Forum Polityka, aktualnościKraj

Solar: Jesteśmy jak Prada, szyjemy w Chinach

Solar: Jesteśmy jak Prada, szyjemy w Chinach

Money.pl / 2011-07-21 08:10
Komentarze do wiadomości: Solar: Jesteśmy jak Prada, szyjemy w Chinach.
Wyświetlaj:
Mirek79 / 91.245.80.* / 2015-06-02 06:29
prowadziłem szwalnie w Polsce i niestety musiałem zawiesić działalność. Tutaj nie opłaca się niczego produkować - wysoki zus który pożera połowę pensji, więc z tego powodu wysokie koszty płacy i wysokie ceny produktu. Dlatego w Polsce mamy bezrobocie! a w Chinach ludzie mają pracę. Polacy kupują produkty ze względu na cenę - zamiast kupować produkt Polski, wspierają Chińczyków. Brak świadomości jak działa rynek. Pieniądze płyną do Chin czy innych krajów Azji.
Mirek79 / 91.245.80.* / 2015-06-02 06:36
W Polsce mamy politykę grabieży, małe firmy i te powstające napotykają na opór. Jaki jest koszt prowadzenia 1osobowej działalności ? Najpierw 500 później ponad 1000zł na dzień dobry! - tzw ZUS i inne składki - to jest polityka niszczenia małych firm w zarodku. Polacy wyjeżdżają do krajów na zachodzie i zbierają truskawki, a tutaj nie opłaca się pracować a przedsiębiorcom zakładać firmy. Jak to się dzieje że tam się opłaca? Bo tam wspiera się rodzime firmy a nie niszczy! Ludzie obudźmy się!
J.G. / 79.205.74.* / 2014-01-18 17:12
Kocham ten Solar , mieszkam w Lubece i cale szczescie jest u nas ten sklep...wspaniale ,oryginalne ubrania....nie wyobrazam sobie mojej szafy ubraniowej bez solaru :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zawiedziona klientka / 178.43.153.* / 2012-10-13 14:55
Problemy firmy Solar nie biorą się z ogólnej sytuacji ekonomicznej, ale głównie z nietrafionych kolekcji.Jeszcze dwa lata temu chętnie kupowałam produkty firmy.Obecnie zaglądam do salonów i wychodzę z niesmakiem.Nie ma co kupić! To co wisi na wieszakach nie nadaje się do noszenia! Słabe materiały,fatalne zdeformowane fasony!To dobre dla młodzieży, ale ceny z pewnością nie dla nich. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mogła nosić coś z metką Solar.
xls gew / 86.29.59.* / 2011-07-22 22:50
Wolałabym kupować polskie produkty ale nie będę przepłacać za sztucznie wytworzony brand który nie ma odzwierciedlenia w jakości..
issa / 93.105.221.* / 2011-07-21 21:09
To prawda,że wiele marek światowych szyje w Chinach i co ciekawe te produkty są b.dobre jakościowo-tajemnica tkwi w kontroli jakości.Stereotyp,że chińszczyzna to zawsze niska jakość niestety u nas wciąż pokutuje.Jestem klientką Solara od lat i nigdy nie przeszkadzało mi ze zlecają szycie w Chinach.Doceniam polskie wzornictwo i klarowność kolekcji- to się liczy.
intermedium / 2011-07-21 20:33
"W Polsce przyjęło się, że 500 złotych to dużo". Ciekawe dlaczego, hm, może dlatego że średnie zarobki przeciętnych Polaków wynoszą niewiele więcej? Może właśnie dlatego?..
MADE IN CHINA / 195.117.255.* / 2011-07-21 08:10
MADE IN CHINA
ja72 / 83.4.187.* / 2011-07-21 11:53
a potem się dziwić że kryzys w Europie i Chiny które jeszcze nie dawno bankrutowały teraz pożyczają pieniądze Europie i Stanom - a to tylko przez pazernych właścicieli większych firm, którym już tu się nic nie opłaca...teraz nie da się dorabiać dłużej jak kiedyś tylko od razu trzeba być milionerem bo kolega już jest, a ja nie.. a za niedługo wszyscy będziemy musieli się uczyć Chińskiego i dostaniemy czerwona książeczkę..
powodzenia!!
albo się w końcu wprowadzi jakieś cła zaporowe - choć teraz po tych pożyczkach to już nieprawdopodobne raczej..
Europo obudź się!!!!
issa / 93.105.221.* / 2011-07-21 21:25
kryzys nie jest wynikiem zleceń w Chinach, raczej zlecanie przeszyć w azjatyckich fabrykach jest wynikiem nadkonsumpcji w Europie i Ameryce Pn. Gdyby np wystarczyło Ci jedno porządne ubranie na sezon( podkreślam "porządne" nie "markowe", bo to nie zawsze idzie w parze) to nie powstałyby firmy takie jak wspomniany w artykule H&M czy Reserved, bo nie zadowalałbyś sie "masówką". W twoim stwierdzeniu jest trochę prawdy,ale nie widzisz różnicy miedzy "bylejaką masówką" a przemyślaną projektancką kolekcją wysokiej jakosci ubiorów jaką przedstawia w każdym sezonie firma odzieżowa

Najnowsze wpisy