Forum Polityka, aktualnościKraj

Sondaż: PO w wyborach ma coraz większe szanse

Sondaż: PO w wyborach ma coraz większe szanse

Wyświetlaj:
Pomyłka Obywatelska / 178.235.37.* / 2010-11-14 12:07
Wspólnie uchwalały programowe ustawy IV RP jak: powołanie CBA, ustawa (pożal się Boże - lustracyjna), o likwidacji WSI, zabranie emerytur pracownikom SB ... . Ponadto obie partie wspólnie zrujnowały finanse państwa przeprowadzając zmiany podatkowe i składki ubezpieczeniowej. Zmiany, na których de facto zyskali ludzie najbogatsi ponieważ biednym zyskane pieniądze zjadła już inflacja, najbogatszym jeszcze dużo zostało.
EURO STUDENT / 2010-11-14 12:02

taki wynik oznacza, że PSL korzysta na sporze PO z PiS-em.


To już wiemy o co chodzi w tych sondażach.
EURO STUDENT / 2010-11-14 11:48
Oto program Prawa i Sprawiedliwości odnośnie podatków:


1. Zmniejszymy opodatkowanie osób najmniej zarabiających

Dochód osób najmniej zarabiających jest zbyt wysoko opodatkowany. Prawo i Sprawiedliwość będzie starało się doprowadzić do zmiany tej sytuacji poprzez istotne zwiększenie kwoty wolnej od podatku.

2. Utrzymamy obniżony podatek na żywność, leki i artykuły dla dzieci

Prawo i Sprawiedliwość chce utrzymać obniżone stawki VAT wszędzie tam, gdzie pozwalają na to przepisy Unii Europejskiej. Chodzi tu przede wszystkim o żywność, leki i artykuły dla dzieci.

3. Ułatwimy działalność przedsiębiorcom

Chcemy uwolnić Polaków od zbędnej podatkowej biurokracji, która zwiększa koszty działalności i obniża konkurencyjność krajowych firm. Ponadto pragniemy ułatwić przedsiębiorcom przechowywanie faktur i składanie deklaracji podatkowych w formie elektronicznej.

4. Zadbamy o stabilność prawa podatkowego

Wielokrotne zmiany tych samych przepisów w prawie fiskalnym powodują utratę ich przejrzystości. Dlatego inicjowane przez nas zmiany będą zmierzać do tego, aby system podatkowy charakteryzował się stabilnością, spójnością, przejrzystością i prostotą. Wejście w życie wszelkich zmian w podatkach będzie poprzedzone odpowiednio długim okresem vacatio legis (czasem pomiędzy publikacją aktu prawnego a jego wejściem w życie).

Program Platformy Obywatelskiej to PODNOSZENIE PODATKÓW i to daje te zwiększone szanse w wyborach ???

Chyba żyjemy w Dzikiej Afryce Europy !
SumieniePiSokomuchów / 62.193.224.* / 2010-11-14 13:13
Coś mi się wydaje, że PiSowcy zmienili program wyborczy o 180 stopni!

Oto sprostowania:

ad.1. Jak uchwalali obniżkę podatków to ubodzy dostali figę z makiem!!! Poseł PiSokomuch zyskał parę tysięcy złotych rocznie, sprzątaczka parę złotych rocznie.

ad.2. Musieliby wystąpić przeciw prawu europejskiemu ponieważ akurat VAT na te produkty wzrasta, gdyż nie zostały przedłużone okresy przejściowe po raz trzeci.

ad. 3. Za rządów PiSokomuchów nie czułem żadnych ułatwień a wręcz przeciwnie. Wszędzie straszono mnie US i co roku podnoszono składkę zdrowotną o 0.25%.

ad. 4. Jak to się ma do punktu 1?

PiSokomusza czcza gadanina. Mieli dwa lata rządów, premiera, Sejm, Senat i chodzącego na smyczy Prezydenta i gówno zrobili. Na dodatek sami zrezygnowali. Zero reform czy obcięcia wydatków.

Na usta ciśnie się słowo "żenada" opisujące PiSokomusze rządy! Dziwi mnie tylko całkowite zaślepienie niektórych PiSokomuszych forumowiczów powtarzających te same brednie od kilku lat.
em96 / 151.82.202.* / 2010-11-14 18:10
Żenada to Twoje wypociny...

" Mieli dwa lata rządów..." w/g Ciebie aż dwa lata...
a co za dwa lata można zrobić przy nieustannym blokowaniu przez PO każdej ustawy...
PiS jako jedyna, dla dobra Państwa nie trzymała się kurczowo stołków jak pozostałe partie, tylko w następstwie działań kontrujących PO rozpisała przyspieszone wybory.
Ale Ty o tym oczywiście nie wiesz bo nie reklamowali w TVN...
obSer / 178.180.224.* / 2010-11-14 11:37
Wzrost poparcia?! Ja się dziwię, że Tusk jeszcze przebywa na wolności.

Najnowsze wpisy