Forum Polityka, aktualnościKraj

SLD zabiera głos w sprawie pedofilii

SLD zabiera głos w sprawie pedofilii

Money.pl / 2013-10-04 18:21
Komentarze do wiadomości: SLD zabiera głos w sprawie pedofilii.
Wyświetlaj:
103 / 46.204.88.* / 2013-10-04 20:24
Dzisiaj wszystkie kundelki szczekają. Dzisiaj wolno szczekać. Ale kiedy "Fakty i Mity" opisywały po raz pierwszy fakt pedofilii w kościele chcieli zamknąć ten tygodnik. A tygodnik jest super. Czytam go od początku jego powstania. Dzięki temu dzisiaj nie wierzę w czary mary. Alle jaja.
Lysy 25 / 77.254.77.* / 2013-10-04 20:22
Pedofilia byłą i będzie.
W kościele, szkole, rodzinie i w ośrodkach opiekuńczych zarządzanych przez państwo.
Sprawców należy ścigać, wsadzac do p****** a w drastycznych przypadkach ucinac jajka i tyle
To bez względu na instytucjonalne pochodzenie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jt / 78.10.102.* / 2013-10-04 18:21
Już kampanię wyborczą rozpoczęli?.A może SLDowcy przedstawią dane procentowe ile przypadków pedofilii stwierdzono w Kościele,a ile np.wśród nauczycieli?,lub wychowawców?.Nie bronię księży,ale bez przesady,to nie jest jakieś masowe zjawisko w KK,jak próbują naiwnym wmawiać media.Stosuje się stare wypróbowane metody,o jakimś marginalnym temacie mówi się codziennie w TV,radiu,pisze się w prasie, i w ten sposób stwarza się pozór występowania danego zjawiska masowo.To jest zaplanowana propaganda przez określone środowiska,oczywiście nie brakuje też tzw."pożytecznych idiotów" co się do tego przyłączą.A lud jak to powiedział klasyk,"wszystko kupi".SLD już próbuje wygrywać swoje,pewnikiem zaraz Palikot zaatakuje jeszcze bardziej,to tylko kwestia czasu.A naiwniacy łykają to jak pelikany.
Pozdrawiam nie-naiwniaków.
ździcho kuźwiak / 213.195.189.* / 2013-10-04 19:20

A może SLDowcy przedstawią dane procentowe ile przypadków pedofilii stwierdzono w Kościele,a ile np.wśród nauczycieli?,lub wychowawców?

A co wtedy, gdy się okaże, ze wskaźnik pedofilii wśród świeckich nauczycieli i wychowawców jest wększy niż w przypadku świętych w sutannach? Czy to już oznacza, że święci księża nie dopuszczają się pedofilii w ogóle? A jeżeli nawet się dopuszczają, no to jak z tym jest? Księża są niewinni, tylko media są winne, bo to ujawniły?
stwarza się pozór występowania danego zjawiska masowo

A jeżeli to nie jest masowe, to co? Tego nie ma? A może dzieci same dają im d..y?
jt / 78.8.41.* / 2013-10-04 21:24

Czy to już oznacza, że święci księża nie dopuszczają się pedofilii w ogóle?

Po pierwsze księża nie są święci,po drugie wcale nie oznacza że się nie dopuszczają.
Widzę żeś nie zrozumiał o co mi chodzi.
Zapytam Twoim sposobem:Czy to oznacza że wszyscy księża i tylko księża to pedofile?.


A jeżeli to nie jest masowe, to co? Tego nie ma?

Jest.Gdzie w moim wpisie stwierdzam że "tego nie ma"?.
ździcho kuźwiak / 213.195.189.* / 2013-10-04 21:44

A jeżeli to nie jest masowe, to co? Tego nie ma?

Jest.Gdzie w moim wpisie stwierdzam że "tego nie ma"?.

Ja zadałem pytanie:
"A jeżeli to nie jest masowe, to co? Tego nie ma? " a Ty sobie wyrwałeś z kontekstu to, co Ci pasowało. To, ze świątobliwi pedofile plasują się dopiero na drugim miejscu po świeckich pedofilach, nie pomniejsza ich barbarzyństwa. Dla zgwałconego statystyki nie są żadnym pocieszeniem, to mam na myśli. Kampania wyborcza SLD obchodzi mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg.
jt / 78.10.105.* / 2013-10-05 10:10

To, ze świątobliwi pedofile plasują się dopiero na drugim miejscu po świeckich pedofilach, nie pomniejsza ich barbarzyństwa.

Zgadza się.Ja wcale nie umniejszam barbarzyństwa pedofilii,bez względu na to kto to czyni.Mój wpis dotyczy "nad-informacji",a raczej nawału informacji o pedofilii księży,a braku jakiejkolwiek informacji o pedofilii nie-księży.
Dla zgwałconego statystyki nie są żadnym pocieszeniem, to mam na myśli.

Zgadzam się.Jeszcze raz powtórzę,mój wpis dotyczy czego innego.
tesa1959 / 2013-10-04 19:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


A jeżeli to nie jest masowe, to co? Tego nie ma? A może dzieci same dają im d..y?

Jest, ale jt ma rację. Media starają się ukazać pedofilię w KK jako zjawisko masowe i póki co, udaje im się.
Chodzi tylko o rzetelność informacji, a nie jej rozdmuchanie do niebotycznych rozmiarów. A Krzysztof Gwakowski próbuje wypromowac siebie i SLD na plecach Kościoła.
ździcho kuźwiak / 213.195.189.* / 2013-10-04 19:53

Media starają się ukazać pedofilię w KK jako zjawisko masowe i póki co, udaje im się.

No i to taka dyskusja:
Nowak: - Księża dopuszczają się pedofilii.
Kowalski: - To nieprawda!!! Tylko niektórzy!

Mnie na takie dyskusje szkoda czasu. Ostatni raz odpisuję komukolwiek
tesa1959 / 2013-10-04 20:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
ździchu, nikt nie zaprzecza, że zjawisko istnieje i nawet jedna osoba a nie 1% to jest rana w Kościele. Dobrze, że tą sprawą wreszcie zajął się głośno Episkopat. Może w końcu przynajmniej nikt nie będzie zarzucał zamiatania pod dywan.
ździcho kuźwiak / 213.195.189.* / 2013-10-04 20:06

ździchu, nikt nie zaprzecza, że zjawisko istnieje

jt zaprzeczał, na niniejszym przyłapałem.
Może w końcu przynajmniej nikt nie będzie zarzucał zamiatania pod dywan

A czemu nie wolno zarzucic, ze było zamiatane pod dywan, skoro było zamiatane?
jt / 78.8.41.* / 2013-10-04 20:51

jt zaprzeczał,

Tak?,to przytocz to moje zaprzeczenie.Mniej emocji,mniej swoich projekcji,więcej rzetelności.
ździcho kuźwiak / 213.195.189.* / 2013-10-04 21:49

Mniej emocji

A może któryś z nich szczypał moją córkę zanim ukończyła 10 lat? Nie mam prawa do emocji? Dałem gnojowi w mordę i tylko dlatego nie posunął się dalej. A może miałem dziecku wytłumaczyc to tak, że świeckich pedofilów jest więcej niż tych w sutannach i ze właściwie to ona wyolbrzymia problem?
jt / 78.10.105.* / 2013-10-05 10:15
Postąpiłeś dobrze.Przykro mi że nadal nie rozumiesz o co mi chodzi.Niestety już wyczerpałem moje możliwości tłumaczenia.
Pozdrawiam.
tesa1959 / 2013-10-04 20:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A czemu nie wolno zarzucic, ze było zamiatane pod dywan, skoro było zamiatane?

Może niezbyt jasno się wyraziłam. Chodziło mi o to, że dobrze iż Kościół głośno przyznał, że problem istnieje i głośno mówi o braku tolerancji. Nikt w takiej sytuacji nie odważy się zamieść pod dywan.


jt zaprzeczał, na niniejszym przyłapałem.

W którym miejscu? On mówił, że inne grupy społeczne dopuszczają się tego procederu w większym odsetku, a nie że wśród księży nie ma pedofilów.
ździcho kuźwiak / 213.195.189.* / 2013-10-04 20:26

W którym miejscu?

A w tym, że to zaplanowana propaganda, a ludzie temu wierzą. Mniej więcej.
jt / 78.8.41.* / 2013-10-04 21:05
Zaplanowana propaganda w tym sensie że media przedstawiają rzeczywiste przypadki pedofilii w KK znacznie częściej niż takie przypadki wśród innych społeczności np. nauczycieli czy wychowawców.
Nie neguję że w KK mają miejsca przypadki pedofilii,ale w innych społecznościach one występują znacznie częściej,a jakoś o nich cisza w mediach.
Niech dziennikarze podadzą informacje o skazanych za pedofilię,ilu jest(było) księży,ilu nauczycieli,ilu wychowawców,ilu polityków,ilu artystów itp.Jak myślisz że księży było najwięcej?,idę o zakład że nie,ale jakoś o innych nie słychać,tylko księża i księża.To miałem na myśli pisząc o propagandzie,a nie to że pedofilia w KK to wymysł dziennikarzy.Są pewne grupy w Polsce (polityczne,ale i inne),którym zależy na walce z KK.Wszystko co złe w Kościele jest przez pewne środowiska nagłaśniane,wyolbrzymiane,i to jest właśnie propaganda.
ździcho kuźwiak / 213.195.189.* / 2013-10-04 21:52

Niech dziennikarze podadzą informacje o skazanych za pedofilię,ilu jest(było) księży,ilu nauczycieli,ilu wychowawców,ilu polityków,ilu artystów itp.

Właśnie. Skazanych. Na tym się skupiłeś. A może pomijasz przy tym tych, którym uszło na sucho (zgadnij z jakiego powodu)?
jt / 78.10.105.* / 2013-10-05 10:34

A może pomijasz przy tym tych, którym uszło na sucho (zgadnij z jakiego powodu)?

Tylko księżom uszło to na sucho?.Masz jakieś informacje na ten temat?.Jakieś badania statystyczne?,czy tylko opierasz się na swoich wyobrażeniach?.
Jeszcze raz powtarzam nie bronię księży pedofilów,powinni tak samo jak inni pedofile być skazani.Mój wpis dotyczy "nad-informacji" o pedofilii w Kościele.To jest właśnie manipulacja określonych środowisk,właśnie ta "nad-informacja" stwarza wrażenie powszechności danego zjawiska,a w rzeczywistości ono jest marginalne.Mam nadzieję że wreszcie zrozumiałeś o co mi chodziło.Pozdrawiam.
tesa1959 / 2013-10-04 20:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja tego tak nie zrozumiałam. Zrozumiałam to jako kampanię wyborczą i tak tez odbieram głos SLD w tej sprawie.
Natter2 / 2013-10-04 18:45 / Tysiącznik na forum
Wierzę w św.kościół powszechny .Jak się okazuje to wcale on nie jest aż taki świety.a że wiekszość księzy ma kochanki to też nie jest żadną tajemnicą.Tylko poco jest ten celibat?
tesa1959 / 2013-10-04 19:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kościół jest święty, ponieważ głosi świętą naukę Jezusa Chrystusa. Sprawuje on również Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej i udziela sakramentów świętych. Natomiast ludzie są różni: święci i grzesznicy. To Kościół jest święty, a nie ksiądz jest święty. A celibat nie ma nic wspólnego z pedofilią. Badania wykazały, że wśród pastorów protestanckich jest większy odsetek pedofilów, a najwięcej jest w rodzinach i wśród znajomych.
Książka „Pedophiles and Priests, Anatomy of a Crisis” (Oxford University Press, 1996). Jak się okazuje, podczas gdy około 1,2 do 1,7 procenta księży katolickich zostało uznanych winnymi przestępstw pedofilskich (lub seksualnego wykorzystywania szczególnie chłopców, strony 80-82), ogromnej ilości, bo aż 10. procentom pastorów protestanckich dowiedziono wykroczenia na tle seksualnym, przy liczbie pastorów-pedofilów wahającej się pomiędzy 2% a 3% (strony 50-52).
ździcho kuźwiak / 213.195.189.* / 2013-10-04 21:56

Kościół jest święty, ponieważ głosi świętą naukę Jezusa Chrystusa.

Jakoś nie przypominam sobie, by Jezus nauczał np o tym, żeby płacic Gregorianki, by nie smażyc się w piekle. Reszty mnie się wyliczac nie chce.
tesa1959 / 2013-10-04 22:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie bądź złośliwy. Jezus nauczał, że " bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę." (Łk 10,7), a jeśli jakiś ksiądz ma cennik, to będzie osądzony za swoje czyny jak każdy chciwiec.

Najnowsze wpisy