Forum Polityka, aktualnościKraj

Śniadek: Czternaście pensji w roku to nie przywilej

Śniadek: Czternaście pensji w roku to nie przywilej

Wyświetlaj:
pytek. / 81.190.54.* / 2011-02-23 10:32
A czemu nie zrobić górnikom 24 pensje ??? - Po dwie w miesiącu.
OGR / 83.14.54.* / 2011-02-23 10:26
Znane jest miasto na Pomorzu,zadłużone do granic mozliwości , gdzie pracownicy administracji dorabiają w kontrolowanych
przez siebie zakładach.Ich ryczałtowe zarobki osiągaja wysokość 6000,00 zł(+pensja w urzędzie).Po ujawneniu tych przypadków obniżka zarobków górników jest chyba tragicznym żartem.Co na to Pan Premier !
KIKA47 / 81.190.5.* / 2011-02-27 22:18
Jrśli o tym samym mieście myślimy i o tym samym panu to juz wiem skąd kasa na tych kilka mieszkań kupionych na wynajem , bo myślałam że tylko z tej biednej urzedniczej pensji chłopina naskładał i chciałam udać się na korepetycje z umiejętności gospodarowania pieniędzmi zeby na wszystko starczyło.
Ding-dong / 213.17.192.* / 2011-02-23 10:04
Panie Śniadek, a co z zatrudnionymi w prywatnych przedsiębiorstwach ? Myśli Pan, że oni mniej się nacharują w życiu ? A jakoś im nie należy się 100% wynagrodzenia na chorobowym i 14 pensji w roku. Dzielisz Pan ludzi na równych i równiejszych. Jakże to typowe dla socjalisty.
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-02-23 09:42
czyli śniadek twierdzi, że każdy powinien mieć 100% na chorobowym i dodatkowo powinien być zwiększony nadzór nad tym. A przecież i jedno i drugie pociągnie za sobą ogromne koszty. Heh to jest spojrzenie prawdziwego związkowca, byle rozdać jak najwięcej a koszty nie istotne, niech się martwią prezesi firm lub minister finansów skąd na to kasę brać, bo to już nie sprawa związkowca.
Pilsener / 2011-02-23 09:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Związki zawodowe reprezentują interes pracowników" - szkoda, że tylko sektora publicznego, sektor prywatny ma na te deputaty czy 14-stki zarabiać, klepiąc oczywiście największą biedę. Gdy tylko związki zawodowe (które działają podobnie jak mafia a ich metody to szantaż, groźby czy sabotaż produkcji - jak w fabryce Fiata) dorywają się do władzy w prywatnej firmie ta najczęściej plajtuje.

Związki zawodowe, takie jak solidarność stojące na straży PRL i zatęchłej komuny to zakała tego kraju i poważna przeszkoda na drodze do demokracji i kapitalizmu.

Z pracy około 5 milionów osób sektora prywatnego musi wyżyć prawie 40 milionów (w tym taki Śniadek, który pewnie nigdy w życiu nie pokalał się uczciwą pracą), ktoś powinien w końcu położyć temu kres.
squun / 83.17.49.* / 2011-02-23 09:14
najtańsi pracownicy, najdroższy węgiel i kopalnie produkujące na granicy opłacalności ??

Coś tu chyba nie pasuje panno śniadek
Pilsener / 2011-02-23 09:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ile lat polska dopłacała to eksportu węgla? Akurat najwięcej eksportowało się wtedy, gdy węgiel był najtańszy. W normalnych krajach firmy muszą płacić słono za koncesje i podatki od tych firm oraz te koncesje podnoszą standard życia społeczeństwa. U nas jak w Afryce - klątwa surowców, całe społeczeństwo traci na bogactwie naturalnym, dziś nie mamy ani kasy wydanej na górnicze przywileje ani węgla z górnych i łatwo dostępnych pokładów. Wydobycie jedne z najniższych w historii a cena węgla najwyższa - to jest polska właśnie i rządy związkowej mafii.
squun / 83.17.49.* / 2011-02-23 09:09
szkoda że nie bronisz wszystkich pracowników tylko poszczególnych grup zawodowych na których możesz najlepiej żerować
maly kazio / 2011-02-23 08:30 / Bywalec forum
Panie Śniadek,Pańska wiedza na temat górników pochodzi z odwiedzin na karczmach piwnych i tyle.Deputat węglowy to nie dopust boży tylko oszczędność kapitalistów-woleli dać węgiel górnikowi za prace niż miał ten węgiel ukraść z tego pochodzi deputat,tak samo na kolei.Czyżby Pan bronił złodziejstwa?Dodatkowe wynagrodzenia typu 14 pensja powstały za czasów PRLu gdy tacy działacze jak Pan uważali że górnikowi trzeba zapewnić wyższe dochody bo jego zapotrzebowanie energetyczne jest dużo wyższe niż np. w biurze.Tylko że przy okazji zamiast docenić tych na tzw.łopacie dostali wszyscy a co jest socjalizm.A teraz to równanie w góre to może do pańskiego wynagrodzenia??Mierzi mnie takie stawianie sprawy-zrozum człowieku że z pustego to Salomon nie naleje.A działalność takich jak Pan można ocenić jednoznacznie po efektach fabryki na żeraniu
pulpasiec / 2011-02-23 12:15
Śniadek komu ty służysz bo chyba dalej żyjesz w PRL.
kopidół / 83.30.238.* / 2011-02-23 21:25
A ja chcę 15 pensji w roku i emerytury po 10 latach bo mi ciężko na duszy.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy