Forum Polityka, aktualnościKraj

Solidarna Polska chce ograniczenia liczby fotoradarów o 80 proc.

Solidarna Polska chce ograniczenia liczby fotoradarów o 80 proc.

Wyświetlaj:
micha951 / 94.72.115.* / 2013-01-15 09:17
nie rozumiem, dlaczego fotoradary przeszkadzają. Dla mnie mogą stać co metr. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami ! to takie proste. Podejrzewam, że ci co domagają się ich likwidacji widzą, że jeżdżą niezgodnie z przepisami, łamią prawo. I wszystko jasne. Mamy w kraju po prostu całą masę potencjalnych przestępców, którzy nie zamierzają podporządkować się prawu i głośno krzyczą, że prawo im przeszkadza. Żałosne, przykro się przyznać za granicą, skąd się pochodzi.
kazimierz68 / 2013-01-15 13:46 / Bywalec forum
a mi się wydaje, ze te fotoradary to wcale nie ejst aż tak wielkie zło, jak tweirdziw iększość, pzrecież nikt kto jeździ pzrepisowo płacić nie będzie musiał, tak? to w czym problem?
Benedykt22 / 2013-01-15 15:11 / Bywalec forum
No to skoro Solidarna Polska podała że czegoś chce , no to chyba to musi być zrobione. No bo to potężna siła polityczna w nasyzm kraju jest... zaraz obok Ruchu Poparcia Palikota.
dioux / 194.33.72.* / 2013-01-09 17:04
STOP FOTOPODATKOM - podpisuję się!
wprowadzić obowiązkową gimnastykę poranną -dla dobra obywate / 159.205.138.* / 2013-01-09 16:14
Kto ostatnio używał gaśnicy samochodowej na drodze?Oczywiście nie do tłuczenia orzechów. za brak aktualizacji też mandata dostaniecie.
Michaląteczko / 87.119.34.* / 2013-01-09 15:49
Bardzo by mnie interesowało rozwiązanie tego typu kwestii w krajach Unii, szczególnie w Niemczech.
Kierowca / 178.37.143.* / 2013-01-09 16:17
No, właśnie wróciłem z Austrii i Niemiec i jakoś na radary się nie naciąłem. Stoją po prostu tam, gdzie rzeczywiscie są potrzebne.
debos / 79.191.58.* / 2013-01-09 16:32

jakoś na radary się nie naciąłem. Stoją po prostu tam, gdzie rzeczywiscie są potrzebne.

Skąd wiesz gdzie stoją jeśli się nie naciąłeś albo nie zauważyłeś?
Obywattel / 212.160.172.* / 2013-01-09 15:28
Nie przepadam za Panem ZB, ale projekt zmniejszenia o 80% liczby fotoradarów uważam za jak najbardziej słuszny.
Fotoradary nie służą poprawie bezpieczeństwa. Takie twierdzenia to tylko zwykła ściema rzondu, który wprowadza fotoradary tylko po to by bezpardonowo łupić kierowców.
debos / 79.191.58.* / 2013-01-09 15:54

Nie przepadam za Panem ZB, ale projekt zmniejszenia o 80% liczby fotoradarów uważam za jak najbardziej słuszny.

Jak dzieci. A może znajdzie się ktoś bardziej śmiały i zaproponuje np. ograniczenie o 90%? A co ? Albo może od razu o 100%? Ja bym tak radził bo tej propozycji już przebić nie można. A naród nasz bystry to kupi. Ty jesteś dobrym tego przykładem.
wprowadzić obowiązkową gimnastykę poranną -dla dobra obywate / 159.205.138.* / 2013-01-09 16:20
Powinien Pan nosić stale ze sobą defibrylator.Na pewno kiedyś to uratuje Panu życie. I coś na dżumę plamistą.
debos / 79.191.58.* / 2013-01-09 16:29

Powinien Pan nosić stale ze sobą defibrylator

Wszyscy będziemy ( w każdym razie ci co do tego czasu dożyją ) kiedyś wyposażeni w takie urządzenia a nawet o większym zakresie działania. To tylko kwestia czasu. Tylko Wy kolego tematu mi trzymajcie.
jezdzerowerem / 91.226.117.* / 2013-01-09 15:21
temat zaniedbania infrastruktury pociagnalby za soba wielki smrod na rzadzacych - dlatego uwage w temacie kieruje sie na radary itp.
chichot dona / 164.127.253.* / 2013-01-09 15:01

Według danych policji w 2012 r. na drogach doszło do 36,5 tys. wypadków; zginęło w nich 3,5 tys. osób, a 45 tys. zostało rannych

Jak ma się ta statystyka do innej statystyki policyjnej a mianowicie statystyki samobójców?
Ponad 5000 samobójców skutecznych czyli takich którym się udało to więcej niż ofiar wypadków, a samobójców najwięcej jest właśnie z powodów bytowych w tym z powodów niemożności spłacenia kar i grzywien które odsetkowane urosły do dużych rozmiarów.
Coś nie w tą stronię idzie polityka bezpieczeństwa drogowego, oj nie w tą stronę.
Zamiast zwiększać bezpieczeństwo zmniejsza je , a sprawa braku powszechnego dostępu do nowoczesnej infrastruktury z powodu wysokich opłat nie narodziła się teraz.
Można się zapluć mówieniem o bezpieczeństwie ale widać zupełnie co innego, że bardziej chodzi o karanie i mandatowanie niż o bezpieczeństwo.
debos / 79.191.58.* / 2013-01-09 16:06

a sprawa braku powszechnego dostępu do nowoczesnej infrastruktury z powodu wysokich opłat nie narodziła się teraz.

Sprawa braku dostępu do nowoczesnej infrastruktury wynika głównie z ciągle jeszcze braku tej infrastruktury. My jeszcze tej infrastruktury nie będziemy przez lata mieli. Bo pamiętamy, że w tej dziedzinie jeszcze niedawno zaczynaliśmy od zera? Albo prawie zera? Ale nawet wtedy kiedy ta infrastruktura będzie to będzie naszpikowana urządzeniami kontrolującymi kierowców. I bedzie tak niezależnie od tego kto będzie rządził i czy będzie jakaś dziura budżetowa która trzeba bedzie zasypywać czy nie będzie. Dyskusja w Polsce na ten temat, jak zresztą na każdy temat zdominowana jest przez demagogię i partyjniactwo.
a samobójców najwięcej jest właśnie z powodów bytowych w tym z powodów niemożności spłacenia kar i grzywien

Prymitywizujesz człowieku. A te statystyki którymi się posługujesz maja się do siebie tak jak pięść do nosa.
chichot dona / 164.126.223.* / 2013-01-09 23:16
No cóż , może i prymitywizuję, ale cosik widzi mi się, że temat samobójców nie smakuje debos'owi.
Wskaźnik samobójstw wprost proporcjonalnie świadczy o ogólnej jakości życia a co za tym idzie o jakości rządzenia i odwrotnie jakość rządzenia przekłada się na ilość samobójstw.
W Polsce samobójstwa są głównie z powodów bytowych a i to ich liczba jest zaniżona mocno. Wiele samobójstw kwalifikowanych jest jako nieszczęśliwe wypadki np skoki(upadki?) z wysokości.
No cóż chodzi właśnie o statystyki , ale nawet już te które są czyli samobójstwa których nie dało się sklasyfikować jako nieszczęśliwy wypadek są przygnębiające wręcz porażające. Liczba samobójstw jest wielkości mieszkańców małego miasteczka, można powiedzieć , że w Polsce co roku samobójstwo popełnia jedno małe miasteczko.
Jeżeli chodzi o infrastrukturę, znowu nieprawda, RP odziedziczyła infrastrukturę drogową i kolejową , kolejowa nawet w całkiem dobrym stanie, zapaść nastąpiła już za czasów RP właśnie.
Infrastruktura drogowa za PRL-u też mocno była rozbudowana za wyjątkiem autostrad, których to w Polsce nie pozwalał budować ówczesny sowiecki sojusznik.
Ale zbudowano np słynną Gierkówkę którą obecna władza komercjalizuje przekształcając w autostradę.
To właśnie mam na myśli kiedy napisałem o ograniczaniu dostępu do infrastruktury drogowej , ograniczaniu cenami, wobec tego ruch skierował się z powrotem na stare PRL-owskie trakty , choć trzeba przyznać, że modernizowane ale też i naszpikowane radarami oraz kontrolerami drogowego myta.
Powojenny przykład Niemiec Zachodnich (po II WŚ) jasno pokazuje , że najszybciej rozwija się kraj który daje powszechny dostęp do infrastruktury.
Debos'a jako stronnika PO mogła rozdrażnić moja wypowiedź, ale niestety jestem a partyjny. Nie wazelinuję żadnemu stronnictwu, stąd zapewne moje wpisy nie podobają się raz pijarowi PO to znowu pijarowi PiS lub innym stronniczym pijarom.
Choć uczciwie przyznam, stronnicy PO w swoich wypowiedziach przeciw moim są o wiele bardziej łagodni od często nieprzebierających w epitetach stronników PiS-u.
marysia21 / 2013-01-09 15:06
a co im przeszkadzają te fotoradary właściwie? może faktycznie one trochę zmniejszą piractwo drogowe w Polsce ?
chichot dona / 164.127.253.* / 2013-01-09 15:13
No właśnie ... wystarczy na dobrym bezpiecznym i prostym odcinku postawić znak ograniczenia prędkości i radar, wpływy z kar olbrzymie, ale co to ma wspólne z bezpieczeństwem lub nawet z piractwem?
Tym bardziej , że w Polsce poziom kar z mandatów jest planowany i zakładany wzrost tych przychodów.
Cała reszta to kociokwik.

Najnowsze wpisy