Forum Polityka, aktualnościGospodarka

SLD zawiadomił prokuraturę w sprawie leków na raka

SLD zawiadomił prokuraturę w sprawie leków na raka

Wyświetlaj:
heng / 193.109.244.* / 2012-04-19 11:52
Wszyscy powinniśmy wreszcie wyjść na ulice, najlepiej dzień przed Euro.
To co się dzieje w tym "państwie" przekracza już wszystkie granice, jakie wiadomości się nie czyta to wszędzie przekręty.
A kilka lat temu mówili.. jedź z nami,przynajmniej twoje dzieci będą mieć lepiej.
Qrva maC
ocochodzi / 89.78.120.* / 2012-04-19 11:20
ja nie rozumiem to my podobno w kraju normalnym żyjemy znaczy co ma minister do tego czy szpital X sobie kupił lekarstwo czy nie u producenta Y ze zbioru iluś tam producentów. Ja nie mogę tego zrozumieć wytłumaczy mi o co tutaj chodzi rozumiem że dziala monopolistyczna firma ubezpieczeniowa NFZ która zbiera składki refunduje kosztu leczenia czyli płaci za rachunek szpitala, szpital jest przedsiębiorstwem którego domeną jest leczenie i potrzebuje sprzętu i lekarstw więc to przetsiębiorstwo kupuje u firmy jakiejś tam farmaceuteycznej jednej z wileu lekarstwa jedna firma szwankuje kupuje od innej... Pacjent idzie do szpitala X okazuje się że nie maja tam i jest badziewnie to zmienia szpital na Y lepszy ktory ma lepsza organizacje pracy i potrafi sobie zapewnić dostawy lekarstw, o co chodzi w tym systemie bo nie rozumiem to rząd kupuje lekarstwa prywatnemu szpitalowi? ja myslalem że system ubezpieczeń jest w tym kraju tylko zkomunizowany i zanacjonalizowany czy jakby to nazwać że powszechność składek etc ale że każdy szpital to niezależny i sam sie troszczy o siebie i obroty + ma subwencje do branz typowo nieopłacalnych
pepeee / 2012-04-19 11:53
+ ma subwencje do branz typowo nieopłacalnych
1. Co to jest branża nieopłacalna? Taka w której klienci płacą mniej niż wykonawca chciałby dostawać?
2. Bierzesz subwencje- tracisz niezależność, to chyba oczywiste
WP121 / 78.8.213.* / 2012-04-19 11:44
JAK ŻYĆ PANIE PREMIERZE ??? JAK ŻYĆ ???

Krrrrrótko !!!

stadiony TAK, leczenie NIE
WP121 / 78.8.213.* / 2012-04-19 11:41
Listę leków refundowanych (dla wszystkich szpitali, w tym X i Y) określa minister zdrowia. Jeżeli p. Arłukowicz wpisał na nia tylko jeden lek onkologiczny tylko jednego producenta (którego teraz ten producent nie jest w stanie dostarczać) to tego leku w szpitalach X, Y i Z nie ma. Szpitale nie mogą kupić innych leków innych producentów gdyż decyzją tego samego ministra nie będą im zrefundowane.
dużyMa / 62.121.66.* / 2012-04-19 12:22
i co? i minister dowiaduje się o braku leków z prasy? a gdzie się podziały informacje o brakach? szpitale artykułowały je pod adresem refundatora? czy tylko, standardowo, odmawiały leczenia? a może ta informacja utkwiła w nfz-ecie?
energia kinetyczna / 83.6.100.* / 2012-04-19 11:32
Ja rozumiem tak, ze wtym kraju itym rzadzoncym w kraju zalezy by czlowiek chory nie zyl dlugo bo nie maja pieniazkow na leczenie bo zostaly roztwonione.-
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy