Forum Polityka, aktualnościKraj

Sondaż: Platforma bierze coraz więcej, Sejm bez PSL

Sondaż: Platforma bierze coraz więcej, Sejm bez PSL

Wyświetlaj:
strzelec / 2010-07-21 21:29 / Bywalec forum
PiS do boju PiS do boju byle tak dalej im więcej PiS będzie pokazywał jaki jest naprawdę tym więcej straci ale zyska beton który zawsze uwierzy w jedną słuszną prawdę i w jednego słusznego przywódcę, którego się nie podważa. BO ZAWSZE MA RACJĘ
niewierzący ateusz / 79.186.0.* / 2010-07-21 20:35
no ale gdyby teraz pisano że 42 to w czas wyborów byłoby 35
NTS / 83.168.115.* / 2010-07-21 20:12
Wygrywają, bo gospodarka jest najważniejsza, a co za tym idzie dobrobyt społeczeństwa. Dla PiSu najważniejsza jest władza - są nawet w stanie wykorzystać do jej zdobycia ofiary katyńskie oraz krzyż. Powstanie komisji Macierewicza jest tego potwierdzeniem.
niewierzący atiusz / 79.186.0.* / 2010-07-21 20:40
NA OGRANICZENIE BIUROKRACJI JESZCZE POCZEKAMY
Po raz kolejny odłożono zakończenie prac nad ustawą
deregulacyjną, która ma ograniczyć biurokrację.

Komitet Stały Rady Ministrów miał przyjąć ustawę wczoraj, ale okazało się, że poszczególne resorty zgłosiły do niej lawinę poprawek. W związku z tym komitet ma dokończyć prace dopiero w poniedziałek. To już kolejne opóźnienie, bo ustawa miała być przyjęta na początku lipca.

Ustawa deregulacyjna ma ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie firm. m.in. poprzez rozłożenie składek ZUS na raty, gdy firma ma problemy. "

rmf fm

a liczba bankrutujących firm rośnie,bo gospodarka jest najważniejsza od trzech lat
Tornado F5 / 2010-07-21 23:52 / Bywalec forum
CAŁA EUROPA OSZCZĘDZA, A THUSK ZATRUDNIŁ 26000 NOWYCH URZEDNIKÓW.
miejsce Ploski KSIĘZYC / 89.72.16.* / 2010-07-21 20:32
Zamień PIS na PO i zgodzę się w całej rozciągłości.

1. PO uratował stocznie.
2. PO uratowało p[powodzian ogłaszając zbliżającą się powódź.
3. PO uratowało dziurę budżetową, nareszcie się powiększa.
4. PO uratowało nas od złego NATO, jak chciał elekt, budujemy zaufanie sojuszników.
5. PO uratowało śledztwo w sprawie ZBRODNI katyńskiej. Nareszcie rzetelnie prokuratura rosyjska je wyjaśni.
6. PO uratowało nas od przekrętów. Niech żyje nowy MARSZAŁEK SEJMU.
7. PO uratuje nas od prywatnej własności. Oddamy Niemcom i Żydom wszystko co osiągnęliśmy wywołując.
WW II.
*. W końcu PO nas uratuje od P O L S K O Ś C I. Będziemy jedną wielką eksterytorialną autostradą między sąsiadami. Będziemy mogli zapracować na chleb i margarynę u naszych PANÓW.
MISIEK_MS-2010-07-22 / 62.87.244.* / 2010-07-21 19:48
najlepszy, tj. do GOSPODARKI! i odpuscić poozostałe tematy podsuwane przez speców od propagandy z PO a firmowanych przez KMIOTA-palikota! Przy tzw. "wolnych mediach" na czele z gadzinówkami z GW i TVN PiS nie ma szans w tych pobocznych tematach. A w sprawach gospodarczych tusk &s-ka NIGDY NIE BYLI DOBRZY (szczególnie, gdy odeszli z PO prof. Gilowska i prof. Gomułka) - cieniasy sobie nie dadzą rady! I to - TYLKO TO - powinno interesować PiS! Gospodarczo tusk da d... nawet przy wsparciu SLD (PSL już pawlak utopił)!
myszyn81 / 2010-07-21 21:19 / portfel
PIS ograniczy się do tego w czym jest najlepszy czyli do rozliczania komuchów, zamachowców spod Smoleńska i innych wyimaginowanych wrogów. Tacy już są zawistni i tego nie zmienisz.

Co do wyborów to PISuary ponad 50% raczej nie uzbierają a ponieważ nie potrafią się dzielić i współpracować z innymi to realnej władzy i tak nie dostaną.
Tornado F5 / 2010-07-22 00:00 / Bywalec forum
Do szkoły, historii i podstaw ekonomii się uczyć...Deficyt budzetowy za rządów Millera – ponad 4% PKB; za rzadów PiS – 1,7% Ten sam deficyt w 2009 r. Szwecja (0,5 proc.), Luksemburg (0,7 proc.) i Estonia (1,7 proc.)....Polski – (7,1proc.) PKB!!! To skutki działań tego dyletanta od spraw ekonomii i zarządzania gospodarka - - najgorszego premiera od 89 roku.
figi / 89.231.113.* / 2010-07-22 00:59
a jakie deficyty ma.Niemcy Francja Anglia Hiszpania Włochy USA Ukrina Węgry Litwa Łotwa Rumuna Bułgaria Japonia Słowacja Porugalia.Co ty wyjeżdzasz z Luksemburgirm. Estonia dokonała drastycznych cięc miała spadek -20% PKB.Tam zyje mniej ludzi niz w Warszawie w Luksemburgu to samo wiec i łatwiej jest ciąć.
jak długo? / 77.255.247.* / 2010-07-21 22:00
a co z obecną realną władzą? jak tam wprowadzanie w życie wyborczych obietnic, czyżby przez następny rok gawiedź miałby być zabawiana wyłącznie przez Palikmiota?
myszyn81 / 2010-07-21 23:20 / portfel
mam nadzieję, że PO będzie miało jaja podejmować niepopularne ale dobre dla Polski decyzje. Ludzie w takich sondażach dają na to zgodę. Stabilność mądrej władzy może zrobić dużo dobrego (więcej niż rozliczanie z przeszłością)
Tornado F5 / 2010-07-22 00:03 / Bywalec forum
Bieda i ubóstwo, to osiągnięcia Tuska i jego kamratów z UD, KLD, UW i PO...63 proc. Polaków nie stać, by raz w roku pojechać przynajmniej na tydzień urlopu poza miejsce 20 proc. Polaków nie może sobie pozwolić na to, by wystarczająco ogrzać mieszkanie, 21 proc. - by przynajmniej raz na dwa dni jeść mięso, drób, rybę albo ich wegetariański, pełnowartościowy zamiennik, a 17 proc. nie stać na samochód. Po analizie tych wskaźników Eurostat policzył, że odsetek osób dotkniętych "materialnym niedostatkiem" wynosi w Polsce 32 proc., czyli należy do najwyższych w Europie. Oznacza to, że niemal co trzeci Polak pozbawiony jest, wbrew własnej woli, co najmniej trzech z dziewięciu dóbr materialnych różnych kategorii, które są wyznacznikiem poziomu życia.
myszyn811 / 83.6.146.* / 2010-07-22 08:06
nie udawaj głupiego, to osiągnięcia wszystkich rządów po 1989 bo nie było jeszcze takiego, który myślałby o Polsce w długim terminie a nie o tym jak się szybko nachapać bo w następnej kadencji nas już nie będzie
Polska jednością / 89.72.16.* / 2010-07-21 19:05
Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta...


Co z gazem łupkowym, jak tam nowelizacją ustawy Prawo górnicze i geologiczne?
Już zmienione? Kto na tym razem wydy. ... pomoże odkryć łupki?

Nie dajcie się prowokować, sprywatyzować co można, strategiczne gałęzie zostawić.

Fenomen globalnego ocieplenia został już rozpracowany. Kopaliny to nie tylko gaz, ropa to również węgiel. Emisja CO2, i handel nim to nic innego jak zarabianie pieniędzy przez pośredników.

Idźcie wszyscy po rozum do głowy.
Witali / 85.222.77.* / 2010-07-21 19:04
E tam wybory parlamentarne . Gospodarka pulsuje w terenie : w gminach , powiatach , województwach - to tam się załatwia kontrole urzędów , daje zezwolenia , kupuje działki . Do obsadzenia ca 55.000 miejsc w radach ,sejmikach gmin , powiatów , województw .Zaczynamy 14-go listopada - te wybory to lepszy test niz CBOS .
paaaaaaaaaaaw / 188.141.63.* / 2010-07-21 19:00
AZ SIE KEMPKA PORYCZALA ZE SZCZESCIA TERAZ NIE WIEM CZY DLATEGO ZE SONDAZ CZY ZE KRZYZ CZY MOZE JAREK ZNALAZL WRESZCIE PARTNERA(KE)
myszyn81 / 2010-07-21 21:24 / portfel
kolego, tryskasz jadem jak fan PISu. Opamiętaj się trochę bo pomyślę żeś prowokator
tade / 83.2.33.* / 2010-07-21 18:46
No już tak nie wielu zostało na placu. Demokratyczny totalitaryzm tuż, tużk.
jliber / 2010-07-21 18:34 / Tysiącznik na forum
31 procent Polaków widać ciągle wierzy że niemiecko-rusko-żydowscy agenci 007 rządzą światem.
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-07-21 18:46
Światem, rządzi ten kto ma władzę nad pieniądzem, ten kto decyduje ile go jest, kto wie kiedy będzie go więcej a kiedy zostanie z rynku ściągnięty, czy jest coś wart, czy wart jest tyle co papier na którym go drukują.

“Dajcie mi władzę nad pieniądzem w państwie, a nie będzie mnie obchodzić, kto ustanawia jego prawa”. - Amschel Rotschild
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-07-21 17:33
nie rozumiem tego poparcia dla własnego zniewolenia, to tak jakbym popierał ułaskawienie złodzieja który mnie okradł, wydymał, zrobił swoim niewolnikiem, a przed sądem groził że jak wydzie to mnie zabije za zuchwałość.

Ludzie opamiętajcie się silny rząd prowadzi do: nierówności, andagonizowania społeczeństwa, korupcji, wyzysku i zabijania (cywile w Afganistanie i Iraku).


Głosujcie na JKM i jego formację
wyksztalcony / 81.219.114.* / 2010-07-21 17:41
POpuliści są naprawdę mistrzami w tym co robią.
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-07-21 18:24
Proszę aby mój komentarz nie był brany jako anty w stosunku do jakiegoś ugrupowania.
Ja jestem przeciwy jakiemukolwiek rządowi, wiem, że ci których wspiera ta partia są zadowoleni, tak jakby byli zadowoleni ci których wspiera PIS gdyby było u władzy.

Ale pamiętajcie, wspieranie was dzięki krzywdzie milionów Polaków pracujących bez dotacji, wspierania czy faworyzowania przez prawo ustanawiane przez rząd, ma swój kres. Koniem można orać tylko do jego zgonu, póżniej przychodzi głód.

Ja chcę tylko wolnego rynku, bo nie ma nic bardzej sprawiedliwego, wydajnego i uczciwszego niż wolny rynek, oparty na prawie wolności człowieka do samoposiadania i prawie własności.
Rząd jakikolwiek by nie był ogranicza wolny rynek, stopniowo, po kawałku ale sukcesywnie.

Podajcie mi przykład w którym rynek zawodzi, lub państwo jest lepsze niż wolny rynek.
enthusiasums / 20.133.40.* / 2010-07-21 17:25

badani z wyższym wykształceniem, o miesięcznych dochodach per capita powyżej 1500 zł


haha, a to Polska wlasnie. I pewnie ten dochod per capita 1500 zl to dochod brutto.
antypiss / 193.111.166.* / 2010-07-21 17:23
No co tam Pisiorki? Sondaż pewnie wam się nie podoba oby tak do wyborów. Naród po raz kolejny kopnie was w tyłek niczym hałaśliwego kundla (bez urazy dla psów)
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-21 17:18
Ale jedno można stwierdzić. Jaruś to niezły aktor. Umie bardzo szybko zmieniać swoje zdanie.
Pytanie tylko, czy on wie, że Polska to film z jego wirtualną rzeczywistością.
gall anonim / 193.201.167.* / 2010-07-21 17:31
Tak to niezły aktor kina niemego :-) Prawie tak dobry jak Charlie Chaplin......jak milczał poparcie 46% a jak zaczął mlaskać, rozliczać i oskarżać to już 31%.
Która to już będzie porażka w wyborach PISu? 6 ?
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-21 17:54
To jest czwarta porażka Jaruś POrażka Haczyńskiego.
Ale licznik bije. Kolejna spektakularna POrażka Jarusia będzie na jesieni tego roku.
Myśliwiec / 92.40.112.* / 2010-07-21 18:28
„Ale licznik bije” – licznik długu masz na myśli? To ile już wynosi?
Zastanawiałem się, kogo ty będziesz nienawidzić, kiedy Jaruś – jak twierdzisz – poniesie POrażkę? Jednak do jesieni Janusz przestanie cię karmić „białym oszołomem” i wtedy twój poziom nienawiści gwałtownie spadnie.
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-21 18:42
Licznik długu bił również za Jarusia POrażki Haczyńskiego.
A gdyby jeszcze wprowadzić w życie propozycje analfabety ekonomicznego obecnie leżącego na Wawelu u stóp pana Marszałka, to ten licznik biłby jeszcze szybciej.

Jaruś POrażka Haczyński przegra po raz piąty tej jesieni.

A twoje mówienie, że mi coś spadnie, są niepoważne. Jak na razie to spadła maseczka z Jarusia POrażki Haczyńskiego.
Myśliwiec / 92.40.112.* / 2010-07-21 19:01
Więc jesteś zaprogramowany na nienawiść do Jarka na wieki wieków, chociaż – jak sam prawisz – Jarek ma przegrać i twoja nienawiść do niego będzie Partii Oszołomów niepotrzebna. A skoro poziom nienawiści u ciebie na jesieni nie spadnie, to zastanów się: kogo ty będziesz nienawidzić?! Inaczej, na nienawiść przeciw komu Palikot cię przeprogramuje, faszerując nadal „białym proszkiem”?
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-21 19:12
Słuchaj facet. Jaruś Haczyński sam się o to prosił. I to już o początku lat 90.
Co się nakradł to jego. A teraz wielkiego patriotę s******** zgrywa.
Ech, takiego to tylko pod topór kata albo na szubienicę.
Myśliwiec / 94.197.43.* / 2010-07-21 20:25
Po pierwsze, grzecznie odpowiadaj, a nie jak uzależniony od „sproszkowanego lekarstwa” (w ten sposób sam na siebie i swój nałóg pokazujesz palcem). Po drugie, udowodnij, że nakradł. Przynajmniej jakieś informacje „zapodaj”, bo do tej pory to wy platfuski śmieliście się, że Jarek nic nie ma – żadnego majątku. Więc gdzie jest prawda? Wiem, że osobom uzależnionym spójne, konsekwentne wypowiedzi przychodzą z trudem, ale pogłówkuj trochę. Ostatnim wpisem zachowałeś się, jak stalinowski zbrodniarz sądowy: preparowanie oskarżeń, szybkie procesy i egzekucje. Jak ci nie wstyd?! Czyżby prawdziwe nazwisko waszego wodza Donalda brzmiało Dżugaszwili? – To jest pytanie, jakbyś nie mógł rozpoznać.
jt / 78.8.49.* / 2010-07-21 22:09
Nie tłumacz debilowi,szkoda czasu,on i tak wie swoje.A jego głupota zawsze jest przed nim,co pokazuje swoimi wpisami.Trzeba go ignorować,traktować jak powietrze,co prawda śmierdzące,ale tylko powietrze.
Myśliwiec / 94.197.32.* / 2010-07-21 22:49
Lepiej, żeby odpisywał tutaj, niż powyżej. Na coś musi czas poświęcić, bo swoje wulgaryzmy będzie pitolił i tak. Ale chyba Janusz POwiedział mu, co jest grane, bo nie odpowiedział.
powiększające się zakola / 77.254.171.* / 2010-07-21 17:13
nic tak nie poprawia humoru jak twarzyczka tego ryżego pajaca. Szczególnia ta uśmiechnięta.
sfera2 / 2010-07-21 16:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Taki wynik sondażu był do przewidzenia, po powrocie Kaczyńskiego do swojej retoryki. Zaostrzenie dalszego grania na katastrofie jak na razie nie przynosi rezultatu. To miało sens, kiedy społeczeństwo widziało zbolałą po stracie brata, twarz wyciszonego Jarosława.
Jak widać wmawianie społeczeństwu, o nieudolnym działaniu rządu, również nie odniosło skutku. Jednak Polacy to naród coraz bardziej świadomy i już nie jest tak łatwo wciskać mu kitu.
Wydaje się jednak, że pozostaje zagrożenie dla Polski południowo wschodniej. Wyniki wyborów prezydenckich wskazują na ponowne zwycięstwo w wyborach samorządowych działaczy z PiS-u. Obserwując działanie władz lokalnych, można zauważyć w gminach objętych powodzią, sprawniejsze wydawanie pomocy finansowej rządu, tam gdzie urzędowali zwolennicy innych partii niż PiS. Próby osłabiania efektu wdzięczności powodzian do pomoczy rządowej najbardziej odczuli sami powodzianie, wydłużonym czekaniem na pomoc i pokonywaniu przeszkód często sztucznie mnożonych.
Jedyna nadzieja że ludzie obserwując działanie władz lokalnych, swoją opinie wyrażą stawianym krzyżykiem w wyborach.
enthusiasums / 20.133.40.* / 2010-07-21 17:29

Jak widać wmawianie społeczeństwu, o nieudolnym działaniu rządu

sfera2 powmawiaj nam ciemniakom o "udolnym" dzialaniu rzadu. Wymien 3 rzeczy ktore czynia Cie zwolennikiem PO i pana Tuska:)
sfera2 / 2010-07-21 21:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czytaj wiadomości gospodarcze nie polityczne, gospodarka w Polsce ma się jeszcze dobrze, dla tego dla Po słupki rosną, Jak by było inaczej to krytykował bym PO. Prawdę mówiąc dla mnie obie partie są takie same, tylko PiS ma przywódce schizofrenika który ma omany i wszędzie wietrzy podstęp. Jego otoczenie to bierna i wierna drużyna.
Z początku krytykowałem i Tuska bo był za miętki na tą fuchę, ale się wyrobił i stał się prawdziwym mężem stanu. Ci co z zawiści mu ubliżają to tylko poszczekujące pieski, ale za mali aby go ugryźć, mogą najwyżej dodać sobie animuszu.
Ja lubię wytykać fałsz i kłamstwa, a teraz tego więcej po stronie PiS-u.
Lubię ostro krytykę, nawet o sobie, ale kłamstwo wywołuje tylko litość dla nieudaczników, bo tylko tacy posuwają się do tego ponieważ nic lepiej nie potrafią.
Często sprawdzam informacje podawane na forum, w większości są fałszywe.
Przez dwa tygodnie wertowałem internet i archiwa zaprzyjaźnionych redakcji aby sprawdzić czy wasze wpisy o pochodzeniu Komorowskiego mogą być prawdziwe. teraz wiem że to co było pisane to stek kłamstw. Teraz najczęściej oceniam artykuły.
Blanka111 / 82.143.151.* / 2010-07-21 17:07
Czy nieudolność rządu nie jest poparta wieloma faktami? Dlaczego nie czytasz danych ekonomicznych? z okresu ostatnich 3 lat, czy wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej nie potwierdza tej nieudolności...?
buc_pucybut / 2010-07-21 17:40 / Tysiącznik na forum
Blanka Pełowsiki betonie czytaj dane o deficycie
buc_pucybut / 2010-07-21 16:58 / Tysiącznik na forum
spadło przed wyborami było 101%
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy