Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Smog w polskich miastach. Samorząd zdecyduje, czym możesz palić w piecu

Smog w polskich miastach. Samorząd zdecyduje, czym możesz palić w piecu

Wyświetlaj:
Czaro1020 / 108.4.150.* / 2015-07-18 02:54
Pali sie smieciami i zlym weglem gdyz mafia weglowa srubuje ceny na skladach wiejskich. W kopalni tona kosztuje 250 zl a na skladzie 900 zl. Tutaj jest przyczyna.
wabciawsiowa / 178.56.149.* / 2015-07-18 06:48
Pali sie smieciami i zlym weglem gdyz mafia weglowa srubuje ceny na skladach wiejskich. W kopalni tona kosztuje 250 zl a na skladzie 900 zl. Tutaj jest przyczyna

2 dni temu wlasnie na wsi na skladzie kupilam wegiel za tone 620 zl.Bedzie drozszy pod jesien.Kupuj wczesniej to jest tanszy.Nigdy nie slyszalam o 900zl.
normalny kowalski i nowak 2816783 / 178.43.113.* / 2015-07-18 02:40

rezydenci i wójtowie będą też wyznaczać standardy techniczne dla kotłów - zakłada poselski projekt ustawy antysmogowej. Ma to pomóc w walce z tzw. niską emisją, która powoduje, że w Polsce, na tle UE, mamy bardzo zanieczyszczone powietrze.

nowy terror uninej mafii-lae to sie skonczy po objeciu rzadu przez PIS.Biednych Polakó nie stac na gaz a wegiel jaki sprzedaja składy jest coraz droższy i coraz gorszy po 850 zł za tone!!Niehc rzad zajmie sie tym co spzredaja kopalnie normalnym klientom a nie struga durnia narzucajac głupie unijne dyrektywy!!Powietrze zatruwaja prywaciarskie tysiace TIRów poruszajcych sie po polskich drogach -(disle truje na potege) ale tego nikt nie rusza bo to lelektorat PO!!Za komuny wiekswzosc transportu była wykonywana koleja a teraz panosza sie firm rodzinnych plujace trujacymi spalinami TIRy!!Czy przecietnego Polaka zarabiajacego 1280 zł netto stac na kupno nowego samochodu i maja miec zabroniony wjazd do maist-to wbrew konstytucji!!
EkocCzesław / 81.219.201.* / 2015-07-18 02:12
W okresie zimowym opalam piec węglem, ktory rokrocznie jest coraz gorszy. Szczególnie przeszłej zimy. Gdy wraz z nadejściem chłodów zaczałem palić w piecu to pierwszego dnia opalania okazało się, iż na trzy wiadra spalonego przez dobę węgla wybrałem aż siedem wiader popiołu co wymaga wysiłku i biegania do śmietnika, do którego mam pińcet metry.
Tymczasem opalanie pieca używanymi oponami samochodowymi, które otrzymuję od zaprzyjaźnionego wulkanizatora daje zaledwie jedno wiadro miałkiego i lekkiego popiołu na cztery dni ogrzewania domu tym zastępczym i bardzo tanim opałem. Opony są ponadto bardzo kaloryczne, szczególnie Barum i Unirojal dzięki czemu w domku jest przyjemne ciepełko.
Rozpalanie paleniska załadowanego oponą jest również łatwe bowiem wystarcza w tym celu około 9-12 butelek PET po napojach gazowanych 2l z Biedronki.
Rafaello75 / 2.127.81.* / 2015-07-18 01:37
Przede wszystkim należało by zacząć od edukowania społeczeństwa jak palić w piecach (kotłach CO) , ja ubiegłego lata stoczyłem batalię z teściem który jak twierdził , pale w piecu 30 lat to wiem co robię . I oto tak z naszego komina nie wydobywa się już prawie nic ( można spokojnie w środku zimy okna otworzyć i przewietrzyć mieszkanie ).
Brak kampanii że strony władz lokalnych ja prawidłowo to robić, już nawet w RPA wiedzą że najlepiej pali się od góry a wszyscy u nas postaremu jadą bo tak się nauczyli.
Pozdrawiam wszystkich górno palaczy i życzę zdrowia .
Jan764 / 31.174.87.* / 2015-07-18 02:23
dokładnie tak jest. Ja również stoczyłem batalię z moim ojcem który zawsze w piecu górnego spalania, palił od dołu ( tzw tradycyjnie) Poczytałem jak palić od góry i od dwóch lat, zamiast spalać 7ton węgla kamiennego spalamy 2tony węgla kamiennego i 2 tony brunatnego. W domu jest równo ciepła, pali się ponad 48godzin, a jak się dobrze rozpali to z komina idzie tylko biała para jak z dobrego ogrzewania olejowego. Z 50 kg węgla jakie na raz wsypuje do pieca ( 25kg kamiennego i 25kg brunatnego z konina ) Zostaje może pół wiaderka popiołu. W tym roku robię jeszcze bufor 2tyś litrów to będzie jeszcze czyściej i taniej.
marianescu / 5.174.114.* / 2015-07-18 00:37
Kolejny niedouczony pismak - piece to były kaflowe i chlebowe. Urządzenia o których piszesz to.. kotły.
banda złodziei / 85.219.142.* / 2015-07-18 00:35
niech obniżą ceny gazu to nie trzeba będzie kotłować węglem, a poza tym zaraz się okaże że połowa wydobywanego węgla nie spełnia norm, i jak to u nas zaraz pojawi się banda złodziei którzy walną ceny z kosmosu na paliwa niby spełniające normy. won z unią to banda złodzieji
Książę Pan / 79.191.223.* / 2015-07-18 00:31
miała być wspólnota i wolność, a jest Unia i Platforma :(
ted885 / 89.69.131.* / 2015-07-18 00:15
Czy UE ma uratować świat,to jest normalny biznes,bo cały świat olewa ekologię,ale unijne kary do czjego portfela idą.
okkko / 91.192.145.* / 2015-07-18 00:00
Na początek ZAKAZ palenia od maja do września .I mamy pięć miesięcy czyste powietrze .Podgrzewacz to koszt 200zł a boiler 400-500zł czyli mniej niż tona węgla .A największy syf i smród robią ci z deputatami .Koniec i kropka !
exxxx / 83.21.72.* / 2015-07-18 18:49
niestety wiem coś o tych z deputatami - oni akurat biorą sobie najlepsze asortymenty, a że hajcują bez umiaru to inna sprawa.
posiadacz boilera / 91.237.136.* / 2015-07-18 00:32
tak masz racje podgrzewacz i boiler jest tani w kupnie, ale dodaj do tego później koszty energi elektrycznej jaką zużyje taki boiler (2000 Vat) ma średnio grzałka w boilerze) a grzejąc wode codziennie dla 4 osobopwej rodziny rachunek Ci za prąd wzrośnie około +150- 200 zł miesiecznie
stenia600 / 91.90.63.* / 2015-07-17 23:57
zamiast na podwyżki dla posłów, pieniążki przeznaczyć na dofinansowanie mieszkań z piecami, my nie mieszkamy w klimacie tropikalnym ! nagle od wejścia do unii mamy smog, marchewkę jako owoc i inne beznadziejne bzdety, a płacimy my , podatnicy !!!!!!!!!!
MlotemCzarnaHolote / 2015-07-17 23:48
A jak Państwo myślą - dlaczego nomen omen Państwo a właściwie Porypaństwo Kanonicznego Bezprawia, tak się troszczy właśnie o...Kraków?! Przecież tysiące polskich miast i miasteczek ma o wiele bardziej palonym w piecach wszystkim, tylko nie drewnem i węglem, zadioxynowane powietrze a w mediach non stop tylko Kraków i Kraków!! Ja wiem dlaczego - bo 90% Krakowa to własność kościółkowa, a eminencje, ekscelencje i reszta naszych ukochanych "książąt" toż to przecież najcenniejszy, bo watykański składnik Narodu polskiego!! To oni oddychają tymi brudami, i nie dziwię się, że świecka Wadza, która po pierwsze, drugie, trzecie i kolejne klerowi w pierwszym rzędzie dogadza telefonem z Kurii została zobligowana by z tym "stanem śmiertelnego zagrożenia ziemskiego bytu naszych Panów-Xiążąt i Plebanów" jak najprędzej skończyć!! Motłochowi trzeba ustawowo wcisnąć piece gazowe a kiedy nie będą mieli pieniędzy na gaz - zadłużonych eksmitować a kolejne kwartały Krakowa oddać w pacht... sami wiecie komu, Kościół tylko czeka na pozgonne zwykłego człowieka, a i Judeopoloniści ante portas!!
Z uporem maniaka Wadza podnosi kwestię tzw. pyłu zawieszonego a w ogóle nie wspomina o czymś milion kroć od pyłów zawieszonych gorszym bo miliard kroć bardziej rozdrobnionym i przez to przenikliwszym: o gazach!!! O gazach, które w sekundę-dwie-pięć od wdychnięcia są już w krwi i wszystkich komórkach, a pyły - zaledwie w płucach!! I tam, w komórkach, te brzemienne dioxynami, furanami i innymi kancerogenami gazy nowotworzą ile wola... Im intensywniej one nowotworzą tym intensywniej NFZ obcina limity dziennego przyjęcia przez specjalistów-onkologów i nie tylko, i w ten niewyszukany i ukryty sposób zubaża "koszyk" z jednej strony "prywatyzując" na potęgę coraz większy pakiet wczoraj jeszcze bezpłatnych więc dostępniejszych usług medycznych... A Podlacy? A skazani na depopulację Podlacy płaczą i płacą, bo i żyć się chce, i ZUS & kriminal ferajn przeżyć chce się nie mniej...
ollllo / 89.78.196.* / 2015-07-17 23:47
wegiel powinien kosztować max 450zł tona !!! i p********** ruski gaz !!
krezus 807 / 176.97.24.* / 2015-07-17 23:50
PiS przejmie wladze to bedzie nabywvcom wegla doplacal..
nick 0001 / 79.186.254.* / 2015-07-17 23:41
Na tle UE zarabiamy mało, za mało aby ogrzewać mieszkania s*************** technologiami wydumanymi przez nawiedzonych wydumaczy z UE.
ChętnieBymZKałachaBił / 89.69.188.* / 2015-07-17 23:40
A może chodzi o to, że Pawlak podpisał mega nie korzystną umowę gazową z Władkiem na ileś tam lat, a nikt gazem nie pali bo drogi? A jeszcze trzeba dorżnąć polski przemysł wydobywczy bo węgiel przecież za drogi i się nie opłaca...
balbinka_1234 / 176.97.24.* / 2015-07-17 23:48
Niestety wydobycie coraz drozsze..I te smrody przy spalaniu wegla..
Ivo776 / 93.142.128.* / 2015-07-17 23:40
Jak ustawa o paleniu w piecach będzie taka jak ustawa o śmieciach to już dziękuję Arkitowi za te buble . Mam nadzieję,że to jego ostatnia kadencja . POpraprańcy do domu.

Najnowsze wpisy