Forum Polityka, aktualnościŚwiat

"Smoleńsk połączył Rosję i Polskę"

"Smoleńsk połączył Rosję i Polskę"

Money.pl / 2011-04-08 10:58
Komentarze do wiadomości: "Smoleńsk połączył Rosję i Polskę".
Wyświetlaj:
Pressmen / 79.238.40.* / 2012-10-17 14:38
To jest robota amerozydów aby wykorzystać to za pare lat na prowokacje wojny polski z Rosja na czym zarobią pare groszy ...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bibliofil / 2012-10-17 15:02 / Bywalec forum
Polska już dawno temu była połączona z Rosją... czy ktoś wątpi w to że na najwyższych szczeblach w naszym Państwie nie siedzą ludzie powiązani z Rosją?
Konsument12 / 2011-04-08 14:23
Połączył?! Dla mnie to jest tandetna szopka z udziałem Putina i Tuska!
Bul i nadzieja / 79.223.53.* / 2011-04-08 14:15
Katyn i Smolensk polaczyl Polske i Rosje, a Wrzesien 1939 i Auschwitz(Oswiecim) polaczyl
Niemcy i Polske...ale jaja
dog niemiecki / 79.188.238.* / 2011-04-08 12:46
ale kabarecirze z was !

kogo połączył ? ofiary ze sprawcą !?

Polacy uważają was za totalnie głupich.
konserwa / 2011-04-08 11:47 / Tysiącznik na forum
Czasami Wasza naiwność i łatwowierność mnie przeraża. Ta przyjaźń oparta jest na długoterminowym kontrakcie gazowym na sprzedaży Lotosu i pewno naftoportu, czyli energetycznym uzależnieniu. Cóż jeśli tak ma wyglądać nasza przyjaźń?? Owszem Niemcy z Francuzami pogodzili się, ale żaden drugiemu nie wypominał, że jest mniejsze i leży w jego strefie wpływów co cały czas czyni wobec Polski Rosja. Kiedy doczekamy się rehabilitacji sądowej Polaków zamordowanych w Katyniu. Kiedy Rosja stwierdzi, że było to ordynarne ludobójstwo. Nie wspominam już o świeżych ranach związanych z katastrofą w Smoleńsku i raporcie MAK. Do stworzenia trwałych fundamentów przyjaźni muszą być podstawy a takich nie ma.
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-04-08 10:58
Smoleńsk i Katyń, muszą być fundamentem narodowego pojednania polsko - rosyjskiego, na wzór analogicznego pojednania w relacjach francusko - niemieckich.
Skala krzywd, ofiar i urazów oraz demonów w relacjach francusko - niemieckich, nie była na pewno mniejsza niż w naszych relacjach z Rosjanami. A jednak narody te, a przede wszystkim elity polityczne obu krajów, potrafiły doprowadzić - z myślą o przyszłości - do narodowego pojednania, którego symbolem krwawym i traumatycznym jest Verdun.
Dla mnie Katyń i Smoleńsk winne stać się tym w relacjach polsko - rosyjskich, czym Verdun w relacjach francusko - niemieckich. Nie ma alternatywy. W innym przypadku zabrniemy w radykalizmy i ciasne nacjonalizmy.
Polecam lekturę: Symbolika Verdun - symbolika Katynia: uprawniona analogia, oraz Pojednanie narodowe - francuskie doświadczenia na frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
tomcio_paluch / 2011-04-08 11:52 / Bywalec forum
Co do idei i pragmatyki, sprawa oczywista, ale pojednanie musi być oparte na prawdzie. Dziś nie tylko daleko nam do prawdy, ale wręcz nie widać chęci dotarcia do niej. Odnosi się wrażenie jakby próbowano zamknąć temat i do niego już nie wracać. Żałoby minęła, zapomnijmy co było przyczyną.
A tak się nie da. Ponadto, ważne są chęci i działania obu stron w kierunku pojednania. Co do strony polskiej, nie mam wątpliwości, że bardziej "układnej" ekipy jeszcze w III RP nie było. I, paradoksalnie, wykorzystuje to strona rosyjska bynajmniej nie w celu pojednania.
bigel / 2011-04-08 11:35
Jarosław Kaczyński, jego partia i wyborcy PiS na pewno w tym nie pomogą, jeśli dojdą do władzy to z naszych pojednań nic nie zostanie

Najnowsze wpisy