Forum Polityka, aktualnościKraj

Sondaż poparcia dla PO po aferze w Amber Gold

Sondaż poparcia dla PO po aferze w Amber Gold

Money.pl / 2012-08-24 12:03
Wyświetlaj:
jakub2 / 31.61.233.* / 2012-09-02 15:28
Czy naprade w Polsce jest aż 36 % idiotów? czy to tylko manipulacja tych zajmujących sie sondażami ? to może oni są razczej idiotami ? choć dobrze płatnymi !
emeryttttttttt / 83.10.226.* / 2012-08-25 12:28
PO może czuć się pewnie bo nie ma innej alternatywy. Nawet najgorsze PO jest lepsze od PIS. SLD i PSL pozostaną na obecvnych pozimach. Jedyną niewiadomą jest jeszcze Ruch Palikota i on jedyny ma szansę na wzrost w przyszłych wyborach.
moheranin / 77.255.48.* / 2012-09-23 19:49
"Nawet najgorsze PO jest lepsze od PIS" - zgadza się - dla złodzieja, oszusta, sowieckiego dywersanta.
myslenie_nie_boli / 89.195.129.* / 2012-08-26 06:56
Trafna ocena - media piorą mózgi Polakom i przedstawiają obie partie w tak różnym świetle, że typowy zjadacz chleba ma obrzydzone wszystko co kojarzy mu się z PiS natomiast wszelkie afery PO zamiatane są po cichutku.
Emerytka731 / 89.74.196.* / 2012-08-24 17:04
Powinno sie zlikwidowac wszystkie podibne banki do Amber Gold.Uwazam
ze za to powinien odpowiadac Minister Sprawiedliwosct iFinansow,Natomiast Rzad powinien wprowadzic przepisy aby Wszystkie Banki na terenie Polski mialy zbezpieczenie wkladow klijentow.Dalej jestem zwolenniczka PO i bede glosowac na PO.Ja trzymam pieniadze w Banku Polskim nie w Amber Gold.
myslenie_nie_boli / 89.195.129.* / 2012-08-26 06:54
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu, że żaden bank nie ma zabezpieczenia wkładów swoich klientów. Powiem więcej - na umowie którą podpisałaś jest wyryte, że te pieniądze które tam trzymasz nie są Twoje, tylko banku i oni zobowiązują się Cię obsługiwać.

Wracając do meritum - banki mają mniej niż 10% pieniędzy i to co pożyczają to dopisywanie liczb w komputerowych systemach. Dodam jeszcze tylko, że pieniądze jako takie to jest ściema nie z tej ziemi - papier który ma jakąś umówioną wartość a żadnego realnego pokrycia. Przemyśl to i lepiej zacznij kupować złoto/platynę/srebro - kruszec zawsze ma wartość.

I jeszcze nawiązują do Twoich wyborczych preferencji - wszak to Twoja sprawa ale jednak (wybacz, to moja opinia) trzeba być kompletnym idiotą żeby chcieć jeszcze na PO głosować :-)
ŁubuDubu / 109.231.5.* / 2012-08-24 15:23
Sondaże są tendencyjne i zaniżają procenty dla naszego kochanego premiera j jego ekipy. Naród z partią, partia z narodem !!!!
Niech żyje! Niech żyje! Niech żyje!
Pisałem to ja - Jarząbek
AntyPeło / 62.29.165.* / 2012-08-24 15:23
Lemingi obudźcie się! Odpowiedźcie sobie na pytania: czy lepiej mi się żyje, mam większe możliwości kariery, założenia firmy, nie boję się o przyszłość? Co ten rząd zrobił dobrego ze swojego planu przedwyborczego, aby zdobył kolejny raz zaufanie wyborców. Ładny PR, media ukazujące "piękne dokonania rządu", zamiast pokazywać co naprawdę dzieje się w Polsce - szkoda gadać, zielona wyspa - ciekawe gdzie? Trzeba myśleć i wyjść na ulicę popatrzeć w przyszłość, a nie oglądać piękne obrazki i słuchać bzdet w TV.
FirezeuG / 2012-08-24 15:51 / Tysiącznik na forum
Ja odpowiem jako wyborca tej partii.
Żyje mi się znacznie lepiej. Firmę mogłem założyć faktycznie w jeden dzień (udało mi się absolutnie wszystko włącznie z założeniem konta w banku i zgłoszeniem do VAT, chociaż to ostatnie robiłem na 10 minut przed zamknięciem urzędu :) ). Karierę robię wraz z moją działalnością więc możliwości mam większe. Nie nie boję się o przyszlość, bo wiem że zależy ona wyłącznie odemnie.

Gorzej jest w kwestii tego czy ktoś coś zrobił żeby mi w tym pomóc (chodzi mi o administrację państwową). Otórz z biegiem czasu mogę powiedzieć że stało się w tym kierunku niewiele. Cieszy mnie przynajmniej to że nikt mi nie przeszkadzał. Wolał bym jednak żeby zrobili to co mówili że zrobią (reformy, likwidacje itp.), jednak ciemny naród, który chce tylko dostawać od państwa, zawsze będzie wychodził na ulicę i krzyczał że malo , albo że się należy. Żaden człowiek w tym kraju nie ma ochoty pozbywać się przywilejów poto żęby wszyscy inni mogli odetchnąć i popchać to miejsce nazwane Polską w lepszym kierunku. Większość wyznaje zasadę jak mi jest źle to sąsiadowi z za płota musi też być źle. Problemem nie jest rząd (jakikolwiek), a społeczeństwo. Nawet gdybyśmy mieli za premiera samego boga to i tak nie naprawił by sytuacji w państwie.
jt / 78.10.104.* / 2012-08-24 18:59
O,jak widzę następny(obok @deby) kabareciarz się ujawnił.Pisz tak dalej,trochę śmiechu nam nie zaszkodzi.
A tak na poważnie to masz rozdwojenie jaźni,czy co?.
Żyje mi się znacznie lepiej.

Ok,ale nie ma w tym żadnej zasługi rządu.Sam to stwierdzasz.
Gorzej jest w kwestii tego czy ktoś coś zrobił żeby mi w tym pomóc (chodzi mi o administrację państwową). Otórz z biegiem czasu mogę powiedzieć że stało się w tym kierunku niewiele. Cieszy mnie przynajmniej to że nikt mi nie przeszkadzał. Wolał bym jednak żeby zrobili to co mówili że zrobią (reformy, likwidacje itp.),


Większość wyznaje zasadę jak mi jest źle to sąsiadowi z za płota musi też być źle.
Robiłeś badania socjologiczne w powyższej kwestii?.


Problemem nie jest rząd (jakikolwiek), a społeczeństwo.
Tak?.Za komuny tak twierdzono,że system jest ok,a tylko społeczeństwo nie dorosło do powyższego.Jak rząd nie robi reform(sam to stwierdzasz),to winne jest społeczeństwo?,dobre.Człowieku przejrzyj na oczy.Tak sobie wyobraź że to jest rząd nie PO,a PiS-u(spróbuj),ciekawe jaka wówczas będzie Twoja ocena?.Moim zdaniem dobrze oceniasz PO,bo na nich głosowałeś,i trudno Ci się przyznać do pomyłki.
FirezeuG / 2012-08-24 21:43 / Tysiącznik na forum
Faktycznie traktuję już ten stan rzeczy wyłącznie z uśmiechem, ale mam nadzieję że nikogo to nie uraża.

Przyznaję że pomimo tego że głosowałem na PO nie jestem zadowolony z ich działań. Oczekiwałem znacznie mocniejszych kroków. Często poruszane 67 lat pracy (pewnie dziwnie to zabrzmi) całkowicie mnie nie rusza. Od początku pracy zarobkowej wiedziałem (pewnie większość młodych pracujących tak miala) że nigdy nie otrzymam od tego państwa zabezpieczenia emerytalnego na poziomie jaki będę opłacał do 65.

Muszę jednak stwierdzić obiektywnie że żyje mi się znacznie lepiej niż jeszcze kilka lat temu. Więcej zarabiam, mam większe możliwości rozwoju i naprawdę nie boję się o następne lata. Oczywiście nie przyszło to samo, wiele pracy musiałem poświęcić na to żeby mieć możliwości jakie mam dzisiaj. Takie są odpowiedzi na pytania z postu "AntyPeło".

Badań socjo nie robiłem. Niestety to widać w zachowaniach ludzi. Nie ważne czy sąsiadów których znamy czy strajkujących biegających po ulicach. Jest bardzo mało osób które mocno chcą coś zmienić, które szukają możliwości żeby poprawić swój status, albo zwyczajnie cieszą się tym co mają. Większość woli mówić że jest źle ale nic nie próbować naprawić.
Dalej twierdzę że to społeczeństwo ma problem i żaden rząd nie będzie w stanie naprawić sytuacji. Bardzo bym chciał żeby komuś udało się to wszystko naprawić, nie ma znaczenia czy to będzie Nowa Prawica, PIS, SLD, PSL, PJN, SP, czy RP. Niestety wątpię czy nasze spoleczeństwo będzie popierać działania kogokolwiek kto coś będzie chcial mu zabrać, żeby potem było wszystkim lepiej.
pr rp / 192.193.116.* / 2012-08-24 16:24

Nawet gdybyśmy mieli za premiera samego boga to i tak nie naprawił by sytuacji w państwie.

Bóg stworzył świat w 6 dni i myslisz że nie dał by rady ogarnąć tego bur..elu? :)
FirezeuG / 2012-08-24 21:22 / Tysiącznik na forum
Tak, bo jego błędem było danie mam wolnej woli
mlody leming / 77.254.255.* / 2012-08-24 14:32
Jak sie nalezy do gdanskiej grupy aferalow
to wszystko sie rozumie
oraz wszystko gra i koliduje.
Emerytka731 / 89.74.196.* / 2012-08-24 17:23
Ja sadze ze Prezes /wlasciciel/ Amber Gold sam tego nie wymyslil za tym stoja madrzejsze osoby od niego, Kto dal mu pieniadze na rozkrecenie pierwszego biznesu jezeli on i jego zona pochodza z Gdanskich slamsow.Mial adwokatow i doradcow finansowych.Ktorzy powinni rowniez odpowiadac.A najwyzszy czas wziac sie za grupy afealow Trojmiejskich, Wylaczylabym Rzad i PO.Na bledach ludzie sie ucza a Prezes AG mimo ze ma srednie ekonomiczne po trzech wpadkach niczego sie nie nauczl bo za niego mysleli inni
debos / 95.49.246.* / 2012-08-24 14:01

Sondaż poparcia dla PO po aferze w Amber Gold

Przecież to nie jest afera PO. PO nie była w ogóle zamieszana w afery. Prowokacje i pisowska czerezwyczajka mądrym ludziom w głowach nie zamąci. Czekamy na powyżej pięćdziesięcioprocentowe poparcie w następnych wyborach. PO to jedyna na obecną chwilę partia która ma kwalifikacje moralne i intelektualne do rządzenia w sporym kraju w centrum Europy w drugiej dekadzie XXIw.
jt / 78.10.104.* / 2012-08-24 18:43

Czekamy na powyżej pięćdziesięcioprocentowe poparcie w następnych wyborach.

Buhaha.Uśmiałem się na całego.Czekaj,czekaj do usranej ..... .
pr rp / 192.193.116.* / 2012-08-24 16:33
tak słodzisz Platformie że mój monitor aż się zaczął klejić.


PO to jedyna na obecną chwilę partia która ma kwalifikacje moralne i intelektualne do rządzenia w sporym kraju w centrum Europy w drugiej dekadzie XXIw.


moralność i wykształcenie intelektualne to dwa słowa które nie pasują do tej partji. Możesz być ślepo zapatrzony w PO ale nie wyskakuj mi z takimi propagandowymi hasłami bo puszcze pawia.
bulw / 31.0.1.* / 2012-08-24 15:49
Amber Gold nie jest aferą PO to fakt. Ale czy PO to jedyna partia, która ma kwalifikacje moralne i intelektualne... to rzecz uznaniowa...
debos / 95.49.246.* / 2012-08-24 16:01

PO to jedyna partia, która ma kwalifikacje moralne i intelektualne... to rzecz uznaniowa.

Jeśli chodzi o kwalifikacje moralne to jestem gotów na kompromis. Muszę jednak zaznaczyć, że pisowska czerezwyczajka musi być poza granicami tego kompromisu.
Hrabal / 2012-08-24 14:09
Ludzie zostali już po raz drugi oszukani przez polityków z PO... najpierw pseudo reforma emerytalna, a teraz afera z Amber Gold... a oni nadal głosują na Platformę Obywatelską?
FirezeuG / 2012-08-24 14:35 / Tysiącznik na forum

Ludzie zostali już po raz drugi oszukani przez polityków z PO... najpierw pseudo reforma emerytalna, a teraz afera z Amber Gold...

Osobiście ani jedna ani druga sprawa nie wywołuje we mnie uczucia "oszukania". Jeśli chodzi o emerytury to czuję się oszukiwany tym że są w tym kraju osoby które po 15 latach pracy mogą sobie już zrobić "wolne", a na ich emeryturkę ja muszę odprowadzać moje podatki. Tym dla mnie jest oszukiwanie. Osoby których dotknie wydłużenie czasu pracy zostali oszukani przez poprzednie pokolenie a nie polityków którzy najnormalniej stwierdzili zaistniały stan rzeczy.


afera z Amber Gold

Powinno być raczej "afera Amber Gold".
To jest prywatna firma i to jest oszustwo prezesa tejże firmy a nie rządu.
bulw / 31.0.1.* / 2012-08-24 15:51
W zaszłych czasach posłańca złej nowiny pozbawiało się życia... Niby stara zasada, ale dla wielu naszych rodaków wciąż taka bliska...
FirezeuG / 2012-08-24 15:55 / Tysiącznik na forum
Niestety jest to fakt :(
debos / 95.49.246.* / 2012-08-24 14:17

a oni nadal głosują na Platformę Obywatelską?

I bierz przykład z elity naszego kraju. Dla dobra naszej kochanej Ojczyzny.To elita jest motorem postępu w kraju a nie zaściankowi, zakłamani i niedouczeni, obciążeni chorymi emocjami wyznawcy pisowskiej czeredy. Ci są zagroszeniem dla stabilnego rozwoju naszego kraju.
taki tam / 213.227.93.* / 2012-08-24 15:12
Pod rządami PO stabilnie i szybko to rozwijają się armia urzędasów, dług i bezrobocie. Co do reszty to mam wątpliwości.
FirezeuG / 2012-08-24 13:45 / Tysiącznik na forum
Jak ktoś poniżej trafnie napisał, nie trzeba być zadowolonym z rządów PO żeby chcieć na nich ponownie głosować.
Osobiście nie jestem zadowolony z ich działań, a dokładniej z tych działań których nie podejmują, a powinni. Jednak poza PO i RP nie widzę na dzisiaj żadnej alternatywy dla moich poglądów na kierowanie tym krajem.

Nie rozumiem tylko tego czemu, to że ludzie jak stado baranów pognali dać swoje pieniądze na szemrany interes, ma niby wpływać na poparcie względem jakiejkolwiek partii.
Ciekaw też jestem czy gdyby AG miało swoją siedzibę Zakopanem, Lublinie albo Rzeszowie to mówiono by o odpowiedzialności PIS czy dalej PO. Taka mała zagadka socjologiczna.
realista / 178.235.52.* / 2012-08-24 13:51
szanowny Panie PO-nie ma żadnych poglądów-jedyny to jak obsadzić swoich i obedrzeć z "skóry" ludzi uczciwych okradając ich
FirezeuG / 2012-08-24 14:26 / Tysiącznik na forum
No cóż, ciężko jest mówić o utajonych powodach dla kórych ktoś chce pracować jako polityk. Osobiście mogę się tylko wypowiadać w sprawie tego co ugrupowania głoszą w swoich programach. Dlatego też najtrafniej moje podejście w tej materii opisują właśnie programy tych dwóch partii (idealnym dla mnie byłoby połączenie tych dwóch programów)
jam_to ekonmista / 194.99.117.* / 2012-08-24 13:53
a która zatem partia nie obsadza swoimi?
Pro-Kontra / 91.241.5.* / 2012-08-24 13:44
Poparcie dla tych partii pokazuje stan świadomości politycznej naszego społeczeństawa. Masakra
piw84 / 62.89.88.* / 2012-08-24 13:39
Centralne Biuro Ogłupiania Społeczeństwa, czyli CBOS będący pod nadzorem prezesa Rady Ministrów
jt / 78.10.104.* / 2012-08-24 13:38
http://wpolityce.pl/wydarzenia/34709-jest-odpowiedz-na-sondaz-homo-homini-wedlug-cbos-platformie-rosnie-pis-spada-roznica-14-procent

"To zaskakujące wyniki w kontekście badania Homo Homini dla Wirtualnej Polski sprzed dwóch dni.
" Donald Tusk znów się wkurzy. Bezpieczna przewaga zniknęła." Najnowszy sondaż Homo Homini: PO - 30 proc., PiS – 29
W tym sondażu okazało się, że Platformie nie rośnie, ale spada.
Odpowiedzią na pytanie o tak dużą rozbieżność może być fakt, że w ankiecie CBOS podstawą oprocentowania byli wszyscy, którzy zadeklarowali, że na pewno wezmą udział w wyborach, czyli niewiele ponad połowa ankietowanych."
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-08-24 14:13
Homo Homini tuż przed ostatnimi wyborami także informowało o 1% różnicy (a było faktycznie 10%), czyli co do tych samych osób dzwonią?
oborowy / 83.9.171.* / 2012-08-24 13:38
Jak nowa Afra bedzie każdego dnia, to PO bedzie miała 100% POparcia.

POprostu, jak wszyscy zostaniemy Oszustami.
oborowy / 83.9.171.* / 2012-08-24 13:33
W państwach afrykańskich spoleczenstwo wie kto ich robił w balona.

W POlandi jest takie zakłamanie mediów,że społeczństwo nie jest w stanie stwierzdić, kto ich robi w Balona.

Społeczeństwo w POlandi jest tak zajęte praca bardziej niż murzyni, aby było sie w stanie wyżywić i nie ma czasu pomyśleć, kto go robi w balona

Wielu sie nawet cieszy,ze mogą spełniać role murzynów w POlandi..
czyli harować za michę
leming / 83.25.245.* / 2012-08-24 13:32
nie ma alternatywy- kruk, agent tomek, klecha to nie moja bajka i nie mowcie ze pis was zbawi chodzi okoryto i apanaze
leming / 81.210.125.* / 2012-08-24 13:31
smiac mi sie chce jak pisuarki pluja ze zlosci na lewo i prawo :)
piw84 / 62.89.88.* / 2012-08-24 13:38
a Homo Homini 2 dni temu pokazywał remis, więc trzeba było szybko zrobić sondaż pod Platforme. Pamiętaj że CBOS od 1997 roku, działa na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. "o fundacji - Centrum Badania Opinii Społecznej" (Dz. U. z 1997 r. Nr 30, poz. 163).
Obecnie formalnie jest fundacją, nad którą nadzór sprawuje Prezes Rady Ministrów

Działalność Centrum Badania Opinii Społecznej jest współfinansowana z budżetu państwa w ramach części 16 - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. W 2011 dotacja podmiotowa dla CBOS wyniosła 3,124 mln zł[. W ustawie budżetowej na 2012 zapisano na ten cel kwotę 3,202 mln zł
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-08-24 13:52
i jeszcze jedno Homo Homini już nie raz robiło też badania dla rządzących
piw84 / 79.190.251.* / 2012-08-24 13:54
co innego robić cos dla władz a co innego być fundacją finansowaną z budżetu i pod nadzorem premiera
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-08-24 13:57
czy uważasz zatem że CBOS kłamie, manipuluje? Czy możesz przedstawić ich sondaże sprzed ostatnich kilku wyborów i porównać je z innymi i wykazać, że najbardziej się mylą?
piw84 / 79.190.251.* / 2012-08-24 14:05
tak, potrafię. Sondaże CBOS zawsze najbardziej odbiegają od wyników w wyborach. Najlepszy jest TNS OBOP. SMG-KRC i HH mylą się w granicach błędu statystycznego.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-08-24 14:17
przed ostatnimi wyborami:
CBOS: różnica 14 pkt procentowych dla PO
HH: różnica 1 pkt procentowy dla PO

Rzeczywista różnica: 10% dla PO

CBOS zatem pomylił się o 4 pp, natomiast HH o 9 pp jeśli chodzi o różnicę.
piw84 / 62.89.88.* / 2012-08-24 15:12
podajesz jeden przykład. Odsyłam do wyborów prezydenckich 2005 i 2010 oraz do parlamentarnych 2007. Nie mam czasu na wrzucanie tu danych liczbowych. Ja interesuje się polityką od 2001 roku a Ty widocznie od niedawna.
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-08-25 11:12
widzę, że już nic nie masz do powiedzenia w tym temacie i podkuliłeś ogon. Przykro mi że brakuje ci argumentów do twoich teorii
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-08-24 15:28
nie rozśmieszaj mnie człowieku nawet. Ja podałem jeden konkretny przykład a ty żadnego. Przecież cały czas piszesz o tym że CBOS jest be a HH spoko i myli sie tylko w obrębie błędu statystycznego. Jak widać nie. Nie potrafisz się nawet odnieść do tego specjalnie. Podaj ty pare konkretnych przykładów to może będzie o czym dyskutować, bo na razie z twojej strony są tylko puste słowa przeciwko moim konkretnym danym.
Wybory prezydenckie z 2005 mówisz? Sondaż CBOS z 13 sierpnia: Tusk ma 1% więcej od Kaczyńskiego. Natomiast pierwsza tura wyborów to 3% przewagi Tuska nad Kaczyńskim. Także gadaj chłopcze zdrów (sondażu HH nie znalazłem ale oni chyba od 2006 roku dopiero prężniej działają). Więc możesz dalej pisać od kiedy ty to interesujesz się polityką, kwestia jednak pozostanie taka, na ile dokładnie to robisz
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-08-24 13:47
a pamiętasz jak pisiory przed ostatnimi wyborami mówiły o sondażach w których to doścignęli PO? Jakoś podczas wyborów się to niesprawdziło. Pisałeś wtedy coś o manipulacjach? Jakoś sobie nie przypominam
piw84 / 79.190.251.* / 2012-08-24 13:56
myslę że to była analogiczna sytuacja jak teraz. Sondaże CBOS można traktować jako "wewnętrzne" z racji tego że podlegają pod premiera
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-08-24 14:06
to w takim razie komu podlega Homo Homini, któremu to bodajże tydzień przed wyborami wychodziło że PO wygra 1% nad PIS (w rzeczywistości przypominam było to 10% różnicy.)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy