Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sokiści ukradli pieniądze z karty, którą odebrali złodziejowi

Sokiści ukradli pieniądze z karty, którą odebrali złodziejowi

pzl / 83.15.246.* / 2008-02-28 17:18
blisko dwa lata temu oddałem sokistom znalezioną na peronie DW Warsawa Zachodnia torebkę. widziałem wtedy jak pewna pijana kobietka (jak się okazało też pracownica PKP ze Wschodniej) odłożyła ją na bok aby odebrać telefon, po czym wsiadła do pociągu.
jak się okazało w torebce poza dokumentami owej pani znajdowało się 100 zł i karta PEKAO z korespondencją banku zawierającą kod PIN karty. Aż się oczka zaświeciły jednemu z funkcjonariuszy na ten widok. żadnego pokwitowania nie dostałem, a na sugestię pozostawienia przeze mnie kontaktu zareagowano podejrzliwie. zapisałem sobie tylko adres tej pani i numer służbowy sokisty, który najbardziej wydał mi się podejrzany (pan nie raczył podać mi prawdziwego numeru legitymacji służbowej, po wylegitymowaniu tłumaczył się pomyłką).
po odejściu zadzwoniłem aby zablokować kartę i zapomniałem o sprawie. niestety nie miałem wtedy tak dużo czasu żeby biegać za sprawami nie troszczących się o siebie i swoje rodziny starszych pań. nie sprawdzałem czy torebka dotarła do właścicielki.
tak więc sokiści w cz-wie nie są wyjątkami. kolej oszczędza na czym może więc nie ma się dziwić że takie przypadki mają miejsce. trzeba mieć naprawdę mocne fundamenty moralne aby nie ulec pokusie

Najnowsze wpisy