Forum Forum prawnePracy

skrócony okres wypowiedzenia

skrócony okres wypowiedzenia

hakka / 2011-10-10 15:22
mam możliwość zmiany pracy, ale miałabym zacząć już za tydzień, a okres wypowiedzenia w obecnej firmie trwa 2 tygodnie, jak można go skrócić? jakie są sposoby, które przewiduje kodeks pracy? albo jak można obejść wymogi?
Wyświetlaj:
szklarek / 2011-10-10 21:06
Niczego nie obchodzimy.
Rozumiem, że okres wypowiedzenia już rozpoczął bieg.
Możliwe jest teraz jego skrócenie w drodze porozumienia stron ( z pracodawcą ) w trybie art. 36 par.6 KP- oczywiście wymaga jego zgody.
Można też wybrać na ten drugi tydzień u. wypoczynkowy w trybie na żądanie o ile oczywiście pozostał i urlop i tryb. Można próbować uzupełnić to u. bezpłatnym.
hakka / 2011-10-11 11:38
właśnie zastanawiałam się nad kwestią urlopową, bo czy ja mogę z punktu widzenia prawa być na urlopie w czasie okresu wypowiedzenia i jednocześnie rozpocząć pracę w nowym miejscu zatrudnienia?
szklarek / 2011-10-11 12:08
Zdecydowanie MOŻE Pani. Tyle, że nowy pracodawca powinien o tym wiedzieć ( względy składkowe i podatkowe ).

Zresztą i tak będzie wiedział, bo przecież przyjmie Panią w tej sytuacji nieco na gębę tj. bez świadectwa pracy z obecnego zatrudnienia.
hakka / 2011-10-11 12:56
cieszy mnie, że nie robi się z tego tytułu jakiś problemów prawnych, jest to spore ułatwienie dla szukających nowej pracy :)

Najnowsze wpisy