Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Śniadek: Pomostówki zamiast armii zawodowej!

Śniadek: Pomostówki zamiast armii zawodowej!

Money.pl / 2008-11-24 07:31
Wyświetlaj:
gate / 2008-11-24 09:11 / Bywalec forum
Rolnik powinien dostać imienną, celową dotacje na PRAWDZIWĄ składkę, a następnie powinna ona znaleźć się na koncie ZUS.
Przejrzeć umowy międzynarodowe - może utrzymujemy armię obcych funkcjonariuszy .
kilinka / 151.92.176.* / 2008-11-24 08:48
Co za cholerne związkowe sępy...! Jakby pan śniadek poszedł do szpitala to by zobaczył, że najlepszy lekarz to stary lekarz, ma doświadczenie i choćby miał tylko młodemu mówić co ma robić to wolałabym być w jego rękach niż w rękach 30-sto latka zaraz po studiach a ręce to mu się trzęsą tylko jak pije za dużo...Ciekawe czy pan śniadek-sępek nie chciałby żeby operował go pan doktor Religa gdyby była taka potrzeba...A poza tym co za durnowate argumenty, czym się różni stary lekarz od starej księgowej, starego budowlańca, prawnika czy starego pracownika produkcyjnego? Wszyscy mamy ograniczone możliwości w pewnym wieku, ja też wolałabym w wieku 60-ciu lat leżeć w ogódku na kocyku i bawić się z wnukami a nie zasuwać do pracy.Tylko kto będzie za to wszystko płacił?!
Panie śniadek niech pan się zabierze do pracy zamiast robić zamieszanie bo ja nie zamierzam płacić za pańskie strajkowe wybryki ani za pańską wcześniejszą emeryturę i mam nadzieję że rząd da panu i pańskim, odważnym tylko w kupie leniwym kolesiom, porządnego kopa...
Trzymam kciuki!
stefan101 / 85.128.51.* / 2008-11-24 08:25
- zamiast pracować, to wyciągają łapy po państwowe pieniądze!

A dlaczego nie biorą pod uwagę, że ludzie często CHCĄ pracować dłużej!
Nie tylko że emerytury nie pozwalają im przeżyć przez miesiąc, ale CHCĄ być aktywni zawodowo i użyteczni, a nie odstawieni na boczny tor.
bezzwiązkowiec / 89.25.159.* / 2008-11-25 07:51


2008-11-24 08:25:16 | 85.128.51.* | stefan101
"Działacze" rodem z PRL [4]
- zamiast pracować, to wyciągają łapy po państwowe pieniądze!

A dlaczego nie biorą pod uwagę, że ludzie często CHCĄ pracować dłużej!
Nie tylko że emerytury nie pozwalają im przeżyć przez miesiąc, ale CHCĄ być aktywni
zawodowo i użyteczni, a nie odstawieni na boczny tor.
skomentuj zgłoś do usunięcia

Przykro, że są takie debilne polki. Na boczny tor, to odstawia się ludzi z dużym stażem pracy 35 - 45 l. i zostawia się bez środków do życia (zwolnienie) odbierając możliwość otrzymania emerytury durnoto.
Floyd / 2008-11-24 09:11 / Tysiącznik na forum
Tak na marginesie. Między CHCĄ, a MUSZĄ to jest jednak mała różnica. Nie uważasz?
stefan101 / 83.7.192.* / 2008-11-24 10:39
A właśnie że CHCĄ.
Dla osoby sprawnej intelektualnie i fizycznie, nagłe odstawienie na bocznicę, stanowi dużą traumę. Poczucie, że już nie jest się potrzebnym, moze prowadzić do poważnego załąmania nerwowego.
Oczywiście że wielu z nich też MUSI dorabiać do emerytury, z powodów ekonomicznych.

Moje teściowa poszłą na emeryturę i po 2 miesiącach z niej zrezygnowałą, bo nie mogła sobie znaleźć miejsca.
Pracowała jeszcze prawie 10 lat i na emeryturę przeszła z wyboru.
4y / 89.77.15.* / 2008-11-24 19:10
Widocznie nie miała żadnego ciekawego hobby, albo mioeszkała w malym miasteczku.
Floyd / 2008-11-24 10:52 / Tysiącznik na forum
A właśnie że CHCĄ.
Niestety, ale mylisz się. Uczciwie było by napisać, że jedni CHCĄ, a inni NIE CHCĄ i to dopiero była by prawda.
jliber / 2008-11-24 07:31 / Tysiącznik na forum
Świetnie zauważył o KRUS, a przecież to tylko wierzchołek góry lodowej w zakresie dotowania rolników. Rolnicy są bezkonkurencyjnie najbardziej pasożytniczą grupą zawodową w Polsce (i na świecie).
marek 19.53 / 83.24.54.* / 2008-11-24 08:36

armia zawodowa, którą obecne władze chcą wprowadzić, to kolejne 120 tysięcy osób, które uzyskają prawa do emerytury po 15 latach pracy


A więc w wieku 35 - 40 lat.

Istotnie ten problem był całkowicie pomijany milczeniem
Lorunia / 87.96.6.* / 2008-11-24 09:35
Hm..... młodzi ludzie wypowiadają się tutaj na temat ludzi starszych najczęściej z 45 letnim stażem i wiekiem 60 lat ,i określają ich jako grupę pasożytów i nierobów , którzy chcą przechodzić na pomostówkę . Myślę , że to jest cokolwiek nie etyczne i nie sprawiedliwe twierdzenie. Jakby młodzi przepracowali tyle lat w takich warunkach to ich zdanie uległo by zmianie . Bo to tak wygląda jakby niewidomy od urodzenia, wypowiadał się na temat kolorów .
bezwiązkowcy / 89.25.159.* / 2008-11-25 08:00

Hm..... młodzi ludzie wypowiadają się tutaj na temat ludzi starszych najczęściej z
45 letnim stażem i wiekiem 60 lat ,i określają ich jako grupę pasożytów i
nierobów , którzy chcą przechodzić na pomostówkę . Myślę , że to jest cokolwiek nie
etyczne i nie sprawiedliwe twierdzenie. Jakby młodzi przepracowali tyle lat w
takich warunkach to ich zdanie uległo by zmianie . Bo to tak wygląda jakby
niewidomy od urodzenia, wypowiadał się na temat kolorów .


Popieramy. Bardzo mądre stwierdzenie. Młode zawistne nie znające życia szczeniaczki, nie umieją pomyśleć perspektywicznie, że opluwając długoletnich pracowników , sami dają do ręki obecnym krwiopijcą broń przeciwko sobie. Starsi muszą dopłacać, ale do leczenia młodszych aby mogli mądrze myśleć, gdyż mają z tym wielkie problemy. Oddaj mi młody mściwcu moje składki za 45 lat z odsetkami i nie będziesz musiał do mnie, Żenada. dopłacać.
raf73 / 89.171.138.* / 2008-11-24 12:06
I vice versa - ludzie starsi chcą przejść jak najwcześniej na emeryturę, do której młodsi będą musieli dopłacać. Ponadto nie dają młodszym prawa do wypowiadania się na ten temat. O tym świadczy końcówka Pani wypowiedzi: że nasze zdanie uległoby zmianie, gdybyśmy "tyle lat w takich warunkach" przepracowali, oraz że nie powinniśmy się wypowiadać, bo to tak, jakby niewidomy wypowiadał się na temat kolorów. Co do etyki i sprawiedliwości: o jaką etykę i sprawiedliwość tu chodzi, bo ja nie wiem jaka etyka i sprawiedliwość głosi, że ludzie przez ponad pół życia mają być na utrzymaniu innych?
man13 / 2008-11-24 11:36 / Tysiącznik na forum
A kto ma się wypowiadać na temat ich, młodych, pieniędzy w przyszłości? Zasatanow się nad logiką twego wywodu!
v............! / 151.92.176.* / 2008-11-24 09:59
Super...w takim razie skoro wszyscy się starzejemy, wszyscy idźmy na wcześniejsze emerytury...Dlaczego ja mam siedzieć do śmierci przed komputerem, ledwo patrząc na oczy i lecząc zniszczony kręgosłup???Że nie wspomnę o kwotach jakimi muszę zarządzać! W wieku 65 lat??? Ja też chcę na wcześniejszą emeryturę!
Lorunia / 91.94.149.* / 2008-11-24 13:17
O jakie to pół życia chodzi raf73 ! Przecież 60 latek mężczyzna ma przed sobą średnio ok. 12 lat życia , a wycieńczony pracownik , który pracował w szczególnych warunkach ,żyje krócej i zdarza się wcale nie rzadko że nie dożyje ustawowej emerytury . A pół życia to biorą emerytury mundurowi po 15 latach pracy , tego nie powinno się mylić. Jeśli rozpatrujemy sprawiedliwość to trzeba sobie zadać pytanie czy ci uprawnieni aby czasem nie płacą składek na ZUS i czy nie dokładają do obecnych emerytów .i czy nie dokładali przez 45 lat swojej pracy do Pana dziadków i rodziców . i płacą obecnie , a niektórzy będą płacić jeszcze przez kilkanaście lat . Myślę , że niektórzy z nas sądzą , że jest różnica w ocenie środków przekazywanych na ZUS przez uprawnionych , a środkami przekazywanymi przez młodych pracowników . Ci pierwsi to oddają pocięte gazety na kształt banknotów , a drudzy żywą gotówkę .Młode pokolenie jest na pewno też zmęczone , ale prawdziwe zmęczenie to dopiero odczują jak przepracują 45 lat . czyli dużo więcej niż żyją na tym świecie.
bblue / 151.92.176.* / 2008-11-24 13:55
No to miałam rację! Wszyscy idźmy na wcześniejsze emerytury! Ja przez dziesięć lat odłożę sobie tyle składek co średnio zarabiający górnik przez 30...I też chce mieć labę jak skończę lat 60! A co tam sześćdziesiąt, chcę na wcześniejszą emeryturę jak skończe 45 lat! Co się będziemy przemęczać...Wtedy w pełni sił do pracy będzie mój syn, niech on na mnie zarabia, ja nie chce zabierać miejsca pracy młodym, niech oni się męczą...
żałosna rzeczywistość. / 89.25.159.* / 2008-11-25 08:11


2008-11-24 13:55:57 | 151.92.176.* | bblue
No to miałam rację! Wszyscy idźmy na wcześniejsze emerytury! Ja przez
dziesięć lat odłożę sobie tyle składek co średnio zarabiający górnik
przez 30...I też chce mieć labę jak skończę lat 60! A co tam
sześćdziesiąt, chcę na wcześniejszą emeryturę jak skończe 45 lat! Co się
będziemy przemęczać...Wtedy w pełni sił do pracy będzie mój syn, niech on
na mnie zarabia, ja nie chce zabierać miejsca pracy młodym, niech oni się
męczą...


Gdybyś nie była nowobogacka, to byś uczciwie musiała pracować ,na te pieniądze przez 45 lat, uczciwie powiadam i ciężko a nie tylko 10. na tym polega skur ... tego systemu. Wyzysk człowieka przez człowieka,
d45f / 89.77.15.* / 2008-11-24 19:16
Mądra wypowiedź. W końcu to XXI wiek. O ile pamiętam - tym się własnie miał charakteryzować. A tymczasem wokół slychać ujadanie, którego nie było w XIX wieku (bo ujadacz mógł zarobić kulkę).
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy