Forum Polityka, aktualnościKraj

Solidarność znów chce zwolnienia Hall

Solidarność znów chce zwolnienia Hall

Money.pl / 2011-06-09 08:20
Komentarze do wiadomości: Solidarność znów chce zwolnienia Hall.
Wyświetlaj:
banita@pl / 109.243.47.* / 2011-06-09 17:46
Precedensowy wyrok w sprawie o ograniczenie praw rodzicielskich za nieposyłanie dziecka na seksedukację !!!

„kara za złe wychowanie” ---- http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110608&typ=po&id=po02.txt

ROZWÓJ TOTALITARYZMU.
Trzy etapy:
1. Kwestionowanie oczywistych prawd i zmienianie znaczenia
pojęć.
2. Tworzenie z incydentalnego zdarzenia nowej normy
społecznej (słynny Wowa w rosji sowieckiej, który był
chwalony za złożenie donosu na rodziców , a u nas Alicja
Tysiąc).
3. Atakowanie ludzi za opieranie swoich sądów na prawdzie i
dobru (racjonalności i realizmie poznawczym).

OBECNIE MAMY TRZECI ETAP !!!
e d u k a t o r / 77.255.233.* / 2011-06-09 10:28
Ona nigdy nie powinna być powołana na Ministra Edukacji Narodowej.
Jej flagowy bon oświatowy padl!
Padl bo musiał pasc.

Realizuje za to inne ambitne projekty, np. Radosna Szkoła, Edukacja Obywatelska, Edukacja Globalna .....
A oświata coraz bardziej schodzi na psy !!!
ździcho / 62.244.131.* / 2011-06-09 08:55
Słusznie. Jednak dyscyplinarka to za mało. Kto ZAPŁACI za spustoszenia jakich ta pani dokonała w resorcie oświaty i kto zrekompensuje szkody jakie wyrządziła dzieciom i młodzieży?
tesa1959 / 2011-06-09 09:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czy kiedyś będzie jakiś minister MEN, który zadba o oświatę? Do tego, co zarzuca pani minister Solidarność, dodam jeszcze i to: obowiązek pisania programów przez nauczycieli dla uczniów danej klasy odpowiedni do rozwoju intelektualnego oraz realizowania go na lekcjach. Nie wiem, jak sobie pani Hall wyobraża realizację programu dla kilku grup na jednej godzinie przez jednego nauczyciela. Przecież w każdej klasie są uczniowie bardzo zdolni, przeciętni, bardzo słabi i w dodatku z orzeczeniami o różnych stopniach upośledzenia umysłowego. Już nawet realizowanie programu jednolitego dla uczniów bez upośledzenia i jednocześnie dla tych z upośledzeniem nie jest proste, ze szkoda dla jednych i drugich. A przecież są szkoły, które z powodzeniem kształcą dzieci z orzeczeniami i maja sukcesy. Tam te dzieci rzeczywiście mogą odnosić sukcesy na miarę swoich możliwości, co jest niemożliwe w szkole publicznej.
ździcho / 62.244.149.* / 2011-06-09 09:49

Czy kiedyś będzie jakiś minister MEN, który zadba o oświatę?

Jeden był. Giertych. Poza paroma durnymi pomysłami (eliminacja Brzechwy z kanonu lektur szkolnych) miał łepski plan. Niestety wszystko zepsuł swoim gorączkowym pospiechem, bo chciał wszystko naraz robić hurtem i inwazyjnie i to go zgubiło.

jak sobie pani Hall wyobraża realizację
programu

Pani Hall NIE JEST W STANIE sobie wyobrazić takich rzeczy, bo ścięło by jej się białko w mózgu. Ona ma wyobraźnię finansisty ograniczająca się do czterech podstawowych działań matematycznych w zakresie 100, a powyżej tego progu posługuje się już kalkulatorem. Napisałem, że dyscyplinarka to za mało. Za zmarnowanie państwowych funduszy oraz eksperymentowanie na dziecięcych kręgosłupach i mózgach miejsce tej pani jest w WIĘZIENIU!
tesa1959 / 2011-06-09 10:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Giertych? Jedno, co zrobił dobrego, to to, że nauczyciel stal się urzędnikiem państwowym i chroni go prawo przed agresywnymi uczniami, a uczeń lub rodzic może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Przynajmniej już kosz na głowie nauczyciela nie wyląduje.
Pomysły ministra Giertycha ze strony internetowejhttp://www.bryk.pl/teksty/gimnazjum/pozosta%C5%82e/wos/1001594-reforma_szkolnictwa_czyli_roman_giertych_ministrem_men.html
1.Mundurki Ile ma kosztować ów kontrowersyjny mundurek?
2.Kolejnym pomysłem Ministra Edukacji jest wprowadzenie jednego podręcznika we wszystkich szkołach. Znów ujednolicanie, znów niezbyt dobra koncepcja. Minister w swojej inicjatywie nie uwzględnił szkół profilowanych i klas z rozszerzonymi przedmiotami
3.Jeszcze jedna koncepcja Romana Giertycha: więcej Sienkiewicza, mniej Goethego, Kafki i Dostojewskiego. Według ankietowanych: kolejny czysty nonsens. Dlaczego wiele wspaniałych pisarzy polskich i zagranicznych ma odejść w niepamięć na rzecz Adama Mickiewicza, czy Henryka Sienkiewicza?
Podsumowując: Roman Giertych chce zrobić dużo, gorzej z wykonaniem. Nie potrzeba człowieka oczerniać, pomysły ma, dobre chęci też, tylko doświadczenia brak. Z drugiej strony: po co pchał się na stołek Ministra Edukacji, gdy nie może się w tej dziedzinie uznać za fachowca? Jak mówi znane polskie porzekadło: dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane...
ździcho / 62.244.149.* / 2011-06-09 10:29

1.Mundurki Ile ma kosztować ów kontrowersyjny mundurek?

Ja się jeszcze na mundurek załapałem. Cienki, niebieski materiał z białym kołnierzykiem, bardzo tani. Teraz to dyrektorzy szkół łykali oferty producentów mundurków, nierzadko wypasionych, dla tego drogich. Czy to Giertych kazał, zeby te mundurki były firmy LeviStrauss czy powiedzmy Wrangler?
2.Kolejnym pomysłem Ministra Edukacji jest wprowadzenie jednego podręcznika we
wszystkich szkołach

Ale to wcale nie tak było. On tylko chciał ukrócić pazerność autorów i wydawców i niektórym z nich po prostu pogonił kota. Jego poprzednicy zatwierdzali wszystko, co tylko kto im rzucił na biurko. Giertych ZADAWAŁ SOBIE TRUD czytania tego jako jedyny chyba minister E.
3.Jeszcze jedna koncepcja Romana Giertycha: więcej Sienkiewicza, mniej Goethego,
Kafki i Dostojewskiego.

Ale nie było przecież mowy o ELIMINACJI Goethego, Kafki, tylko o ustaleniu pewnych rozsądnych proporcji.
Podsumowując: Roman Giertych chce zrobić dużo, gorzej z wykonaniem.

Właśnie tak napisałem. On chciał SZYBKO. Szybkość jest wskazana jedynie wtedy, gdy boli brzuch, inne rzeczy (w tym reformowanie oswiaty) należy robić w ROZSĄDNYM tempie.
po co pchał się na stołek Ministra Edukacji, gdy nie może się w
tej dziedzinie uznać za fachowca?

a który z jego poprzedników był fachpwcem w tej dziedzinie? Lasecznik Stelmachowski na przykład? :-))
Ale my mówimy o pani Hall. Jej celem jest LIKWIDACJA oświaty. Powtarzam: LIKWIDACJA. Celem zaoszczędzenia zasobów skarbu państwa.
tesa1959 / 2011-06-09 10:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ja się jeszcze na mundurek załapałem. Cienki, niebieski materiał z białym
kołnierzykiem, bardzo tani.

Ja do połowy szkoły średniej chodziłam w mundurku (potem nie było już tak rygorystycznie)i tu także była rewia mody mundurkowej. Bogatsi mieli lepsze mundurki.
Teraz to dyrektorzy szkół łykali oferty
producentów mundurków, nierzadko wypasionych, dla tego drogich

W mojej szkole, w której pracuję, były tanie (jeśli 50 zł można uznać za tanio za badziewie), ale okropne, jak ubrania robocze.
Zgoda, może Giertych był najlepszym ze wszystkich, ale to, że się spieszył i w końcu nic z tego nie wyszło, przemawia na jego niekorzyść.
Ja już mam dość reformowania oświaty. Wciąż zmiany i wciąż na gorsze. Dążą do analfabetyzmu narodu, a ja potem, zamiast nauczać tylko i wyłącznie o Bogu, muszę poprawiać błędy, uczyć poprawnej pisowni i wysławiania się, czytania ze zrozumieniem, a nawet historii, geografii itp. Nie robię tego kosztem religii, ale w ramach. Muszę więc tak wszystko zorganizować, aby zrealizować swój program i uzupełniać braki z innych przedmiotów, bo w programie wszystko jest po łebkach i mało godzin (ja chodziłam do szkoły 6 dni w tygodniu i miałam 6 godzin matematyki, a j. polskiego 7 godzin - dzisiaj matematyki jest 4, a polskiego 5 godzin, a w sumie dzieci nie są krócej w szkole niż kiedyś ja byłam).
gonzo_m / 217.96.21.* / 2011-06-09 08:24
UPR także dołączyła do tej akcji - ale o tym już nie wolno pisać
hellraisser / 62.148.65.* / 2011-06-09 08:20
Są za krótcy.

Najnowsze wpisy