Forum Polityka, aktualnościKraj

Śniadek: Greckie związki robią to, co do nich należy

Śniadek: Greckie związki robią to, co do nich należy

Wyświetlaj:
Jak tam twoje interesy ze Szlantą ?? / 195.117.255.* / 2011-06-29 10:22
Jak tam twoje interesy ze Szlantą ??
Elektro Devil / 2011-06-29 10:16 / Tysiącznik na forum
Nie wiem jak można dać komuś gwarancje zatrudnienia na kilka lat. Później taki Tauron musi zachęcać zwykłych robotników odprawami rzędu ćwierć miliona złotych, a później płacz że koszt wytworzenia energii jest za drogi.

Socjalizm trawi gospodarkę całej Europy i nie widać, żeby coś miało się zmienić. Socjaliści zawsze w swojej hipokryzji udają, że chcą pomagać biednym i wykluczonym wymyślając chore przepisy.

Jako tragiczny przykład pomocy socjalnej przypomina mi się reportaż z Wrocławia o tym jak biedny człowiek zmarł we własnych odchodach i w domu pełnym karaluchów... A Dyrektor Wrocławskiego MOPSu ( ciekawe ile zarabia z publicznych pieniędzy ) siedział sobie w biurze w garniturku z laptopkiem i tłumaczył pani Reporter, że nic nie dało się zrobić.
erp34 / 83.9.105.* / 2011-06-29 10:08
No cóż, robić się tępocie nie chciało więc został członkiem władz NSZZ. Edukacji i wiedzy nie starcza by mówić coś mądrego to pieprzy się takie trzy po trzy - w końcu nie za jakość i mądrość wypowiedzi ocenią go w związkach. Moją uwagę zwraca fakt inny - jakąż to mądrość chciał usłyszeć red. Jacek Gratkiewicz od pana Śniadka - źródła mądrości. Czemuż panie redaktorze nie spytać na te ważkie tematy starowinki jakiejś ze wsi Kuriany, gmina Zabłódów na Podlasiu? Starowinka pewnie miała by na tyle uczciwości, że przyznałaby, że nie ma zielonego pojęcia "o co kaman", ale nie przewodniczący będzie pie....ił, bo po to jest. Mam jeszcze kilka pytań do Śniadka:
- Kto zabił Kennedyego?
- Jak powstrzymać globalne ocieplenie?
- Czy teoria względności sprawdza się we wszystkich warunkach?
- Czy przekroczenie prędkości światła umożliwi podróże w czasie?
- Co było pierwsze jajo czy kura?
psychiatra / 109.243.36.* / 2011-06-29 16:33
Ty masz problemy erp, tylko pozazdrościć!
A jakie spektrum zainteresowań! Od "starowinki ze wsi Kuriany", do podróży w czasie.
Podaj wzrost i wagę - przygotuję szykowny kaftan.
zadziwiona / 188.33.178.* / 2011-06-29 10:57
@Erp34. 34 to iloraz inteligencji, czy wiek? W każdym przypadku jest to dowód braku dojrzałości społecznej.
Odpowiedz na argumenty z artykułu "Brak wiary w sprawiedliwość":
http://wiadomosci.onet.pl/10193,1555907,1,5,temat.html
"Dziś polskim problemem jest dystrybucja strat. I społeczny brak wiary w to, że dokonuje się ona sprawiedliwie. To znaczy, że ci, którzy mają dużo, odpowiednio dużo tracą, zaś ci, którzy mają mało, tracą odpowiednio mało – mówi dr Ryszard Bugaj.
Jeżeli wymaga się od ludzi, a tego chcą rząd czy też biznes, żeby godzili się z elastycznym czasem pracy, albo z pokorą przyjęli, że płace staną w miejscu, to – moim zdaniem – na to muszą się zgodzić także rekiny, czyli ci, którzy zarabiają po kilkaset tysięcy miesięcznie".
Fala buntu idzie przez Polskę.
Budzi się społeczny protest wobec tego, co się dzieje – zapewnia Ryszard Zbrzyzny, poseł KP Lewica. Na wybrzeżu stoczniowcy walczą o miejsca pracy, o swoje walczą kolejarze, na Śląsku rozpisany jest cały scenariusz protestów w związku z obniżaniem płac i likwidacją miejsc pracy. Wczoraj był wielki protest przed biurem zarządu Polskiej Miedzi. Fala zaczyna ogarniać całą Polskę. Jest to konsekwencją tego, że rządzi nami skrajnie liberalna frakcja Platformy Obywatelskiej, która mówiła, że będzie się nam żyło lepiej, ale nie wszystkim. Tylko tym, którym było dobrze, ma być lepiej. I tę strategię konsekwentnie realizują. Zdaniem posła Zbrzyznego, rządzących nie interesują robotnicy. – Oni się nimi brzydzą. Robią z nich pośmiewisko – mówi Ryszard Zbrzyzny".
po_co_mi_konto / 199.67.203.* / 2011-06-29 15:17
zadziwiona zarzucasz komuś brak inteligencji lub piętnujesz ze względu na wiek. Sam/sama jednak nie masz odwagi by napisać coś od siebie tylko powielasz cudze słowa. Ani to nie świadczy o twojej inteligencji ani o dojrzałości.
argumenty zamiast wyzwisk i obelg / 109.243.36.* / 2011-06-29 16:29
Po co ci konto, dlaczego nie odniesiesz się do faktów i argumentów podanych przez zadziwioną?
Tym łatwiej ci będzie, że jest ona, jak piszesz, niedojrzała i o wątpliwej inteligencji.
po_co_mi_konto / 192.193.116.* / 2011-06-30 13:44
Panie/pani argumenty zamiast wyzwisk i obelg, proszę zwrócić uwagę, że to zdziwiona zaczęła od wyzwisk i obelg. Dziwi mnie to, że pan/pani tego nie krytykuje. Tezę o braku inteligencji i dojrzałości poparłem argumentem (o co pan/pani prosi w swoim nicku). Jeżeli pan/pani się z tym nie zgadza, proszę o polemikę na temat a nie pytanie mnie o odpowiedź na jakąś związkową propagandę.

Teraz odnośnie propagandy o którą mnie pan/pani pyta. Co do cytatu przytoczonego przez zdziwioną, pragnę przypomnieć, że w Polsce mamy progresywną skalę podatkową, co oznacza mniej więcej tyle, że 1% najbogatszych podatników składa się na ponad 25% całego przychodu budżetu z tytułu podatku PIT. Dochody tych bogatych podatników są obłożone 32% podatku, tych biednych 18%. Zmniejszenie dochodów bogatych znacznie bardziej uszczupli dochody budżetu państwa niż tych biednych. Wtedy będzie mniej na MOPSy i inne przybytki, a tego chyba nie chcemy. I to tyle na temat równego udziału ludzi biednych i bogatych w kosztach kryzysu. Rozumiem, że niektórzy by chcieli żeby wszyscy zarabiali po 1000zł niezależnie czy sprzątaczka, czy też prezes. Niestety mieliśmy już tak za komuny, kiedy kadra kierownicza za te przysłowiowe 1000zł albo kradła, albo była niekompetentna przez co nieefektywnie zarządzała majątkiem państwowym czego końcowym efektem było obalenie komunizmu w końcówce lat 80-tych.
Moje zdanie jest takie, że prywatny właścicel ma prawo ustalać zarobki w firmie jak chce, a pracownik może tych warunków nie przyjąć. Mam jednak wątpliwości w przypadku korporacji gdzie akcjonariat jest rozproszony. Prezesi i kadra zarządzająca którzy nie są właścicielami firmy, powinni mieć pewne ograniczenia (nie będę tu dyskutował o formie), ponieważ według mnie ich nadmierne wynagrodzenia są działaniem na niekorzyść akcjonariatu, który często nie ma możliwości samodzielnie ich odwołać.
Maria Antonina / 94.78.189.* / 2011-06-29 21:56
trudno odnosić się do takiej demagogii jaką prezentują socjaliści. Do tego trzeba by długiego wykładu. kłania się niezrozumienie praw rynku. do tego tych ludzi charakteryzuje niezwykła roszczeniowość: "mnie się należy", "państwo ma mi dać".
A odnośnie tego buntu który niby zaczyna ogarniać falą całą Polskę: jaki jest poziom uzwiązkowienia w Polsce? Nie pamietam dokładnie - ale zdaje się, że około 20% - czyli nie wszyscy Polacy dali się otumanić.
Elektro Devil / 2011-06-29 12:46 / Tysiącznik na forum
liberalna PO ? nie ośmieszaj się... PO to partia dorobionych urzędników i tylko ta warstwę reprezentująca.

Podwyżki podatków tylko po to, aby zatrudnić tysiące nowych urzędasów? Co to ma wspólnego z liberalizmem.
jkl66 / 149.156.233.* / 2011-06-29 10:01
w polsce jest kryzys i bieda
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-06-29 09:58
Janusz Śniadek. Funkcja: :działacz", czytaj darmozjad. Pensaj - ok 10 000 zł. faktycznie, chłop jest wykluczony.
no comment / 212.208.54.* / 2011-06-29 09:39
Guru ekonomii Sniadek dał głos. Co ty Sniadek z tak rozległą wiedzą ekonomiczną robisz w związakch? Powinieneś zarządzać światową gospodarką wtedy ludzkość ma szansę na szybszy podbój kosmosu- jak wszyscy będą stąd wiać.
koertt / 83.0.176.* / 2011-06-29 08:25
Lepiej nie robić wywiadów z Panem Śniadkiem bo jak ktos to usłyszy i jeszcze bedzie chciał wprowadzić w życie to bankructwo naszego kraju będzie przyszpieszone.
WIZJONER44 / 89.79.221.* / 2011-06-29 07:10
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
i to by było na tyle / 83.30.187.* / 2011-06-29 07:39
Elegancko byłoby tę światłą myśl rozwinąć, tak by inne ciemne masy oświecić
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy