Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Solidarność chce zorganizować protest krajowy

Solidarność chce zorganizować protest krajowy

Wyświetlaj:
nabazazirr / 91.198.179.* / 2012-02-01 15:51
Hmm, myślałem że oni są ZA podniesieniem wieku emerytalnego i ograniczeniem przywilejów. No bo jeśli się żąda wyższych świadczeń bez podnoszenia wieku emerytalnego to są dwie możliwości:
1) ktoś jest chory na głowę i nie umie liczyć,
2) ktoś jest hipokrytą.
Oni w ogólnie nie rozumieją, że to właśnie socjalizm dobija gospodarkę a nie ją ożywia.

Niech każdy sam decyduje kiedy przejść na emeryturę i sam na nią oszczędza i nie będzie problemu.
nie_zwiazkowiec / 192.194.76.* / 2012-02-01 15:31
1. Rząd nie tworzy miejsc pracy, tylko pracę za pieniądze z podatków/pożyczek/dodruku.
2. Są cięte wydatki, bo zwyczajnie nie stać nas na utrzymanie ich na obecnym poziomie.
3. "Jeśli rząd będzie dalej samodzielnie podejmował decyzje..." - a przepraszam, może i ten rząd nie jest jakoś specjalnie skuteczny (któryś był?), ale dlatego nazywa się rząd, żeby rządził, a nie pytał związkowców co mu wolno.

Nie jestem zwolennikiem tego rządu, ale sprzeciwiam się podnoszenia przywilejów uprzywilejowanych grup. Co to w ogóle za pomysł, żeby związkowcy dostawali wynagrodzenie za bycie w związku? To jest ordynarny lobbing (i to w kiepskim guście).
Coins / 109.173.143.* / 2012-02-01 15:29
No i jaki plan jest ?? tusk nie ma planu to juz wiemy. A solidarność ?? Czy ktokolwiek sie zna na zarządzaniu Panstwem bo mam wrazenie, ze niewiele osob. Politycy uwazaja swoje miejsce pracy jako wakacje. Przeciez trzeba ciac koszty administracji i poprawiac przepisy. Od zawsze biurokracja szkodzi. Teraz jesli jestesmy dzieki tuskowi w 3 rzędzie w UE to po co wogóle tam być ?? Ile znów biurokracji mniej. Zaczyna sie robic druga komuna, gdzie urzednik wchodzi z butami wszedzie i na dodatek jest swietą krową. Przeciez to My im placimy wiec sluza nam, a nie bandzie tuska. Cos sie chyba wszystkim poprzewracalo w glowach od wladzy... Niech ktos wreszcie wyliczy ile kosztuje nas bycie w UE bo chyba juz dosc zaplacilismy. Prawie wszystko w Polsce sprzedane. Za chwile nie bedzie kasy nawet na dotacje unijne. Czlowiek nie powinien interesowac sie polityka powiniec spokojnie zyc i rozmyslac o wakacjach. W co zescie Nas Polacy swoimi wyborami wpakowali... jesli juz PO jest zle ciekawe co jeszcze gorszego wybierzecie. Ja zawsze glosuje za wolnoscia, a jedynie taki program ma Nowa Prawica....
Floyd / 2012-02-01 16:39 / Tysiącznik na forum

Czlowiek nie powinien interesowac sie polityka powiniec spokojnie zyc i rozmyslac o wakacjach.

Szczególnie ten człowiek któremu zabrał byś prawo do zasiłku i zlikwidował płacę minimalną, żeby mu było lżej na tych wakacjach, ale wszyscy mieli by wówczas pracę, jak za komuny. Nic z tego mój drogi. Coś mi się wydaje, że prędzej z tego kapitalizmu wrócimy z powrotem do komuny niż spełnią się Twoje marzenia.
Coins / 109.173.143.* / 2012-02-01 19:23
Nie pisalem nic o placy minimalnej tylko o wolnosci finansowej. Pisalem, ze nalezy ciąć koszty funkcjonowania jak kazda normalna firma. Wiem, ze jest to utopijna wizja w Polsce, ale nadal uwazam, ze czlowiek nie powinien interesowac sie polityka tylko wlasnym biznesem, bez rzucania mu ciagle kłód pod nogi. Uwazam, ze teraz kazda zlotowka dana dla rządu to zlotowka stracona. Jak nadal nic zlego Ty i reszta w tym nie widzi no to masz racje wroci predzej komuna. O ile mnie pamiec nie myli m.in. USA obecna potega gospodarcza wlasnie tak sie rozwijała czyli poprzez wolność handlu. Od momentu jak odeszli od tego i nastały czasy biurokracji no coz wiecej pisac nie musze. Polecam Miltona Friedmana. Pozdrawiam
Floyd / 2012-02-01 21:38 / Tysiącznik na forum
Nie będę zbyt oryginalny jeżeli przypomnę, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Starożytny Rzym też był potęgą dla jednych ale systemem niewolniczym dla drugich.
Naprawdę wierzysz, że można namówić większość do pomnażania bogactwa z którego korzystać będą tylko nieliczni? System liberalny to właśnie system który sam się nakręca i w którym bogatsi stają się coraz bogatsi stając się z czasem klasą dominującą dzięki prawu dziedziczenia. Tak zawsze było w przeszłości i potomkowie elit finansowych nawet nie musieli się wyróżniać zbytnią inteligencją czy pracowitością. Z drugiej strony patrząc, czysty komunizm bez kontroli też jest zagrożeniem i prowadzi do upadku społeczeństw.
Złoty środek? Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. W każdym bądź razie należało by go szukać, moim zdaniem.
Czasami patrząc na te teorie ekonomiczne, to mam wrażenie, że ci ekonomiści mają klapki na oczach i uszach mówiąc: z punktu widzenia ekonomii to...z punktu widzenia ekonomii tamto...Tak można sterować hodowlą trzody chlewnej, wybierając optymalne warunki dla osiągnięcia maksymalnego zysku. Ludźmi tak się sterować nie da na dłuższą metę. Na ten temat ekonomia już się jednak nie wypowiada, chyba że będzie to ekonomia polityczna jaką wykładano za czasów realnego socjalizmu.
tgws_trzeci / 86.63.144.* / 2012-02-01 16:05
Jakbyś spojrzał obiektywnym okiem na to co się u nas w kraju robi (pomijając to iż na chwile obecną z Uni wiecej kasy polska zasysa niż tam dorzuca), to bys zauważył że 90% rzeczy które się w PL zmienia in plus (rozbudowa infrastruktury, programów społecznych oraz inwestycji biznesowych np. zakup sprzętu do firmy, nowe miejsca) odbywa sie za unijne pieniadze (nie mówie, że wszystko jest dobrze zagospodarowane i odbywa sie idealnie, ale bez tej kasy byłoby jeszcze gorzej)
mmar / 149.156.205.* / 2012-02-01 15:25
związki zawodowe to głowny hamulec rozwoju kraju, solizdarnosc jest narzedziem w rekach Kaczynskiego, a wladze zwiazkow to banda opaslych leni
jt / 78.10.105.* / 2012-02-01 15:36
A Tobie wszyscy i wszystko co jest nie po myśli obecnego rządu to jest sterowane przez PiS i Kaczyńskiego?.
Związki zawodowe to hamulec?.Ty pewnie byś wolał żeby "robole" tyrali za miskę ryżu i jeszcze chwalili rękę która łaskawie im tę miskę POdaje.Człowieku jest XXI wiek,a Ty ciągle w feudalizmie.
REWOLUCJA / 193.200.47.* / 2012-02-01 15:30
ZBLIŻA SIĘ WIELKI BUT KTORY KOPNIE WAS W D....!!:)
Amerykanin / 159.205.139.* / 2012-02-01 15:24
Popierajacy ten protest to zwykli huligani.
Amerykanin / 159.205.139.* / 2012-02-01 17:53
Chuliganow nie szczedzic, jak beda protestowac to ich pod Sad, niech tam protestuja jak najdluzej. Udaja wazniakow a sa zwyklymi chuliganami, a co sie robi z chuliganstwem. trzeba ostro karac za te rozruby.
franco7 / 193.108.194.* / 2012-02-01 15:35
chuligani...orangutanie
REWOLUCJA / 193.200.47.* / 2012-02-01 15:23
najwyższy czas na ogólnokrajowy strajk generalny,dośc dyktatu pracodawców i polityków trzymanych przez nich na smyczy!!!!!!!!!!!!!!!!,dość arogancji i obludy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dość chamstwa i wszechobecnej indolencji umyslowej s.....ów z wiejskiej i ,,lewiatana,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CZAS NA POWSTANIE PRZECIWKO WYSYSKOWI,MIARKA SIE PRZEBRAŁA!!!!!!!!!!! P.S W CAŁYM KRAJU TRWAJĄ PRZYMIARKI DO PODWYŻEK CEN MIESZKAŃ KOMUNALNYCH ,W NIEKTORYCH PRZYPADKACH NAWET O 100% ,PRĄD,GAZ,USLUGI,WSZYSTKO DROŻEJE A CO Z PŁACAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tgws_trzeci / 86.63.144.* / 2012-02-01 16:08
Znajdź lepszą pracę, albo załóż własną firmę (z urzędu pracy dostaniesz od ręki bezzwrotne ~20 000 zł na nową działalność) i nie zrzędź.
REWOLUCJA / 193.200.47.* / 2012-02-01 18:16
ostro nad tym pracuję,niebawem opuszczam to szambo i ...pa pa,mam nadzieję że mi się uda i moja corka będzie żyć i pracować w kraju w ktorym pracodawcami są ludzie a nie %$%^$%$^$ ,hej
polska_to_dziki_kraj / 193.109.225.* / 2012-02-01 16:42
taaa ty myślisz że założyć działalność to tak samo jak pójść na kibel i się wy.sr.ać
HUBERTVVV / 83.28.12.* / 2012-02-01 21:07
w jednym okienku wszystko załatwisz, to wymyślił palikot będąc przewodniczącym komisji przyjazne panstwo. Co się porobiło z tą polską??? A CO JESZCZE NAS CZEKA??? spadamy na dno.
antyantry / 193.23.63.* / 2012-02-01 15:21
Chuliganeria związkowa znow chce robic zadymy?

Najlepsza droga do zlikwidowania bezrobocia - zlikwidowac zwiazki zawodowe.
Floyd / 2012-02-01 16:44 / Tysiącznik na forum
Taki jesteś odważny? Nadstawisz karku za swoje idee? a, może tylko tak anonimowo potrafisz sobie pobuczeć? Śmiało, nie krępuj się i pokaż swoją prawdziwą twarzyczkę i co myślisz o robolach.
Wierzbno / 89.74.134.* / 2012-02-01 17:19
Naucz się czytać ze zrozumieniem. On pisał o związkowcach - czyli ciężkiej chorobie każdej firmy, państwowej w szczególności. A - jak to określasz - roboli się nie czepiał. A propos pokazywania się to powinien mieć AK-47 w trakcie "rozmów" ze związkową zarazą, bo wy o dialogu nie macie pojęcia.
Amerykanin / 159.205.139.* / 2012-02-01 15:22
Masz zupelna racje, to nie zwiazki a zwykli huligani.
REWOLUCJA / 193.200.47.* / 2012-02-01 18:18
co za dno:(,ORTOGRAFIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I TAKICH MAMY,,BIZNESZMENUUF,, ,SŁOMA Z BUTÓW !!!
Amerykanin / 159.205.139.* / 2012-02-01 15:20
OPZZ powinno sie wstydzic a przede wszystkim nie nazywac Zwiazkiem Zawodowym. Rzad chyba jedyny raz wprowadzil waloryzacje kwotowa i to bardzo sprawiedliwa, a Ci z OPZZ poniewaz biora po 5-6 tysiecy od zaraz protesutuja. Mysla ze kiedy bedzie procentowo to szybko dojda do 10 tysiecy miesiecznie. Panie Guz nie pokazuj sie Pan wiecej w sieci bo przynosi Pan hanbe sobie, rodzinie i ojczyzinie.
Pilsener / 2012-02-01 15:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To właśnie przez nich mamy socjalizm i największy na świecie wyzysk. Proste porównanie:

Hongkong: jakieś 7 milionów żółtych obywateli z czego pracuje 3,3 miliona a z tych 3,3 milionów ogromna większość w rentownych i zyskownych firmach prywatnych.

Pomroczna: jakieś 38 milionów białych murzynów z czego pracuje nieco ponad 8 milionów a z tych 8 połowa to urzędnicy, związkowcy z państwowych molochów produkujących tylko straty i inne pasożyty z budżetówki. Wychodzi na to, że z pracy 4-5 milionów żyje prawie 40 milionów, więc jak do cholery mamy być bogaci? W dodatku Ci co są w tych 4-5 milionach często klepią największą biedę! Bo płaca w prywatnej firmie jest średnio o tysiąc złotych mniejsza, umowa o pracę jest luksusem a często nawet 8-godzinny dzień pracy!

Polscy pracownicy sektora prywatnego są jednymi z najbardziej pracowitych i wydajnych na świecie. Niestety zarabiają mało, bo każdy musi utrzymać kilku pasożytów takich jak taki Guz - czy on kiedykolwiek splamił się uczciwą pracą? Wątpię - całe życie na garnuszku państwa, nic nie umie ani nic nie wytwarza. To właśnie przez takich ludzi jest źle.

Nie ma takiego drugiego kraju gdzie tak wielu wydoiło tak wiele z pracy tak niewielu. A podatki wciąż rosną! By żyło się lepiej! Szkoda, że tylko uprzywilejowanym.
Wierzbno / 89.74.134.* / 2012-02-01 17:25
Nie jeździj po wszystkich w budżetówce, prywatne firmy nie są kolorowe. Pracownik prywatnego ma niską pensję, ale jego kierownik pewnie 3x tyle, o prezesach czy innych pajacach nie wspominając. Jestem jak najbardziej za restrukturyzacją zatrudnienia w budżetówce. A propos wydajności polskich pracowników, to niestety ale mamy jedną z najnższych w Europie.
Związki zawodowe do likwidacji
Pilsener / 2012-02-01 18:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem gdy kierownik ma 3x tyle. Najczęściej stosuje się dodatki funkcyjne, które wynoszą np. w sieci około 50 sklepów od 500 zł netto za stanowisko kierownika sklepu. Kierownik w dyskoncie około 1800 na rękę. Dyrektor w średniej firmie: 6 tys. brutto. Jak kierownik zarabia dwa razy tyle co podwładny to jest to dużo.A wydajność mamy wysoką, podobnie jak czas pracy, ale w sektorze prywatnym - porównaj sobie np. polską fabrykę Pandy do Włoskiej - u makaronów połowa załogi non stop na zwolnieniach a o jakichkolwiek nadgodzinach zapomnij. Wydajność strasznie zaniża budżetówka ale nawet pomimo tego mamy przyzwoite wyniki.
Floyd / 2012-02-01 16:58 / Tysiącznik na forum
Zapomniałeś napisać, że Ci wspaniali pracownicy sektora prywatnego (myślę, że mówisz o pracodawcach) muszą jeszcze harować na zwykłych roboli jak faraon który też musiał żywić darmozjadów i leni przy budowie piramidy którą sobie postawił i która nie na darmo nazywa się piramida Cheopsa. Wszak ją sobie wybudował - taki pracowity.
REWOLUCJA / 193.200.47.* / 2012-02-01 15:27
POCZĘŚCI MASZ RACJĘ ALE JEST JEDNO ALE...DLACZEGO PRACODAWCA W POGRĄŻONEJ...? W KRYZYSIE IRLANDII(WIEM BO BYLEM) POTRAFI PŁACIĆ 5-8 RAZY WIĘCEJ NIŻ U NAS A CENY TOWARÓW SĄ W B.WIELU PRZYPADKACH NIŻSZE!!! NIZ U NAS?
Pilsener / 2012-02-01 18:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo w Irlandii są dużo niższe podatki, w rankingu wolności gospodarczej są na 9-tym miejscu w my na 64. U nas jak pracownik ma dostać 2 tys. na rękę to pracodawca musi zapłacić 4 tys. samych kosztów płacowych! A dochodzą jeszcze pozapłacowe! Też nie małe! Zauważ, że to co masz na wypłacie - tak zwane "polskie brutto" to żadne brutto, w ten sposób rząd oszukuje ludzi i szczuje ich na pracodawców. I jak też zauważyłeś ceny są niższe, co też wpływa na obniżenie kosztów, przez co biznes jest bardziej opłacalny a jak jest opłacalny to się go rozwija a jak się go rozwija to potrzeba pracowników a jak potrzeba pracowników to trzeba im płacić więcej bo ich wtedy brakuje. U mnie na głupi staż średnia ilość chętnych to 50 osób a na dobre stanowisko - około 300.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-01 15:15
a ja chcę mieć wpływ na płace związkowców na wyższych stołkach...
jake 1 / 93.105.94.* / 2012-02-01 15:11
Pisowska przybudówka tańczy jak prezes z rydzykiem im zagra.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy