Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skrzypek: Władza w Polsce zajmuje się sama sobą

Skrzypek: Władza w Polsce zajmuje się sama sobą

Wyświetlaj:
Pajchiw / 79.187.192.* / 2008-08-29 14:59
Ależ nie - wyjątkowo ma koleś rację.
Nasi "wodzowie" zajmują się wyłącznie biznesem partii - to jest na pewno niekorzystne.
Za każdym razem wykorzystują władzę, żeby wyrwać jak najwięcej "sukna". Nic się pod tym względem Polacy nie zmienili od czasów opisywanych w Trylogii Sienkiewiczowskiej.
Ten sposób sprawowania rządów już raz się nie udał - komuniści oddali władzę, bo już po prostu nie mogli dłużej utrzymywać fikcji (bynajmniej nie z "miłości do robotników").
W tamtym okresie złotówka nie miała już prawie żadnej wartości, a kraj był na krawędzi zapaści - po prostu zrzucili cały ten nawóz na głowy uradowanych naiwniaków z Solidarności a potem przejęli z powrotem władzę wykorzystując fakt, że niedouczony naród nie orientował się w sytuacji i winą obarczył tych co urealnili złotówkę, gloryfikując przy tym takich oszustów jak Gierek, czy Jaruzelski...
I to się powtarza - spójrzmy co robią politycy gdy oddają ładzę?
Wprowadzają szybko ostatnie niezbędne zmiany?
Nie.
Jedyne zmiany jakie wprowadzają to obsadzenie stołków swoimi ludźmi...
Itd
Przykłady można mnożyć - akurat problem którego dotknął Skrzypek jest bardzo mocno związany z naszą mentalnością.
Nikogo nie nienawidzimy bardziej niż drugiego Polaka... A jak jeszcze oboje uważamy, że mamy rację, to tragedia gotowa.
To Polska właśnie.
Obserwator! / 193.59.255.* / 2008-08-29 08:32
Nieszczęściem Polski jest nie tylko kadencyjność ale i niekompetencja rządzących. Przykładem jest nie tylko kariera prezydenta Wałęsy ale zamieszczone poniżej komentarze, kwestionujące trafność publikowanych poglądów.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-08-29 06:49
Skrzypek się podciągnął. Popracował nad IMAGE. Horyzont mu sie poszerzył - PR nad nim popracował.
Wystarczyło sie trochę odsunąć od PiS.
krzysiu-pysiu / 83.10.182.* / 2008-08-29 06:41
najlepiej takiego, które uświadomiło by mu, że ludzie z takim potencjałem jak obecny prezes NBP nalepiej sprawdzją się jako Biedronka albo Tesco Warehouse Team Manager
anty_ / 78.88.174.* / 2008-08-29 00:42
oj Skrzypek, Skrzypek...
JOZEK111 / 91.107.127.* / 2008-08-28 17:24
I ZNÓW TYLE ASYMAYCZNYCH WYWODÓW ,CZASAMI MAM WRAŻENIE ŻE W POLSCE ŻYJĄ SAMI POLITOLODZY I EKONOMIŚCI A TAK NAPRAWDE TO NIKOMU NIECHCE SIĘ ZAKASAĆ TZW. RĘKAWÓW I WZIĄŚĆ DO ROBOTY W NASZYM WSPÓLNYM INTERESIE.
socjaldemokrata / 88.156.96.* / 2008-08-28 16:36
JESTEM ZA !!!
Ale tylko wtedy gdy 1 EURO = 1 ZŁOTY

i wtedy możemy dyskutować...

Problem prywaty, rządów... znamy to od MIESZKA I...
acomitam / 83.25.139.* / 2008-08-28 16:22

Kiedykolwiek wejdziemy do strefy euro, od tej chwili NBP nie będzie już decydować o polskiej polityce monetarnej.

O to, to... Czy aby utrata kontroli nad własną walutą nie będzie oznaczać utraty resztek kontroli nad finansami państwa? Przecież nie bez powodu mówi się, że kto ma pieniądze ten ma władzę. Wziąwszy pod uwagę fakt, że w naszym systemie bankowym udział kapitału obcego jest dominujący, że prasa i inne media publicznego rażenia znajdują się w rękach obcych, oraz że utracimy kontrolę nad własną walutą można chyba śmiało powiedzieć, że oddamy prawie pełną kontrolę nad państwem w obce ręce. Jaka rola przypadnie w przyszłości nam Polakom we własnym kraju, jeśli będzie go można jeszcze nazywać własnym?
FirezeuG / 2008-08-28 14:51 / Tysiącznik na forum

Polska zasługuje na to, by być wśród najsilniejszych gospodarczo państw Europy - mówi Money.pl prezes Narodowego Banku Polskiego. O ile tylko rządzący zrozumieją, że procesy ekonomiczne nie dzielą się na kadencje - dodaje.


I trzymajmy się tej tezy bo jest prawidłowa.
Mam nadzieję że tym się zajmą komentujący. Niczyja przeszłość i poglądy nie mają znaczenia w ekonomii. Matematyka nie zna poprawności politycznej i frakcji. Tu mają znaczenie tylko liczby.

Myślę że lepiej byłoby się zająć sugestiami co można zrobić (może ktoś decyzyjny przeczyta i spróbuje to zastosować) w tej kwestii :).

scorpion1:
Dla ciebie mam małą radę. Weź coś na uspokojenie bo się zagotujesz ityle będziesz miał z tego dobrego.
Jak już zaczniesz logicznie myśleć to weź sobie kartkę i napisz co Balcerowicz zrobił w tym kraju. Mogę ci powiedzieć że w ..... krzakach :)

Pozdrawiam
FirezeuG / 2008-08-28 14:53 / Tysiącznik na forum
Przepraszam trochę tekstu się wycięło :)

Jak już zaczniesz logicznie myśleć to weź sobie kartkę i napisz
co Balcerowicz zrobił w tym kraju.
Potem pomyśl gdzie byłaby polska gospodarka bez tego.

Mogę ci powiedzieć że w .....
krzakach :)


Tak to powinno lecieć :):)

Pozdrawiam ponownie
arch / 2008-08-28 15:20 / Tysiącznik na forum
No cóż - w cywilizowanych krajach były prezes banku centralnego trafia do "wielkiego biznesu".
Balecerowiczowi jednak to się nie udało .
studentMIM / 2008-08-28 20:29 / Tysiącznik na forum
Balcerowicz zarabiał wystarczająco pieniędzy, aby nie musieć teraz pracować. Ma więc spokojną emeryturę (lub czasowy odpoczynek) na uczelni
FirezeuG / 2008-08-28 15:31 / Tysiącznik na forum
Masz rację ale jak widać nie każdemu jest to dane :)

Mam jakieś wrażenie że on też niedługo wróci na swoje poprzednie stanowisko :):):).

Pozdrawiam
arch / 2008-08-28 16:45 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy trafi na śmietnik biznesu , jak pan B.
Nie jestem wróżką ,może Ty kończyłeś ----
-- Wyższą Szkołę Biznesu i Magii na Kaszubach ? /i wszystko wiesz /
Skoro tak to może POdpowiesz jakie podejście tworzyłoby zysk księgowy, równy różnicy pomiędzy "podniesioną wartością godziwą" i ceną rynkową ?
LEGAL / 89.174.79.* / 2008-08-28 13:31
100% PRAWDA CZYTAJ ma wszystkich obywateli w du...
arch / 2008-08-28 13:52 / Tysiącznik na forum
z małymi wyjatkami -
--w 2009 r. sędziowie otrzymają podwyżkę !

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/32683,reforma_wynagrodzen_bedzie_w_2009_roku.html
gdybymbył / 84.234.10.* / 2008-08-28 13:18
Mądrze gada a nie siedzi na dachu! Jak się ma jego gadanie do aneksji Polski przez eurokołchoz, to po pierwsze a po drugie to Polską rządzi (czytaj okrada i dewastuje) pookrągłostołowa żydokomuna z PO, PiS, SLD i PSL włącznie.
stefan101 / 83.7.251.* / 2008-08-28 12:16
- że mamy prezesa NBP w postaci niekompetentnego, niedouczonego matoła. Ale "silnie uległego" bliźniakom.

Wstyd dla dziennikarza, który takiego melepetę pyta o cokolwiek.

Pan - za przeproszeniem - prezes, nawet z kartki nie potrafi przeczytać tego, co mu pisowi doradcy napisali. A własnego zdania nie ma, no bo i skąd.

Może on potrafi odróźnić banknot od monety - ale to chyba za mało, żeby kierować narodowym bankiem.

Wstyd!
maa / 2008-08-28 12:38 / Tysiącznik na forum
Skrzypek nie jest orłem, fakt bezdyskusyjny.
Ale uważam, że zasługuje na merytoryczną krytykę.
To, co powiedział, nie jest całkiem głupie. Może być przedmiotem rozsądnej dyskusji.
oblis / 92.42.112.* / 2008-08-28 13:08
Descartes to Kartezjusz, dałnie. Oo
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-08-28 13:18
O właśnie, właśnie....!!!!
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-08-28 13:18
W właśnie, właśnie!!!!
maa / 2008-08-28 16:14 / Tysiącznik na forum
żałosnym durniem jesteś. Jak to pisiorek.
Facio "oblis" pomylił się (nic o Kartezjuszu nie pisałem), a ty jak dziecko opóźnione w rozwoju dołączasz się do niego...

Może zmień sobie ksywkę ze skopiona na wesz łonową - gnidę. Gnida będzie więcej o tobie i twoich cechach mówić...
Taki z ciebie skorpion jak z koziej dupy trąbka, albo ze mnie "Ojciec" Rydzyk.

Poza tym, nie podoba ci się prezio Skrzypek? Uważasz, że niesłusznie stanąłem w obronie tego, co w powyższym felietonie powiedział?
mgm1 / 83.13.119.* / 2008-08-28 11:49
Czytam wszystkie komentarze do tego wywiadu i nasuwa mi się sparafrazowana myśl Descartesa: MOTTO POLAKA - MARUDZĘ WIĘC JESTEM.
JX / 212.191.170.* / 2008-08-28 12:11
Dla ścisłości: to był KARTEZJUSZ.
oblis / 92.42.112.* / 2008-08-28 13:09
Descartes to Kartezjusz, dałnie. Oo
oblis / 92.42.112.* / 2008-08-28 17:35
Descartes = Kartezjusz. To to samo nazwisko, głąbie. Pierwsze po francusku. Drugie po polskiu

PS będę epitetował, jak mi się żywnie pdooba, bo to forum i tak jest w rynsztoku (z resztą jak cała polska sieć).
JX / 212.191.170.* / 2008-08-28 13:41
No właśnie! Dlaczego miiał dwa nazwiska? Dlaczego nie podałeś obydwu? Które używał? Spróbuj nie denerwować się! Jeśli już przeczytałeś artykuł i komentarze, to próbuj zrozumieć, a potem wyciągnąć wnioski i napisać coś merytorycznego. Używając epitetów, nie stajesz się mądrzejszy od innych.
JX / 212.191.170.* / 2008-08-28 11:26
Gdyby tak było, jak w tytule, to chciałoby się powiedzieć: amen. Jest gorzej. Jeszcze nigdy od czasów rozbiorów nie staliśmy wobec takich zagrożeń, jak obecnie. Włączamy się do konfliktów globalnych wysyłając naszych żołnierzy do krajów dotąd nam przyjaznych (Irak), udostępniamy nasze terytorium obcym wojskom(tarcza), narażając się na atak ważnego pod względem gospodarczym potężnego sąsiada. Gospodarkę w tym czasie niemal całą przekazaliśmy w obce ręce w trybie, jaki pokazała nam niedawno posłanka Sawicka. Teraz kombinujemy, jak pozbyć się resztek państwowości (wejście do Wspólnoty Europejskiej) i zrezygnować ze złotego. I to wszystko pod szyldem demokracji i wolności dla ludzi.
Papilion / 80.53.226.* / 2008-08-28 12:53
zamurowało mnie...
Fakt...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy