Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Służba zdrowia. Eksperci: w expose Szydło nie usłyszeliśmy nic o wzroście finansowania

Służba zdrowia. Eksperci: w expose Szydło nie usłyszeliśmy nic o wzroście finansowania

Wyświetlaj:
Hartwaaq / 37.47.17.* / 2015-12-07 14:54
Niewątpliwie system sluzby zdrowia funkcjonuje czesto skandalicznie. Najgorsze sa kolejki, oczekiwanie na lolejne badanie, na zabieg państwowo. Zwłaszcza w przypadkach onkologicznych. Rowniez do specjalistów panstwowo. Tak dlugiego oczekiwania nie ma w zadnym rozwinietym kraju UE. Znajoma niedawno na szczescie wyszla na prosta ze zdrowiem jakotako ,ale jej stan zdrowia bylby lepszy a cierpienie mniejsze gdby nie oczekiwania u jednego, drugiego. M.in wcszpitalu bielanskim w W-wie. Zapomnieli jej dac raz chocby sredniego znieczulenia, ktire daje sie w takim przypadku, ktory miala. Państwowa sluzba zdrowia (w Polsce nie brak swietnych lekarzy) jest do duzej i porzadnej i madrej i natychmiastowej naprawy!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
.,. / 81.190.49.* / 2015-11-19 17:37
Eksperci nie słyszeli o finansowaniu bo spali na fotelach przed telewizorem.
ZK590 / 83.22.211.* / 2015-11-19 14:11
doktory przyjmą KAŻDĄ podwyżkę a jeżeli jej rząd nie zaproponuje to ją sobie wymuszą szantażem.
Co do ich wkładu w ochronę zdrowia obywateli to lepiej nie pisać bo moderator czuwa.
em944 / 78.28.23.* / 2015-11-19 13:20
To nic że nic nie mówiła premier w exposse ale na pewno nie będzie już kolejek do lekarzy i wszystko się zmieni na lepsze, przecież to obiecali!!!!!
tak sobie czytam / 95.160.95.* / 2015-11-19 12:47
heh, 11 lat temu płaciłem 80 zł. za wizytę u lekarza okulisty(dla dziecka) dziś wizyta u tego samego lekarza to 250 zł, szkoda tylko że moje dochody jakoś tak nie wzrosły jak koszty,

jakoś mi nie szkoda braku wzrostu nakładów
dr jola / 89.77.104.* / 2015-11-19 17:33
Kiedys za "przykrecenie rurki" przez pana Henia placilam rownowartosc 16,5godz mojej pracy w szpitalu, panu Heniowi zabieralo to 15min. Teraz jest odwrotnie, normalnie jak wszedzie na swiecie. Panie Heniu! Musi sie Pan do tego przyzwyczaic! Komuny juz nie ma!
AZ828 / 164.127.68.* / 2015-11-19 12:03
1- nakłady na ochronę zdrowia przeznaczane przez nasze państwo (większa część składki jest odpisywana od podatku, a więc jest to podatek celowy- o czym zdajemy się zapominać. A podatki jedni płacą duże, inni mniejsze, a inni wcale) są w porównaniu z większością państw UE (% PKB) zbyt małe.
2-- ponieważ zdrowie jest jedną z najważniejszych spraw w życiu człowieka, a nie w 100% zależy od jego działań, jak również zdrowie jest rynkiem, wraz z reklamą - jawną, jak i ukrytą- finansowanie jego ochrony bardzo łatwo może stać się workiem bez dna.
3- państwo powinno określić, za finansowanie czego odpowiada (koszyk świadczeń- wbrew pozorom może to być zadanie niewykonalne). Pozostałe świadczenia zależałyby od zainteresowanych (np dodatkowe ubezpieczenia, darczyńcy itd)
4- Bezwzględnie należy wprowadzić współpłacenie przez pacjenta. Za każdą receptę, świadczenie itp. Zwolnienie- tylko w określonych przypadkach losowych.
pajton655 / 178.37.188.* / 2015-11-19 13:05
Odnośnie Twojego punktu "3" i częściowo "4" - Jest to na pewno drakońska robota, ale równie na pewno - wykonalna. Procedur medycznych jest "ten sam rząd wielkości", co zarejestrowanych leków - w tym przypadku ustawodawca jakoś sobie poradził z ustaleniem, co jest na ryczałt, co jest na 30%, co na 50, a co i dla kogo nieodpłatnie. A cała reszta - wiadomo - 100%. Dało się? Dało.

Powiedz teraz Kowalskiemu, że za operację usunięcia kamieni z woreczka MUSI dopłacić np. 30%, czyli np. 1000 złotych. Wtedy świeżo upieczony władca Prawy i Sprawiedliwy zanurzyłby się rychło w odmętach zapomnianej i niechlubnej historii.
pol07 / 164.126.65.* / 2015-11-19 11:43

nic o wzroście finansowania jak to nic ? Zlikwidować NFZ i już będą pieniądze na dofinansowanie leczenia a nie na utrzymywanie biurokratycznego tworu z pensjami kilka x średnia krajowa
mirek759 / 83.29.71.* / 2015-11-19 11:34
Ostrzegam nowy rząd aby do programu leki dla seniorów podszedł z rozwagą- aby z prospołecznego działania nie wyszła jedna wielka afera i kompromitacja .Po pierwsze sieci aptek nie płacą w Polsce podatków - może być tak że miliardy złotych zostaną wytransferowane poza granice - tak jak w przypadku sieci handlu detalicznego. Po drugie nie wiadomo właściwie kto zacz -jest problem z ustaleniem kim są właściciele, ich powiązań, zależności między nimi. Przy obecnym stanie nadzoru nad obrotem lekiem refundowanym możliwe są gigantyczne wyłudzenia - nie bardzo będzie wiadomo kogo za nie karać- kierownik apteki to obecnie słup, a właściciel patrz punkt 2.Wiele z sieci i hurtowni - para się mafijnym procederem reeksportu- finansowanie ich z budżetu państwa jest po prostu niemoralne. Skład komisji zdrowia ze strony PO- zawiera umoczone tym procederem osoby......także ostrzegam...
bukas / 212.182.119.* / 2015-11-19 11:16
Proszę Państwa, służba to była kiedyś w pałacu a teraz to jest system państwowej ochrony zdrowia.
System w dużej mierze niewydolny i niesprawiedliwy.
W tym systemie ekspedientka pracujące w sklepie i robotnik fabryczny (ZUS - 300zl/miesiąc) składają się na leczenie zamożnych ludzi będących na KRUSie 30zł/miesiąc
Drugie draństwo: menel który NIGDY nie płacił składki zdrowotnej po zawiezieniu do szpitala, jednym podpisem burmistrza lub urzędnika NFZ jest włączany do systemu ubezpieczenia i należy mu się WSZYSTKO.
W skrócie: kto płaci składkę zdrowotną ZUS ten frajer
biedny polak / 89.74.151.* / 2015-11-19 11:08
Już szykują podwyżkę Składki Zdrowotnej i to właśnie będzie zmiana finansowania Służby Zdrowia.Brawo pani premier.
juyhg / 193.238.171.* / 2015-11-19 10:03
znowu będą obietnice znowu oni będą strajkować i tak w kółko polacy gremliny
Polka od zawsze / 188.33.186.* / 2015-11-19 05:07
Do Doktora Judyma .Byłam pracownikiem w słuzbie zdrowia przez 30 lat . Znałam ja za budzetu jak i za NFZ.Nie dziwi mnie fakt , ze PiS chce przejsc ponownie na budżet.Czy ktoś sie zastanowił ile pieniedzy pochłania cała administracja NFZ.Gdyby tylko te pieniadze przekazać na służbe zdrowia to z pewnoscia polepszy sie opieka medyczna, Ile osob dzisiaj płaci prywatnie za badania, leczenie pomimo że pracowało w tym kraju 40 lat. prosze tylko te kwoty uwzględnic i już to mowi samo za siebie . To nie dawniejsza kawa czy koniak to idzie w tysiace zł. Pan sie obawia że spadną pańskie dochody ? nie sadze.Szpitale beda miałypełne obłożenie, bez limitow , pacjenci jak sam Pan pisze beda" wdzięczni" nie beda wydawac na prywatne badania to i Pan więcej dostanie.Faktem jest ze lekarz musi uczyć sie całe życie ale szanowny Panie o specjalizacji za granica mogłby Pan tylko pomarzyć. To u nas może Pan to miec i to finansowane z budżetu własnie. Na zachodzie może Pan być tylko lekarzem pierwszego kontaktu jeśli Pan nie zrobił specjalizacji w Polsce. A Judym nie gonił za pieniądzem lecz pomagał potrzebującym.
Ala364 / 83.3.137.* / 2015-11-19 12:44
Na temat specjalizacji to jest dokładnie odwrotnie. Nie ma Pani pojęcia jak lekarze robią specjalizację. To w Polsce jak młody lekarz chce zrobić specjalizacje np. okulistykę, dermatologię to tylko na wolontariacie, za darmo w szpitalu gdzie musi być od 8-15. A jak chce mieć pieniądze na życie to po południu do przychodni, gdzie pracuje do 21 czy 22 i jeszcze dyżury nocne. Więc proszę się nie dziwić, że lekarz jest notorycznie zmęczony i zestresowany. Proszę podać mi jeden przykład w Polsce , że ktoś idzie do pracy i nie dostaje wynagrodzenia, a jak chce mieć pieniądze to musi dorobić popołudniu. Oczywiście są też rezydentury - tylko ile ich jest? Moja córka na specjalizacji na wolontariacie wytrzymała tylko pół roku. W Niemczech nie ma problemu z robieniem specjalizacji , płacą za pracę, nie trzeba biegać po południu żeby dorobić. Dlatego wcale się nie dziwię , że młodzi lekarze wyjeżdżają.
ałtor / 94.197.121.* / 2015-11-19 10:20
O czym Ty piszesz kobieto. Przecież zadania rozdziału tych pieniędzy będzie musiał ktoś przejąć. Czy to urzędnik w NFZ, czy w urzędzie wojewódzkim czy ministerstwie. Jak przerzucą odpowiedzialność na wojewodów to nie będą robili tego osobiście tylko zatrudnią do tego ludzi, zapewne tych samych ci dotychczas byli w regionalnych NFZtach. Koszty będą mniej więcej takie same a być może na początku większe bo przecież NFZ trzeba będzie "zamknąć", popłacić ludziom odprawy. Nawet jeżeli zostaną sprzedane budynki po NFZ to wojewodowie będą musieli wygospodarować i zaadoptować nowe miejsca dla swoich urzędników.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kaja506 / 82.177.43.* / 2015-11-19 01:47
Sluzba zdrowia a co to? Nigdy więcej porodów oplacona pielęgniarka ,lekarz, dziecko wyciągane vacum ,bo na cesarki wykorzystali limit . Dziecko ma uszkodzona powieke, nfz nie chcę pokryć operacji ,bo proszę państwa dziecko nie ma zamkniętej powieki do końca ,jesli nie uzbieram pieniążków do wakacji syn zaślepnie. Nie będę komentować obsługi szpitali. Tylko usiąść i płakać syn nie poszeðl do przedszkola bo powieka opada jak jest zmęczony dzieci sie z niego śmiały. Najniższa krajowa od następnego msc nie ma kto pomóc. I każa sobie radzić. Jeśli ma ktoś może dojscie do jakiegoś profesora ,ktory może mi pomóc proszę o kontakt jow-isk@wp.pl
Doktor Judym / 77.253.32.* / 2015-11-19 00:16
Drodzy potencjalni pacjenci. Dostaniecie w du.ę - oj zaboli. Budżetowe finansowanie (PRL) = przesuwanie środków na gaszenie pożaru w budżecie. Kolejki, znajomości, koniaki. Wrócą stare (szare) dobre czasy PRL-u. W mediach będą mówili że lekarze nie chcą dać, ale z pustego ... to wiadomo. Sprawdźcie raporty. W Polsce na 1000 osób przypada 2 lekarzy (w tym emeryci, którzy wciąż pracują i urzędnicy z dyplomem). Większość lekarzy w porównaniu z odpowiedzialnością (wasze zdrowie i życie) zarabia grosze, także w porównaniu z pensjami lekarzy winnych krajach. Chcecie ich docisnąć? Młodzi wyemigrują, a starzy "wyciągną kopyta". Lekarza nie da się wykształcić w 5 minut. Zanim zostanie dopuszczeni samodzielnie do pacjenta mija wiele lat harówy. Ze specjalizacją to kilkanaście lat. Zostaniecie z ręką w nocniku. Bo kto chce za dużo, dostaje mniej niż mógłby dostać. Teraz wszystko ma być dla każdego za nic. Co posiejesz to zbierzesz. Dajesz NIC, otrzymujesz NIC.
Powodzenia. Właściwie to może nawet lepiej (dla mnie). Wrócą złote lata (konkretnych) dowodów wdzięczności. Znowu będzie prywatne finansowanie zdrowia, żaden tam solidaryzm i składka. każdy płaci za siebie. Dużo zdrowia życzę.
http://ec.europa.eu/health/reports/docs/health_glance_2012_en.pdf str. 63
byul / 83.27.163.* / 2015-11-19 09:42
Czy Pan aby nie jest pracownikiem NFZ ? Bo takich głupot dawno nie czytałem.
stary551 / 79.186.132.* / 2015-11-19 00:00
poczytajcie jak się kręci lody

http://nie.com.pl/archiwum/grupa-trzymajaca-serca/
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy