Forum Forum prawnePracy

skrócenie czasu wypowiedzenia

skrócenie czasu wypowiedzenia

olinaa32 / 2011-07-22 09:22
dostałam pozytywną odpowiedź po mojej rozmowie kwalifikacyjnej, chcą mnie zatrudnić od już, a w mojej obecnej pracy mam trzymiesięczny okres wypowiedzenia, w jaki sposób mogę go skrócić?
Wyświetlaj:
pater / 2011-07-22 12:10
tylko rozwiązanie za porozumieniem stron może umożliwić skrócenie czasu wypowiedzenia
wiwan / 2011-07-22 11:56
1. Rozwiązując umowę za porozumieniem stron w trybie art. 30, par. 1, ust. 1, a więc z dowolnym terminem lub natychmiastowo.

2. Wypowiadając umowę z kodeksowym wypowiedzeniem t. w trybie art.32, par. 1 a następnie za porozumieniem stron, w trakcie biegnącego już porozumienia skrócić jego czas w trybie art. 36, par. 6.

Jak widać w obu przypadkach potrzebna jest zgoda pracodawcy. Przy jej braku- zmuszona jest Pani być zatrudniona u dotychczasowego pracodawcy do 31 października, bo tak zakończy bieg 3miesięczne wypowiedzenie złożone w lipcu.
Można próbować u nowego pracodawcy w takiej sytuacji zatrudnić się na część etatu, lub porozumieć się, że tylko 2 zmiana początkowo. Tak by podjąć zatrudnienie równolegle.
Oczywiście zakładamy, że nie ma Pani zakazu konkurencji wpisanego w umowę, a nowa firma działa na tym samym rynku.

Najnowsze wpisy