Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Służący u pani Europy

Służący u pani Europy

Andy / .* / 2004-10-18 18:52
Komentarze do wiadomości: Służący u pani Europy.
Wyświetlaj:
omer / .* / 2004-10-24 13:32
sprawdza sie to swietnie za granicą, gdzie Rodacy wzajemnie pod sobą "dolki kopią" Przeciez Wlosi w ten sposob sie wzbogacili-wyjezdzajaz do USA i przywozac dolarydo Italli. Fakt ze to troche uwlaczające pracować w obcym kraju jako slużący czyparobek (jestem studentem-sam tak pracowalem)ale skoro nie potrafimi sami wypracwać dobrobytu i mądrze rządzić się we własnym kraju, musimy wyjeżdżać za granicę za chlebem - przykre, ale prawdziwe! jestem jednak zdania, że żadna praca nie hańbi-może kiedyś staniemy się chodźby jak Italia...
Marta / .* / 2004-10-19 20:08
Dom jest tam , gdzie jest praca , a odległości się nie liczą .
tralala / .* / 2004-10-20 14:58
Dlaczego tych tekstów nie czytają ludzie którzy rządzą w POLSCE, to oni zrobili z nas murzynów, Dlaczego ciężko pracujący Polak zarabia 3 x mniej, czy nie można byłoby tak zorganizować te saksy aby zarabiał 20% mniej. Też by się im opłaciło a nie mieliby nas za debili. Zgroza, ogłądałam wczoraj transmisję z mszy odprawianej przez ks. Jerzego i płakałam, gdzie podziali się ci ludzie, gdzie ten duch, ta wiara. Dlaczego tak się skundlił ten naród, co już nawet sam o sobie nie umie myśleć dobrze, a jest wielki i stać go na wiele.
gryf / .* / 2004-10-19 08:19
Ameryka wyrosła na krwi i pocie emigrantów to i Europa może...
LadyE / .* / 2004-10-19 08:11
No wie Pan, jak na nasze realia 600 czy 700 Euro to ogromna kowta dla sprzątaczki czy pielęgniarki, bo niech mi Pan pokaże firmę lub szpital, które zapłaciłyby sprzątaczce czy pielęgniarce ok. 2.900 zł, drugi cud nad Wisłą musiałby się zdarzyć.
Ala / .* / 2004-10-19 07:40
A czy w Polsce lepiej traktuje się Polaków ? Widziałam stolarzy bez 3 palców , którzy pracują za 600 zł bez ubezpieczenia , bo z " zasiłku " jakim jest wynagrodzenie zapracę , nie starcza na składkę na grupowe ubezpieczenie , a pracodawca nie ubezpieczy , bo podwyższyłby sobie koszty .Dlatego , Panie Tomaszu Bonek , proszę nie obrażać tych , którzy próbują zarobić , a nie wyciągnąć od państwa. W Polsce , żeby przeżyć dziewczyny ( niektóre ) po studiach też biorą pracę opiekunki , bo muszą żyć. Mój kolega też wyjechał do Anglii 7 lat temu . I też nie znał języka ang. Pierwszą rzeczą , jaką zrobił -zapisał się na miesięczny kurs i kupił szczegółową mapę Londynu. A potem "ściana płaczu" , praca u Polaka " na czarno " , po 1,5 roku biznes wiza i praca na własny rachunek. A dzisiaj jest u siebie , bo w Unii Europejskiej . A początki miał b. trudne , często chodził głodny w poszukiwaniu pracy .bo po opłatach mało zostawało na życie. Dzisiaj nie chce wracać , jest świetnym fachowcem w swojej branży. Przeszedł twardą szkołę życia .
xxxxxx / .* / 2004-10-18 20:23
A OTO POLACY JESTEŚCIE"SZMATAMI"daunami i niecytatymi frajerami
BYNIO / 83.18.73.* / 2007-06-30 22:59
Ale my potrafimy się podpisać nie tak jak ty imbecylu ty potrafisz tylko xxxxxx
bodo / 83.24.249.* / 2006-05-14 17:30
odnosze wrazenie ze wszyscy jestesmy inwalidami, bo mamy glowy i nie mamy plecow lub odwrotnie
zadowolony / .* / 2004-10-20 14:34
W ostatnie wakacje miałem taki wybór: praca w domu za 600 zł w hucie szkła lub wyjazd do Niemiec na truskawki gdzie dniówka wynosi od 100 do 200 zł (praca na akord). Daunem to bym był jak bym nie pojechał!!!
baba / .* / 2004-10-20 17:21
Daunem to chyba jednak jestes. w Polsce też możesz mieć dniówkę 100 zł i więcej. sama daję taką dniówkę za dobrą robotę - ale trzeba robić a nie opierać sie o łopatę.
Yoyo / .* / 2004-10-19 20:16
Do xxxxxx. A Ty-kim niby jesteś ?
XXXXXX / .* / 2004-10-20 13:43
Sz.panie-Właśnie pisałem z myślą i o sobie -pracowałem wiele lat na tak zwanym zachodzie i gdybyśmy jako Naród Byli Braćmi-Dziećmi-Jednej-Ojczyzny-I-nieobce nam by były RADY-MĄDRYCH.To tu na tej Polskiej ziemi zawsze byśmy pracowali tylko dla siebie i swoich rodzin-po wsze-czasy.POZDRAWIAM xxxxxx
xx / .* / 2004-10-19 12:13
Ty kozi bobku - powiedz tak do swojej matki
xxxxxx / .* / 2004-10-20 14:06
Sz.Panie nie mam już takiej możliwości bo jej już niema .Ale po tym jak została złapana na ulicy i wywieziona na przymusowe roboty to Ona właśnie podobnie mówiła o nas nie wykluczając mnie .Pozdrawiam i dziękiję za komentarz.xxxxxx
Andy / .* / 2004-10-18 18:52
Tym państwom to się opłaca, bo jeśli praca nie jest na czarno i jest czasowa, to Palacy nabijają kasę funduszy emerytalnych w tych krajach. Polska też mogłaby na tym skorzystać. Ukraińcy i Białorusini zatrudniani czasowo (praca wakacyjna) mogliby podreperować pustą kasę Patera, a ten nie musiałby robić zamachu na naszych przedsiębiorców.

Najnowsze wpisy