Forum Polityka, aktualnościKraj

SLD rusza na wojnę z państwowo-kościelną komisją

SLD rusza na wojnę z państwowo-kościelną komisją

Wyświetlaj:
Wikary_k. / 94.75.74.* / 2010-09-22 16:20
Trzeba odliczyć te kilkadzisiąt mln $ ( tak około 80), które Solidarność otrzymała z Watykanu w latach 80 u.w jako wsparcie na walkę z komuną.. DŁUGI TRZEBA SPŁACAĆ i to z odpowiednim % więc niech się nikt nie dziwi, że mamy jeden z największych długów liczony w $ na głowę statystycznego obywatela tego kraju nad Wisłą. Czarni zawsze mieli i mają długie łapy skierowane tylko w jednym kierunku - do siebie. A ciemnej masie kreuje się takie poczciwiny jak ten proboszcz z Plebani.
Pamiętajcie też, że ci którzy mają coś przeciw tym długim łapom nie tylko, że nie otrzymają wsparcia z ambony w czasie wyborów ale zostaną uznani za sługi szatana . A ciemny lud kupuje wszystko co słyszy z ambony.
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2010-09-22 16:47
należy dodać, że konkordat wynegocjował w 1993r Skubiszewski, Wałesa nie chciał podpisac i dopiero w 1997 podpisał "prezydent wszystkich Polaków" Kwasniewski
waz(usa) / 64.21.104.* / 2010-09-22 16:56
Przypomne tylko, ze panstwo Watykan powstalo w czasie II wojny dzieki Mussoliniemu.
Wysluzylo sie nazistom uciekajacym z Europy do Am. Poludniowej wydajac im paszporty i udzielajac innej pomocy.
emmi / 80.48.224.* / 2010-09-22 16:17
Dla mnie w ogóle dziwne jest jakiekolwiek rozliczanie się i oddawanie majątków po II wojnie światowej dla kogokolwiek.
Polska nic nikomu nie jest winna i to nie polska wywołała wojnę i nie polska powinna ponosić tego konsekwencje ponadto po wojnie ustalono nam granice bez naszego udziału.
Wacuś Młody Zapateros / 83.29.13.* / 2010-09-22 16:08
WydOOpcone LEMINGI - a wicie ile w tym roku dołożyliście do tej mafii tuskiej - 100 miliardów, a ile do tej mafii sldowskiej - 500 MILIARDÓW ??? a wicie gdzie te dobra są - zostały WYCYPRZONE z kondominium na prywatne konta, a wicie za ile opylili stoczniowe wybrzeze - za 200 milionów, jeden jachcik wystarczyło opylić i poł wybrzeża wasze, to ile jachcików przybyło w kondominium za te 100 miliardów - no co chrystofoby może warto już pomyśleć o jakieś ARCE NOEGO, bo na te bezczelne lewicowe kanalie i hieny cmentarne na pewno będzie potop zesłany.
sfera2 / 2010-09-22 17:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Młody, tak dobrze jesz, a tak głupio gadasz. Musisz trochę poduczyć się aby zabierać głos w poważnych sprawach.
Jeden chory na władzę prezes chcąc poniżyć Polaków nazwał ich kraj kondominium, a jego pieski radośnie zawyły, ale nie dziwota pluj im w twarz to mówią deszczyk pada.
Nazwał Gierka prawym człowiekiem i patriotą i już mu pieski chcą pomniki stawiać.
Zmienił życiorys swojego brata robiąc z niego głównego doradce strajkujących stoczniowców i już pieski o pomnik zawyły.
Za parę lat kiedy zostanie zbudowana Świątynia Opaczności Boskiej, to przeniesiemy tam tego miernego prezydenta i wszystko już będzie posprzątane.
spier ubeku / 155.253.6.* / 2010-09-22 20:25
sam go przeniesiesz ubowski synu? zwołasz jeszcze paru ubowskich synów do pomocy? A nie lepiej się zastanowić, już teraz, nad tym, że za parę lat szlag cię trafi (bo w końcu musi, zresztą ku nieskrywanej uciesze reszty społeczeństwaj) i gdzie legnie wtedy twoje rozkładające się truchło? w alei zasłużonych ubeków na cmentarzu komunalnym?. Liczyczysz na coś więcej?
UB-emeryt / 62.122.115.* / 2010-09-22 20:57
Oj, dobra guma to ci się należy jak psu micha !
Jak cie nikt szacunku nie nauczył, to może jeszcze nauczy !
Andiii 5 / 83.11.199.* / 2010-09-22 16:24
Lubię czytać Twoje teksty, są takie prawdziwe !! pozdrawiam
kolegę
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-09-22 16:01
No w porządku. Straszna afera ... kościół obrabował przez 1000 lat państwo Polskie, po czym zwrócono mu ochłapy po to aby diś nawet te ochłapy z powrotem wyrwać. A co szanowi koledzy z SLD/PO zrobia szemranemu czerwono-różowemu bractwu spod znaku "jasnogrodu i oświecenia", które tylko przez 20 lat orżnęlo Polaków zostawiając ich z 700 mld długiem, rozgrabiona gospodarką, gnijącycm systemem państwowym i rzeszą urzedników? Jak długo te grabieże będą przykrywane jakimiś bzdurami o szkodliwości kościoła, aborcji czy in vitro dla wcześniej sie skrobiących i antykopcecjonujących? Jak długo Polacy dadzą sie wabić za nos takimi sztuczkami? Czy do czasu aż im "nowoczesnie" nowoczesna ekipa spróbuje zdjąć ostanie majtki z tyłka?
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2010-09-22 16:52
zgadza się, a teraz jeszcze chcą nas uwiazać do 2037r do Ruskiej rury gazowej
buuu / 178.106.11.* / 2010-09-22 16:01
no i słynny kononowicz nie pomylił się mówiąc "tu nie będzie niczego', szakale szukają kasy - rozłożyli na łopatki przemysł, robiąc z Polski republikę bananową, łupili ludzi cały czas, teraz zauważyli że kościół opływa w luksusy to teraz czarną mafię trzeba ogolić. za zadłużenie państwa tych tępaków wysłać tylko na Madagaskar, bo tam się nadają te kreskówkowe miśki.
wscieklica.forever / 178.73.63.* / 2010-09-22 15:32
I bardzo dobrze, choć ani SLD nie jest moim faworytem, ani Grzegorz Napieralski. Ale chwała za odwagę, bo w naszym kraju nikt nie śmie zrewidowac pozycji Kościoła i jego wpływów. Trzeba oczyścić atmosferę, zwrócić publicznie uwagę na niezasłużone przywileje, jakimi cieszy się Kościół (podatki, cło). Przez wieki Kościół był największym latyfundystą w Europie, walczył o duszyczki ogniem i mieczem, stosami dla czarownic. Dzisiaj popiera najbardziej konserwatywne siły polityczne w kraju.

