Forum Polityka, aktualnościKraj

Sondaż CBOS: 38 procent Polaków jest przeciwko rządowi

Sondaż CBOS: 38 procent Polaków jest przeciwko rządowi

Wyświetlaj:
dziadu99 / 194.33.72.* / 2012-07-19 15:43
Choćby 99% było przeciw żondofi to i tak sondaże wskażą maksymalnie liczbe 38,8%. Na podobieństwo deficytu budżetowego który jest taką sprytną funkcją, że nigdy nie osiąga wartości 60%, choć już dawno ją przekroczył.
Nix69 / 195.14.4.* / 2012-07-19 14:59
32% JEST ZA
38% JEST PRZECIW
28% JEST OBOJETNYCH
WNIOSKI: GDZIE JEST 2% BADANYCH?
MAMY W KRAJU 32% LEMINGÓW...
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-19 14:28
38% debosów w POlskim społeczeństwie....? No to Tusk - nie masz czego sie bac Twoi kolesie moga robic lody na jeszcze wiekszych obrotach i nic sie nie stanie ...
Pilsener / 2012-07-19 14:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie dziwi mnie ten sondaż, wszak pracuje jakieś 5,5 miliona (nie mylić pracujących z zatrudnionymi w budżetówce, elewarach i różnych takich), co daje jakieś 20% niezadowolonych, do tego dodamy tradycyjnie marudzących z innych grup społecznych niezadowolonych z tego, co rząd im daje i mamy drugie tyle niezadowolonych.

Mamy w kraju niesamowity sukces demokracji: większość zapędziła mniejszość do niewolniczej niemal pracy na swoje stołki i przywileje. Ponieważ jeszcze nigdy tak wielu nie otrzymywało tak wiele z pracy tak niewielu jakakolwiek partia reprezentująca uczciwych podatników jest skazana na wyborczą porażkę.

Ale w końcu zabraknie chętnych do pracy na emerytury agenta Tomka czy innych takich i nareszcie cały system wyzysku trafi szlag.
dgen / 2012-07-19 14:27 / Tysiącznik na forum
skąd się bierze 32% popierających rząd ?
ano łatwo wyliczyć:
-pierwsza grupa to aparat biurokratyczny wraz z rodzinami na tzw. ciepłych, dożywotnich, często dziedziczonych posadkach,
-następnie wszelkiego rodzaju korporacje - lekarze, prawnicy itp. , im na rekę panujący bajzel, taki np. lekarz z łodzi może legalnie pracować na kilkunastu etetach równocześnie,
-kolejni to czlonkowie partii kolacyjnych wraz z rodzinami, powiązani w terenie mocnymiwięzami rodzinno-polityczno-gospodarczymi,
-na końcu idą tzw. młodzi, wykształceni. Oni łykają nadal bajeczki o policyjnym państwie pisowym i są przekonani, że biorą w cywilizacyjnej walce dobra 9PO) ze złem (PIS), im nie przeszkadza, że pracy muszą szukać na brytyjskich zmywakach a mieszkania u rodziców a nawet 300 EUR pensji brutto - precz z kaczorem !
Pyclik / 2012-07-19 17:33 / Tysiącznik na forum
Nawet arytmetykę usiłują zaprząc na usługi " kaczorstwa"!
hranny / 194.33.72.* / 2012-07-19 15:37
No jeszcze dodaj starych działaczy na dziwnie wysokich emeryturach z 1 grupą inwalidzką (załatwioną przez też przez ich kolesiów), których jedyną praca od 30 lat jest spacerowanie wokół swych willi.
Pilsener / 2012-07-19 14:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokonałem podobnej analizy, ale przeciwników rządu :) I polemizowałbym, że młodzi i wykształceni popierają rząd. Ja przynajmniej takich nie spotykam, za to pod adresem rządu i polityków często słyszę "Breivik dawaj teraz do nas, będziesz miał co robić"
hamulec postępu / 83.27.19.* / 2012-07-19 15:18
Masz chyba na myśli młodych rzeczywiście wykształconych i samodzielnie myślących, ale tych jest garstka.
"Młodzi wykształceni" to w większości rzesza ćwierćinteligentów po "lycencjatach" i durnowatych "studiach" na prywatnych uczelniach, którym wydano dyplomy i wmówiono im że są "inteligencją" i ci popierają rudego, bo to wedle propagandy identyfikuje ich z prawdziwą inteligencją.
pr rp / 199.67.203.* / 2012-07-19 14:13
Męcza mnie te propagndowe artykuły podawane raz na tydzien o słupkach poparcia. Dajcie sobie spokój bo nijak sie to ma do rzeczywistosci
d$d$d / 194.33.72.* / 2012-07-19 15:49
Mnie też męczą, dlatego wyłączam szum medialny i oceniam rzeczywistość wyłącznie po faktach które mnie otaczają. Stwierdzam niestety, że tak tragicznej sytuacji ekonomicznej w tym kraju, jeszcze nie widziałem.
czysta łza / 2012-07-19 14:19 / Bywalec forum
38% tylko? to wcale nie tak źle, mnie niż połowa Polaków przecież, z czego można wysunąć wnioski, że ponad połowa jest za, ma się z czego tusk cieszyć w takim razie

Najnowsze wpisy