Słona cena gazu

Money.pl / 2006-08-07 11:48
Komentarze do wiadomości: Słona cena gazu.
Wyświetlaj:
Ursan / 192.85.50.* / 2006-08-07 18:04
Gaz z Rosji powinien być jak najdroższy - wtedy być może skończy się obłedna polityka kupowania go z Rosji. Opłacac sie bedzie przerabianie węgla, import płynnego itp itp. itd.
kafka / 217.98.20.* / 2006-08-16 15:12
Może jak najdroższy powinien być również węgiel i gaz płynny (też z Rosji głównie przecież). Wtedy może opłacałoby się stawiać wiatraki i napędzać generator w domu pedałującą teściową. Ekologicznie, zdrowo i teściowa zajęta, a górnik usatysfakcjonowany pensją. A może także minęłoby niektórym oszołomstwo i wrócilibyśmy do energii atomowej?
x-trade / 194.4.130.* / 2006-08-07 16:14
Może warto rozwinąć wydobycie krajowe i rozbudować trochę lokalne sieci. Poprzedni zarząd PGNiG dążył do przejścia na gaz importowany, bo wtedy można przepchnąć większą ilość GJ tymi samymi rurociągami. Taki zabieg zwiększy wartość firmy dla akcjonariuszy.
scenowanycenągazu / 83.14.205.* / 2006-08-07 16:22
w moiej okolicy złoża są takie że nie potrafili ich oszcować i mieli problem z zamknięciem odwiertów, kiedys mówilismy, ze nam rosja nie daje a dzis kto? , nie mam pojecia o co tu chodzi ale skoro nie wiem to pewnie znów o kasę, a swoją drogą , jak byłem w budynku moich gazowników , a miejscowosc malutka to patrzyłem gdzie mają basen i sale do koszykówki,może pora ukrucić troszkę zyski monopolom
saul / 2006-08-07 11:48 / portfel / Pan Owca
Hmm mam wrażenie, że brniemy w stronę kryzysu energetycznego (a może jest on już faktem?). Czy ktoś ma koncepcję jego rozwiązania? Bo za parę lat może być to olbrzymi problem, zarówno dla klienta indywidualnego jak i dla firm, a co za tym idzie dla całej gospodarki. Nie ukrywam, iż chętnie poznałbym opinie fachowców w tym temacie. Może to dobry temat na artykuł?
antymoher / 2006-08-07 11:53 / Bywalec forum
tak nasz wielki ducze bedzie obiecywal budowe elektrowni atomowej, tak przejada dwie kadencje a za 10 lat nie bedzie juz problemu bo w Polsce zostanie 15 mln Polakow (reszta zdazy wyjechac budowac druga hiszpanie gdzie indziej) i gazu bedzie wiecej niz potrzeba

Najnowsze wpisy