Nie ma świętej własności. Jak mało co wszelka własność skumulowana w ciągu minionych wieków ocieka krwią i potem wyzyskiwanych, w tym własność Kościoła (świętopietrze i inne daniny). Tego się już nie zmieni, ale nie ma powodu, aby obdarzać Kościół na podstawie kryptodecyzji podejmowanych przez komisję, nad którą nie ma żadnej kontroli. Niektórym członkom tej komisji, o ile wiem, postawiono już zarzuty prokuratorskie.

Dlaczego Kościól ma być świętą krową? Dotacje na Kościół i religię powinny pochodzić tylko z dobrowolnych podatków. Ja nie chcę na to płacić. Rewizji wymaga Konkordat, już w chwili podpisywania mniej korzystny dla naszego państwa niż umowa Watykanu z państwem włoskim.

Dobrze, że zaczyna się o tym głośno mówić i coś wreszcie robić. A SLD zbija w ten sposób kapitał polityczny. I dobrze, skoro innym brakuje odwagi. Pozdrawki zdrowo myślącym, na pohybel oszołomom.
1pp / 93.105.57.* / 2010-09-22 17:00
Ty sam pójdziesz pierwszy na pohybel oszołomie "wścieklica,....."
jeśli dla ciebie inni to oszołomy. Zamiast odbudowywać zaklady - miejsce pracy dla młodych, szuka sie zastępczych tematów,
kiedy państwo ma długi i niema gospodarki.
Tylko taki pusty jak ty fascynuje się nienawiścią do Kościoła.
Kościół przynajmniej ziemi nie odda za długi ani pod zastaw.
I to jest jedyne ocalenie polskiej ziemi.
Parobek / 69.122.39.* / 2010-09-22 15:38
Kosciul jest nam winny zaplate za niewolnicza, wyzyskowa prace i sciaganie dziesieciny.
Parobek wiejski
@@@ / 87.207.29.* / 2010-09-22 16:53
Kto cie tam w ameryce wyzyskuje?
Idz do jakiejs ksiegarni i kup sobie slownik ortograficzny jezyka polskiego.
erwin biskup / 81.210.123.* / 2010-09-22 15:19
....Jaki Bóg? Władza, kasa, przywileje. Tu i teraz. Tylko jedno życie mamy i któż to wie co tam jest po śmierci.
zygmunt kamienski / 94.251.146.* / 2010-09-22 15:19
Szkoda czasu i atlasu na odradzajace sie insekty po PZPR ideologii juz wymordowali- wsystkie typy narodu PL nawet nie narodzone dzeci ;zniewalali przez150 lat i 50 l komuny i1922r i17 o9 1939 r -KAYYN miliony cierpiacych w RPL dosc mamy ty towarzyszy spolka z SS ====MOZNA was spokojnie zdelegalizowac -za szerzenie ideii STALINOWSKICH
ALIV / 87.204.24.* / 2010-09-22 15:03
Po co te nerwy. Skoro Kościół ma 60 tys ha czyli 600 mln m2. Ja płace podatek od nieruchomości 300 PLN rocznie za ok 600m2 czyli Kościół ma do zapłacenia 300 mln PLN rocznie podatku. Piechotą nie chodzi.
Współczuję Kościołowi: Radio Maryja, pedofile, afera o krzyż, a teraz jeszcze to.
Nie zapominajmy jednak że Kościół zrobił dla Polski bardzo wiele, wspomnę tylko pomoc w okresie zaborów, PRL, działalność JPII.
S.A. Poniatowski / 69.122.39.* / 2010-09-22 15:25
Kosciul dostal a co z nami ? Nam sie tez nalezy odszkodowanie i zwrot majatku.
antykler / 62.122.115.* / 2010-09-22 15:39

Kosciul dostal a co z nami ? Nam sie tez nalezy odszkodowanie
i zwrot majatk


Ja mogę ci podarować Słownik Ortograficzny.
antykler / 62.122.115.* / 2010-09-22 15:07

(...), działalność JPII.


Chyba masz na myśli ukrywanie pedofilii, oraz inne przekrety, w tym skuteczną obronę Maciela.
szkott / 213.108.114.* / 2010-09-22 15:23
To co Kto ma na mysli, często widac po wypowiedziach.

A swoją drogą (antykler) chyba sugeruje że nie ma pojęcia o tym co uczynił dla Polski JPII, skoro stac Go jedynie na takie sugestie.
No chyba , że jest to objaw wielkiego żalu za tym co było (PRL).
ziomek 32 / 82.177.194.* / 2010-09-22 15:00
Caął prawda o naszych księzach - ksiązka kierowana dla ludzi którzy chcą poznać prawdę na temat kościoła :)
Gorąco polecam :)

„BYŁEM KSIĘDZEM"

„PRAWDZIWE OBLICZE KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE"

Roman Jonasz

ISBN 83-909042-0-9

Wydawnictwo Glass-Plast

Andrespol

Wydanie III

Łódź 1998
Wszystkim skrzywdzonym i zgorszonym przez Kościół i ludzi Kościoła
Roman Jonasz — pseudonim literacki — absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, magister prawa kanonicznego. Opuścił stan duchowny w 1996 roku. Członek nieformalnego Ruchu Odnowy Kościoła Katolickiego w Polsce.
Wszystkie wydarzenia opisane w tej książce są prawdziwe, choć niektórym mogą wydawać się szokujące i niewiarygodne. Moje własne przeżycia i opinie uzupełniam relacjami naocznych świadków oraz ich komentarzami. Wiem jednak, jak długie ręce mają hierarchowie Kościoła. Stąd też niektóre z ich nazwisk (w tym moje własne) zostały zmienione.
antykler / 62.122.115.* / 2010-09-22 15:10

Caął prawda o naszych księzach - ksiązka kierowana dla ludzi
którzy chcą poznać prawdę na temat kościoła :)
Gorąco polecam :)


Nie jest to niestety cała prawda.
Jonasz opisuje tylko jej małą cząstkę.
GŁÓWNY SKARBNIK / 194.181.137.* / 2010-09-22 14:48
TRZEBA ROZLICZYĆ KASTĘ PO PZPROWSKĄ Z ZAGRABIONEGO MAJĄTKU PO 89 ROKU I WCZEŚNIEJ, KTÓRA SAMA UWŁASZCZYŁA SIĘ NA PAŃSTWOWYM MAJĄTKU A TERAZ KRZYCZY Z ESELEDOWSKIEGO GRAJDOŁKA - NAM OCZU NIE ZAMYDLICIE KOMUCHY. TRZEBA SPRAWDZIĆ WSZYSTKIE PRYWATYZACJE I PRZEJĘCIA MAJĄTKÓW OD STANU WOJENNEGO DO DZIŚ, ZŁODZIEJOM WYPOWIEDZIEĆ BEZWZGLĘDNĄ WOJNĘ. NIECH ODDADZĄ TO CO ZAGRABILI TO W BUDŻECIE PRZEZ NAJBLIŻSZE KILKADZIESIĄT LAT NIE BĘDZIE DZIURY BUDŻETOWEJ
md11 / 83.21.217.* / 2010-09-22 15:04
CO SLD chce z Bogiem walczyć, przepraszam tz . z kościołem. Nie sądzę żeby wygrała, a jak już to niech się weźmie też za religię w szkole. Bo chcę, aby mój syn miał, chociaż dwie informatyki w tygodniu a nie jedna. A po jaką cholerę dwie religie. Ile byśmy zaoszczędzili gdyby religia była jak dawniej.
andi_1212 / 195.20.110.* / 2010-09-22 15:12
popieram!!!! moja córka ma tylko 4 matematyki w tygodniu (a jak wiemy to "królowa nauk") i 2 religie. Ja chodziłem na religię do salki katechetycznej, chciałem i to miało sens, tam się słuchało księdza, a nie tak jak teraz, gdzie religia jest lekcją "luzu", odpisywania zadań itp. bo ileż można mówić o tym samym, przez cała podstawówkę, gimnazjum, liceum. 1 godzina w zupełności by wystarczyła, a najlepiej to jakby religia wróciła do salek katechetycznych.
jestem wierzący i chodzę do kościoła, ale nie raz już krew mi się wzburzyła jak widze co robią księżą i słyszę co mówia z ambony. Obługa, kasa, a gdzie wartości które głoszą?
tabran / 89.72.154.* / 2010-09-22 14:54
A którego to biskupa jesteś "głównym skarbnikiem", że tak dzielnie bronisz zagrabionego przez Kościół majątku.
antykler / 62.122.115.* / 2010-09-22 15:11

A którego to biskupa jesteś "głównym skarbnikiem", że tak
dzielnie bronisz zagrabionego przez Kościół majątku


Może biskupa "Flachy" ?
vvvvv / 213.108.153.* / 2010-09-22 14:45
A ile złupili komuniści? Najpierw zacznijcie od siebie. Jeżeli ktokolwiek miałby rozliczać to nie Napieralski ze swoimi młodszymi i starszymi komuszkami.
antykler / 62.122.115.* / 2010-09-22 15:16

A ile złupili komuniści? Najpierw zacznijcie od siebie. Jeżeli
ktokolwiek miałby rozliczać to nie Napieralski ze swoimi
młodszymi i starszymi komuszkami.


Tak, a kto otworzył szeroko "furtkę" dla kleru jak nie komuniści?
Zapomniałeś, kto wlaził po palcu do dupy klerowi, jak nie Rakowski, w 1989r.? Chyba że jestes na tyle młody, że tych spraw nie pamiętasz.

A Napieralski, gdyby był "chłop z jajami" to dawno by już było posprzątane po czarnych.

Ale spoko- idzie ku lepszemu.
tabran / 89.72.154.* / 2010-09-22 14:52
A ile wcześniej Turcy, Tatarzy, Szwedzi i tak można długo. Skupmy się na tym, co teraz nam sukienkowi zabierają.
A dlaczego nie Napieralski miałby rozliczać? Znasz innych, którzy się na to odważą?
T.J. / 83.8.147.* / 2010-09-22 14:45
Już dawno słychać było o skandalicznych praktykach zabierania majątków które dzierżawili, lub kupili inwestując duże pieniądze przedsiębiorcy i przekazywanie ich kościołowi nawet takich które nigdy do kościoła nienależały !! Parki w miastach itp !!!!
Ale wtedy mówiono że ta komisja nikomu nie podlega !!!! i że jej postanowienia są ostateczne !!!
Ktoś kto to wymyślił i się na to zgodził powinien do końca życia gnić w więzieniu !!!!!
Teraz to już prawie wszystko rozdano i można tylko sobie w tzw gębę pluć i paznokcie obgryzać bo te majątki w większości zostały podzielone na działki budowlane i inwestycyjne i za wielkie pieniądze sprzedane !!!!
Róbmy tak dalej !!!
lauritzen47 / 87.205.45.* / 2010-09-22 14:19
Gdyby to była prawda to jestem w stanie uwierzyć że globus zmienił kierunek obrotu.
raczej / 193.111.166.* / 2010-09-22 14:24
no to najwyraźniej zmienił... :)
REALISTA 13 / 62.121.76.* / 2010-09-22 14:06
Panie Grzegorzu o tym ja wiem od kilku lt,nie róbcie tego dla doeaźnego celu.lecz niech to sie stanie Waszym programem-bo PO i PiS -mamy już dość zawsze posiadaliście lepszych fachowców do rządzenia O TYM I INNYCH SPRAWACH NALEŻY MOWIC OD RAN A DO WIECZORA

Najnowsze wpisy