Forum Polityka, aktualnościKraj

Sondaż: Niepłacenie abonamentu RTV to kradzież

Sondaż: Niepłacenie abonamentu RTV to kradzież

Wyświetlaj:
hipoteza / 79.184.38.* / 2009-11-22 16:00
Z moralnego punktu widzenia nie jest to kradzież - X Przykazanie ( ... nie pożądaj rzeczy bliźniego twego ... ) , a państwo pożąda wbrew naszej woli !!!
Podobno nawet Bóg nie gwałci wolnej woli u ludzi !?
W sprawach podatków jesteśmy poddawani permanentnemu szantażowi ! Tyle logika i moralność !?
andowc / 83.5.52.* / 2009-11-21 21:43
TNS OBOP - przeprowadzajcie "sądaże" w Sejmie,Senacie,itd..- z wybrańcami Narodu,- będzie wiarygodniej (posrańce).
Rekłam naoglądałem (nasłuchał,czytałem,itd..) się dużo,- nie potrzebuję Waszej opinii.
"ciulać to Was, a nie Nas".
Lysy 25 / 77.255.185.* / 2009-11-21 20:17
Tego typu ankiety pokazują tylko dość zabawne zjawisko "Polaka oficjalnego".
Tak więc Polak jako jednostka zwykle na wskroś zakłamana a i przebiegła zarazem zapytany publicznie przez ankietera czy uważa niepłacenie alimentów/podatków/abonamentu za kradzież OFICJALNIE odpowie, że TAK.
To tak w razie czego, a może ankieter gdzieś jeszcze doniesie albo ktoś z jakiegoś urzędu naszą wypowiedź w radiu usłyszy i będą jakieś kłopoty.

Z drugiej strony PRYWATNIE ogromnej większości Polaków nawet do głowy by nie przyszło, że w/w wykroczenia są warte zawracania sobie głowy.

W związku z powyższym podobne badania opinii publicznej są niecelowe, gdyż ankietowani zwykle nie ujawniają swoich rzeczywistych przekonań, tylko wyklepują to co uznają za SPOŁECZNIE OCZEKIWANĄ odpowiedź.
cudoobiecywacz / 83.31.211.* / 2009-11-21 18:18
Tusk, podobno miałeś zlikwidować abonament. Pamiętasz?
lciesiel1 / 88.199.190.* / 2009-11-21 16:37
A zmuszanie do określonego zachowania to też przestępstwo.
103 / 188.146.203.* / 2009-11-21 15:27
Kradzieżą to jest zmuszanie mnie do oglądania telewizji katolickiej pod płaszczykiem publicznej i jeszcze zmuszanie mnie do płacenia. A wała.
KOKOKOsz / 95.40.40.* / 2009-11-21 14:52
Propaganda jak za PRLu !!!


Niepłacenie abonamentu RTV to kradzież
Tak uważa 61 proc. Polaków.


Chyba w badaniu brali udział pracownicy TVP.

Ja płacę za telewizję kablową i nie będę płacił 2 razy za to samo! Jak telewizja kablowa chce to niech płaci za TVP za nadawanie ich kanału(ów) i koniec...
Dan Kenobi / 2009-11-21 14:29 / Bywalec forum
Ktos produkuje towar,ktorego nie potrzebuje i nie kupuje.Mimo to kaze mi za niego placic.
jakim prawem wiec nazywacie nieplacenie abonamentu kradzieza ???
Kradzieza jest wydawanie pieniedzy podatnikow na coraz wyzsze palce ludzi z Krajowej rady ,wladz telewizji i radi.Kradzieza jest domagabnie sie abonamentu na place krewnych i znajomych,za taki sam program jak stacji komercyjnych,z takimi samymi reklamami,tylko w jeszcz ewiekszej ilosci.
Bezczelnosc tych ludzi przekracza wszelkie granice.Teraz,gdy rosnie bezrobocie iw szyscy szukamy oszczednoasci,Krajowa Rada R.i TV domaga sie natychmiast zwiekszenia swojego budzetu o 30 mlln zlotych.
TVN i Polsat NIE biora abonamentu i doskonale zarabiaja.Ale zatrudniaja po 3 - 4 x mniej ludzi !!!!
poniewaz s aprywatne.Mnie nie potrzeba telewizji publicznej i nie ma takiej sily,ktora by mnie zmusila do placenia nieudacznikom.
Pilsener / 2009-11-21 14:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kradzieżą jest pobieranie abonamentu - rząd okrada obywateli z ich uczciwie zarobionych pieniędzy, gdyż potrzebuje środków na doraźne cele polityczne. Natomiast jak może być kradzieżą sam fakt niezapłacenia czegoś, np. podatków? Jest to żadna kradzież, lecz niewywiązanie się ze swoich zobowiązań, które zresztą zostały nam prawem kaduka narzucone przez złodziejski kraj, ukrywanie swoich dochodów przed skarbówką to moralny obowiązek każdego obywatela, któremu powinno leżeć dobro swoje oraz swojej rodziny. Mam powiedzieć rodzinie, że w tym roku świąt nie będzie, bo tatuś poszedł do skarbówki ujawniać dochody, bo politycy potrzebują na kampanię? Poza obowiązkami wobec swojej rodziny mamy też obowiązek wobec kraju - każda złotówka mniej w postaci choćby abonamentu to jedna złotówka ocalona dla kraju i ludzi więcej. Nie będziemy bogaci i wolni, dopóki nie zrzucimy feudalnego jarzma rządu i kościoła, które na dzień dobry odbierają nam 40% dochodów z uczciwej pracy a potem każą płacić tak długo, aż pozbędziemy się ostatniej koszuli.
minimax / 95.49.212.* / 2009-11-27 11:35
jaka kradziez .dlaczego mam placic za to ze posiadam odbiornik telewizyjny ktory kuoilam za wlasne pieniadze zaplacilam od niego Vat.czy nie pora zlikwidowac ten PRLowski wymysl.Czy panowie poslowie nie widza co sie dzieje telewizji jakie zarobki otrzymuja ile reklam za ktore otrzymuja kupe forsy.
LALUS / 95.49.212.* / 2009-11-27 12:41
Zgadzam sie z minimaxem.Nie mam zamiaru wzbogacac pracownikow telewizji i panow prezesow.Czy telewizor to taki rarytas zeby od niego placic haracz?
Apewnie / 83.10.228.* / 2009-11-21 18:28
auć, jakiś ty głupi... A jezdnie, lampy, oświetlenie, nauczyciele, strażacy i tysiąc innych ludzi i rzeczy będą wtedy opłacane może z twojej dobrowolnej składki... prymityw z wąskim horyzontem z ciebie
hipoteza / 79.184.38.* / 2009-11-22 16:15
"Pilsener" ma rację, a w krótkim komentarzu musi upraszczać przekaz . Wiadomo o co chodzi !
Wiele usług da się zindywidualizować . Tak na prawdę do dziś mamy podatkowo - ubezpieczeniowy socjalizm . PiS chcąc wyeliminować łżelewicę z SLD i przyciągnąć wyborców Samoobrony stał się tak śmierdząco socjalistyczny, że ja go już nie trawię , a PO zwyczajnie nie wierzę mając ku temu historyczno - biograficzne powody !?
Pilsener / 2009-11-22 12:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podatki tak, ale od konsumpcji, nie od pracy czy kapitału. I nie na szkoły, lecz infrastrukturę i bezpieczeństwo. I nie płacone centralnie, lecz lokalnie.
esu / 78.8.7.* / 2009-11-21 12:54
popełniana przez biedaków i samotne matki na prezesach jeżdżących limuzynami z podgrzewanymi lusterkami i realizujących misję w postaci pokazywania mody na sukces na przemian tzw. Dodą
jan kowalski / 2009-11-21 14:12 / Tysiącznik na forum
Doda , Peja, Liszowska, Shakira czy Spears to raczej domena RMF FM, Radia Zet, TVN i Polsatu. W moje ukochanej Trójce jeszcze tego prostactwa nie slyszałem i mam nadzieję nie uslyszeć.
jliber / 2009-11-21 11:49 / Tysiącznik na forum
A kogo dokładni okradłem skoro pilnie się starałem nie oglądać żadnych programów TVP?
always-stay-up / 78.152.205.* / 2009-11-21 14:58
ne jest wazne czy ogladasz czy nie telewizje. Abonament placisz za telewizor a nie telewizje.
St. / 77.252.247.* / 2009-11-21 11:36
Podobno w polskiej gospodarce rynkowej firmy też zarabiają na siebie a nie utrzymywane są z "centralnego rozdzielnika" Czyżby komuś pomyyliły się epoki? A może, po prostu, o tym co ma być emitowane decyduje ten, który płaci? Ciekawe jak wyglądałby sondaż chętnych do kupna programu z Dodą, Mandaryną, Steczkowską czy z Piaskiem albo jakiegoś tedurnieju lub milionowego odcinka Klanu?
jan kowalski / 2009-11-21 10:34 / Tysiącznik na forum
ten sondaż obrazuje dokładnie kto płaci abonament. Przecież to jasne, że przeciwni będą niepłacący teraz abonamentu.
yuki / 77.65.44.* / 2009-11-21 09:57

Sondaż: Niepłacenie abonamentu RTV to kradzież ,ak uważa 61 proc. Polaków. Przeciwnego zdania jest 30 procent - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu Forum w TVP Info.

HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA! HA!
Chyba pobieranie!
ssoowwaa / 77.113.210.* / 2009-11-21 10:15
Dokładnie. Kradzieżą jest sam abonament a nie jego nie płacenie.
antybukiel / 213.238.71.* / 2009-11-21 10:06
Lepiej się tego nie dało ująć :)
sanos / 94.75.71.* / 2009-11-21 09:48
Waw... niezły sondaż. Tu trudno nawet mówić o błędzie selekcji, ktoś musiał z premedytacją wybrać grupę o takich poglądach i bardzo pilnować by nikt inny się nie zawieruszył. Pewnie odpytywano emerytów zwolnionych z abonamentu i opłat za komunikacje miejską - wiek > 75 lat.
tdgh / 83.29.79.* / 2009-11-21 10:31
Zus też jest nielegalny i co

Najnowsze wpisy