Forum Polityka, aktualnościKraj

Sondaż: Niewielka przewaga PO nad PiS

Sondaż: Niewielka przewaga PO nad PiS

Money.pl / 2011-07-16 09:58
Komentarze do wiadomości: Sondaż: Niewielka przewaga PO nad PiS.
Wyświetlaj:
robietodlapolski / 85.222.108.* / 2011-08-02 11:09
...
Polska! / 62.244.154.* / 2011-07-31 21:55
zdemaskować, rozliczyć i ukarać zbrodniarzy politycznych!!!!
zdymisjonować Bogdana Klicha ze stanowiska ministra obrony narodowej
postawić przed prokuraturą osądzić skazać i wykonać wyrok za rażące
uchybienia w szkoleniu pilotów sabotaż działań związanych z tarczą
antyrakietową i przemilczenie raportu MAK.
zdymisjonować Donalda Tuska ze stanowiska premiera postawić go przed
Trybunałem Stanu osądzić skazać i wykonać wyrok za zlecenie zabójstwa Pana
Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz za działania mające na celu uczynienie
z Polski rosyjskiej strefy wpływów obściskiwanie się z premierem wrogiego
państwa podczas gdy ciało prezydenta leżało na ziemi przemilczenie raportu
MAK a wcześniej za sabotowanie działań związanych z tarczą antyrakietową
celem destabilizacji militarnej kraju szaber i defraudację mienia
państwowego.
zdymisjonować Bronisława Komorowskiego ze stanowiska prezydenta oraz
postawić przed prokuraturą osądzić skazać i wykonać wyrok za groźby
karalne (dorzynanie watachy) oraz wspomaganie Tuska w zamordowaniu
prezydenta Kaczyńskiego oraz w działaniach mających na celu uczynienie z
Polski rosyjskiej strefy wpływów przemilczenie raportu MAK.
Zdymisjonować Jerzego Millera postawić przed prokuraturą osądzić skazać i
wykonać wyrok za za fałszowanie śledztwa i zacieranie śladów zbrodni
smoleńskiej.
rozwiązać obecny i powołać nowy parlament, rząd oraz wymiar
sprawiedliwości obecne są na usługach Kremla).
kto nie chce zobaczyć panów Tuska, Komorowskiego, Klicha, Schetyny i
Millera na kolanach błagających o litość (której nie będzie) ten nie jest
godny miana Polaka i katolika. Oni się śmieją z was durniów że im ufacie
POkurcze umysłowe! I jeszcze jedno – jeżeli ta sprawa nie zostanie
rozwiązana do końca, to o czym będą uczyły się na lekcjach historii nasze
dzieci i wnuki? O tym, że prezydent kazał za pośrednictwem pijanego
generała pilotom lądować!! Pomyślcie o tym. Pozdrawiam Polaków (ale tych
prawdziwych, nie ruskie podróbki). POsrańce WON W ROSSIJU! ETO WASZAJA
MAĆ! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON! WON!
WON! WON!
PASZLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Koń / 83.30.50.* / 2011-07-31 12:55
Sądaże wielka bzdura , dzwonili do mnie i powiedziałem im , że na pis zaglosuję . A tak naprawde chyba by mi ręka uschła gdybym to zrobił.
333 / 83.30.50.* / 2011-07-31 13:05
To jest prawda większość ludzi, ztych co biorą udział w tych sądażach albo nie pójdzie do wyborów albo zagłosuje na kogoś innego. A co do pisiorów ma Pan racje ja też na nich nie zagłosuje. Na tych prawdziwych Polaków , według których ja nie jestem prawdziwym Polakiem , bo na nich nie głosuje. W swoich szeregach mają prawdziwego Polaka . Hofman to prawdziwie Polskie nazwisko.
Robert Ostrowski / 46.170.46.* / 2011-07-17 10:37
Słyszałem, że ten niezwykle zdolny malarz młodego pokolenia

Konrad Lesiak

startuje w tegorocznych wyborach do Sejmu.

Słyszeliście może coś o tym?
palialik / 79.185.117.* / 2011-07-18 20:46
To ten gość od transparentu z 11 listopada-?
dgen / 2011-07-16 16:48 / Tysiącznik na forum
a co na to POlitycznie POprawni ?
sześc lat kpin, żartów, prowokacji, ośmieszania, obrażania, medialnych ataków a PIS nadal ma 30 % ?
xjasiux / 85.222.90.* / 2011-07-16 16:10
Sondaże to bzdura...Szczególnie jeżeli dotyczą 1100 osób. Przy 100.000 osób może byłoby porównanie i to zależnie od miejsca zamieszkania...
door / 83.12.255.* / 2011-07-16 20:30
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-parlamentarne-2011/ankiety/na-jakie-ugrupowanie-zaglosujesz-w-tegorocznych-wyborach/wyniki,19411


PiS - 59%
PO- 31%
Głosów: 2883726
tesa1959 / 2011-07-16 20:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

/fakty.

chyba "Fakty i mity".:)
prawy do lewego / 213.238.69.* / 2011-07-16 21:51
a skąd to wzruszenie nad mitami, fakty przypadkiem nie pasują?
tesa1959 / 2011-07-16 21:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Fakty maja się nijak do wszelkich sondaży.
arti8 / 89.79.103.* / 2011-07-16 13:14
"Jeżeli sondaże będą pokazywać naszą kilkuprocentową przewagę nad PiS, to salon zawyje, podniesie się alarm i z głowy" - mówi polityk bezpośrednio zaangażowany w kampanię PO.
prawdatowolnosc_bloog_pl / 2011-07-16 12:41
Znając przeciętną frekwencję będzie to jakieś 30-35% uprawnionych do głosowania. Tyle ludzi nabiera się na to partyjne szczekanie, które udawać ma spór między jednym socjalistycznym betonem a drugim. Reszta społeczeństwa na nikogo nie głosuje bo nikt sensowny nie jest wpuszczany do TV.
Sobiepan / 83.26.31.* / 2011-07-16 12:20
Te sondaże to jedna kpina. W tym samym miesiącu w sondażach dwóch ośrodków wyniki tej samej partii różnią się o 20% (przy dopuszczalnym błędzie 5%), w jednym poparcie dla niej wzrosło, a w drugim spadło. Osobiście mam nadzieję,że po następnych wyborach Platforma zostanie odsunięta od władzy, bo ta partia nie potrafi rządzić
czarownikperuwiański / 79.185.68.* / 2011-07-16 11:42
Spokojnie. Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. Jak trzeba będzie to się zrobi cud nad urną. Tak już było niedawno robione, więc mamy wszystko przećwiczone. A i ręce odrąbywać umiemy. Wszak my ze wsi.
Taki Nikt / 213.238.123.* / 2011-07-16 11:33
To i tak nie ma żadnego znaczenia. Czy PO czy PIS i tak mają ludzi głęboko w poważaniu. Dla nich liczy się tylko walka pomiędzy sobą o ( i ) władzę. Ludzie żyją coraz gorzej , istotne reformy nie są wprowadzane, bo zawsze są siły nacisku , kasty i kartele którym na rękę jest aby nic nie zmieniać, a państwo JEST ZBYT SŁABE aby sobie z tym poradzić. Lekarze dalej niby leczą, banki dalej niby pomagają, korporacje dalej są dla klienta a jednak ... wszyscy chcą wyciągnąć z ludzi ostatnie pieniądze. Tabuny prawników układają umowy gdzie na 34 stronie w 6 linijce małymi literami napisane jest że w tym kraju nic nie znaczysz ( Banki i korporacje ) a lekarze leczą państwowo prywatnych pacjentów jak we własnych szpitalach. A biedne PO czy PIS drapią się o władzę... Mam dość tego kraju...
oborowy / 79.185.92.* / 2011-07-16 11:18
Im blizej wyborów tym sondażownie beda przyblizać się do prawdziwych wyników,aby sobie nie zrobić zbyt wielkiego obciachu..
Pilsener / 2011-07-16 10:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pokazują tylko poparcie dla partii - a co mnie to obchodzi? Jakbym nie głosował i tak wygra PARTIA, bo obowiązuje nie demokracja, tylko system partyjny, w którym nazwa partii nie ma większego znaczenia. Kiedyś PZPR, dziś PO, PIS, SLD czy PSL - co za różnica? To nie ja wybieram przedstawicieli do sejmu więc co mnie obchodzi nazwa partii?

Równie dobrze można gadać, że Łukaszenko jest tuż tuż bo ma 98% a jeszcze niedawno miał 95% :)
oborowy / 79.185.92.* / 2011-07-16 11:25
Ale wazne czym sie kazda partia kieruje.

Przecież pojedenczy poseł nie jest wstanie nic przegłosować.

Oczywiście ważne jest jacy Ci posłowie w danej partii są??

Bo jak w danej Parti przeważaja złodzieje i oszusśi,lodziarze, no to czego moża oczekiwać po takiej partii
Pilsener / 2011-07-16 11:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A czym się może partia kierować jak nie dobrem swoim i swojego zaplecza? Jesteś np. górnikiem, rolnikiem czy nauczycielem to możesz sobie głosować na swoją partię i liczyć na to, że będziesz miał lepiej.
Pro-Kontra / 178.235.37.* / 2011-07-16 10:10
SZKODA POLSKI DLA WARCHOLSTWA I KOŁTUŃSTWA.
Pro-Kontra / 178.235.37.* / 2011-07-16 11:03
Kolego (koleżanko ? ) residenzpalast. PRL skończył się dwadzieścia lat temu, a Ty myślisz takimi samymi kategoriami jak wtedy. W mojej wypowiedzi kołtuństwo i warcholstwo są pojęciami światopoglądowymi odnoszącymi się do teraźniejszości , a Ty próbujesz mnie zdezawułować przywołując kontekst nie mający nic wspólnego z moją opinią.
residenzpalast / 89.73.77.* / 2011-07-16 11:51
Szanowna/y Pro-Kontra..:-)dla mnie PRL nie skonczyl sie....jest tylko inna nazwa i troche rozu i retuszu...a pozostale ..te same mechanizmy rct...
ba! pojde dalej za ciosem..w wielu wypadkach uwazam ze obecni wracaja do GLEBOKIEGO KOMUSZEGO PRLu.. nie wiem ile masz lat,ale ja te czasy pamietam doskonale!!..te czasy komusze od poznego Bieruta- wczesnego Gomulki
Dlatego piszac o koltunstwie czy warcholstwie mam na uwadze to co juz bylo... to sa te same gadki Bron Boze nie umniejszajac Twojej wypowiedzi bo ja doskonale zrozumialem co miales na mysli.. Moje uwagi to uwagi bardzo juz doroslego faceta ,ktory wie.......ze historia sie powtarza...
residenzpalast / 89.73.77.* / 2011-07-16 10:25
znamy znamy ta retoryke... warcholom juz jeden z bylych premierow zapowiedzial ze bedzie obcinac rece, potem nastepny I Sekretarz..zapowiedzial ze warcholy i mlodziez bananowa beda eliminowane, potem tow general i takze I Sekretarz...na warcholow wyslal czolgi...znamy to znamy... ba! nawet teraz jak wiesci panusia z Pelo Sledzinska Tarasinka-zaprawiona w bojach aktywistka kiedys za czasow komuny- w Czestochowie tez teraz byly warcholy ;-))

o koltunach - jw.. :-)
residenzpalast / 89.73.77.* / 2011-07-16 09:58
te wszystkie badania i sondaze to jedna wielka sciema i smiechowisko...Panujacy nam obecnie mieli wczoraj 48% dzisiaj 35% ...Mikke ma 0,5% w innych ok 7-8%..Palikot wiesci 10% dla siebie.. Teczowy Rysio ok 16% prorokuje dla swojej partii..a Glowny Strazak- terminator Waldus...liczy na 15% :-)

zbilizaja sie wybory a tu nagle Donek jak czarodziej w cyrku wyciaga jakas spora kaske z cylindra dla poszkodowanych , PSL..tez drobi i przebiera nogami jak koles ktory idzie na pierwsza randke- a co tam..my damy wiecej i POMOZEMY..i tak kreci to wariactwo...
mina 2 miesiace- sprawa przyschnie...i pokaza wszystkim jak zwykle " fakuska"
Botycki / 77.254.247.* / 2011-07-16 10:29

te wszystkie badania i sondaze to jedna wielka sciema i smiechowisko...

Zgadzam się. Założę się, że PO nie ma więcej niż 5% poparcia, gdyż jest to po prostu nierealne. W Polsce jest wielu durni, ale nie 34,5%. Tym bardziej, ze wielu z nich w ogóle nie głosuje.
tesa1959 / 2011-07-16 10:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

W
Polsce jest wielu durni

to jest stwierdzenie godne pedagoga i wcale nie oznacza pogardy dla inaczej myślących ... .
Botycki / 77.254.247.* / 2011-07-16 12:00
Szanowna Pani nic nie rozumie. Ja nie mówię o tych, co się źle uczą. Durnie to są ci, którzy ślepo wierzą w obietnice tych, których ojcowie, a może oni sami maczali paluchy w masakrach w stoczni gdańskiej i ci właśnie durnie są godni pogardy. Ale Pani jeszcze wtedy na świecie nie było jak ja narażałem życie w 1970, więc Pani nic nie rozumie.
(@) / 89.79.218.* / 2011-07-16 14:54

jak ja narażałem życie w 1970

PO której stronie stałeś ? tam gdzie było sowieckie wojsko czy tam gdzie byli robotnicy ?
Botycki / 62.244.152.* / 2011-07-16 20:31


PO której stronie stałeś ? tam gdzie było sowieckie wojsko czy tam gdzie
byli robotnicy ?

Tam gdzie byli robotnicy. Mój ojciec był tam robotnikiem. Ja tam byłem z nim, bo poszedłem za nim. Ciekawość zaspokojona arogancki smarkaczu?
tesa1959 / 2011-07-16 13:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Szanowna Pani nic nie rozumie. Ja nie mówię o tych, co się źle uczą.

Ależ ja dobrze zrozumiałam o kim Pan mówi. Jednak uważam, że określanie kogokolwiek słowem "dureń" jest nastawaniem na jego niezaprzeczalną godność jako człowieka.
Ale Pani jeszcze wtedy na świecie nie było jak ja narażałem życie w
1970, więc Pani nic nie rozumie.

Byłam, proszę Pana, byłam, i pamiętam te wydarzenia. Nie mieszkałam na wybrzeżu, ani w innych rejonach, w których to wszystko się działo, ale niektórzy z mojej rodziny pracowali w stoczni. Wtedy jeszcze ich nie rozumiałam, ale mimo wszystko nie uważam, aby był jakikolwiek powód do pogardzania człowiekiem. Człowiek, każdy człowiek, posiada godność z tego tytułu, że jest dzieckiem Bożym. Oceniać możemy tylko czyny.
Botycki / 62.244.152.* / 2011-07-16 20:38

że określanie
kogokolwiek słowem "dureń" jest nastawaniem na jego niezaprzeczalną
godność jako człowieka.

Człowiek, który dobrowolnie daje się urabiać kłamcom, sprzedawczykom i zdrajcom narodu sam już podniósł własna rękę na swoja godność i sam się już określił jako dureń i szmata. Człowiek który ma godność i jasno sprecyzowana tożsamość narodową nie popiera kłamców, zdrajców i sprzedawczyków.
nie uważam, aby był jakikolwiek powód do
pogardzania człowiekiem.

Tu się róznimy. Uzasadniłem powyżej.
Człowiek, każdy człowiek, posiada godność z tego
tytułu, że jest dzieckiem Bożym.

A co z takim dzieckiem, co wyrzekło się Boga i poszło za np. Tuskiem?
333 / 83.30.50.* / 2011-07-31 12:43
drogi panie ja nie wyrzekłem się Boga i popieram Tuska. Też pamiętam tamte czasy i uważam , że Pan się myli ale cóż są w ym kraju ludzie któży mają korbki w głowach , którymi kręci Kaczyński.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 13:39

że określanie kogokolwiek słowem "dureń" jest nastawaniem na jego niezaprzeczalną godność jako
człowieka.

Sad sie z Pania nie zgadza.
Przeciez sad zdecydowal ze nazwanie kogos durniem nie jest zadna obraza.
tesa1959 / 2011-07-16 13:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie kieruj e się sądem ludzkim: "A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego." (Mt 5,22) i wszystko na ten temat.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 14:09

Nie kieruj e się sądem ludzkim:

Jak policjant wlepi Pani mandat to tez mu Pani zacytuje Biblie i odmowi jego zaplacenia?
Niech Pani zejdzie na ziemie.
tesa1959 / 2011-07-16 14:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mandat za przewinienie na drodze, to nie to samo, co nazwanie kogoś durniem. Jeśli zasłużę na mandat, to przyjmę go z pokorą, bo będzie to moja wina i przekroczenie piątego przykazania.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 14:17

Mandat za przewinienie na drodze, to nie to samo...

Widze ze niczego Pani nie rozumie albo udaje.
Przyklad z policjantem mial Pani zwrocic uwage na to ze sadem ludzkim musi sie Pani kierowac bo taki kazdego obowiazuje.
Nie moze Pani wybierac jakie prawo Pani dotyczy a jakie nie.
tesa1959 / 2011-07-16 14:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale prawo Boże nie kłóci się w tym wypadku z ludzkim. Jeżeli jadę za szybko lub bez pasów, to narażam zdrowie i życie swoje i innych, a to jest przekroczenie V przykazania. Jeśli postępuje się zgodnie z Prawem Bożym, nigdy nie wejdzie się w konflikt z prawem ludzkim. I to nie ja nie rozumiem, ale szanowny Pan.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 14:29

za szybko lub bez pasów

Pani znowu swoje.
Policjan byl tylko przykladem wladzy ktora jest po to aby obywatel przestrzegal prawa.
Jesli Pani uwaza ze policjant jest tylko po to aby ludzie przestrzegali kodeksu drogowego to wspolczuje.

Jeśli postępuje się zgodnie z Prawem Bożym, nigdy nie wejdzie się w konflikt z prawem ludzkim.

Pani raczy zartowac.
Prawo ludzkie jest w ciaglym konflikcie z Prawem Bozym.

Np. jesli lekarz odmowi przeprowadzenia aborcji moze wyladowac w wiezieniu albo zaplaci kare.
Np. wojny sa prowadzone zgodnie z prawem ludzkim a co na to Prawo Boze.
Np. morderca jest zwalniany bo dowody jego zbrodni byly zebrane niezgodnie z prawem a wiec sad ich nie moze uwzglednic.
itd.
tesa1959 / 2011-07-16 14:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Policjan byl tylko przykladem wladzy ktora jest po to
aby obywatel przestrzegal prawa.

Oczywiście, że jest, a przynajmniej powinien być stróżem prawa.
Prawo ludzkie jest w ciaglym konflikcie z Prawem Bozym.

Nie powie mi Pan jednak, że jeśli będę działać zgodnie z Prawem Bożym, będę sądzona przez ludzkie prawo.
Np. morderca jest zwalniany bo dowody jego zbrodni byly
zebrane niezgodnie z prawem a wiec sad ich nie moze
uwzglednic.

Gdyby przestrzegał prawa Bożego, nie byłby mordercą.
Np. wojny sa prowadzone zgodnie z prawem ludzkim a co na
to Prawo Boze.

V. Nie zabijaj.
Np. jesli lekarz odmowi przeprowadzenia aborcji moze
wyladowac w wiezieniu albo zaplaci kare.

A to już zupełnie bzdurna opinia. Nie ma takiego prawa, które nakazywałoby lekarzowi dokonywanie aborcji. Lekarz odpowiada, jeśli nie ratuje ludzkiego życia. Uprzedzając Pańską ripostę - dla mnie nie ma dyskusji na temat aborcji, aczkolwiek uważam, że istniejące w Polsce w tej sprawie jest najlepszym kompromisem, jaki dało i da się osiągnąć.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 15:28

V. Nie zabijaj.

i to ma byc argument? Przeciwko czemu?
Przeciez wojna w Libii jest zgodna z prawem ONZ czyli prawem ludzkim.
Samoloty NATO morduja tam ludzi broniacych swojego kraju przed najazdem najemnikow z alkaidy.
Gdzie Pani widzi tu przestrzeganie Prawa Bozego?
Konflikt prawa ludzkiego z Prawem Bozym jest tu oczywisty.


A to już zupełnie bzdurna opinia. Nie ma takiego prawa, które nakazywałoby lekarzowi dokonywanie aborcji.

Na jakim swiecie Pani zyje?
O pani Alicji Tysiac Pani slyszala?
Lekarz moze nie zostal ukarany w tym przypadku ale wszyscy za ten wyrok Trybunalu(prawo ludzkie) zaplacimy.

O lekarzach placacych kary albo tracacy licencje za odmowe aborcji w Holandii, Belgii i innych "cywilizowanych" krajach tez Pani nie slyszala.
tesa1959 / 2011-07-16 15:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Gdzie Pani widzi tu przestrzeganie Prawa Bozego?

A w którym miejscu powiedziałam, że jest to zgodne z Prawem Bożym"?
Na jakim swiecie Pani zyje?
O pani Alicji Tysiac Pani slyszala?

Żyję na takim świecie, jaki stworzył Bóg i kieruję się Jego prawem. A o pani Alicji Tysiąc nie zamierzam dyskutować.

O lekarzach placacych kary albo tracacy licencje za
odmowe aborcji w Holandii, Belgii i innych
"cywilizowanych" krajach tez Pani nie slyszala.

Na szczęście nie mieszkam w żadnym z tych krajów. Nie mam też wpływu na stanowione tam prawo ludzkie. W Polsce nie ma takiego prawa i Bogu dzięki. Powiedziałam, że dla mnie aborcja jest zabójstwem i nie ma żadnych "ale" i jest poza wszelką dyskusją. Proszę więc nie zaczynać tego tematu, bo zapewniam, że się nie dogadamy. W tym względzie jestem konserwatystką nie do przekonania, że jest inaczej. Po prostu nie odpowiem na komentarz dotyczący aborcji, aby nie szarpać sobie i Panu nerwów.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 15:51
Zaczynam watpic czy Pani potrafi dyskutowac na jakis konkretny temat.

Po prostu nie odpowiem na komentarz dotyczący aborcji

Ja nie chce z Pania dyskutowac o aborcji.
Dyskusja dotyczy niemoznosci przestrzegania Prawa Bozego bez wchodzenia w konflikt z prawem ludzkim i odwrotnie.
Niech sie Pani skupi na temacie dyskusji, jesli Pani potrafi.

A w którym miejscu powiedziałam, że jest to zgodne z Prawem Bożym"?

Czyli przyznaje Pani ze nie miala Pani racji piszac:

Ale prawo Boże nie kłóci się w tym wypadku z ludzkim.


Nie powie mi Pan jednak, że jeśli będę działać zgodnie z Prawem Bożym, będę sądzona przez ludzkie prawo.

Przyzna Pani ze mialem racje piszac:

Prawo ludzkie jest w ciaglym konflikcie z Prawem Bozym.
tesa1959 / 2011-07-16 16:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ja nie chce z Pania dyskutowac o aborcji.

I bardzo dobrze, bo dla mnie ten temat jest poza dyskusją.
Czyli przyznaje Pani ze nie miala Pani racji piszac:

Ale prawo Boże nie kłóci się w tym wypadku z ludzkim.

Napisałam : nie kłóci się w tym wypadku. Czy rozumie Pan co znaczy "w tym wypadku"? Chodziło o mandat i przykazanie "nie zabijaj". W tym wypadku nie kłóci się. Jeżeli Pan tego nie uznaje, to znaczy, że to Pan niczego nie rozumie, albo z zasady kłóci się Pan, dla samej kłótni.
Przyzna Pani ze mialem racje piszac:

Prawo ludzkie jest w ciaglym konflikcie z Prawem Bozym.

Przyznaję, że często odbiega od Prawa Bożego, ale nie w każdym przypadku.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 16:14

z zasady kłóci się Pan, dla samej kłótni.

Pani natomiast caly czas manipuluje.
Dlaczego nie odniosla sie Pani do drugiego jej cytatu?

Nie powie mi Pan jednak, że jeśli będę działać zgodnie z Prawem Bożym, będę sądzona przez ludzkie prawo.

Nie pasowalo do koncepcji?

Przyznaję, że często odbiega od Prawa Bożego, ale nie w każdym przypadku.

Nareszcie.
Ja przeciez nie napisalem ze w kazdym przypadku.
Gdyby bylo w konflikcie w kazdym przypadku nie byloby ludzkosci w takiej formie jaka mamy teraz.
tesa1959 / 2011-07-16 16:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dlaczego nie odniosla sie Pani do drugiego jej cytatu?

Nie powie mi Pan jednak, że jeśli będę działać zgodnie z
Prawem Bożym, będę sądzona przez ludzkie prawo.

To nie ja nie odniosłam się do cytatu, bo to były moje słowa, a Pan je skomentował
Przyzna Pani ze mialem racje piszac:

Prawo ludzkie jest w ciaglym konflikcie z Prawem Bozym.
, a do tego się odniosłam. Nie wiem jak miałam odnieść się do własnych słów i do jakiej koncepcji nie pasowało. To są zwykłe insynuacje.

Nareszcie.
Ja przeciez nie napisalem ze w kazdym przypadku.

Ale napisał Pan

Prawo ludzkie jest w ciaglym konflikcie z Prawem Bozym.

a to nie jest jednoznaczne z " nie w każdym przypadku". Proszę swoje myśli wyrażać jednoznacznie i nie będzie zbędnej dyskusji.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 16:39

To nie ja nie odniosłam się do cytatu, bo to były moje słowa, a Pan je skomentował

Widze ze musze zadawac tylko jedno pytanie bo zadajac kilka Pani sie gubi.

Powtorze wiec:
Napisala Pani:

A w którym miejscu powiedziałam, że jest to zgodne z Prawem Bożym"?

Na co ja napisalem:

Czyli przyznaje Pani ze nie miala Pani racji piszac:

Nie powie mi Pan jednak, że jeśli będę działać zgodnie z Prawem Bożym, będę sądzona przez ludzkie prawo.
tesa1959 / 2011-07-16 16:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, nie ma Pan racji. Jeśli będę działała zgodnie z Prawem Bożym nie popadnę w konflikt z prawem ludzkim, bo w tych dziesięciu słowach Boga jest zawarta cała prawda o poszanowaniu drugiego człowieka. Przeżyłam kierując się tym prawem i nie popadłam w konflikt z ludzkim prawem i nie popadnę. Proszę mi udowodnić, że nie mam racji. do tej pory Pan tego nie zrobił.
Widze ze musze zadawac tylko jedno pytanie bo zadajac
kilka Pani sie gubi.

A to już jest bezczelność, bo przede wszystkim należy zadawać konkretne pytania niczego nie insynuując, a po drugie, to co Pan uważa za moje zagubienie jest zwykłą butą, bo nie było to jasno postawione pytanie, a cytat po cytacie.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 16:54

Proszę mi udowodnić, że nie mam racji. do tej pory Pan tego nie zrobił.

Po pierwsze nie mowimy tu o Pani osobie tylko o czlowieku w ogolnosci.
Chyba ze Pani mysli tylko o sobie ale to by oznaczalo ze mialem racje kiedy pisalem ze Pani siebie uwaza za pempek swiata.

Jest wiele zawodow na tym swiecie ktorych wykonawcy nie maja prawa kierowac sie tylko Prawem Bozym. Przykladem tych sa lekarze i zolnierze.

należy zadawać konkretne pytania

pytania byly konkretne.

a cytat po cytacie.

pytanie bylo jasne a oba cytaty dotyczyly tego samego pytania.
tesa1959 / 2011-07-16 17:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jest wiele zawodow na tym swiecie ktorych wykonawcy nie
maja prawa kierowac sie tylko Prawem Bozym. Przykladem
tych sa lekarze i zolnierze.

Oczywiście, że nie chodzi tylko o mnie, ale czym ja się różnię od innych? Nikt nie nakazuje lekarzowi (w Polsce), aby działał niezgodnie ze swoim sumieniem. To samo tyczy się żołnierzy. Może odmówić wykonania rozkazu, jeżeli nie jest to zgodne z jego sumieniem. Pewnie, wtedy może zostać powołany do odpowiedzialności, ale nikt nie może żołnierzowi nakazać zabijania niewinnych, a tylko w obronie obojętnie czyjej. A obrony przed napastnikiem Biblia nie broni.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 17:12

Nikt nie nakazuje lekarzowi (w Polsce), aby działał niezgodnie ze swoim sumieniem.

Z tego rozumiem ze ludzie mieszkaja tylko w Polsce a poza nia to juz nie ludzie i nie musza przestrzegac Prawa Bozego. Niech Pani bedzie powazna choc raz.

To samo tyczy się żołnierzy. Może odmówić wykonania rozkazu

Niech Pani zapyta meza czy zolnierz w czasie wojny moze odmowic wykonania rozkazu.

Ciekawe tez jak Pani sie zapatruje na lamanie III przykazania przez kodeks pracy.
tesa1959 / 2011-07-16 17:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Niech Pani bedzie powazna choc raz.

Niestety, ale najbardziej obchodzi mnie Polska, a całego świata i tak nie jestem w stanie zbawić.

Niech Pani zapyta meza czy zolnierz w czasie wojny moze
odmowic wykonania rozkazu.

Nie muszę pytać męża, bo w tym środowisku mieszkam od 32 lat.Przecież napisałam, że nikt nie zmusi do wykonania rozkazu zabijania niewinnych. A w czasie wojny... cóż, też należy kierować się sumieniem i lepiej stracić swoje życie niż zabić niewinne. Wolności sumienia nikt nie może zabić w człowieku, jeśli sam na to nie zezwoli.
Ciekawe tez jak Pani sie zapatruje na lamanie III
przykazania przez kodeks pracy.

Nie znam nowelizacji kodeksu pracy, ale nikt nie może zmusić nikogo do pracy w święta. Zresztą teraz sklepy są pozamykane w święta, a pracują w niedziele to fakt i z tym się nie zgadzam. Nawet w komunie były w niedzielę zamknięte. Jeśli zaś chodzi o zawody, które są niezbędne przez 365 dni w roku np. lekarz, żołnierz, policjant, hutnik itp. to prawo Boże nie zakazuje pracy w dni świąteczne. Wymaga tylko w tym dniu oddania czci Bogu w modlitwie.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 17:36

Niestety, ale najbardziej obchodzi mnie Polska, a całego świata i tak nie jestem w stanie zbawić.

Czyli interesuje Pania tylko polski Bog.
Dla Pani informacji Bog zajmuje sie nie tylko Polska nawet nie tylko ziemia.

A w czasie wojny... cóż, też należy kierować się sumieniem i lepiej stracić swoje życie niż zabić niewinne.

Czyli zgadza sie Pani z moim zdaniem ze prawo ludzkie jest w konflikcie z Prawem Boskim.

ale nikt nie może zmusić nikogo do pracy w święta.

A ja myslalem ze Pani zna III przykazanie.
Przypomne:

III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.

Dzien swiety to nie tylko swieta.
Taki dzien swiety jest co tydzien i nazywa sie w naszej kulturze Niedziela.

Wymaga tylko w tym dniu oddania czci Bogu w modlitwie.

Arcybiskup Jozef Michalik pisze:
Trzecie przykazanie napomina ludzi, aby nie zagubili się w wirze pracy, aby w dążeniu do wypełnienia swych codziennych obowiązków nie zapomnieli o Bogu. Każdego siódmego dnia winni brać udział w „odpoczynku Boga” Stwórcy, mieć czas dla Niego i dla siebie, poddać się Jego odradzającemu działaniu.

Wiec jak, Prawo Boze zakazuje pracy w niedziele czy tylko kaze sie modlic nawet podczas pracy?
tesa1959 / 2011-07-16 17:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Arcybiskup Jozef Michalik pisze:
Trzecie przykazanie napomina ludzi, aby nie zagubili się
w wirze pracy, aby w dążeniu do wypełnienia swych
codziennych obowiązków nie zapomnieli o Bogu.

Właśnie, aby nie zatracić się w pracy i nie zapomnieć o Bogu.
tesa1959 / 2011-07-16 17:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Czyli interesuje Pania tylko polski Bog.

Bóg jest jeden i nie ma polskiego, niemieckiego czy honduraskiego. Proszę nie czepiać się słów, chyba że to zwykła ignorancja z Pańskiej strony.
Czyli zgadza sie Pani z moim zdaniem ze prawo ludzkie
jest w konflikcie z Prawem Boskim.

Na to już odpowiedziałam i nie będę powtarzać.
A ja myslalem ze Pani zna III przykazanie.

A jednak buta. Przecież napisałam o niedzieli. Proszę czytać ze zrozumieniem.
Wiec jak, Prawo Boze zakazuje pracy w niedziele czy
tylko kaze sie modlic nawet podczas pracy?

Nie napisałam, że wystarczy modlić się w pracy, ale oddać cześć Bogu (chodzi o niezbędne zawody, bo chyba nie wyobraża Pan sobie, że Straż Pożarna czy Pogotowie Ratunkowe, kolej, PKS zaprzestanie w ten dzień pracy). Nie pisałam o konieczności uczestnictwa we Mszy Świętej tylko dlatego, gdyż nie wiem czy Pan jest członkiem KK czy też innego Kościoła.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 17:51
Podsumuje wiec bo dalsze bicie piany nie ma sensu.

Przypomne ze tematem dyskusji jest konflikt pomiedzy prawem ludzkim a Prawem Boskim.

Zgadzamy sie wiec ze Prawo Boskie jest w konflikcie z prawem ludzkim na wielu poziomach a zwlaszcza w III i V przykazaniu.
tesa1959 / 2011-07-16 18:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok, zgoda z zastrzeżeniem, że jeśli wypełniam Prawo Boże, to choćbym i straciła życie ze względu na prawo ludzkie, to moje sumienie jest najlepszym sędzią, a resztę osądzi Bóg. Niestety na kształt prawa stanowionego przez ludzi nie mam wpływu.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-16 18:50

z zastrzeżeniem

To jest oczywiste.
W kazdym konflikcie sa strony.
Jedni staja po stronie Prawa Bozego a inni po stronie prawa ludzkiego.
Niestety instynkt samozachowawczy powoduje ze wiekszosc staje po stronie prawa ludzkiego.
tesa1959 / 2011-07-16 19:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Niestety instynkt samozachowawczy powoduje ze wiekszosc
staje po stronie prawa ludzkiego.

Nazwałabym to małą wiara. Kiedy Piotr zaczął tonąć, gdy szedł po wodzie? Gdy zwątpił. Jak nazwał go Jezus? Człowiekiem małej wiary.
Są jednak sytuacje, że człowiek na zapas nie może przewidzieć jak się zachowa i ja nie potępiam takiego zachowania, bo nikogo i za nic nie potępiam. Po drugie, wydaje mi się, że mam bardzo dużo wiary, wprost ogrom, ale jak to sprawdziłoby się w chwili zagrożenia życia? Nie wiem, czy nie stchórzyłabym :).
residenzpalast / 89.73.77.* / 2011-07-16 10:39
nie...wiecej wiecej.... cala armia urzedasow ktorzy wiedza ze zmiana wladzy to wykop z pracy!
a kredyty, pozyczki trzeba splacac...
Strach przed moherami zjednoczy twardy elektorat marksistow, neokomuchow, wszelkiej masci geszefciarzy +mlodych tych oczywiscie wyksztalconych- bo glosowac na pisiorow czy psl to mega obciach - bo oni nie sa europejczykami!..tz modern gdzie malzenstwa homoseksualne sa OK..a malo tego! niedlugo bedzie mozna ozenic sie ze swoimi ulubionym ..np pudlem :-)

a juz powaznie dlaczego wiecej.. cyt..z Norwida: "Narody tracąc pamięć - tracą życie"...to takie przeslanie..dla tcyh co maja krotka i " Wyborcza pamiec" oraz w ogole jej nie znaja bo im to wisi!

ja w kazdym razie wnuczkom nie oddam dowodu a pamiec mam dobra... :-)

Najnowsze wpisy