Forum Forum finansoweKredyty

smartfony kradna dane z kart zblizeniowych

smartfony kradna dane z kart zblizeniowych

on231 / 2012-06-28 09:30
Wyczytalem, ze przy użyciu smartfonów hakerzy mogą ukraść dane kart zbliżeniowych i dokonać zakupów na konto ich właścicieli. Przyczyną jest m.in. brak szyfrowania danych karty...od dzis na pewno nie bede juz korzystal z tej formy platnosci
Wyświetlaj:
ankaana / 2012-07-03 11:20 / Bywalec forum
oczywiscie, ze mozna, czytalam na ten temat artykul we wczorajszej gazecie...trzeba sie strzec i najlepiej nie uzywac takiej formy platnosci...pozdrawiam ankanaa
aaaaaaa33232323 / 87.207.161.* / 2012-07-03 20:55
Czy wy ludzie jesteście tępi??? Wierzycie w każde idiotyzmy, które ktoś napisze(tym razem artykuł wp)??!! Czy macie jakiekolwiek pojęcie o algorytmach szyfrowania danych w kartach EMV??? Wytężcie troszkę umysły, zacznijcie myśleć, a wierzyć we wszystko co ktoś napisze!!!
Ps. Słyszałem, że dla pierwszych 10 osób w każdej kolekturze lotto, mają przygotowane po milionie złotych. Biegnijcie szybko i zajmijcie kolejki do kolektur!!!
aaaaaaa32323 / 87.207.161.* / 2012-07-03 20:56
Czy wy ludzie jesteście tępi??? Wierzycie w każde idiotyzmy, które ktoś napisze(tym razem artykuł wp)??!! Czy macie jakiekolwiek pojęcie o algorytmach szyfrowania danych w kartach EMV??? Wytężcie troszkę umysły, zacznijcie myśleć, a nie wierzyć we wszystko co ktoś napisze!!!
Ps. Słyszałem, że dla pierwszych 10 osób w każdej kolekturze lotto, mają przygotowane po milionie złotych. Biegnijcie szybko i zajmijcie kolejki do kolektur!!!
aaaaaa437 / 87.207.161.* / 2012-07-02 00:08
Nie można skopiować danych zwykłym smartfonem. Dodatkowo dane w chip'ie są zaszyfrowane oraz nie ma w nim zawartych wszystkich danych, niezbędnych do zrealizowania transakcji. Przez internet skradzionymi danymi nie zapłacisz, nie skopiujesz chip'a ponieważ ma on inteligentne szyfrowanie i działa online wiec nie wierzcie w te głupoty!!! Dodatkowo zbliżeniowo można zrobić transakcje do max.300złotych, powyzej tej kwoty wymagany jest pin, którego nie ma w chip'ie :)
ajadjaj / 2012-06-29 11:12 / Bywalec forum
mnie najbardziej wkurza jak panie w sklepie nie pytaja sie mnie jaka forma platnosci chce zaplacic tylko biora i zblizaja karte, normalnie bezczelne sa...beda decydowac kurcze za mnie jak chce placic
borett88 / 2012-06-28 11:21 / Bywalec forum
o kurcze to nawet o tym nie wiedzialem, a tyle razy placilem taka karta zblizeniowa, wiecie moze czy mozna sie dowiedziec czy takie dane zostaly juz skradzione z mojej karty? nigdy weicej juz tak placic nie ebde;/

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: