.33.42.* / 2009-10-30 19:36
...coś rano Niedzielan obiecywał, nie ma go :( schlał się pewnie jak świnia.
szprotqu / 2009-10-30 16:16 / portfel
Witam

Mam akcje tej spolki od miesiaca i z tego co tu wszyscy pioszecie to juz dawno powinno byc 5 lub wyzej a rzeczywistosc jest zupełnie inna wiec nie ma sie co podniecac trzeba spojrzec prawdzie w oczy jest cieniutko...
pozdrawiam
duszpasztet / 2009-10-30 19:23 / Bywalec forum
Jak Ci nie pasuje, to sprzedaj. A w ogóle, to do kogo masz pretensje ?
szprotqu / 2009-10-31 12:08 / portfel

2009-10-30 19:23:01 | duszpasztet
Jak Ci nie pasuje, to sprzedaj. A w ogóle, to do kogo masz pretensje ?


Kolego nie potrzebuje twoich porad... wypowiedz dotyczyła ogólnej eufori nie ktorych posiadaczy i wierzenia w to ze z dnia na dzien skoczy o 20%
SB / 83.12.116.* / 2009-10-30 16:24
ODLESZCZANIE TRWA JAK PRZY 1,10
skt1 / 89.74.185.* / 2009-10-30 17:48
SB ma rację.
Ja się wtedy dałem odleszczyć :-(
Teraz siedzę z o wiele wyższą średnią niż wtedy.
SB / 83.12.116.* / 2009-10-30 16:22
POCZEKAJ DO MARCA A ZOBACZYSZ
SB / 83.12.116.* / 2009-10-30 16:05
CIENIUTKO ,ALE SPOKOJNIE TO SIĘ ZMIENI NIEBAWEM
olo co go nogi / 87.105.66.* / 2009-10-30 14:27
Niestety skotan NIGDY NIE PRZEBIJE 3 ZŁ! Nigdy!!!
PabloGTG / 2009-10-30 14:44 / Bywalec forum
Powaznie?? pogadamy za tydzień jak będzie raport za 3 kw. PARP nie podpisała by umowy z firmą która jest nie rentowna. W 3 kw sprzedali Alchemie i zaksiegowali kase z UE.
_immortal_ / 2009-10-30 14:41 / portfel / Bywalec forum
to po co go kupiles ??
SB / 83.12.116.* / 2009-10-30 13:58
OJ BĘDZIE DZIDA BEDZIE I TO JAKA SAM PEWNIE BĘDE W SZOKU,NAPEWNO KT TAKIEJ SIE NIE SPODZIEWA
Kotag / 195.225.247.* / 2009-10-30 14:53
skąd takie przypuszczenie jak narazie to tylko rapor za 3 kwartał moze nas uratowac albo stoczyć na dół no chyba ze wiesz o czyms co moze korzystnie wpłynąć na kurs
PabloGTG / 2009-10-30 15:16 / Bywalec forum
Nic nie mowie siedze cicho. Ptaszki tylko cwierkaja że pikuś ma cos na oku. :)
Kotag / 195.225.247.* / 2009-10-30 15:44
chyba PAN Pikuś ;) tylko co :) jak bym ci podał e maila to bys mi podał o co chodzi mniej więcej :)
GDA66TY / 2009-10-30 13:51 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich na ożywionym dzisiaj forum. Informacja którą przedstawił buba 180 jest bardzo świeża i bardzo dobra. Nadciąga dzida na 4 zł. albo i lepiej. Rafineria w Czechowicach w latach siedemdziesiątych tak się paliła że ewakuowano całe miasto a pierwsi strażacy którzy tam dotarli to wszyscy spłonęli. Tam była masakra. Był taki moment że LOTOS chciał pozbyć się tej rafinerii. Być może SKOTAN w niedalekiej przyszłości ją odkupi. To by dopiero była dzida po takiej informacji.
PabloGTG / 2009-10-30 13:59 / Bywalec forum
Znaczy ze co? Ze Lotos tez doszedl do wniosku ze interes na biopaliwach jest do D. Koszt wyprodukowania biopaliwa jest podobny do ceny sprzedazy. Biopaliwa to pieśń przyszłości jak ropa będzie po 200$ za baryłke. Może nie ?
SB / 83.12.116.* / 2009-10-30 13:17
KONKRETOW JESZCZE BRAK ,KONKRETY KIEDY RUSZAJA OZYWIA KORS,
bin_laden / 2009-10-30 12:53 / -
Przestańcie już z tym raportem, nic ciekawego tam nie będzie. Oby nie było w nim zbyt dużych strat ! Myślę, że takich nie będzie bo straty za poprzednie okresy odliczono od kapitału spółki na ostatnim walnym i zostało to już ujęte w raporcie z II kwartał. Raport za III NIE będzie powalający. Jak byście chcieli, żeby były w nim zyski skoro spółka jest na etapie poważnych inwestycji !!! Pomyślcie sobie sami o sobie, macie kasę, kupujecie akcji, kasy nie ma a są akcje, do póki akcje nie pójdą w górę i nie sprzedacie ze zyskiem nie ma mowy o zyskach !!! Tak samo Skotan jest w fazie inwestycji i uważam, że NIE należy się spodziewać takowych w raporcie za III kwartał. Mało tego, czekamy na info. No dobra, przypominam jak było poprzednio. Zarząd zapowiadał, że będą ogromne zyski. Niestety nic z tego nie wyszło. Później wielu obrzucało zarząd za wprowadzanie w błąd itp. Dajcie Im spokój, niech robią co mają do robienia. Jak to sobie wyobrażacie, żeby na każde piernięcie ktoś z zarządu każdemu odpowiadał ?! Pomóżmy lepiej, dajmy Im spokój siedźmy spokojnie i czekajmy na postępy ! Niech nic nie obiecują i konsekwentnie zajmą się inwestycją.
SB / 83.12.116.* / 2009-10-30 12:44
TU TYLKO Z NIENACKA SPEKÓŁA MUSI DZIAŁAC JAK ZAWSZE WIDZE
PabloGTG / 2009-10-30 12:41 / Bywalec forum
Wklejacie informacje a wniosków nie umiecie wyciągać? Dajcie sobie spokuj z BIOPALIWAMI, przecież już na wiosne skotan informował ze odchodzi od tego tematu. Gdyby było inaczej to nie stawiali by drożdżowni na terenie konkurencji. Proste. Drozdze powstaja z estrow poprodukcyjnych z bioetanolu i to tyle w tym temacie. Skotan nie produkuje biopaliw - jedynie ma pomysł na zqagospodarowanie odpadów z produkcji powyższych. Czytać dokładnie i myśleć, myśleć - nie spekulować informacjami.
bin_laden / 2009-10-30 12:55 / -
Dokładnie, czytać, czytać, dokładnie czytać co napisali w strategi na lata 2010 - 2012 a napisane jak BYK, że będą prace nad biopaliwami II generacji.
PabloGTG / 2009-10-30 13:02 / Bywalec forum
... tak samo jak prace nad zagospodarowaniem CO2 ;) ale to lata lata
bin_laden / 2009-10-30 13:06 / -
oj, dużo tego tam jest. Spokojnie oby do przodu :)
buba180 / 2009-10-30 12:38 / Bywalec forum
prawa strona nie chce puścic lewej heh a jak już puszczają to po 50 akcji koniec zaniżania kursu
buba180 / 2009-10-30 12:26 / Bywalec forum
przypominam artykuł żeby żadne debile nie pisali głupot w stylu 1.80 albo niżej
buba180 / 2009-10-30 12:26 / Bywalec forum
Co skłoniło zarząd spółki do zarekomendowania akcjonariuszom na WZA produkcji drożdży
paszowych i wybudowania drożdżowni? Czyżby chodziło o wysoką rentowność takiej
produkcji na terenie Polski oraz UE? Proszę o przedstawienie tej kwestii ponieważ
akcjonariusze są bardzo zaniepokojeni po przestawieniu się z biopaliw na produkcję
drożdży - co bardzo adekwatnie obrazują notowania walorów naszej spółki. Czy są już
jakieś konkretne plany co do współpracy na tym polu z Ukrainą (certyfikacja już jest)
oraz czy są realne szanse na uzyskanie dotacji z funduszy UE na tego typu
inwestycje?

Projekt drożdżowy jest pierwszym projektem z grupy nowych technologii, które spółka
ma zamiar realizować w najbliższej przyszłości. Prowadzony od 2007 r. jest on w
chwili obecnej najbardziej zaawansowany, a także zdaniem zarządu – najbardziej
obiecujący. Związane jest to z kilkoma czynnikami:
• Białko paszowe w Polsce, a w najbliższej przyszłości – także na świecie
– stanowi i stanowić będzie produkt deficytowy.
• W świetle prowadzonych przez SKOTAN SA badań pogłębionego przerobu
wytworzonych drożdży – produkt ten jest furtką do zupełnie nowych dziedzin
produkcyjnych, z opcją wejścia w farmację, farmakologię czy kosmetykę.

Dotychczasowe wyniki spółki (rentowność procesu produkcji) są bardzo obiecujące.
Jeżeli chodzi o białko paszowe, jego wartość wyznacza kilka parametrów,
najważniejszym czynnikiem decydującym o finalnej cenie jest jednak ilość czystego
białka, jego przyswajalność przez organizmy żywe oraz zawartość dodatkowych związków
chemicznych, makro i mikroelementów, najlepiej naturalnego pochodzenia, które mogą
być wbudowane w struktury białkowe. Te ostatnie mogą stanowić o ich wyjątkowości czy
wręcz unikalności,
a cechy te zawsze wiążą się z wysoką marżą.
SKOTAN prowadzi w dalszym ciągu badania zmierzające do uzyskania jak najlepszych
parametrów drożdży – przy czym pamiętać należy, iż w pewnym sensie rynek nie
oferuje tutaj ceny referencyjnej, z uwagi na fakt, iż wyizolowany i zakupiony przez
SKOTAN szczep drożdży nie jest na rynku dostępny, i stanowi zupełnie nową jakość w
tej dziedzinie.
Pamiętać także należy, iż badania te prowadzone są na organizmach żywych (drożdże
paszowe muszą być martwe – ostateczne zakończenie cyklu rozwoju następuje
dopiero
w ostatniej fazie produkcji), a co za tym idzie – z uwagi na dużą skalę
skomplikowania standaryzacji produktu – są często trudne. Wiążą się z tym
określone ograniczenia i ryzyka naukowe, ale w zamian – sukces pozwala na
uzyskanie znacznej przewagi konkurencyjną nad pozostałymi wytwórcami.

Jeżeli chodzi o rynki zbytu, pamiętać należy, iż agrotechnika na terenie UE jest inna
od Ukraińskiej. Nie zmienia to faktu, iż w najbliższych latach sytuacja ta
najprawdopodobniej zmieni się w sposób diametralny, pozwalając na rynkach wschodnich
(Rosja, Ukraina, Białoruś) realizować ceny możliwe do uzyskania w UE. Spółka
dysponuje wstępnymi listami intencyjnymi z odbiorcami ukraińskimi, w chwili obecnej
zakładamy jednak, iż rynkami docelowymi, szczególnie w zakresie drożdży o unikalnych
parametrach, pozostają kraje unijne.

Jeżeli chodzi o dotacje z funduszy UE, wszystkie projekty SKOTAN SA wpisują się
doskonale w programy pomocowe związane z innowacyjnością technologiczną. Procedowanie
w tym zakresie trwa.
buba180 / 2009-10-30 12:20 / Bywalec forum
teraz trzeba poczekac na raport i ciągle będe się upierał przy swoim że skotek i tak powróci też do biopaliw
SB / 83.12.116.* / 2009-10-30 12:24
A JA NAWET WIEM WSTEPNIE ZE LOTOS TE BIOPALIWA BEDZIE ODBIERAŁ.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy