Forum Polityka, aktualnościKraj

SLD chce katechezę w szkołach zastąpić informatyką

SLD chce katechezę w szkołach zastąpić informatyką

Wyświetlaj:
jake 1 / 93.105.64.* / 2010-09-06 17:24
Czas najwyższy. Dlaczego z mioch podatków mają być opłacani czarni? Przecież to największe pasożyty jakie istniały na tym świecie.
myślcie / 83.22.88.* / 2010-09-06 19:35
A dlaczego są opłacani " niebiescy " ?
( tzw. euroentuzjaści )
i ci ci wymachują tęczą na kiju ?
~Kris / 2010-09-06 16:42 / Tysiącznik na forum)
Ja jeszcze zaproponuję, żeby tej dodatkowej informatyki uczyli katecheci...

Mogą na początek uczyć matematyki dyskretnej. Do tego nie trzeba sprzętu, problemy wiążą się z logiką, a w dodatku wśród prekursorów są piękne postaci historyczne i zasłużeni ludzie kościoła.
: )
Wic / 109.95.238.* / 2010-09-06 16:40
Ja bym proponował zamiast dodatkowych zajęć informatyki większą liczbę lekcji z języka obcego np. angielski. Nauka religii jest nieefektywna ponieważ z nauk kościoła to i tak większość dzieci sobie nic nie robi co zresztą widać na ulicy, a informatyki to większość uczy się na własną rękę w domu. Jak natomiast widzę że 99% polaków nie potrafi wymówić słowa w obcym języku to po prostu wstyd mnie zżera.
sadaad / 81.159.163.* / 2010-09-06 21:22
Masz racje. w 2 klasie liceum gdybym nie wyjechał do Anglii na 4 miesiące w zyciu nie nauczyłbym się mówić po angielsku. Niestety polskie nauczanie języków obcych to dno..Własnie wtedy zauważyłem jak ważne są języki obce...
myślcie / 83.22.88.* / 2010-09-06 19:40
Uczysz angielsiego ?

Są większe powody do wstydu .
ździcho / 77.253.106.* / 2010-09-06 17:35

Jak natomiast widzę że 99% polaków nie potrafi wymówić
słowa w obcym języku to po prostu wstyd mnie zżera.

Ja natomiast widzę wszechobecną otyłość, deformacje kręgosłupa i ogólną nieruchawość młodzieży (z wyjątkiem bicia swoich ofiar). Proponuję WF. Mówię poważnie.
ojro / 91.193.208.* / 2010-09-06 16:26
Informatyki w szkołach uczą zwykle nauczycielki plastyki, które po ukończeniu krótkiego kursu uzupełniającego pokazują młodemu pokoleniu jak korzystać z Painta. Kiepska alternatywa dla religii moim zdaniem. I wiem co mówię, bo spotkałem się już z kilkoma przypadkami takiego "nauczania".
Mam wrażenie, że SLD w ogóle nie wie jak wygląda nauka w szkole, a w szczególności nie zdają sobie sprawy z tego jak wygląda np. taka informatyka. Większość informatyków pracuje normalnie w firmach zamiast zatrudniać się w szkole (firmy więcej płacą), dlatego brakuje w tym obszarze wykwalifikowanej kadry. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że z nauczaniem etyki jest nieco lepiej niż z nauczaniem informatyki. Etyków-pedagogów jest więcej niż informatyków (z wykształceniem kierunkowym) pracujących w szkołach, a jeśli jakiś informatyk pracuje już w szkole... cóż, najczęściej świadczy to o tym, że nie chcieli go w żadnej firmie.
Także na miejscu SLD zastanowiłbym się dokładnie co proponują w zamian za religię i jak chcą to zorganizować, bo hasła typu "wycofamy katechezę ze szkół" może pomogą w sondażach, ale nic więcej.
myślcie / 83.22.88.* / 2010-09-06 19:46
SLD rozumuje prosto :

Nieważne co krzyczysz . Ważne , że cię słychać .
revenite / 65.49.14.* / 2010-09-06 16:18
POPIERAM !!! Najwyższy czas to zrobić Pani Napieralski. Jeżeli to zrobicie a także inne rzeczy które mówicie w sensie oddzielenia państwa od koscioła, macie moje poparcie. Dotąd popierałem PO bo nie ma nikogo w alternatywie. Pozdrawiam wszystkich zwolenników oddzielenia państwa od kościoła.
MN4 / 78.8.35.* / 2010-09-06 16:06
A ci w kółko to samo. Jest tyle do zrobienia, a oni uczepili się religii. Są głupsi od Ojca Dyrektora.
man13 / 2010-09-06 17:34 / Tysiącznik na forum
Głupi - niemądry, ograniczony intelektualnie.
NeoNazi / 83.3.13.* / 2010-09-06 15:48
Czy takie są postulaty nowego odmłodzonego SLD ?
- legalne małżeństwa homoseksualistów
- legalne adoptowanie dzieci przez homoseksualistów
- mordowanie nienarodzonych dzieci, zwane aborcją
- likwidacja religii w szkołach jako najgorszego zła
- parytety w Sejmie

Na szczęście Polska tak nisko nie upadnie i takie pomysły pozostaną tam gdzie ich miejsce na
marginesie społecznym.
Pilsener / 2010-09-06 15:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pozostałość po czasach PRLu. gdy ważniejsza była ideologia a nie edukacja. Skoro religia rzymskokatolicka zwana potocznie "religią" jest zajęciem dodatkowym, to dlaczego:
- kapelani są zatrudniani jak zwykli nauczyciele skoro nie podlegają dyrekcji szkoły ani kuratorium?
- kapelani pobierają wynagrodzenia z budżetu państwa?
- religia jest w środku zajęć?
- ocena z religii jest wliczania do średniej?
- ocena z religii widnieje na świadectwie?

Może niedługo jeszcze nasze wyznanie będzie widoczne na świadectwach pracy? Coś tak pięknego i osobistego jak wiara sprowadza się do polityki, biurokracji, przymusu oświatowego i aparatu państwowego.

Moim obowiązkiem jako demokraty i wroga komunizmu jest protestować przeciwko obecności religii oraz symboli religijnych w publicznych szkołach aż do skutku.
myślcie / 83.22.88.* / 2010-09-06 20:18
Drogi " demokrato " .
Religia została wprowadzona do szkół
przez demokratycznie wybrany Sejm RP .

Jesteś więc demokratą , czy nie ?
Pilsener / 2010-09-06 21:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A Hitler wygrał w demokratycznych wyborach, więc Niemcy były wtedy krajem demokratycznym, tak? Nawet w PRL były wybory i co z tego? Czy była wtedy demokracja? Demokracja to nie tylko wybory i referenda, lecz przede wszystkim system społeczno-prawny oparty o autonomiczność jednostki jako obywatela.

I tak a propos, to tego sejmu nie nazwałbym "demokratycznie wybranym", bo demokracja to dosłownie "władza ludu", a czy nazwiesz wybrańcem ludu posła, który w takim mieście jak Kraków dostaje 1500 głosów? Głosuje się na partie, a nie na ludzi, dlatego system partyjny nie jest systemem w 100% demokratycznym! Był to zaledwie element, proteza demokracji wprowadzona przy aprobacie PZPR, WRON itd lecz demokratyczne reformy nigdy nie zostały dokończone i tacy ludzie jak ja wciąż o nie walczą!
man13 / 2010-09-06 15:25 / Tysiącznik na forum
Polska jako prowincja lenna Watykanu to ciekawe zjawisko w UE. Może warto b,y ku przestrodze cywilizowanego świata, tak zostało?
myślcie / 83.22.88.* / 2010-09-06 20:02
Ciekawe zjawisko to UE .
Gdzie niby ten cywilizowany świat ?
alech567 / 2010-09-06 14:44
Tak tak pewnie, drodzy PANOWIE z sld, aż żal dupe ściska, wprowadzcie może jeszcze obowiązkowo koran do kanonu lektur, dajcie dzieciakom kałachy i niech sobie latają po szkole z uzwijanymi na głowach chustami... co za totalny idiotyzm - przypominam Państwu: żyjemy w kraju KATOLICKIM!!! Jk komus aż tak bardzo to nie pasuje to może czas pomyśleć o migracji?? Ja pi.......e szkoda mi Was wszystkich....
Pilsener / 2010-09-06 15:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"żyjemy w kraju KATOLICKIM" - to sobie żyj w takim kraju, polecam też kraje komunistyczne, faszystowskie, koraniczne czy judaistyczne. Ja chcę żyć w kraju DEMOKRATYCZNYM, który jest moim zdaniem (i nie tylko) o niebo lepszy od powyższych.
alech567 / 2010-09-07 09:12
Pilsener; a czy KATOLICKI nuie może być DEMOKRATYCZNY?? Rozumiem, że wg Ciebie te dwa pojęcia się wykluczaja tak? Płytko drogi panie, płytko...
myślcie / 83.22.88.* / 2010-09-06 18:44
Hitler DEMOKRATYCZNIE został wybrany
ojcem narodu .
Wprowadź sobie demokrację w klasie szkolnej , wojsku
......... a najlepiej we własnym domu .

Demokratycznie , trzech zjadło dwóch ( po uprzednim demokratycznym głosowaniu ).

Kto mnie pytał czy chcę OFE , emeryturę z ZUS itd. ?

UE jest demokratyczna ???
Botycki / 83.7.26.* / 2010-09-06 15:29

przypominam Państwu:
żyjemy w kraju KATOLICKIM!!!

Tak jest! SLD chce by rosły nam w naszej katolickiej Polsce nowe taliby, zydy, muzłumany czy jakieś jechowe i wiele innych szumowin. Etyka! Cóz to jest?! Rodzice, obudźcie się i nie dajcie robić ze swoich dzieci tałatajstwa!
mac0 / 178.36.151.* / 2010-09-06 15:23
A sądziłem że żyję w kraju neutralnym światopoglądowo. Jeżeli piszesz o emigrowaniu to sam się pakuj. Na szczęście większość społeczeństwa nie miała tyle rozsądku aby nie tworzyć państwa wyznaniowego. Przegięcie w jakąkolwiek stronę jest zawsze szkodliwe. A od nauki religii jak pamiętam to były sale katechetyczne przy kościołach.
I KOMU TO PRZESZKADZAŁO.
Niech wszystko wreszcie wróci na swoje miejsce.
myślcie / 83.22.88.* / 2010-09-06 19:28
A od nauki religii ( jak wieki długie ) to były szkoły
drogi mac0
a KOMU TO PRZESZKADZAŁO ?
...........komuchom .
I niech nie wraca !

Czego was uczą w tych szkołach ?
Botycki / 83.7.26.* / 2010-09-06 15:33


A sądziłem że żyję w kraju neutralnym światopoglądowo

Oczywiście, ze neutralnym swiatopogladowo. Ale mimo wszystko rzymskokatolickim. Polacy moga sobie myśleć co im sie zywnie podoba, ale praktykować nalezy katolicyzm. Po to własnie Mieszko I ochrzcił Polskę w 966 roku.
sfera2 / 2010-09-06 18:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bzdury pleciesz, Mieszko ochrzcił Polskę żeby odebrać Niemcom pretekst do najeżdżania kraju oraz ukoronować się. Niestety dopiero jego syn został pierwszym koronowanym królem Polski.
germanotta / 88.156.149.* / 2010-09-06 14:48
nikt nie chce zabronić nauki religii , chcemy tylko żeby to nie odbywało się w szkole, nie wiem skąd te wstawki o islamie i kałachach....dziwne , myślę że jesteś fanatykiem katolikiem , tacy ludzie nie bywają inteligentni
alech567 / 2010-09-06 14:55
Nie jestem, ale czy nie widzisz w jakim kierunku to wszystko idzie? Najpierw był spór o krzyże, teraz to... Rozumiem- tolerancja, ale bez przesady. Religia powinna być w szkole i tyle - OBOWIĄZKOWA!
germanotta / 88.156.149.* / 2010-09-06 14:56
twoje ostatnie słowo mówi o tobie wszystko , koniec dyskusji.
alech567 / 2010-09-06 15:03
Nie nie - początek. A jak myślisz, co będzie gdy nie będzie obowiązkowa? Oczywiście nikt nie będzie uczęszczał na nieobowiązkowe zajęcia, bo skoro nie trzeba to po co, czyż nie tak? Tak to zawsze coś łykną historii naszej religii i jej podstaw. Pomyśl o tym
germanotta / 88.156.149.* / 2010-09-06 14:41
pomysł z informatyką jest beznadziejny....nauczyciele często wiedzą mniej od uczniów , powinno się zastąpić MATEMATYKĄ
leberał / 159.245.16.* / 2010-09-06 14:38
Następny chce się wykazać w "wojnach krzyżowych"
Gnom01 / 2010-09-06 14:37
no tak :)
"Polska dla Polaków, ziemia dla ziemniaków a księża na księżyć"
najlepiej niech ta młodzież pogra sobie w Dooma lub inne takie gierki edukacyjne.
saracen / 83.7.79.* / 2010-09-06 14:29
Całkowicie się zgadzam z tytułem artykułu i Napieralskim, a kto o tym zdecyduje to nie jest w ogóle ważne.
mac0 / 178.36.151.* / 2010-09-06 15:27
Nie lepsza będzie KATOmatyka
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy