Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Socjalistyczna twarz rządu Marka Belki

Socjalistyczna twarz rządu Marka Belki

MAXX / .* / 2004-06-28 11:04
Komentarze do wiadomości: Socjalistyczna twarz rządu Marka Belki.
Wyświetlaj:
Jacek / .* / 2004-06-28 17:37
Dużo w powyższym felietonie smutnej prawdy. Ja jednak cieszę się, że odsunęliśmy widmo (nie)rządów Leppera i LPR.
Krzysztof Kałębasiak / .* / 2004-06-30 10:36
Nie rozumiem Pana.W czym gorszy dla Polski bylby rzad Leppera albo Giertycha od rzadow Buzka, czy Millera?Wedlug mnie TYLKO w tym co pisza o nich media.Uwazam, ze komunisci nigdy nie powinni miec nawet cienia szansy na rzadzenie w Polsce. Przydaloby sie tak, jak w Chechoslowacji albo Niemczech.
Krzysztof Kałębasiak / .* / 2004-06-28 16:22
Tutaj mozna zrozumiec, dlaczego nie "czyta sie' konkurencji :)Oj, sroczki, sroczki.
Karol Ewertowski / .* / 2004-06-28 13:27
Panie Rafale.Co Pan mial na mysli piszac to: "zaczną wygasać prawa nabyte (np. związane z oszczędzaniem w kasach mieszkaniowych)"?Wygasanie ulgi z tyt. oszczedzania w kasie mieszk. nie jest zwiazane z jakims konkretnym rokiem, ale zalezy od tego na jak dlugo zostala podpisana umowa z kasa przed 31.12.2001. Jak ktos dobrze poglowkowal to mogl nawet na 100 lat (lub dluzej)taka umowe miec i ja skrocic kiedy przyjdzie ochota, zachowujac prawo do ulgi.PozdrawiamK.W.
wrafal / .* / 2004-06-28 15:36
nie ma Pan racji - prawa nabyte do ulgi podatkowej z tytułu oszczędzania w KM mozna realizować tylko przez 3 lata po zniesieniu ulgi czyli definitywnie przestają one obowiązywać w grudniu 2004...na tym polega kruczek w zachowaniu praw nabytych...
Karol Ewertowski / .* / 2004-06-28 15:56
A jednak to Pan nie ma racji!!!"Art. 27a ust.1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 14 poz. 176 ze zmianami) w brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 stycznia 2002 roku, stanowił, iż podatek dochodowy obliczony zgodnie z art. 27 zmniejsza się na zasadach określonych w ust. 2-17, jeżeli w roku podatkowym podatnik systematycznie gromadził oszczędności wyłącznie na jednym rachunku oszczędnościowo-kredytowym i w jednym banku prowadzącym kasę mieszkaniową, według zasad określonych w odrębnych przepisach – art. 27a ust.1 pkt.2 wyżej cytowanej ustawy. Od dnia 1 stycznia 2002 r. prawo do dokonania dalszych odliczeń, do upływu terminu systematycznego gromadzenia oszczędności, określonego przed dniem 1 stycznia 2002 r., wynikającego z umowy o kredyt kontraktowy, umożliwia art. 4 ust.3 ustawy z dnia 21 listopada 2001 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 134 poz. 1509). "http://www.izbaskarbowa.lodz.pl/index.php?page=know&id=391Zbadalem ten temat doglebnie i oczywiscie korzystam z jego dobrodziejstw.PozdrawiamKW
wrafal / .* / 2004-06-28 19:23
powiem inaczej - korzysta Pan w tej chwili z praw nabytych - tak, czy nie taka wg interpretacji z którymi ja się spotkałem (zaznaczam ze nie jestem prawnikiem) to wszystko co Pan pisze jest prawdą - tyle ze po 1.01.2002 to prawo do odliczania staje sie "prawem nabytym" - a to jest znów w ktoryms z art okreslone maksymalnie na 3 lata - czyli rok 2002, 2003 ,2004zobaczymy kto ma rację - jak w przyszłorocznym PIT-cie zabraknie rubryki na odliczanie kasy mieszkaniowej...pozdrawiam:)
beagle2 / .* / 2004-06-28 22:34
Pan Rafal ma racje. Tez spotkalem sie z interpretacjami, ze ulga za oszczedzanie w Kasie Mieszkiowej jest ograniczona do 1stycznia2005
Karol Ewertowski / .* / 2004-06-28 21:00
Panie Rafale.Ja wiem ze prawo polskie jest zawile, ale akurat w tej sprawie ustawa o pod. doch. z dnia 21 listopada 2001 r. (jDz.U. z 2001 r. Nr 134, poz. 1509) jest bardzo klarowna.Art. 4 pkt 3. mowi: "Podatnikom, którzy zawarli umowę o kredyt kontraktowy z bankiem prowadzącym kasę mieszkaniową przysługuje, na zasadach określonych w tej ustawie, prawo doodliczania od podatku dalszych kwot wpłaconych oszczędności poniesionych od dnia 1 stycznia 2002 r., DO UPLYWU określonego przed dniem 1 stycznia 2002 r. terminu systematycznego gromadzenia oszczędności, wynikającego z umowy o kredyt kontraktowy."I powtarzam, te 3 lata dotycza duzej ulgi bud. Art 4 pkt 2: "Podatnikom, którzy w latach 1997-2001 nabyli prawo do odliczania od podatku wydatków poniesionych na cele określone w art. 27a ust. 1 pkt 1 lit. a)-f) ustawy wymienionej w art. 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 stycznia 2002 r., przysługuje, na zasadach określonych w tej ustawie, prawo do odliczania od podatku dalszych wydatków na kontynuację danej inwestycji -poniesionych od dnia 1 stycznia 2002 r. do dnia 31 grudnia 2004 r."Caly tekst znajdzie Pan tu:http://ks.sejm.gov.pl/proc4/ustawy/28_u.htmTak wiec nie ma ZADNYCH watpliwosci ani dziwnych interpretacji. 31.12 2004 to dzien wygasania TYLKO duzej ulgi budowlanej. Prosze przeczytac te punkty dokladnie. Zreszta jak wczesniej podawalem Izby Skarbowe tez tak samo interpretuja. Bo tu nie ma co interpretowac!PozdrawiamKW
wrafal / .* / 2004-06-28 22:12
nie wykluczam ze ma Pan rację, a to oznacza, że dla mnie nie wszystko stracone... :)pozdrawiam
Karol Ewertowski / .* / 2004-06-28 16:00
PSTe 3 lata o ktorych Pan pisze dotyczylo duzej ulgi budowlanej. a nie kasy mieszk. Na tym polegala wlasnie przewaga kasy ze byla bezterminowa.
Wielbiciel Marszałka / .* / 2004-06-28 13:23
Dobry tytuł tylko gdzie ten socjalizm. Socjalistami są też niejaki Czarzsty, Kwas, Oleksy i Miller - bolszewiccy agenci, Borowski a nawet o nieba taki Celiński. Przecież to jest jedna sitwa albo gang. I postawcie przeciw tym łobuzom Kuronia. I się zastanówcie.
wrafal / .* / 2004-06-28 15:38
Jacek Kuroń nie był "socjalistą z ludzką twarzą", był "komunistą z ludzkim sercem".
Wielbiciel Marszałka / .* / 2004-06-29 10:19
Nie chodzi mi o przymiotniki tylko ich użycie. Z poglądami J.Kuronia nie zgadzadzałem się. Uważałem go jednak za uczciwego idealistę. Jego pojmowanie lewicowości jest jakże inne od tych, którzy zawłaszczają jego pamięć. 20 lat temu Kwas i mój ukochany marszałek Oleksy ( krynica lewicowej mądrośći ) wysyłali przeciw niemu bojówki a teraz korzystają z okazji aby pokazać się w TV. Aby pozbyć się tej sitwy i wprowadzić reformy o których pan pisze trzeba bojkotować wszystkie nadchodzące wybory. Odebrać im nasz mandat. Czy nie sądzi Pan , że nawet taki cynik i łajdak jak Oleksy podjął by się tworzenia rządu jeżeli do wyborów poszło by np. 6,7% uprawnionych ?
Krzysztof Kałębasiak / .* / 2004-07-02 10:09
Wpada Pan w pulapke zastawiana przez komunistow.Pisze Pan, ze zawlaszczaja. :)Przecie zonie wcale nie roznia sie pogladami od Kuronia.Oleksy podobno byl w seminarium i na pewno kleczal w Czestochowie. Czy to znaczy, ze rowniez swoj chlop?Prosze zauwazyc, jakie szkody normalnym ludziom wyrzadza kult Che.Chce Pan, zeby legenda o "jedynym uczciwym komuniscie" trwala wieki i wprowadzala ludzi w blad?Miejsce komunizmu jest na smietniku. e, szkoda smietnika.
ALI / .* / 2004-06-28 12:27
Misja rzadu Belki to spokojne zabezpieczenie interesow postkomuny na najblizsze kilka lat,wszak maja swiadomosc ze musza oddac wladze postsolidaruchom na minimum 4 lata ,a merytorycznie to te rzady za duzo nie zmienią....
S.R. / .* / 2004-06-28 11:29
Dodałbym tu jeszcze wizję rozwiązania przez Pana Premiera problemu opieki zdrowotnej . Kilka dni temu na pytanie dziennikarza telewizji polskiej jakie kroki Pan Premier Belka zamierza podjąć w tej kwestii , ten ostatni wyjaśnił że "będziemy ograniczać popyt na usługi medyczne" . Fiskalnie to może i jest rozwiązanie , bo wtedy wzrośnie popyt na usługi pogrzebowe i budżet coś na tym zarobi - jakie pole do popisu dla stosowania różnych stawek VAT . Tu jednak Pan Premier działa na swoją szkodę . Przy takich poglądach i to głoszonych w telewizji publicznej powinien jednak rozejrzeć się za specjalistami od medycyny i to niekoniecznie tej fizycznej .Przypominam jednak licznemu gronu wyborców SLD hasełko wyborcze tej partii : przedsiębiorczość , praca , rozwój . Właśnie to realizują .
KH / .* / 2004-06-28 11:18
W końcu mogę się z głębi prawicowego serca zgodzić w pełni z autorem. Dość owijania w bawełnę. Recydywa socjalizmu trwa. Choć pan premier woli określać siebie ekonomicznym liberałem. Po co on się tam pcha?
wrafal / .* / 2004-06-28 11:26
raczej ktos go tam pcha, a on nie chce ale musi...
MAXX / .* / 2004-06-28 11:04
Polskie spoleczenstwo przezylo faszyzm,socjalizm to i przezyje obecny pseudo-euro -socjalizm.Po prostu szara strefa juz sie coraz bardziej rozrasta .A jej wzrost ZUSU czy PITU nie przeszkadza,wrecz ja wspomaga.Przy obecnej mentalnosci organow kontrolnych(skarbowych,zusowskich,piposkich itp.) nastawionych na kontrole tych ktorych latwo skontrolowac(firmy zarejestrowane majace siedzibe itd.) a nie np.najblizszej budowy domkow jednorodzinnych,sprzedazy bezposredniej czy uslug medycznych ,szera strefa jeszcze dlugo bedzie sie miala dobrze.Tak wie Polakom nie straszny Belka ani Lepper ani Giertych.Zyjemy w dwoch swiatach "oni i ich problemy" oraz "my i nasze zycie".
wrafal / .* / 2004-06-28 11:16
to tylko tak wygląda... socjalizm utrzymuje miliony wychodowanych przez siebie nieudaczników... oni przy jego coraz wiekszej niewydolnosci beda krzyczec coraz glosniej... vide Samoobrona...a kryzys walutowy czy finansow publicznych zaszkodzi takze szarej strefie...
nieudacznik / .* / 2004-07-06 15:03
Chciałeś chyba powiedzieć, że to ty utrzymujesz nieudacznikow(nie napisałeś tego tylko przez wrodzona sobie skromność), chyba jednak zagłosuje na "samoobronę" po przeczytaniu tego co się tu wypisuje i ileż tu nienawiści do ludzi (nieudaczników). Współczuję.
wrafal / .* / 2004-07-06 15:39
nie rozumiemy sie - nieudacznicy to nieudacznicy a ludzie to ludzie szkoda tylko ze ludzie nie rozumieja ze to wlasnie socjalizm i wychodowani przez niego nieudacznicy (co za Chiny Ludowe nie pojda do roboty - ale wiedza jak wyżebrać i wyłudzić każdy zasiłek) uniemozliwiaja im godne i spokojne zycie za własnorecznie zarobione pieniędze - to zwykli ludzie uginaja sie pod batem socjalizmu - nie bogaci - ktorych stać na dobrych prawników - a najbardziej ciemiezona wsrod zwykłych ludzi jest klasa srednia - czyli zwyki ludzie o ponadprzecietnym drygu do interesow...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy