SKOTAN

Money.pl / 2007-08-04 15:43
Komentarze do spółki: SKOTAN.
Wyświetlaj:
gall333 / 87.204.81.* / 2008-01-04 11:01
ELSTAR OIL mocno idzie na północ miejmy nadzieje że SKOTEK podąży za nim.
Myśliciel / 83.23.132.* / 2007-12-29 13:01
Widzę,że nie doceniacie produkcji oranżady, kwasku cytrynowego, pasz itp. z gliceryny. Uświadomcie sobie, jakie ilości gliceryny powstają z produkcji biopaliw. Przypomnę - na każe 100 litrów biopaliwa około 10 litrów gliceryny. Wchodzące uregulowania unijne do 2009 roku nakładają OBOWIAZEK wejścia w ten rynek WSZYSTKICH KRAJóW CZLONKOWSKICH. Do 10% dolewania do baku. Ile jest baków do zapełnienia i jakie jest zużycie, policzcie sobie sami. Ile powstanie gliceryny do zagospodarowania do celóe=w spożywczych? Wystarczy obciąć jedno zero. Skotan JUZ ma technologię przerobu - wyprzedza konkurentów o lata świetlne. Luty-marzec to otwarcie linii przerobowej - wystarczy poczytać między wierszami kolejnych komunikatów spółki. Nie zapominają też o swojej działalności na polu biopaliw - chcą otworzyć linię do jej produkcji, a także zajmują się ropą - ostatnio rzeczywiście coraz szerzej. Mało? To sprzedajcie akcje i kupcie sobie Toore.
gall333 / 87.204.81.* / 2008-01-31 13:21
toora to to by był rewelacyjny strzał. szkoda ze ni kupiłem. ale jeszcze nie jest za późno.
dzi/dzi / 83.12.116.* / 2007-12-22 10:26
Jak narazie nic z dodawania biokomponetow,przynajmiej w tym połroczu 2008,dlatego mysle ze troche zjedzie zamiast isc w gore ale kto wie.
gall333 / 87.204.81.* / 2007-12-22 12:50
Wydaje mi sie to co najmniej dziwne że zarząd skotanu robi takie inwestycje w produkcje biokomponętów nie wiedząc o tym że nasz rząd nie załatwił jeszcze tego tematu w Brukselii. A może dziennikarze wyolbrzymiają temat a Bruksela to tylko kwestia jednego miesiąca a nie trzech do sześciu.
gall333 / 87.204.81.* / 2007-12-20 16:45
Czy ktoś wie ile skotan ma zmagazynowanego rzepaku ? Od nowego roku ma ruszyć produkcja tych biokomponentów dlatego ciekawi mnie czy jest surowiec na start.
leck / 2007-12-19 10:31
dla posiadaczy akcji : spokojnie pozostalo juz tylko kilka dni na ogloszenie strategii dla skotanu mam prosbe nie odnoscie sie do tej ceny 1000zl bo to ktos napisal w formie zartu, napewno cena wzrosnie i to znacznie. Nie zapominajmy jak wielu jest spekulantow zainteresowanych skotanem co powoduje gwaltowne ruchy zarowno w i gore jak i w dol moga sie pojawic one w dol jeszcze przed podaniem strategii i dlatego moja rada spokojnie bez paniki
leck / 2007-12-20 10:40
tak jak wczoraj mowilem spokojnie a cierpliwosc poplaca dzis powinien byc ruch w gore i poczatek rajdu okolo 14tej OBSERWUJCIE mnie ta strategia sie podoba co dzisiaj podali czy ktos mnie popiera?
arek_krak / 2007-12-20 11:08
Zgadzam się z Tobą, że teraz Skotan powinien sukcesywnie iść do góry. Wybrali bardzo dobrego partnera do realizacji budowy instalacji w Sławkowie, do tego innowacyjna technologia wrocławskich naukowców i całość zrobi swoje. Jeśli chodzi o dzisiejsze notowania ok. godz. 14.00 to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że się sprawdzi ... Pozdrawiam
st_lech / 2007-12-21 20:03 / Bywalec forum
srały muszki będzie wiosna
arek_krak / 2007-12-30 14:44
pamiętaj żeby odezwać się koło marca
gall333 / 62.111.141.* / 2007-12-15 16:55
Firma musi wykazać zyski a nastąpi to po pierwszym kwartale 2008 roku. Dopiero wtedy nastąpi mocny skok cenowy. Nie wydaje mi sie żeby cena akcji kosztowała 1000 hihi to raczej nie realne . Ta spółka jest po splicie. Ale 80 a może wyżej kto wie. Jest napewno warta uwagii.
Szeryf12 / 91.94.43.* / 2007-12-13 19:15
Ja nie wiem jakaż euforia ja kupiłem po 12.50 a są po 7 i ciągle po tyle samo na tym forum ktos napisał że w grudniu skoczą. I cały czas te same ściemy z kąd wy to bierzecie i życze powodzenia z tym 1000.00 za akcję.
st_lech / 2007-12-18 20:04 / Bywalec forum
A ty kupiłeś bo ktoś napisał , że skoczą ? - no to powodzenia.
arek_krak / 81.219.244.* / 2007-12-13 20:04
Poczekaj do ogłoszenia nowej strategii firmy i oczywiście do nowego roku, gdy firmy paliwowe zgodnie z wytycznymi unii będą musiały dodawać biokomponenty do paliwa, tak na marginesie pierwszą transzę akcji też kupiłem dość wysoko bo po 11,83, ale następne już po 5,99 i 6,60 a teraz spokojnie czekam na rozwój wypadków. Pozdrowienia
Myśliciel / 83.23.145.* / 2007-12-13 13:24
Wartość energetyczna estrów i alkoholu etylowego

07 grudnia 2007

Rozporządzenie w sprawie biopaliw w przyszłym tygodniu?

Rozporządzenie ministra gospodarki dotyczące przeliczenia wartości energetycznej na objętościową bokomponentów zostanie najprawdopodobniej opublikowane w przyszłym tygodniu.

Rozporządzenie wyda Waldemar Pawlak. Poinformuje ono dokładnie jak należy przeliczać wartość energetyczną paliw na ich objętość.

Na razie bowiem wiadomo, że według ustawy w przyszłym roku, biokomponenty mają stanowić 3,45 proc. wartości energetycznej sprzedanych na stacjach benzyn i olejów napędowych.

Jednak wartość energetyczna estrów i alkoholu etylowego, jest odpowiednio niższa od olejów napędowych i benzyn. W przypadku estrów aby spełnić wymagany udział trzeba zwiększyć ich sprzedaż do około 3,8 proc. W przypadku alkoholu etylowego niemal 5 proc.

W skali roku oznacza to, że przy obecnej wielkości sprzedaży benzyn i olejów napędowych potrzeba będzie około 600-700 tys. ton estrów i alkoholu etylowego.
Myśliciel / 83.23.165.* / 2007-12-10 21:09
Przetwórstwo ODPADOWEJ GLICERYNY z produkcji biopaliw to rzeczywiście ZłOTA ZYłA - czego zdaje sie nie zrozumieli niektórzy. Albo nie chcieli. W skali trzech lat w Unii do benzyny trzeba będzie dolewać o ile pamiętam do 10% biopaliw. Z produkcji 100 litrów estrów powstaje 10 litrów gliceryny, z którą NIE WIADOMO CO ROBIC - koszty wylewania są olbrzymie. Skotan, mając jako JEDYNY technologię przetwarzania odpadowej gliceryny staje sie POTENTATEM SWIATOWYM w wykorzystaniu OGROMNYCH ILOśCI ODPADóW GLICERYNOWYCH. Co to oznacza? Pomyślcie trochę... Oczywiście pozostaje kwestia wykorzystania tej technologii - ale dziwne utajnianie strategii i działań spółki może dobrze wróżyć akcjonariuszom.
Myśliciel / 83.23.145.* / 2007-12-13 10:31
Najnowsze info :

ynek biopaliw skazany na sukces

Puls Biznesu13.12.2007 05:23
Rynek biopaliw w Polsce będzie się rozwijał. Nie zmienią tego nawet kolejne zaniechania naszych rządów.

Zdaniem banku inwestycyjnego Goldman Sachs, rynek biopaliw w Europie w 2010 r. osiągnie poziom około 8 bilionów EUR rocznie. Do końca 2007 r. zdolność produkcyjna europejskich producentów biopaliw ma osiągnąć 6 mln ton rocznie. W 2020 r. - 25-30 mln ton - informuje "Puls Biznesu".

Zdaniem Brukseli, udział biokomponentów w rynku paliw wyniesie w 2020 r. co najmniej 10 proc. Zgodnie z wymogami unijnymi, Polska powinna osiągnąć w 2010 r. minimum 5,75 proc. udziału biokomponentów w zużyciu paliw transportowych. Plany Ministerstwa Gospodarki zakładające, że w 2007 r. wzrośnie do 2,3 proc., okazały się zbyt ambitne. Zdaniem Krajowej Izby Biopaliw, dziś udział ten wynosi zaledwie 0,6-0,7 proc.






Rynek z pewnością jest perspektywiczny, świadczy o tym choćby skala zainteresowania produkcją biopaliw. W Polsce chcą to robić m.in. Rafineria Trzebinia, Grupa Lotos (Lotos Biopaliwa), Elstar Oils, Solvent Wistol (dawniej Solvent Dwory), Skotan czy PKM Duda.

Zdaniem Magdaleny Rogulskiej, kierownik Europejskiego Centrum Energii Odnawialnej w Centralnym Laboratorium Naftowym, biopaliwa są dzisiaj najlepszym rozwiązaniem na rynku motoryzacyjnym.

- Rynek biopaliw będzie się rozwijał, ponieważ nie ma innego wyboru, dopóki nie opanujemy taniej produkcji wodoru. Ponadto regulacje unijne wymuszają produkcję takich paliw - podkreśla w "PB" Magdalena Rogulska.

Niestety, cały czas pojawiają się schody. Komisja Europejska nie notyfikowała naszych dwóch ustaw (o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw, a także o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Powód? Od sierpnia 2007 r. były rząd nie zdołał ich wysłać do Brukseli. Co najmniej przez pół roku blokowało to i wciąż blokuje wprowadzenie na rynek biokomponentów jako samoistnych paliw - przypomina dziennik.

- Jesteśmy przekonani, że od 1 stycznia 2008 r. wszyscy producenci paliw będą dodawali biokomponenty. Przewidujemy, że będzie to około 350 tys. ton estru metylowego i około 250 tys. ton bioetanolu - twierdzi Henryk Zamojski, wiceprezes Krajowej Izby Biopaliw.

Priorytetem dla branży jest jednak jak najszybsze wprowadzenie na rynek samoistnych biopaliw w postaci B100 (100 proc. estru metylowego), E85 (85 proc. bioetanolu), E100 (100 proc. bioetanolu).

W lipcu 2007 r. rząd Kaczyńskiego przygotował program promocji biopaliw, w którym każdy z ministrów jest odpowiedzialny za określone działania. Program przewidywał na przykład akcję promującą biopaliwa w mediach, są na to przewidziane pieniądze w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Żadne z ministerstw byłego rządu nie przygotowało jakichkolwiek propozycji - czytamy w "PB".
Myśliciel / 83.23.152.* / 2007-12-12 18:11
Ciekawe, czy Pawlak dzisiaj coś podpisze?
stjuag / 2007-12-11 12:25
Ja dokupuję cały czas.
Jestem przekonany, że skoro Orlen, Lotos równiez w to wchodzą to opłaci się.
Alchemia ma świetne wyniki i mocno współpracuje ze Skotanem myślę, że nad tym projektem rownież.
arek_krak / 81.219.244.* / 2007-12-12 19:29
Skąd masz informacje o wejściu Orlenu i Lotosu w ten segment rynku? Odpisz. Interes jest wart uwagi, już zmieniłem profil swojego portfela i 1/3 w tej chwili stanowi Skotan, a mam zamiar jeszcze coś dokupić. Pozdrawiam
dzi/dzi / 83.12.116.* / 2007-12-08 10:17
NASZE PRAWO JESZCZE NIEDOSTOSOWANE DO TYCH TECHNOLOGJ,KARKOSIK MUSI WIELE DAC TYM Z SEJMU ZEBY USTAWY WYSZŁY POTRZEBNE DO WZROSTU KURSU,A JAK NARAZIE NIC CIEKAWEGO.
norbi32 / 2007-12-08 19:19
Przed rokiem zgasła biopaliwowa gorączka, która
windowała kursy spółek. Wystarczyło tylko
poinformować o stosownych planach. Informacja o
podpisaniu przez ministra finansów przepisu
mówiącego o istotnym zmniejszeniu tzw. ulgi
akcyzowej, związanej z produkcją i sprzedażą
biopaliw, zakończyła hossę na akcjach spółek z GPW
kojarzonych z tym biznesem. Chodzi przede
wszystkim o Elstar Oils i Skotan. Jednak biopaliwa
to wciąż bardzo perspektywiczny biznes. Rynek ten
ruszy od przyszłego roku. Wraz z odrodzeniem mogą
poprawić się finanse spółek z branży.

Ubiegłoroczna decyzja ministra finansów o
obniżeniu ulgi akcyzowej ograniczyła opłacalność
produkcji biokomponentów. Podobnie jak w przypadku
bańki internetowej sprzed lat, inwestorzy na
początku zbyt optymistycznie ocenili szanse na
zyski. Warto jednak uświadomić sobie, że na razie
dodawanie biokomponentów do paliw jest dobrowolne.
Firmy dodają je do paliwa głównie dlatego, że
wiąże się to z otrzymaniem ulgi w podatku
akcyzowym. Obecne zwolnienie nie rekompensuje
jednak zwiększonego kosztu produkcji
biokomponentów w porównaniu ze standardowym
paliwem.

Od przyszłego roku dozowanie biokomponentów będzie
obowiązkowe (wynika to z polskiej ustawy o
biopaliwach, a także z dyrektyw unijnych).
Minister gospodarki ustalił w połowie tego roku
minimalną stawkę procentową dodatku biokomponentów
w paliwie — 3,45 proc., według tzw. wartości
energetycznej. Faktycznie oznacza to, że od
początku 2008 r. dodatek etanolu w paliwie
benzynowym wyniesie ponad 5 proc., a w dieslu
około 4 proc. estrów. Faktycznie otwiera to rynek
biopaliw na nowo. W Niemczech już do tego doszło.
Na przykładzie zachodnich sąsiadów można oceniać,
że od przyszłego roku popyt na biokomponenty
zwiększy się zdecydowanie. Dodatkowo
niewykluczone, że nowy rząd z powrotem zdecyduje o
zwiększeniu zwolnienia akcyzowego na czysty
bioester. Jeśli do tego dojdzie, rynek biopaliw w
2008 r. czeka prawdziwa hossa.
stjuag2 / 77.113.9.* / 2007-12-09 23:06
Mam SKOTKA średnio po 14 zł, ale nie wątpię, że to tylko kwestia kilku miesięcy i cena skoczy do 20-25 zl.
Pozdrawiam wytrwałych!
dzi/dzi / 83.12.116.* / 2007-12-08 20:07
To wszystko wiem,i zgadzam sie ale w tym roku moga byc wachniecia niedurze.a w europie dopuszczono do paliw bio-10%.sa jeszcze przepisy kture sa do poprawy,
Szeryf12 / 91.94.200.* / 2007-12-07 17:20
Nie no ja to nie wiem czy się śmiać vzy płakać a może bramki strzelać !
Wchodze / 83.23.115.* / 2007-12-05 22:47
Kolejny delikatny ruch w góre. Niedługo się zacznie.
Wchodze / 83.23.136.* / 2007-12-04 21:06
Przetwórstwo ODPADOWEJ GLICERYNY z produkcji estrow /czt. biopaliw - dla laikow/ to rzeczywiście ZłOTA ZYłA - czego zdaje sie nie zrozumieli niektórzy to czytający. Albo nie chcieli. W skali trzech lat w Unii do benzyny trzeba będzie dolewać o ile pamiętam do 10% biopaliw. Z produkcji 100 litrów estrów powstaje 10 litrów gliceryny, z którą NIE WIADOMO CO ROBIC - koszty wylewania są olbrzymie. Skotan, mając jako JEDYNY technologię przetwarzania odpadowej gliceryny staje sie POTENTATEM SWIATOWYM w wykorzystaniu OGROMNYCH ILOśCI ODPADóW GLICERYNOWYCH. Co to oznacza? Pomyślcie troche....
Wchodze / 83.23.4.* / 2007-12-04 08:47
Skotek kupił rewelacyjną technologię przerobu ODPADOWEJ GLICERYNY po produkcji estrów. Rynek jest wart miliardy nie tylko złotych, ale i euro. I to rynek ROZWOJOWY. rUSZAMY NA 1000 Zł/Sł.:JEDEN TYSIąC - JAK BY KTOś NIE ZROZUMIAł/.
stjuag / 2007-12-04 13:13
Przyjacielu,

też mam SKOTKA i bardzo się cieszę na ten tysiąc złotych za akcję.
Jeśli to prawda to będę milionerem:-)
Szeryf12 / 79.162.36.* / 2007-12-03 10:22
A z kąd to wszystko wiesz ja mugł bym napisać że firma zainwestuje w statki kosmiczne !!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy