Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sławomir Neumann przekonuje do reform w służbie zdrowia i NFZ

Sławomir Neumann przekonuje do reform w służbie zdrowia i NFZ

Wyświetlaj:
asa512 / 212.180.213.* / 2013-06-07 12:10
Już poseł PO [menczenica] sawicka pokazała jak się robi biznes a jako wizjonerska powiedziała co będziecie robili ze służbą zdrowia !!!!!!!!!
zxc12 / 178.42.126.* / 2013-06-05 21:53
Większa ilośc lekarzy spowoduje konkurencję na rynku pracy.
Lekarze zarabiają obecnie kilkadziesiąt tysięcy zł miesięcznie. Spokojnie można to podzielić na kilku i kolejki znikną.
acomitam / 91.238.233.* / 2013-06-05 14:35

Chcielibyśmy dać szansę lekarzom rodzinnym, by mogli robić więcej u siebie i więcej leczyć, a przez to mieć wynagrodzenie za leczenie, a nie tylko dlatego, że ktoś jest u nich zapisany - mówił.

Hm... Czyli co? Lekarze rodzinni powinni wyręczac specjalistów? A może od razu przeprowadzać przeszczepy wątroby, usuwać zrakowaciałą trzustkę i guzy mózgu?
debos / 79.191.190.* / 2013-06-05 15:52

Lekarze rodzinni powinni wyręczac specjalistów?

Nie wszystko kwalifikuje się do leczenia przez specjalistę. Jeśli wyreczanie jest rozumiane w ten sposób, że to co powinien leczyć lekarz rodzinny czytaj internista leczy własnie lekarz rodzinny to tak.
Moja siostra która jest lekarzem specjalistą ale jak każdy lekarz ma także wiedzę dotyczącą innych specjalności niż nosi na pieczątce leczy mnie niekiedy przez telefon. Ja jej daje objawy a ona mi diagnozę. Proste co?
Waniek / 193.105.180.* / 2013-06-05 09:18
Jak przekonać ludzi, że lekarze rodzinni potrafią leczyć ludzi bez sprzętu diagnostycznego vel ministerialna podpucha o ochronie zdrowia.
debos / 79.191.190.* / 2013-06-05 09:39

Jak przekonać ludzi, że lekarze rodzinni potrafią leczyć ludzi bez sprzętu diagnostycznego

Najlepiej zawsze mówić prawdę. Gdyby to była norma to i o służbie zdrowia mówiłoby sie lepiej. Czyli tak jak na to zasługuje. Bo lecznictwo jest coraz lepsze. A lekarz rodzinny jest lekarzem który leczy i potrafi leczyć. To powinno być oczywiste. I to bardzo wiele chorób. Nie do wszystkiego jest potrzebna zaraz aparatura diagnostyczna.
Waniek / 193.105.180.* / 2013-06-05 16:16
No tak, tylko że w tym rządzie mamy trzy rodzaje prawdy(prawda, też prawda, i guzik prawda) którą wybierasz??? Niestety, ale wypadki i wpadki wypatrzyły mój osąd o służbie zdrowia.
Bo lecznictwo jest coraz lepsze

i to mnie szczególnie śmieszy mam nadzieję że nie masz dzieci i nie będziesz musiał korzystać z tej służby chorej.
debos / 79.191.186.* / 2013-06-05 18:40

No tak, tylko że w tym rządzie mamy trzy rodzaje prawdy(prawda, też prawda, i guzik prawda) którą wybierasz

Ja odrzucam paranoję która toczy ten biedny naród od lat w myśl której każda decyzja podjęta przez władze jest zła a nawet intencjonalnie przeciwko narodowi. Ja odrzucam tę paranoję w myśl której w kraju który jest od ponad dwudziestu lat na dobrej drodze jest źle a będzie jeszcze gorzej. Ja odrzucam tę paranoje w myśl której w kraju który od dwudziestu lat się rozwija, notuje permanentny wzrost gospodarczy jest kryzys. Ja odrzucam tę paranoję w myśl której jest gorzej w służbie zdrowia która dzisiaj leczy schorzenia, wykonuje procedury które jeszcze kilka lat temu były niedostępne. Ja odrzucam tę paranoję w myśl której zostały zbudowane nowoczesne szpitale na światowym poziomie, albo wyremontowane stare szpitale, przychodnie lub odziały z których sypał się tynk i wypadały cegły oraz zostały wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia a twierdzi się, że jest czarna dziura.
Ja proponuję aby tę paranoję której ten nasz biedny naród uległ potraktować jako żart i uznając, że dosyć już tych zartów zacząć patrzeć na Polskę taką jaka ona jest. Dostregać Polskę zacofaną ale będacą największym placem budowy w Europie, Polskę biedną ale coraz bogatszą, Polskę plebejską pełną ludzi zasciankowych o wieśniackiej mentalności ale jednocześnie szybko zmieniajacych się obyczajowo, kulturowo. Słowem Polskę która przez jedno pokolenie uczyniła wielki postęp cywilizacyjny.
Polska partyjniacka, której połowa obywateli raz jedna raz druga w zależności od tego która partia jest aktualnie przy żłobie modli się dla niej o niepowodzenie ma mniejsze szanse.
Jeśli tenisiście albo bokserowi zamiast mówić, że jest lepszy i dlatego wygra mówić cały czas, że jest kiepski to przegra zanim jeszcze wyszedł na kort albo ring. Z nami jest tak samo. Niechętnie ludzie podejmują jakąkolwiek działalność, ryzyko lub najzwyczajniej wydają pieniądze jeśli się wmawia od rana do ciemnej nocy, że jest gorzej niż jest.
Waniek / 193.105.180.* / 2013-06-05 20:37
Nadal uważam że nie zrozumiałeś aluzji tej w nawiasie!!! Nie miałem na myśli, że się boję albo, że neguje postępy. Jednak uważam że rząd nie pomaga w tych postępach, a szkodzi niedomówieniami w ustawach i zaleceniach finansowych. Tnie koszty nie w administracji tylko w najgorszych miejscach jak procedury i ilość doktorów medycyny. Dość mam głupich decyzji podpowiadanych przez ministerialnych klakierów (doradcy). Nie są te decyzje dobre dla nikogo ani na prowincjach ani w centrach dużych miast (pozadłużane po uszy).
bsf / 77.255.47.* / 2013-06-05 19:20
Od Malty po Grenlandię żaden minister zdrowia nie wpadł na taki pomysł, żeby specjaliści szpitalnych dziedzin zapewniali podstawową opiekę zdrowotną. Ten system oparty na internistach i pediatrach istnieje w dalszym ciągu na Białorusi, a istniał w Związku Radzieckim. Jak widać, próbujemy się cofnąć do tego systemu, który wprowadzono w Polsce w latach 50." - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM szef Kolegium Lekarzy Rodzinnych doktor Tomasz Tomasik. Dodaje, że projekt ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza jest niezgodny z unijnym prawem.Według planów ministra, podstawową opiekę zdrowotną mieliby zapewniać lekarze specjaliści
RYWERRT / 83.10.76.* / 2013-06-05 08:17
lEPSZA OD PANA
NEUMANNA BYŁA kOPACZOWA,- TA PANI ŁGAŁA W SPOSÓB BARDZIEJ NATURALNY
bsf / 46.45.103.* / 2013-06-05 07:29
6 długich lat zakłamanych obietnic i tysiące wkurzonych pacjentów w kolejkach do specjalistów to SUKCES PO.

Najnowsze wpisy