Forum Polityka, aktualnościKraj

SLD po występie kabaretu Limo chce zmian w prawie

SLD po występie kabaretu Limo chce zmian w prawie

Wyświetlaj:
biznesowy21 / 2013-03-13 08:11
Kabarety chyba po to są, żeby ośmieszać, żartować, ironicznie podchodzić do wszystkiego i wszystkich, a już zwłaszcza do partii politycznych i polityków
jam to ekonomista / 2013-03-12 15:12 / Bywalec forum
abstrahując od żartów związanych z papieżem, zastanawiam się, skoro PIS uważa że poniżało się w tym występie osoby starsze, to jak ktoś opowiada kawał o blondynce to też należy to zaskarżyć jako poniżanie i wyśmiewanie blondynek?
A co z kawałami o grubych, łysych, policjantach, Rosjanach, Niemcach, Żydach, kobietach, mężczyznach, małżeństwach, uczniach, studentach itd? Pasowałoby to wszystko zaskarżyć, wyszłoby tych oskarżeń tak pewnie ze 37 mln w tym kraju.
jt / 78.10.110.* / 2013-03-12 15:45
Jednak osoby starsze nie powinny być obiektem żartów,trzeba mieć pewne wyczucie dobrego smaku,co można a co nie wypada.Ciekawe czy wyśmiewanie się z niepełnosprawnych dzieci też jest wg Ciebie dopuszczalne?,albo z Żydów w obozach koncentracyjnych?.
jam to ekonomista / 2013-03-13 07:43 / Bywalec forum
starość to nie choroba, też może kiedyś będę stary i zapewniam cię, nie miałbym problemów z żartami na ten temat. Trzeba mieć trochę dystansu, a nie być totalnym sztywniakiem.
Także porównanie choroby do starości jest dla mnie kompletnie nie trafione.
I podkreślam kogoś może urazić że opowiadasz kawał o blondynkach itd. i co wsadzić cię za to do paki?
jt / 78.8.45.* / 2013-03-13 12:00
Tak,tylko że żart może być różny.Może być sympatyczny,jak np.piosenka o wesołym staruszku w wykonaniu pana Michnikowskiego,a może być obraźliwy,wyszydzający.Trzeba mieć wyczucie co wypada,a co nie.Moim zdaniem kabaret Limo właśnie z owym wyczuciem ma problem,a raczej tego wyczucia nie ma i obraża.
jam to ekonomista / 2013-03-13 14:46 / Bywalec forum
ale większość kawałów kogoś obraża, czy kawały o policjantach są na temat ich bohaterskiej pracy? A kawały o blondynkach gloryfikują ich inteligencje? NIE! Te kawały obrażają te grupy (i chyba nie powiesz mi że jest inaczej bo odeślę cię do jakiejś strony z kawałami) i nikt nie robi z tego problemu. Więc może niech PIS się wstawi za policjantami i blondynkami (i wieloma innymi) no chyba że to nie ich elektorat i nie zasługują na to
jt / 78.10.105.* / 2013-03-13 16:16

Więc może niech PIS się wstawi za policjantami i blondynkami (i wieloma innymi) no chyba że to nie ich elektorat i nie zasługują na to

PiS się wstawia za kim chce,a Ty jak chcesz to wstaw się za policjantami czy blondynkami,masz do tego prawo,tak jak PiS ma prawo do tego co zrobił.
jam to ekonomista / 2013-03-14 07:53 / Bywalec forum
to niech sobie broni pis kogo chce, tylko niech się potem nie dziwią że wszyscy szydzą z takich ich zagrań (poza pislamem) i notowania spadają.
A chodzi o to że pis nie jest konsekwentny, albo chcą być wybrańcami/obrońcami wszystkich Polaków albo tych wybranych grup społecznych.
Bo teraz to wygląda w ten sposób np. pobito geja i mohera a pis domaga się kary tylko dla tego który pobił mohera.
stiffrigid / 217.149.250.* / 2013-03-12 17:32
Oczywiście żart może być dobry albo zły. W dobrym guście albo w złym guście. Ale chyba za kiepskie żarty nie będziemy satyryków karać? Chociaż taki król Jarosław VIII, mógłby błazna za żarty niskich lotów (np. o p*********) wsadzać do lochów, albo posyłać na szafot. Ależ się rozmarzyliśmy :)
t v / 151.88.22.* / 2013-03-12 14:43
Ja nie wierzę w to ci kabaretowcy mówią o papieżu.
stiffrigid / 217.149.250.* / 2013-03-12 17:33
też chcę wierzyć, że gazy jednak zabierają anioły...
jt / 78.10.110.* / 2013-03-12 14:30
Ciekawe czy tak samo SLD by zareagowała gdyby wyśmiano Głównego Rabina Polski,czy Przedstawiciela Islamu?.
Adrian Kołecki / 2013-03-12 14:43
Przecież SLD to partia założona przez osoby związane z komuną, to w jaki sposób mogą wierzyć w cokolwiek?
jt / 78.10.110.* / 2013-03-12 15:17
Nie chodzi o wiarę tylko o to że katolików można obrażać,natomiast innych to już nie.Każdy kto wyśmieje islamistę czy wyznawcę religii Mojżeszowej zostanie natychmiast określony jako anty-islamista czy antysemita.Nie mówiąc już o wyśmiewaniu się z gejów,o tutaj SLD-owcy by dopiero pokazali swoje oburzenie.
m747 / 195.212.29.* / 2013-03-12 15:23
Może posłuchaj kabaretu o którym mowa - muzułmanie pojawiają się tam jak najbardziej.
jt / 78.10.110.* / 2013-03-12 15:42
Słuchałem i wiem o czym piszę.Muzułmanie pojawiają się w jednym zdaniu,i za obraźliwe można jedynie uznać stwierdzenie "stara Mahometa pierze w rzece".

Najnowsze wpisy