Forum Polityka, aktualnościGospodarka

SLD wraca do pomysłu likwidacji Funduszu Kościelnego

SLD wraca do pomysłu likwidacji Funduszu Kościelnego

Wyświetlaj:
tesa1959 / 2013-01-29 19:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Pominąwszy to, czy słusznie czy też niesłusznie istnieje Fundusz, czy ma być czy tez nie w zamian odpis z podatku.
Dlaczego wszyscy czepiają się KK, który godzi się na likwidacje i odpis z podatku w zmniejszonej kwocie niż ta z funduszu, a nikomu nie przeszkadza, że Cerkiew prawosławna i inne związki wyznaniowe są przeciwne jakimkolwiek zmianom?
Dlaczego nikomu nie przeszkadza korzystanie z funduszu tych Kościołów poza KK?
Pioter435 / 90.202.253.* / 2013-01-29 17:56
Precz z sekta vatykanska
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jestem za a nawet przeciwko / 91.102.107.* / 2013-01-29 17:36
Lubię MONEY :

"Money.pl Archiwum Wiadomości agencyjne
2008-07-28 08:00
15. rocznica podpisania konkordatu między Rzecząpospolitą i Watykanem

Dziś mija 15. rocznica podpisania konkordatu między Rzecząpospolitą i Watykanem. Dokument został zawarty za rządu Hanny Suchockiej. Podpisy pod nim złożyli: minister spraw zagranicznych Krzysztof Skubiszewski i nuncjusz apostolski arcybiskup Józef Kowalczyk.

Konkordat został ratyfikowany dopiero po pięciu latach. W uroczystości, 23 lutego 1998 roku, uczestniczyli: premier Jerzy Buzek, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz nuncjusz apostolski arcybiskup Józef Kowalczyk. Konkordat wszedł w życie niedługo potem, 25 kwietnia.

14-stronicowy konkordat reguluje stosunki między państwem a Kościołem katolickim.

Gwarantuje, że państwo i Kościół są niezależne i autonomiczne.

Kościołowi daje prawo swobodnego sprawowania kultu religijnego, prowadzenia przedszkoli, szkół i wyższych uczelni oraz prawo do świadczenia posług duszpasterskich w więzieniach i szpitalach. Małżeństwa kościelne pociągają za sobą skutki prawne takie, jak małżeństwa cywilne, jeżeli życzą sobie tego małżonkowie.

Państwo zapewnia możliwość nauki religii w przedszkolach i szkołach."- koniec cytatu.

Od kiedy słowo "możliwość" jest synonimem słowa "finansowanie"?
kowalski5 / 81.210.123.* / 2013-01-29 17:07
"Episkopat Polski jest jednak zdania, że odpis 0,3 proc. podatku jest za niski. Strona kościelna chce, by oscylował między 1 a 0,5-0,6 proc. podatku. Kościół uważa, że suma uzyskiwana z odpisu podatkowego nie osiągnie kwoty otrzymywanej dotychczas z Funduszu Kościelnego, a proces dochodzenia do tej kwoty trwać będzie kilka lat. Również inne Kościoły i związki wyznaniowe domagają się zwiększenia wysokości odpisu podatkowego. Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny sprzeciwia się zastąpieniu Funduszu Kościelnego odpisem podatkowym".
Aby było śmiesznie to wszystko jest sprzeczne z Konstytucją. Ale kogo to obchodzi? A takiego Gowina, niby ostatnio obrońcę Konstytucji, to już najmniej.
Dlaczego to wszystko jest możliwe? Nie tylko nie płacą podatków i ZUSu ale jeszcze państwo ich finansuje. Rozmiękczanie mózgu, które Watykan robi wiernym owieczkom od stuleci działa. Naiwne owieczki wierzą, że oni Boga na ziemi reprezentują i chętnie płacą. Zamknęły owieczki oczy, zatkaly uszy i nie zauważyły, że to nie Bóg tylko bogini - Mamona.

Najnowsze wpisy