SKOTAN

Money.pl / 2007-08-04 15:43
Komentarze do spółki: SKOTAN.
Wyświetlaj:
gall333 / 89.231.180.* / 2008-10-30 13:03
dzisiaj na giełdzie panuje jeden wielki chaos. ludzie uciekaja z jednej spólki do drugiej a potem wracają. kazdy leszcz chciałby odrobić swoje roczne straty w jeden dzień a w wyniku tych zmian tylko tracą. w takich czasach tylko stalowe nerwy wytrzymują.
gall333 / 89.231.180.* / 2008-07-20 00:56
cieniutko ten wzrost idzie. niespodziewałem się takiej podaży.
gall333 / 89.231.180.* / 2008-10-30 14:07
no brawo moderator. piękna data i godzina. o 00:56 to ja spie.
_qwert / 2008-10-29 09:49 / Tysiącznik na forum
Sprzedaż biopaliw wynika dziś z decyzji KE i ustawowych zobowiązań.
Głównym czynnikiem, który kreuje dzisiaj popyt na biopaliwa, jest cena, która jednak nie przynosi producentom zysku.

Rynek biopaliw dopiero się tworzy. Nadzieje na jego rozwój są wiązane z rozwojem technologii, która pozwoli na tańszą i powszechniejszą ich produkcję.

całość w Gazecie Prawnej
gz / 83.18.63.* / 2008-10-28 23:53
Fakt bioaliwa są na topie tylko kiedy ustaw umozliwiajaca opłacalną prodkcje biopaliwa zostanie zaakceptowana nikt nie jest w stanie powiedzieć, natomiast co wiadomo to:
- Skotan napewno bedzie zajmowal sie produkcją biopaliw i predzej czy później zacznie zarabiać na sprzedaży biopaliw zwłaszcza że już posiada sieć sprzedaży za pośrednictwem Eurochemu,
- akceptacja przez komisję Europejską ustawy rzadu w sprawie biopaliw napewno jest blizej niż dalej, może być to kwestia najbliższych tygodni,
- za kilkanaście dni bedzie przedstawiony raport kwartalny i tu zaskoczenie wartość skotanu znacznie wzrośnie ( spodziewam się zysku rzedu 20 gr na jedną akcję ) a co za tym idzie będziemy odbicie na Skotanie :)
- patrząc jak zamknęły się giełdy w Ameryce można śmiało stwierdzić że jutrzejsza sesja bedzie zdominowana mocnymi wzrostami wszystkich spółek nie wykluczając Skotana.

Egar nie mamy krachu tylko BESSE w przypadku krachu indeksy pikowały by i to z niesamowitą predkością w dół wtedy dopiero można było by zobaczyć panikę i spadki rzedu 15 - 20 % to jest krach my mamy besse, dołek jest wyznaczony i raczej już nie bedzie pogłębiony, czekajmy teraz na mocne odragowanie a co bedzie działo się dalej to zobaczymy.

Moim zdaniem skotan to spółka z niezłymi perspektywami, fakt ostatnio ta spółka wygląda niezbyt różowo ale trzeba pamietać żę po kiepskim okresie przychodzi znacznie lepszy, poprawa sytuacji na giełdach światowych do tego wejście w życie ustawy o biopaliwach a co za tym idzie zaciągnięcie Kredytu przez Skotan na budowę instalacji do produkcji biopaliw ( a już są prowadzone wstepne rozmowy z bankami ) powinno skutkować wzrostami cen akcji tego waloru przekraczajacymi bez większych problemów 10 zł

Ja już zakipiłęm ile chciałem, cieszę sie że mogłem akcje kupić tak tanio, zachowanie sprzedających uważam za bardzo nie rozsądne ale czasami żeby ktoś mógł zarobić ktoś musi stracić.
_qwert / 2008-10-24 11:08 / Tysiącznik na forum
Orlen kupi dwa razy więcej biopaliw

Dziś koncern przeprowadzi przetarg na kupno biodiesla. Firma może wydać na ten cel nawet 0,5 mld euro
Koncern jest gotowy do zawarcia umowy nawet na cały rok. Orlen zamierza kupić w przyszłym roku dwa razy więcej estrów rzepakowych niż w tym roku.

Rzepa
_qwert / 2008-10-27 19:59 / Tysiącznik na forum
Orlen wstrzymał przetarg na biokomponenty

PKN Orlen zrezygnował z przeprowadzenia przetargu on-line na dostawy w całym 2009 r. 550 tys. ton estrów metylowych (biokomponentów dodawanych do oleju napędowego). Wartość przetargu eksperci z branży biopaliwowej szacują na około 2,3 mld zł.
Odwołanie przetargu koncern tłumaczy powodami organizacyjnymi. Nieoficjalnie wiadomo, że nie wszyscy dostawcy złożyli oferty. Źródła zbliżone do branży biopaliwowej twierdzą, że to Orlen odwołał przetarg. Nie można wykluczyć, że trwają jeszcze negocjacje między płockim koncernem a dostawcami estrów w sprawie zmiany niektórych warunków umowy dotyczącej dostaw estrów.
- Przetarg odbędzie się w najbliższej przyszłości. To kwestia bardziej dni niż tygodni – stwierdza jedynie Dawid Piekarz, rzecznik prasowy PKN Orlen.
Egar / 2008-10-23 21:30 / Tysiącznik na forum
- gdyby 2 lata temu ktoś oferował mi akcje po 1,07 to dałbym mu jeszcze auto gratis
- gdyby 1 rok temu ktoś oferował mi akcje po 1,07 to dałbym mu jeszcze telewizor gratis
- dzisiaj oferują mi akcje po 1,07 a ja się zastanawiam czy chcę ???
- za miesiąc będą oferować mi akcje po 0,5 zł i gratis do paliwa na stacji a ja nie będę chciał ???
- za rok bedą oferować akcje po .......... no może zostawmy choć to jako niewiadomą.
_qwert / 2008-10-24 09:36 / Tysiącznik na forum
E tam, to jakieś czasrnowidztwo.
Czytam, że biopaliwa są na topie, ludzie na Skotanie są zarobieni, a Ty zaczynasz uprawiać jakiś czarny PR.

Niepotrzebnie... bo jaka jest rzeczywistość, to chyba doskonale widać.
Egar / 2008-10-24 12:25 / Tysiącznik na forum
no jaka ????? może ja mam inne monitory albo cofnąłem się w czasie. Tu nie chodzi o to co jest na topie tylko, że jest po prostu KRACH do k-nędzy i tyle :-(
_qwert / 2008-10-24 13:12 / Tysiącznik na forum
No i widać, że nie czytasz wypowiedzi "uznanych" forumowiczów.

:)))
Egar / 2008-10-23 16:41 / Tysiącznik na forum
14:43:18 vol.(szt)1499000 war.(zł)1543970,00 po1,03
no name / 84.10.168.* / 2008-10-20 19:52
Patrząc na przepływy netto z działalności operacyjnej; działalności inwestycyjnej i działalności finansowej widać, że o ile w obszarze na którym (być może) zarząd spółki się chociaż trochę zna (i to na pewno nie jest ani produkcja, ani dystrybucja biopaliw) firma jeszcze wychodzi jako tako, ale w pozostałych obszarach dają już ciała na całego :P

ps
Sebastian:
Przesłanki do wprowadzenia biopaliw są i to całkiem niezłe - patrz obowiązkowy NWC powiązany z wysokimi karami finansowym. Działa on nieżle, bo już w I poł. 2008 zaczęto intensywnie blendować paliwa i sprzedawać je poniżej kosztów, żeby tylko wyrobić się z ustawowym poziomem i wygląda, że cel zostanie spełniony - a w przyszłym roku poziom bedzie jeszcze wyższy. Problem tylko w tym KTO może na tym zarobić. Jak na razie są TYLKO obowiązki dla producentów i importerów, a nie ma zachęt (o ulgach mówi się już tyle samo, co Skotan rusza z produkcją biopaliw :) i tyle samo z tego wynika - czytaj nic). Gdyby były ulgi dla KRAJOWYCH producentów i zachęty dla kierowców (+ np. jeszcze przymus dla transportu publicznego), to być może, że taki Skotan mógłby na biopaliwach nawet zarobić. I te "parę" litrów pędzonych przez rolników naprawdę nie miałoby większego znaczenia. Cały problem jest w tanim imporcie biopaliwa i dlatego Skotan ma małe szanse na zrobienie interesu na biopaliwach (a dodatkowo koszty pozyskania środków na inwestycje rosną lawinowo).
Zresztą o popycie, podaży, imporcie była już mowa na forum.
b.szybki / 83.13.9.* / 2008-10-21 13:35
Mielisz jęzorem w kółko to samo. Ja kupiłem po 1,14zł. 20 000 akcji i jestem zarobiony.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-20 21:35
I zgadzam się z Tobą - brak jest interwencji państwa, a co za tym idzie ochrony własnych naszych polskich interesów.
Reasumując twierdzę, że w bliskiej perspektywie nie można liczyć na spektakularne wyniki Skotanu, ponadto jak wspominasz wszelkie inwestycje amortyzowane są w bardzo długich okresach czasu, co pośrednio przekłada się na zapisy księgowe, które mogą odstraszać (a przynajmniej mnie).
Miejmy nadzieje, że polityka stanie się prospołeczna
Sebastian Dmochowski / 2008-10-20 17:39
Drogi Gallu
Niestety w Polsce nie ma przesłanek do tego aby wprowadzić biopaliwa.
W ostatnim roku ze względu na drogie paliwo do budżetu państwa wpłynęło o 15 mld zł więcej z tytułu wzrostu samego tylko podatku VAT, nie wspominając akcyzy.
Należy pamiętać o tym, że bardzo duży udział w rynku paliw to rolnicy, którzy tak naprawdę we własnym zakresie przy pomocy prostej maszynki do mielenia mięsa przez zimę wyprodukowaliby sobie paliwa na kilka sezonów (pomijam pewne ulgi dla rolników do produkcji rolnej, ale przecież oni też jeżdżą samochodami, gdzie udział diesli ciągnie rośnie)
Tak więc pomimo, że wzrosłoby bezpieczeństwo energetyczne i pomimo tego, że zniwelowało by się zjawisko nadprodukcji rolniczej (co mamy obecnie – pszenica 500 zł za tonę) to nasi kochani politycy obawiają się rozbudowy szarej strefy nad którą nie mieliby żadnej kontroli.
Owszem może jak do władzy dojdzie jakaś prochłopska partia wówczas coś się może w tym kierunku zmieni.
A co do moich faworytów to:
- Alma Market
- Mostostal Zabrze
- Barlinek
- Stalexport
- Police
- Puławy
Uważam powyższe za nieźle przecenione, a w miarę stabilne
jeżeli ktoś uważa, że powyższe to zły wybór chętnie usłyszę słowa krytyki, które może uchronią mnie od wdepnięcia.
Zocha456 / 80.53.90.* / 2008-10-21 10:44
Od kiedy to rolnicy jeżdżą na dieslu? Od zawsze na opale., jak i większść przewoźników. Dodajesz ACE i masz diesel. Roczne uszczuplenia akcyzy: 30 - 50 mld.
Po co komu biopaliwa ?
gall333 / 89.231.180.* / 2008-10-21 09:39
Bardzo dobre spólki. Godne uwagi i wejścia w nie ale w połowie 2009 roku.
gall333 / 89.231.180.* / 2008-10-20 10:53
Znowu nadciągneła fala krytyki dla mojej spółeczki. Mówcie sobie co chcecie ale chce was uswiadomić że biopaliwa są na topie ,ale SKOTAN to bardzo wszechstronna spólka. SKOTAN garbarnia,obrót paliwami co jest bardzo wielkim atutem gdyż konczy się monopol na sprowadzanie paliw tylko przez rafinerie. SKOTAN jest również dobrym funduszem inwestycyjnym, ma wykupione akcje w bardzo dobrze prosperujących firmach z których czerpie sporą kase. Bilans spółki jest minusowy ponieważ ciagle inwestuje co jest dobrym atutem na przeyszłość spółki. Sami zresztą widzicie że nie tylko ja to dostrzegam gdyż zakupy drozeją i są obroty.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-18 23:05
Czy ktoś zna może szczegóły współpracy Skotanu z niemiecką firmą?
To co usłyszałem w CNBS chodzi o dystrybucje biopaliwa ze słomy i makuch uzyskanych w procesie tłoczenia oleju roślinnego.
Z tego co wiem słoma jest paliwem stałym, podobnie jak makuchy, które mogą być stosowane do opalania w kotłowniach i piecach domowych.
Stąd dziwi mnie odejście od dotychczasowej strategii tej spółki czyli produkcji Bioetanolu jak i biodiesela.
Jeżeli to Skotan ma być dystrybucja produktów niemieckiej firmy, to zachowanie takie jest zdecydowanie niepolskie!
Mówiąc między nami z polskich makuch można także uzyskać paliwa stałe jak i płynne, a na pewno produkt finalny byłby tańszy - odchodzi transport i cała logistyka z tym związana.
no name / 84.10.168.* / 2008-10-19 15:11
Niemcy wykorzystują swoje zdolności produkcyjne biopaliw w 15%, więc nic dziwnego że szukają pośrednika gdzie się da.
A Skotan po latach obiecywania gruszek na wierzbie trafił na ścianę w postaci recesji. Szanse na nowe inwestycje spadły prawie do zera, więc żeby ratować resztki majątku i zyskać na czasie wychodzenia z akcji wykonali tanim kosztem całkiem sprytny ruch.
I jak widać po wypowiedziach na forach, przynajmniej kilku 'członków' znowu się da nabrać na lep.
sb / 83.12.116.* / 2008-10-18 13:18
TA EUFORJA CHWILOWA OCZYWISCIE NIEJEST NICYM SZCZEGÓLNYM UZASADNIONA,
Egar / 2008-10-18 20:08 / Tysiącznik na forum
Tu nie ma żadnej euforii. Tu się walczy o przeżycie. Na giełdzie jest WOJNA !!! Albo ja Ciebie albo Ty mnie. Obstawiam pierwszy wariant czy to Ci się podoba czy nie :-(
Egar / 2008-10-17 21:08 / Tysiącznik na forum
godz. 14:45:33 klocek vol (szt)1638000 war(zł)2014740,00
idiota? .................. chyba nie
Sebastian Dmochowski / 2008-10-19 00:23
Dziwi mnie, że po zgarnięciu tak dużej ilości akcje spadały.
Chyba ktoś "duży" się z kimś (drugim dużym) wymienił, bez tej operacji obrót wynosi 1mln.
Egar / 2008-10-19 07:04 / Tysiącznik na forum
AT i piątkowa padaka !!! gdyby poszedł więcej, "musiałby" iść w poniedziałek w górę a tak ? trochę loterii
gall333 / 89.231.180.* / 2008-10-18 14:54
mocny zakup. może w poniedziałek padnie jakaś informacja na ten temat.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-17 11:10
Temat biopaliw jest jak najbardziej na topie, ale nie jest to jedyna spółka która zajmuje się ta branżą w Polsce. Przypominam, że Peepees planuje produkcję bioestrów z ziemniaka.
A tak na marginesie Karkosik działa jak magnes, a przecież są inne spółki które także dostają dobre kontrakty i mają dużo lepszą sytuację finansową od
Skotanu np. Mostostal Zabrze
gall333 / 89.231.180.* / 2008-10-17 16:02
No toś Sebek nie najlepiej zainwestował. Musi być krucho skoro latasz po wszystkich spółkach i naganiasz. Lepiej sprzedaj to co tam masz i zrób zakupy na SKOTAN.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-17 23:55
Przyznam szczerze, że posiadam tylko jedną spółkę, ale raczej przerzucę się na te bardzo spekulacyjne, chyba tylko takie rozwiązanie zapewnia osiągnięcie zyków. Na uspokojenie sztormu chyba nie ma co liczyć w najbliższym czasie, pomimo zapewnień Sobolewskiego o braku negatywnych przesłanek polskiego systemu finansowego.
W Skotan na razie nie wejdę, pomimo, że kiedyś na nim trochę zgarnąłem (cyklicznie powtórzyły się wzrosty) przyznam, że odstraszyły mnie wyniki finansowe. Wiem, że wiele z nich nie wynika (amortyzacja i inne wady księgowości rachunkowej)
Przyznam szczerze, że posiadam tylko jedną spółkę, ale raczej przerzucę się na te bardzo spekulacyjne, chyba tylko takie rozwiązanie zapewnia osiągnięcie zyków. Na uspokojenie sztormu chyba nie ma co liczyć w najbliższym czasie, pomimo zapewnień Sobolewskiego o braku negatywnych przesłanek polskiego systemu finansowego.
W Skotan na razie nie wejdę, pomimo, że kiedyś na nim trochę zgarnąłem (cyklicznie powtórzyły się wzrosty) przyznam, że odstraszyły mnie wyniki finansowe. Wiem, że wiele z nich nie wynika (amortyzacja i inne wady księgowości rachunkowej)
gall333 / 89.231.180.* / 2008-10-18 11:11
No to zakłamany jesteś bo latasz po wszystkich forach i dziękujesz że mogłeś kupić tanio akcje w momencie kiedy inni sprzedawali.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-19 21:33
po prostu lubię jak się inni wku.....
Egar / 2008-10-17 12:25 / Tysiącznik na forum
A jakie znaczenie ma dzisiaj "lepsza sytuacja finansowa" MSZ ? żadne ............... i to nie ta branża na dodatek
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy