Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Skrajnie oszukani" walczą z PKO BP. Grupa klientów zdaniem banku musi oddać 12 milionów za dewelopera

"Skrajnie oszukani" walczą z PKO BP. Grupa klientów zdaniem banku musi oddać 12 milionów za dewelopera

Wyświetlaj:
mądry / 89.78.8.* / 2015-09-28 13:06
Przecież bank nie jest tu winny. Deweloper wziąl kredyt który stał się wymagalny a deweloper go nie spłacił. Bank wystapił o zabezpieczenie kredytu na nieruchomościach, których włąscicielem jest deweloper a które nie są obciążone inną hipoteką. I tak padło na 2 bloczki wybidowane bez kredytu i bez obciążeń. Poszkodowani mieszkańcy ładowali kase w wykończenie nie mając aktów notarialnych. Bank nie musiał ale obniżył opłatę o jedno zero. Bank ni emoże kierowac się sumieniem, zreszta jak każda firma bo ma akcjonariuszy i osoba podejmująca decyzje dla ludu mogłaby byc oskarzona o działanie na szkodę firmy.

Winny jest tu tylko i wyłacznie deweloper, któremu dudki staneły w oczach i nei kończąc inwestycji juz rozpoczął na kredyt kolejne. Bo niby boom budowlany w tamtym czasie,
goguś / 88.156.129.* / 2015-09-28 20:30
Tylko na podstawie lektury artykułu:
1) Bank przeszacował zdolność kredytową dewelopera
2) ustanowienie hipoteki na mieszkaniach faktycznie sprzedanych i wykorzystanie jej dla zabezpieczenia wierzytelności jest nadużyciem prawa - potencjalnie do oceny przez prokuraturę -
mieszkania te były tylko formalnie własnością dewelopera.
3) z powodu durnego prawa upadłościowego sąd musi zadecydować, czy w tym przypadku wygra duch, czy litera prawa. Szkoda, że trwa to tak długo w tej Polsce...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dwdwd / 89.78.8.* / 2015-09-28 13:00
Sprawa jest legalna, jednak akurat tu cierpia mieszkańcy. U nas pozywając dewelopera chcialiśmy zająć jego neiruchomosci na poczet wypłaty odszkodowania. Oczywiście zając można tylko takie, które nie są obciazone hipoteką, a który developer nie buduje na kredyt? - to rzadkość. Więc wyobrażam sobietaka sytuację, że pozywamy jako wspólnota takiego developera za wady w wykonaniu osiedla i na nasz wniosek na poczet odszkodowania zajmujemy inna nieruchomośc, która może dysponowac deweloper a takie 2 bloczki opisane w atrykule pasują idealnie - zbudowane nie na kredyt, bez obciążeń. I to się własnie stało tyle że zajęte zostały dla potrzeb banku a nie innych wuierzycieli - stąd taka nagonka bo przeciez bank to samo zło.
morelo / 83.10.147.* / 2015-09-28 16:18
A ja widzę,że i kolejna bankowa menda przemawia.
Oświadczenia o czystej hipotece mieszkańcom bank dał ?
Dał.
Teraz niech goni się z dewolopem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ash145 / 217.99.92.* / 2015-09-28 12:48
"Większość mieszkańców mogłaby wpłacić 8 lub 10 tysięcy złotych i mieć spokój"... Jezeli bank chce 2000 zl od kazdego metra kwadratowego, to za 70 metrowe mieszkanie musieli by doplacic 140000zl! Cos jest nie tak z Waszymi danymi. Mysle ze jezeli chodzilo by o tylko o 10000, to nikt by nie walczyl.
Tomasz 10 / 83.12.175.* / 2015-09-28 11:29
Bank PKO BP to jedna wielka pomyłka!... Wziąłem kredyt (we franku) jeszcze w Banku NORDEA, który został kupiony przez PKO BP. Sprzedałem nieruchomość, ale złożyłem podanie o zmianę zabezpieczenia kredytu na innej nieruchomości 02.06.2015. Przez okres blisko 3 miesięcy analitycy zastanawiali się czy wyrazić zgodę. Przez ten okres dwukrotnie wyznaczano mi datę podpisania aneksy (najpierw przyszedł błędnie wypełniony przez analityka, za drugim razem wycofano się). Przez ten okres bank posiadał zabezpieczenie na hipotece w postaci pieniędzy na koncie technicznym, a nie chciał zwolnić hipoteki dla kupujących. 24.08.2015 podjąłem decyzję o spłacie kredytu, ponieważ musiałem zwolnić hipotekę dla kupujących. Na moją reklamację w banku otrzymałem odpowiedź, że "przecież kredyt jest spłacony, więc nie ma tematu".... Jako ciekawostkę dodam, że opinię do mojego kredytu wystawiała jakaś Grupa AG NORDEA (czy jakiś taki twór podobno ze Szwecji), która wciąż jest posiadaczem wierzycieli hipotecznych.... Spłaciłem stary kredyt i wziąłem bez problemu nowy - niestety musiałem zapłacić prowizję...... PKO BP, to porażka...
lesoo / 176.112.74.* / 2015-09-28 10:49
Co tacy bardzo zdziwieni przecież w tym kraju to normalka a jeszcze PKO BP.Nie pierwszy wyłudzicielski przekręt i nie ostatni bo Wiecie my żyjemy w Państwie Prawa za rządów PO i dlatego nie może być inaczej..Człowiek dla nich jest po prostu niczym.Do kogo należy PKO BP wystarczy na to tytanie sobie odpowiedzieć i wszystko jest wiadomo=Z NIMI NIE WYGRACIE!!!.=TO JEST PRĘŻNA MAFIA=
wertgtrhtrhtr / 89.78.8.* / 2015-09-28 13:05
Przecież bank nie jest tu winny. Deweloper wziąl kredyt który stał się wymagalny a deweloper go nie spłacił. Bank wystapił o zabezpieczenie kredytu na nieruchomościach, których włąscicielem jest deweloper a które nie są obciążone inną hipoteką. I tak padło na 2 bloczki wybidowane bez kredytu i bez obciążeń. Poszkodowani mieszkańcy ładowali kase w wykończenie nie mając aktów notarialnych. Bank nie musiał ale obniżył opłatę o jedno zero. Bank ni emoże kierowac się sumieniem, zreszta jak każda firma bo ma akcjonariuszy i osoba podejmująca decyzje dla ludu mogłaby byc oskarzona o działanie na szkodę firmy.

Winny jest tu tylko i wyłacznie deweloper, któremu dudki staneły w oczach i nei kończąc inwestycji juz rozpoczął na kredyt kolejne. Bo niby boom budowlany w tamtym czasie,
dura lex / 89.64.60.* / 2015-09-28 10:45
Prokurator powinien DOKŁADNIE zbadać, kto w PKO BP podpisał się pod decyzją o udzieleniu kredytów developerowi, który nie miał zdolności kredytowej oraz zabezpieczenia kredytu, ponieważ przedmiot zabezpieczenia (budynki mieszkalne) jeszcze nie istniał. Kto w banku "otrzymał" prowizję za udzielanie kredytu pod zabezpieczenie czegoś w kosmosie? No chyba, że ktoś z tzw. prokuratury też otrzymał swój deal.
"If we do not know what the deal is, then the deal is money"
w581 / 89.69.84.* / 2015-09-28 10:25
Jeżeli wygrają, to będą mieli prostą drogę do założenia sprawy w kwestii zadośćuczynienia. Problem jest tylko taki że to nadal PKO BP...
nan5.5 / 83.11.150.* / 2015-09-28 10:23
Rezygnuję z konta z tego banku,nie zamierzam płacic na banksterów.Ludzie róbcie to samo,przenoście konta do banków spółdzielczych,to są banki typowo polskie. Jak nie chcecie dawać zarabiac bankstrom,to jest jedyne wyjście!
ww512 / 89.72.242.* / 2015-09-28 10:15
typowa banksterka niczym nie różniąca się od sprawy tzw "frankowiczów" - ciekawe jak długo jeszcze głupia część społeczeństwa będzie łykać kłamstwa zagranicznych banksterów?
Slawerr / 81.219.231.* / 2015-09-28 10:08
My jako spółdzielnia mamy problem z PKO Bp . Jest to bank oszustów i kombinatorów. Wydaje im sie ze jak sa bankiem państwowym tomik wszystko wolno. Naginania prawo i rzeczywistość do swoich interesów.
andrzej3232 / 94.251.231.* / 2015-09-28 10:07
CHCIELI KAPITALIZMU TO MAJĄ.W TYM PRZYPADKU TRZYMAĆ SIĘ SŁÓW WAŁĘSY BRAĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE
yisi / 89.77.44.* / 2015-09-28 09:54
no ciekawe toż to przecież POLSKI BANK
122689 / 89.228.124.* / 2015-09-28 09:47
Banki kupują polityków,dają im posady - dlatego tak u nas jest i nie zmieni się do czasu aż wszyscy staniemy do walki z tym złodziejskim systemem.To nasze dzieci i wnuki biorą kredyty na swoje domy,my im pomagamy to spłacać.Jest nas bardzo dużo ,bądźmy solidarni a wygramy.
Mat111 / 89.231.82.* / 2015-09-28 09:42
Pytanie zasadnicze - kto figuruje w księgach wieczystych poszczególnych mieszkań? Czy jest to deweloper czy jego klienci? Czy właściciele mają akty własności mieszkań?

Jeżeli mieszkania stoją na osoby indywidualne, bank może sobie żądać... Jeśli tego nie dopilnowali i właścicielem nadal jest deweloper, przykro mi, nic nie wskóracie.
jiro700 / 185.15.0.* / 2015-09-28 09:38
Ludzie sami pchają się w kłopoty. Jedna z pań na początku stwierdziła, że "wpłacali, jak tu była jeszcze łąka". Płaci się za towar, który jest - jest mieszkanie, jest kasa i akt notarialny. JEDNEGO DNIA, najlepiej z rachunkiem powierniczym. Każde inne rozwiązanie jest ryzykowne. Oświadczenia dotyczące nieruchomości i umowy bez notariusza warte są tyle, co papier toaletowy. Jak się kupuje buty, to się płaci za buty, a nie finansuje inwestycję producenta w nowa fabrykę.

Najnowsze wpisy