Forum Polityka, aktualnościKraj

Solidarna Polska. "To było oczywiste, ale obłudne"

Solidarna Polska. "To było oczywiste, ale obłudne"

Wyświetlaj:
chichot dona / 109.243.81.* / 2011-11-08 11:32
Jak (nie)ładnie wróżą politycy nowemu klubowi.
Co ciekawe wróżą akurat ci którym najbardziej zależy aby Ziobrze się nie udało.
Z PiS-e mieli komfortowa sytuację. Pewni byli, wygranej, oraz tego ze Pis który zagospodarował częśc tzw "prawej" strony będzie (jak pies ogrodnika) bronił swoich włości przed innymi. Tym samym zapewniając bezpieczeństwo innym formacjom takim jak PO, PSL , SLD w trwaniu na tym co mają.
Ziobro może "zagospodarować, znacznie większą część elektoratu.
Ba, może przejąc elektoraty do tej pory milczące, a przypominam, że prawie 50% elektoratu nie wypowiedziało się w ostatnich wyborach.
Palikot kogo miał "zagospodarować" to zagospodarował głównie kosztem SLD.
PO już więcej nie ugra podobnie jak PSL.
Wygląda na to, że całe pole będzie dla Ziobry.
Oj boja się wróżbici, boją.
pajchiw / 2011-11-08 07:39 / Tysiącznik na forum
LOL
To jest ta część prawicy, której się wszystkie meneliki partyjne boją. Bo to jest prawica, która nie stoi grzecznie pod ścianą jak jej kazali.
Bardzo uważnie będę obserwował tą część areny politycznej. Być może rozegrają i przejmą PiS - bo potencjał mają.
A może znikną - ale w to wątpię.
tesa1959 / 2011-11-08 09:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Życzę sobie i nam wszystkim silnej, mądrej prawicy, ale mam wątpliwości czy Solidarnej Polsce o to chodzi. Czy przypadkiem nie jest to tylko parcie na władzę, a i tak nic się nie zmieni? Chciałabym się mylić.
jt / 81.168.209.* / 2011-11-08 10:12
A co to znaczy "parcie na władzę"?.Po to ktoś zostaje politykiem aby zdobyć władzę i mieć wpływ na rządzenie.A u Ciebie to jakiś zarzut.I jeszcze masz jakieś wybiórcze myślenie w tym temacie.Twierdzisz że Kaczyński(PiS),a teraz Ziobro(SP)prą na władzę,a inni to nie?,a Tusk,Pawlak,Napieralski i inni to co?,oni nie prą?,oni tylko demokratycznie chcą zdobyć władzę,a PiS i teraz SP "prą na władzę".Oj obłuda z Ciebie Tesa wyłazi.
tesa1959 / 2011-11-08 10:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

a inni to nie?

Widzisz, odnosisz się do jednego komentarza. Niejednokrotnie już wyrażałam się jasno, że wszystkim, niezależnie od opcji, chodzi o władzę. Nie ma tu żadnej obłudy z mojej strony. Ten artykuł nie jest o "innych", ale o PiS i SP i do tego się odnoszę. Masz chyba amnezję, bo ostatnio już kilka razy mówiłam, że nie życzę PiS pójścia w niebyt, a stania się mądrą prawicą, która na razie patrzy władzy na ręce, a w przyszłości (jeśli zmieni swój wizerunek) może przejmie władzę.Na razie nikt do tej władzy w Polsce (moim zdaniem) nie jest przygotowany: wszystkim chodzi tylko o stołki.
Zrozum wreszcie, że ja nie jestem propartyjna w jakimkolwiek wymiarze. Stoję z boku i jeśli coś krytykuję lub podaję w wątpliwość, to tylko dlatego, że nie jestem zadowolona z obecnej sytuacji na scenie politycznej. gwoli wyjaśnienia: nigdy się nie upolitycznię, gdyż wartości, jakie preferuję są ponadpartyjne.
Proponuję więc, zanim kogokolwiek ocenisz, zbierz wszystkie wypowiedzi i wyciągnij wnioski.
Po to ktoś zostaje politykiem aby zdobyć
władzę i mieć wpływ na rządzenie

A ja życzyłabym sobie i innym, aby ktoś, kto zostaje politykiem, zostawał nim dla dobra kraju, a nie dla władzy i z tego powodu ja zdobywał.
jt / 81.168.209.* / 2011-11-08 10:38

Niejednokrotnie już wyrażałam się jasno, że
wszystkim, niezależnie od opcji, chodzi o władzę.
Tylko jakoś o tych "wszystkich" nie pisałaś że "prą na władzę",a takie stwierdzenie jest całkiem czym innym niż to że "chodzi o władzę".

nie życzę PiS pójścia w niebyt,
A gdzie ja stwierdzam że tak piszesz?.


Zrozum wreszcie, że ja nie jestem propartyjna w jakimkolwiek wymiarze.
A czy ja Ci coś takiego zarzucam?,nie.


A ja życzyłabym sobie i innym, aby ktoś, kto zostaje politykiem, zostawał nim dla dobra
kraju, a nie dla władzy i z tego powodu ja zdobywał.
Ja też.
tesa1959 / 2011-11-08 10:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zarzucasz mi obłudę, a ja mam zawsze jeden i niepodzielny pogląd na wszystkich u steru i dążących do niego. I nie łap za słówka, bo to nie fair, gdyż dla mnie jest to jednoznaczne czy prą na władzę czy chodzi o władzę. To też jest parcie, bo wszystko co robią, robią dla "koryta", nie dla Polski.
Nie zarzucasz mi bezpośrednio propartyjności, ale mówiąc o obłudzie, sugerujesz, że inne partie są mi bliskie i że je w jakiś sposób chronię przed krytyką. Nie ja piszę artykuły, więc nie ja narzucam tematy do dyskusji.
jt / 81.168.209.* / 2011-11-08 11:06

dla mnie jest
to jednoznaczne czy prą na władzę czy chodzi o władzę.

A dla mnie nie jest to jednoznaczne.I dlatego twierdzę że to jest obłudne z Twojej strony.
Stwierdzenie:"prą na władzę",jest samo w sobie negatywne,określające tych "prących" jako cwaniaków,chcących zdobyć władzę za wszelką cenę.
Natomiast określenie:"chodzi o władzę",jest normalne,o to chodzi każdemu uczciwemu politykowi.Negatywne jest określenie:"chodzi o władzę dla samej władzy".


sugerujesz, że
inne partie są mi bliskie i że je w jakiś sposób chronię przed krytyką.
Tego nie twierdzę.Tylko stwierdzam fakt.O jakiej to partii napisałaś że "prze na władzę"?.I to wcale nie jest czepianie się słówek.
tesa1959 / 2011-11-08 11:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A dla mnie nie jest to jednoznaczne

No, niech Ci będzie. ale chyba wyjaśniłam, że akurat dla mnie znaczyło to tyle samo, bo jak słusznie zauważyłeś, powinno być
"chodzi o władzę dla samej władzy"

Zwykłe nieporozumienie i tyle, a nie obłuda. Nie wyraziłam się zbyt jasno, a teraz prostuję.
O jakiej to partii napisałaś
że "prze na władzę"?

Tu akurat o tej, której dotyczy temat i aby było jasne, to chodziło mi na razie o władzę w partii, a potem dalej, jeśli się uda.
Wolałabym jednak mylić się w tym względzie, bo jak napisałam, Polsce potrzebna jest zdrowa i mądra opozycja, aby patrzyła rządowi na ręce. Nic innego teraz nie da się zrobić, chyba, że jak to sugerował Botycki - rewolucja, ale ja chcę spokoju a nie wojny.
jt / 81.168.209.* / 2011-11-08 11:32

wyjaśniłam, że akurat dla mnie znaczyło to
tyle samo,
Dla Ciebie może tak,ale dla czytających to już nie.


Zwykłe nieporozumienie i tyle, a nie obłuda. Nie wyraziłam się zbyt jasno, a
teraz prostuję.
W porządku,teraz wyrażasz się jasno i wiem o co Ci chodziło,przepraszam za obłudę.

Znalazłem ciekawy wpis na ten temat:
"Dążenie do uzyskania władzy i jej posiadania może wynikać z dwóch przesłanek. Pierwszą jest wypełnianie misji. Wizji skutków pełnienia tej władzy dla dobra społeczności. Lokalnej lub całego narodu. Drugą przesłanką jest wizja władzy jako siły, mocy, ważności i korzystania z profitów tej władzy przynależnej – przypisanej.

Dążeniu do uzyskania tej władzy w wyniku tej drugiej przesłanki, może towarzyszyć determinacja w jej osiągnięciu, utrzymywaniu i demonstrowaniu. Determinacja wyposażona w działania niekoniecznie moralnie „poprawne”. Takie negatywne działania można by nazwać „parciem na władzę”."
http://www.liiil.pl/1277461018,Parcie-na-wladze.htm
tesa1959 / 2011-11-08 11:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No i niestety, ta druga przesłanka wydaje mi się bardziej właściwa, jeśli chodzi o naszych "władców" z każdej strony politycznej, chociaż.... znam takiego jednego, który działa dla dobra społeczności, a więc kieruje się tą pierwszą przesłanką. Myślę, że w Sejmie jest więcej takich ludzi, ale tego znam z własnego podwórka.
a co do zarzutów obłudy, czy czegoś w tym sensie, to miej na uwadze, że język ludzki jest niedoskonały i lepiej dopytać o co chodziło zanim się oskarży o niegodziwość. Na marginesie: nie dotknąłeś mnie tym posądzeniem, ale uważałam za swój obowiązek wyjaśnienia, że nie masz racji. Przeprosiny przyjęte, chociaż w moim przypadku nie były konieczne :)
jt / 81.168.209.* / 2011-11-08 11:50

lepiej dopytać o co chodziło zanim się
oskarży o niegodziwość.
A może lepiej jest napisać od razu jasno,tak aby nie trzeba było się dopytywać?.
tesa1959 / 2011-11-08 11:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Też tak można :). Tylko, jak już napisałam, język ludzki jest niedoskonały i to co dla jednego jest jasne i oczywiste, dla kogoś innego już niekoniecznie. Dal mnie było oczywiste o czym piszę, a dla Ciebie już nie. Stad zwykle wynikają nieporozumienia, ze skrótów myślowych.
Postaram się poprawić, ale nie obiecuję, że nigdy nie zdarzy mi się żaden skrót myślowy:)
@@@ / 89.68.115.* / 2011-11-08 11:16

aby patrzyła rządowi na ręce

chyba tylko po to aby wiedziala kiedy trzeba zaczac klaskac. :)

Najnowsze wpisy