Forum Polityka, aktualnościKraj

SLD chce budować świeckie państwo. Przez dialog

SLD chce budować świeckie państwo. Przez dialog

Wyświetlaj:
Wiktoria500 / 46.134.105.* / 2011-12-04 00:41
Kogo z kim? Śmiechu warte!! To lewica intelektualna tchórzowsko zdradziła swoje najważniejsze powołanie, gdy nastał nowy porządek. Razem z ewidentnymi bzdurami, cynicznymi zaklęciami o sprawiedliwości, pozwoliła wyrzucić na śmietnik szacunek dla racjonalnego myślenia, dla wiedzy, wpuściła tu gusła i ciemnotę. Cofnęła społeczeństwo do XIX w. Wystarczy poczytać byle jaką gazetę, obejrzeć byle program w TV, co za tematy, co za myślenie. Teraz niech się SLD nie wygłupia. Palikot wyczuł sprawę, zauważył, że ludzie jeżdżą po świecie, wyciągają wnioski, że wyrosło nowe pokolenie, ukształtowane przez pieniądz i świat MTV. Ciekawe, że niektórych ludzi tak podnieca sprawa religii. Czy ona coś dobrego dała komukolwiek, czy ci, rzekomo wierzący, postępują przez to lepiej, czy wprowadzenie religii do szkół dało coś pozytywnego, czy ludzie mniej piją, mniej kradną, mniej jest patologii? A katolicy , to podobno 90% tego społeczeństwa. Czy ta ohydna patologia, to te pozostałe 10%?? Ha, ha.. Politycy boją się kleru, L. Miller bał się, że kler nie dopuści do pozytywnego wyniku referendum w sprawie UE. Jeśli obawa była słuszna, to czy kler w Polsce jest patriotyczny, czy też ma jakieś swoje interesy, sprzeczne z UE i z polską racją stanu? Komu winien jest lojalność? Sami politycy przyczynili się do umocnienia pozycji kościoła a potem musieli się go bać. Kościół kat. podobno „pomagał” obalić komunę (ciekawa byłaby lektura ich teczek pracy, czy jak się to tam zwało, zważywszy, ile patologii w tej instytucji wychodzi teraz na światło dzienne?). Właśnie kończy się sojusz ołtarza z tronem. Niestety, nie SLD się do tego przyczyni. Straciliśmy czas na wróżki, egzorcystów, banialuki, zamiast uczyć dzieci myśleć logicznie, grać w szachy, zespołowo rozwiązywać zadania, ćwiczyć w empatii i w rozwiązywaniu konfliktów bez przemocy. Więc niech już SLD lepiej zamilknie w tej sprawie. „Siadł i wstydził się”, jak mawiał kapitan K. Borhardt.
103 / 46.204.13.* / 2011-12-03 23:04
Czytam wypowiedzi katodebili i wiem że dobrze zostałem wychowany. Bez katolickich bajeczek, bez obłudy , fałszu i zakłamania. Dlatego dzisiaj moi podwładni mnie szanują i starają się myśleć racjonalnie. W takim samym duchu wychowałem razem z żoną dwie córki które są wykształcone i wiodą dostatnie życie w naszym kraju, bez wyjazdów do pracy za granicą. Mam wielu przyjaciól i znajomych którzy, -widzę to -starają się mnie naśladować. Poza tym widzę że czym bardziej wierzący tym głupszy i biedniejszy. Spójrzcie wkoło siebie i może zobaczycie to co ja widzę. Tylko czarni nygusy z Watykanu obleśni i obłudni mają się dobrze. Pozostali to dojne krowy albo barany, czytaj- owieczki do strzyżenia. Młodzi ludzie z wykształceniem dzisiaj patrzą na życie racjonalnie i żaden czarny klecha już im w głowach nie namiesza. A tak na marginesie gdzie było SLD przez ostatnie kilkanaście lat? Dzisiaj kiedy Janusz Palikot i Roman Kotliński otworzyli Polakom oczy i na tym tle dostali tak duże poparcie S LD próbuje co ugrać. Myślę że już za póżno. Alle jaja.
wwspółczuję / 81.219.115.* / 2011-12-04 10:28
SLD wiodło dostatnie życie w naszym kraju korzystając z dorobku rodziców z PZPR.i wisząc na nowej zachodniej klamce.Cóż to za stołek,gdzie można, ,,bez
obłudy , fałszu i zakłamania,, w tak rozczłonkowanym społeczeństwie.Miło wiedzieć,że są zdrowe miejsca w tym kraju.
pasikowski / 149.156.124.* / 2011-12-03 23:57
ktoś się rodzi księdzem, ktoś k***ą a ktoś inny złodziejem.
czasami ma to dobre strony bo się można poznać.
belferzyca / 83.5.181.* / 2011-12-03 23:27
bez pudła zgaduję, wychowała ulica -- z oślej ławy nie wyjdziesz do końca życia
młodzi wykształceni z dużych miast mądrzeją / 109.243.156.* / 2011-12-03 22:51
„Żyję za obiecane 100 milionów od Wałęsy.”
„Mieszkam w jednym z trzech milionów obiecanych mieszkań Kaczyńskiego.”
„Na zielonej wyspie Tuska.”
ZBoku.pl
A teraz "szlachta jerozolimska", która ma się całkiem nieźle, udaje skłóconą i szuka winnych pauperyzacji narodu.
Już Mikołaj Rej pisał:
"Ksiądz pana wini pan księdza
A nam prostym zewsząd nędza."
zby79 / 2011-12-03 21:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

on jest 5 razy B: bogaty, bezczelny, bezduszny, bezideowy i bezkarny

A myślałem, że to o politykach...
Pyclik / 2011-12-04 02:12 / Tysiącznik na forum
Popatrz na Flaszę - to Ci wszelkie wątpliwości przejdą
hju / 89.69.112.* / 2011-12-03 18:52
Myślę ze natychmiastowa Eutanazja jest potrzebna dla tej Pani.
Ogłaszam zbiórkę na bilet do kliniki w Szwajcarii.
Pyclik / 2011-12-04 14:21 / Tysiącznik na forum
Na mojej liście eutanazji masz - chamie - pierwsze miejsce, nawet przed wszelkimi faszystami
Pyclik / 2011-12-04 02:36 / Tysiącznik na forum
Typowe polskie miłosierdzie chrześcijańskie?
Po co piszesz - powieś się!
netko / 79.186.89.* / 2011-12-03 19:30
Oto słowa miłosierdzia i szacunku dla bliźniegonetko prawdziwego głupawego polskiego katola.
hju / 89.69.112.* / 2011-12-03 19:35
Słuchaj nie mam szacunku dla tego babsztyla i do wszelkiej maści lewactwa zwanego powszechnie ścierwem. Mało mnie interesuje to co myślisz o mnie. lewactwo stawiam na równi z faszyzmem.
Nie jestem wierzącym i moje poglądy są moja sprawą. Jeśli masz jakiś problem dołączam cię do listy oczekujących eutanazji.
Pyclik / 2011-12-04 12:52 / Tysiącznik na forum
Na mojej liście eutanazji masz - chamie - pierwsze miejsce, nawet przed wszelkimi faszystami
Pyclik / 2011-12-04 02:15 / Tysiącznik na forum
Cham - życzę Ci , abyś zeszedł z I miejsca na mojej liście eutanazji do podziemia, jak najszybciej
dgen / 2011-12-03 18:27 / Tysiącznik na forum
Pani poseł jest albo hipokrytką albo idiotką - bo cóż oznaczałby definitywny rozdział Kościoła od państwa ?
Na pierwszy ogień usunięcie religii ze szkół - ale tu pani poseł nie zauważa, że w Polsce tylko jedna szkoła jest państwowa: PWSAP, reszta to szkoły publiczne, a tam wg podpisanych przez Polskę konwencji oraz prawa międzynarodowego to rodzice decydują o kształcie nauczania, nie państwo.
Po drugie - zaprzestanie finansowania samego Kościoła, pośrednio i bezpośrednio, przez budżet. O co chodzi ? Katecheci zatrudnieni w szkołach maja takie same prawa do wynagrodzenia jak świeccy nauczyciele, chyba,że pani poseł zmieni prawo narażając się na przegraną w trybunale konstytucyjnym. Można także opodatkować tzw. tacę jakims ryczałtem ale to odbije sie na działalności charytatywnej Kościoła. O tym oczywiście media wstydliwie milczą, trudno też , oprócz źródeł kościelnych doczytać ile domów dziecka, jadłodajni, przytułków czy domów samotnych matek Kościół utrzymuje. Prędzej czy później te tysiące ludzi ruszyłoby po pomoc państwową a samo państwo musiałoby przejąc tychże ośrodków utrzymanie. Idąc dalej należy wstrzymać państwowe datki na utrzymanie takich zabytkowych świątyń ja katedra na wawelu, bazylika gdańska itd. Wszak to siedziby najgorszego zła.
Poza tym dlaczego pani poseł nie wnioskuje o zamianę niedzieli (wszak to dzień zmartwychwstania Chrystusa) na inny dzień wolny - np. wtorek. Zlikwidować też należy inne święta kojarzące się z tym wrednym Kościołem - Boże Ciało (a fe !), Wielkanoc czyli Zmartwychwstanie Pańskie oraz dzień narodzenia Jesusa czyli Boże Narodzenie (ochyda !).
Idźmy dalej - na cmentarzach komunalnych (czyli nie kościelnych) należy obalić krzyże wieńczące kopuły cmentarnych kaplic oraz zakazać stawiania krzyzy na nagrobkach. Wszak w przestrzeni publicznej nie wolno stawiać znaków religijnych i urażać uczuć niewierzących. Na koniec należy się zająć rozmaitymi krzyżami, świątkami, przydrożnymi kapliczkami - nie dosyć, że rażą swoim krzykliwym katolicyzmem to jeszcze postawiono je bez zgody lokalnego nadzoru budowlanego.

Pani poseł - do dzieła, bo pracy co niemiara !
Pyclik / 2011-12-04 02:25 / Tysiącznik na forum
Bzdury i kłamstwa - zdanie po zdaniu? Jeśli jesteś taki prawdziwy katolik to biegaj szybko się spowiadać, może dostaniesz niewielką pokutę, bo za głupotę - cechę najczęsciej niezawinioną - karać za bardzo nie można!
sdafasd / 195.245.90.* / 2011-12-03 22:12
Widze, ze ludziom spodobal sie komentarz kolegi czestego Tubylca prawicowca pelna geba... Money schodzi na psy, skoro sama prawicowa ciemnota tu zaglada... Ty jestes idiota koles i to ciezkim... Jak mozna na tak inteligetna kobiete, profesorke..., babke z jajami, ktora zagnie dzisiatki takich nieudacznikow jak Ty mowic "idiotka"? Tym sie charakteryzuja wyznawcy Kosciola (bo nie Boga! z Bogiem to nie ma nic wspolnego) w Polsce - agresja, atak, glupota, brak logiki, brak samodzielnego myslenia.... Dopiero jakby Cie ksiezulek jeden z drugim przerznal na zakrystii w dupe to moze bys co nieco zrozumial.... Kosciol w Polsce jest jak sekta..., to jest chora organizacja, ktora nic dobrego nigdy dla nas nie zrobila, nie robi i nie zrobi.... Oni juz dawno zapomnieli co to znaczy sluzyc ludziom i co to jest milosierdzie. Teraz liczy sie tylko mamona i wplywy.
Kiedys jeszcze zmadrzejesz, jak poczytasz troche, pojezdzic, pogadasz z ludzmi. Ja tez kiedys chodzilam do Kosciola i bylam przykladna grzeczna dziewczynka, a teraz jestem ich najwieksza przeciwniczka.... Tylko, ze ja w przeciwienstwie do Ciebie mam otwarty umysl, do ktorego docieraja jakies argumenty, natomiast do Ciebie dociera widocznie tylko tresc kazania z ambony...., Panie bezmozg....
I jeszcze jedno - jestem osoba wierzaca, ale w Boga. I uwazam, ze prawdziwa wiara wyraza sie w stosunku do drugiego czlowieka, do zycia, do zwierzat, itd. Trzeba byc po prostu dobrym czlowiekiem i tyle..., a nie chodzic do Kosciola klepac Zdrowaski, a potem dalej czynic rozne podlosci blizniemu.... PRECZ OBLUDZIE!! PRECZ HIPOKRYZJI!!!

Ludzie na wsi chodza do Kosciola tylko dlatego, ze boja sie komentarzy zlosliwych sasiadow.... Co za patologia!!!!! Rzygac mi sie chce....;/
wwspółczuję / 81.219.115.* / 2011-12-03 23:24
,,Jeśli masz możliwość, to poproś grupę modlitewną pod przewodnictwem księdza o modlitwę w Twojej intencji. W każdym większym mieście jest np. Odnowa w Duchu Świętym, odbywają się także Msze święte ze specjalną intencją o uwolnienie

 Jeśli złe objawy nie ustaną, udaj się po pomoc do księdza egzorcysty,,http://www.egzorcysta.org/Egzorcysta_i_egzorcyzm/Szukasz_pomocy.
wwspółczuję / 81.219.115.* / 2011-12-04 10:08
Hej, omeny co tak mało( -) ,jeden tylko grasuje?
współczuję tobie głupoty / 79.186.89.* / 2011-12-04 07:35
Dzięki ale nie skorzystam z twoich rad widzę że tobie żadni egzorcyści ani Odnowy w Duchu Świętym
nie pomogły jak byłeś głupi tak dalej jesteś naiwny buraczku prowadzony przez Pana Księdza na smyczy
wwspółczuję / 81.219.115.* / 2011-12-04 10:14
Bluźnierstwa i nawiązywanie do zwierzęcości wskazują na głęboką rozpacz tej istoty.
Natter2 / 2011-12-03 19:12 / Tysiącznik na forum
Powoli nie odrazu,przedewszystkim nie należy wliczać religi do średniej oceny na świadectwach szkolnych.Owszem nauczanie daje miejsca pracy dla katechetów.Trzeba też patrzyc na rezultaty tej nauki.a one są prawie zerowe np. w tej wsi w której mieszkam.po ukończeniu szkoły nikt z tych uczniow nie chodzi do kościoła.Co do działalności charytatywnej , owszem kościół sie tym zajmuje ale Państwo to finansuje.
prezydęt / 178.37.104.* / 2011-12-03 18:25
Kościół nie zajmóje się kretynkami. Od tego są psychiatrzy.
merit / 79.186.89.* / 2011-12-03 18:29
A ty polski głupku naucz się poprawnie pisać -twoje miejsce przygłupie jest w szkole (podstawowej) a nie na forum.
profesor lingwistyki stosowanej / 149.156.124.* / 2011-12-03 23:45
a ty pewnie z tych, co nie nadążają za POstępem i nadal piszą ból zamiast bul?
belferzyca / 83.5.181.* / 2011-12-03 20:29
no i stało się, sam wyszedłeś na przygłÓpa -- marsz do oślej ławy
merit / 79.186.89.* / 2011-12-03 20:46
Jeśli takie prymitywy jak ty belferzyco "nauczają" to słuszna jest propozycja PO żeby połowę takich braków intelektualnych jak ty wywalić na zbity pysk z pracy (a to już niedługo)
Natter2 / 2011-12-03 18:07 / Tysiącznik na forum
Owszem świeckie państwo również ale, to co widzę chodąc po lasach drogach i wsi potrzebne jest czyste Państwo ,bo to co się dzieje to woła o pomstę.Puszki butelki plastykowe i inne śmieci i co roku jest to sprzątane.Zamiast jednel lekcji religi lekcja ekologi.inaczej zginiemy w śmieciach i w brudzie.
parker80 / 82.160.116.* / 2011-12-03 17:44
lewica w Hiszpanii pokazała co potrafi - a nasza chce tego samego - niech pseudolewackie nieroby rozdające nie swoje dadzą sobie spokój - kawiorowa lewica z Polski nie ma pomysłu na siebie a tym bardziej na Polske!
kaka88 / 80.50.131.* / 2011-12-03 16:49
To czysta frustracja i Chrześcijanofobia.
romek22 / 87.204.185.* / 2011-12-03 16:30
Hehe komuchy jak zwykle swoje. No cóż mają tak głupich członków że nawet nie chce mi się tego komentować. Zresztą jak Cejrowski słusznie powiedział :"z głupimi się nie dyskutuje". I tak przemijacie SLDowskie nic nie znaczące śmieci.
merit / 79.186.81.* / 2011-12-03 16:56
Cejrowski słusznie powiedział :"z głupimi się nie dyskutuje"! -dlatego nie zamierzam z tobą katolicki baranku dyskutować
tyle zostanie / 188.147.69.* / 2011-12-04 12:06
jak to co w zaman? beszczelny, chamski, wymiękły i zwisający z nonszalacją ch... lewacki
zxc12 / 95.49.4.* / 2011-12-03 16:05
Będzie nowocześnie w sam raz dla wykształciuchów, nie mylić z osobami wykształconymi
A co w zamian?????
i to by było na tyle / 178.42.147.* / 2011-12-03 16:05
Prymitywne doopk,i zlikwidujcie też Krzyż Welki Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Virtuti Militari, Krzyż Zasługi i wszystkie skrzyżowania przebudujcie na ronda.
hju / 89.69.112.* / 2011-12-03 19:44
Zmiana nazwy kości krzyżowej jest według mnie też nie odzowna. Bojkotować ścierwo lewackie!
Lysy 25 / 77.255.147.* / 2011-12-03 17:05
Zapomniałeś o krzyżach św. Andrzeja przed przejazdami kolejowymi.
mavis / 83.25.255.* / 2011-12-03 21:18
To grozi konfliktem międzynarodowym.

Najnowsze wpisy