Forum Forum dla firmDotacje

Spada liczba zwolenników euro w Polsce

Spada liczba zwolenników euro w Polsce

Money.pl / 2011-11-29 09:58
Komentarze do wiadomości: Spada liczba zwolenników euro w Polsce.
Wyświetlaj:
gsdshsd / 78.30.123.* / 2011-11-29 21:08
Unia powstała po to , aby można było dupczyć innych, ale jak wszystkich przyjmą to kogo będą? Swoich niestety, tzn, nas. Byłem przeciw dziwnemu tworowi i niestety lub stety po mojemu wychodzi. Dziwne, że po prawie ośmiu latach zniewolenia jeszcze są niektórzy za, chociaż dotąd będą, dopóki kasę da się wyrwać, później będą głosić, iż oni też byli przeciw.
mieczman / 2011-11-29 16:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dajcie im jeszcze euro? to wywiozą z tego kraju bez żadnej kontroli nawet twoje przechodzone gacie, przecież oni aż się rwą do tego! nie widzicie kto gardłuje? a tylko patałachy dają się złapać jak naś naczelny agencior?
T. / 81.190.72.* / 2011-11-29 15:13
A na co nam wspólna waluta , skoro gołym okiem już widać , że po kilku latach dołuje finansowo każdy kraj ,który euro przyjął .
Być może zależy na tym tylko nielicznym naszym "cwaniakom" , którzy mają w tym bezpośredni interes .
W każdym bądź razie na pewno nie zależy na tym większości polskiemu społeczeństwu. Mnie najbardziej.
Pilsener / 2011-11-29 11:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I słusznie. Ja nigdy nie negowałem potrzeby powstania UE i wspólnej waluty, jedynie formę w jakiej to się odbywa.

Wspólna polityka monetarna a różna każda inna to prosty przepis na katastrofę. Jak można było sformułować jakieś tam wymagania gospodarcze jak każdy je olewał już na starcie?

Teraz kiedy mówią "Grecy won, nie spełniacie kryteriów" to Grecy na to "hola hola, wy ich też nie spełniacie!". I co teraz? UE nieuchronnie pogrąża się w chaosie, zamiast propagować otwartość i demokrację UE stała się niewydolnym, izolacjonistycznym tworem, przeżartym przez biurokrację i lobbing.
Triz / 2011-11-29 10:10 / Bywalec forum
Nie ma się czemu dziwić.
deba / 95.49.247.* / 2011-11-29 10:22

Nie ma się czemu dziwić.

Ale to wcale nie znaczy że emocjonalne reakcje narodu powinny decydować o rezygnacji z przyjecia wspólnej waluty przez Polskę.
piw84 / 62.89.88.* / 2011-11-29 10:50
to jest NASZ kraj i pozwól że MY NARÓD zadecydujemy! A niech ktoś tylko spróbuje coś narzucić Polakom to zrobimy tu "jesień średniowiecza"
Amerykanin / 178.37.246.* / 2011-11-29 11:08
Jak w sam raz, Ty zrobisz ale najpierw musisz wygonic tchorzostwo z portek.
deba / 95.49.247.* / 2011-11-29 10:53


to jest NASZ kraj i pozwól że MY NARÓD zadecydujemy

A wlaśnie, że NASZ i to MY NARÓD zdecydujemy lepiej od was.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-11-29 12:09
Ucz sie juz jodlowac - wlasnie Radek Sikorski zalatwia ci Polske jako PO-land ... Ty sie pewnie cieszysz, ale dlaczego mnie to nie dziwi?
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 10:39
wreszcie napisałaś prawdę. O przyjęciu-nieprzyjęciu euro powinny decydować racjonalne przesłanki a nie potrzeby rządzących takie jak korzyści finansowe, czy unijne etaty, korzystny PR
deba / 95.49.247.* / 2011-11-29 10:48

a nie potrzeby
rządzących takie jak korzyści finansowe

Zawsze piszą prawdę. Ale obawiam się, że Ty zrozumiales to co napisalem tak jak ci to pasowalo do twojej koncepcji. Jesli szukanie dziury w calym czy posunięta do absurdu podejrzliwość i przypisywanie bez żadnych podstaw zlych intencji można nazwać koncepcją.
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 10:57
Piszesz zawsze swoją prawdę! Tylko dlaczego teraz szukamy dziury w całym PZPNie. Dlaczego aresztowano i dlaczego zwolniono generała?
Czy dlatego, ze nie było dziury w całym?
deba / 79.191.185.* / 2011-11-29 11:22


Piszesz zawsze swoją prawdę!

Oczywiście, że wlasną, w/g posiadanej wiedzy. I tak powinni wszyscy. Bo to przecież nie jest powszechne zjawisko.
Tylko dlaczego teraz
szukamy dziury w całym PZPNie. Dlaczego aresztowano
i dlaczego zwolniono generała?

No wlasnie dlaczego, zamiast poczekac na wyjaśnienie przez powolane do tego organy państwa?
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 11:37
np. wyjaśnili aferę hazardową! Zadowolona? Bo ja nie!
Dlatego nie wierzę temu rządowi dlatego przypisuję bez
żadnych podstaw złe intencje.
deba / 79.191.185.* / 2011-11-29 11:57


np. wyjaśnili aferę hazardową! Zadowolona?
Bo ja nie!

Przecież nie bylo zadnej afery. Byla tylko bezczelna prowokacja pisowskich funkcjonariuszy. Kto zna drogę legislacyjną projektu ustawy do momentu kiedy stanie się ustawą podpisaną w dodatku przez prezydenta ( do tego jeszcze w tym wypadku Kaczynskiego ) to wie, że tego nie można bylo przeprowadzić. Więc to byly tylko glupie gaduly, Bo po co w ogóle ruszac coś co nie ma szans na powodzenie.
A może Ty mi wyjaśnisz dlaczego pisiaki postponują Grzecha i Mira kiedy z nagrań wynika, że Chlebowski nie może ruszyć sprawy bo Grzesiek i Miro nie chcą mu pomagać? Czy to nie jest dowód na ich niewinność? Tylko ostatnie o co pisiakom chodzi to prawda. Ale to nic nowego.
nie wierzę temu rządowi dlatego
przypisuję bez
żadnych podstaw złe intencje.

To już spory problem. Gdyby to dotyczylo tylko tego to pól biedy. Ale to wynika z twojego nastawienia do rzeczywistości. Więc radzę się zastanowić.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-11-29 12:17
Ale ty masz POsrane w tej glowce - nie mozbna tego inaczej opisac - jesli fakt tasm Bergerowej (normalne pertraktacje wg. towich slow,)( wymagaly takiego naglosnienia, to sam fakt nagranej proby (!!!!!!!) zalatwiania ustaw (i to skutecznej - "na 100% zalatwimy)") powininie byc z miejsca przyczyna wypieprzenia z tego rzadu kilku ministrow. Tak sie dzieje w normalnych krajach - podac ci przyklady? Ale zyjesz w Tuskolandzkim POmatrixie i do takich jak ty dociera tylko slowo POze z niebiedskiego ekranika TVN-u. Najwiekszym nieszczesciem tego kraju jest to, zeudalo sie wychowac takich ludzi dla ktorych cwaniactwo i zoldziejstwo to normalnosc i przyczynek do chwaly.
Moze ma racje Sikorski z tym PO-landem - niemcy szybciutko by sprawe Mira, Grzecha, Stokloswo doktorro G. wyjasnili - i zadna GW nie mialaby nic tutaj do gadania ...
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 12:05
tak tak z mojego nastawienia! A Twoje nastawienie ? Wychodzi w każdej dyskusji! Tylko PIS jest zły ! Reszta jest OK!
deba / 79.191.185.* / 2011-11-29 12:29

Tylko PIS jest zły !

PIS jest zlem dla Polski.Partią która ma zbyt duzy wplyw na polską opinie publiczną. Szczególnie ludzi mniej wyksztalconych którym trudno sie bronić przed zaklamaniem i manipulacją. Nie moja to wina. Ale Romaszewskiego ostatnio bronilem kiedy po odznaczeniu przez prezydenta piszacy na tym forum nie zostawili na nim suchej nitki. A ja uwazalem, że uczciwość kaze powiedzieć, że biologia, proces starzenia powoduje, że na senatora juz wybrany nie powinien być to zaslugi w walce z komuną, jego uczciwość i prawe zycie pokazaly, ze jest wśród licznej grupy rodaków którzy zaslugują na najwyższe honory i pamięć ze strony naszego państwa i narodu. I każdego będę bronil komu bedzie się dziala krzywda. Bez znaczenia czy z takiej będzie czy innej opcji politycznej.
Ale mialeś mi coś wyjasnić.
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 14:49
Od wieków kamieniowano niewinnych.Dziś beż żadnych podstaw wielu rzuca oszczerstwa niczym kamienie. Dlaczego? Bo mądrzejszy od nich jest taki niski człowiek który dziwnie trochę mówi. Więcej uczonych jest w Pisie niż w innych partiach i więcej naukowców popiera Pis niż inne Partie. Mam Ci pokazać kto popiera PO i Tuska?
deba / 79.191.185.* / 2011-11-29 15:19

Więcej uczonych
jest w Pisie

Nie rób mi tego. Nie pisz tego czego nie jesteś w stanie udokumentować. Cel nie może uświęcać środków. Po co klamać? Lepiej być wolnym. Ale jesli byloby tak jak piszesz to tylko źle o tych uczonych świadczy. Bo swiadczy, że są klamcami, hipokrytami, manipulatorami którzy wyżywaja się na ciemnym pisowskim elektoracie ( badania socjologiczne są tutaj jednoznaczne i bezwzgledne ) zamiast im przekazywac prawdę, prawdziwą rzeczywistość. A przede wszystkim dbać o to aby ten ciemny lud szanowal chociaż demokratyczne instytucje państwa których doczekaliśmy się po tak dlugim czasie zależności od sowieckiego okupanta.
Mam Ci pokazać kto popiera PO i
Tuska?

Wielu znam chociaż lista z pewnością jest szersza. są to wybitni Polacy, twórcy, naukowcy, mistrzowie w swoich dziedzinach. Ciekawe którzy z pisiaków odważyliby się przy nich stanąć?
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 15:35
stanął by każdy obojętne wykształcony czy nie. Dla uczciwego człowieka to nie problem. A kto kłamie przeczytaj swój wpis o kłamcach hipokrytach badaniach socjologicznych.
A Pis nie jest złem dla Polski. Jest złem dla olbrzymiej części społeczeństwa które żerowało na innych w czasach komuny i teraz świetnie się ustawiło. Oczywiste jest, że żaden z byłych PSPR-owskich aparatczyków nie będzie popierał Pisu. Podobnie całe służby mundurowe niemal cała budżetówka.
deba / 79.191.185.* / 2011-11-29 16:01

Oczywiste jest, że żaden z
byłych PSPR-owskich
aparatczyków nie będzie
popierał Pisu. Podobnie całe
służby mundurowe niemal cała
budżetówka.

W tych grupach też znajdują się z pewnościa wyznawcy PIS. Bo niby dlaczego nie? Bo moze boją się PISu? Może się boją ale nie w tym sensie w jakim ty myślisz. To może strach o losy ojczyzny, o to co ci glupcy zrobiliby z naszą kochaną tak ciężko doświadczoną ojczyzną o której wolność walczyly poprzednie pokolenia rodaków w tym moi przodkowie których poniewaz jestem Warszawiakiem to niewielu przeżylo. Dlatego życzmy sobie aby ta czerezwyczajka nigdy nie dorwala się do wladzy. Oni mogą tylko niszczyć a realizując swoje fobie zatrzymac w rozwoju i izolować nasz kraj od swiata zewnętrznego.
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 16:10
Więc ciesz się z mądrości Sikorskiego!!!! Bij mu brawo !!! On cię uratuje razem z niby ukochaną ojczyzną. Bo wątpię w szczerość Twoich słów o ojczyźnie! Jak ktoś kto tak kocha i boi się o ojczyznę nie boi się obcej śmiesznej waluty????
Zakłamanie? Hipokryzja?
deba / 79.191.185.* / 2011-11-29 16:26

boi się o ojczyznę nie
boi się obcej śmiesznej
waluty????

Oczywiście, że się nie boi. My placimy za to miliardy, że nie mamy wspólnej waluty. Czasem to, że mamy zlotówkę pomaga ale tylko czasem. Per saldo jesteśmy do tylu.
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 16:46
skąd te wyliczenia?
deba / 79.191.185.* / 2011-11-29 17:21


skąd te wyliczenia?

Zaskoczony jesteś? Nie slyszysz co mówią ekonomiści? Ilu znajdziesz takich co są przeciw wspólnej walucie? A przedsiębiorcy jak myślisz są za czy przeciw? Nie trzeba byc medrcem, żeby widzieć, że wymiana walut kosztuje. Nie trzeba być medrcem, żeby wiedzieć, że na wahaniach kursów też się traci. Przy wspólnej walucie kupujesz i sprzedajesz za te same walory i po tej samej cenie. Kursy walut malo kogo interesują. Nie ma pytania czy wejść. ale kiedy i po jakim kursie.
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 17:59
ostatnio o wspólnej walucie wypowiadał się Rostowski. Ale cóż tam. I tak czy siak winny jest Pis
deba / 79.191.185.* / 2011-11-29 16:21


Więc ciesz się z mądrości
Sikorskiego!!!!

A co tak dramatycznego znalazleś w jego wystąpieniu?
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 16:37
Radosław Sikorski używając słowa "federacja" albo wykazuje ignorancję, która dyskwalifikuje go jako ministra spraw zagranicznych, albo właśnie dał pierwszy, nieoficjalny sygnał w imieniu polskiego rządu, że Polska wesprze dążenia Niemiec do stworzenia europejskiego państwa federalnego pod swoim przywództwem.
Oznacza to ni mniej, ni więcej, że polski rząd celem osadzenia Polski w głównym, europejskim nurcie, jest skłonny zrezygnować z państwowej suwerenności w jej tradycyjnym rozumieniu na rzecz mglistej wizji europejskiego państwa federalnego ze stolicą w Berlinie.
To nie moje słowa. Jeżeli nie są prawdziwe winny być zdementowane przez Sikorskiego
deba / 79.191.185.* / 2011-11-29 17:09

dał pierwszy,
nieoficjalny sygnał w imieniu
polskiego rządu, że Polska
wesprze dążenia Niemiec do
stworzenia europejskiego
państwa federalnego pod swoim
przywództwem.

Jak tego nie nazwiemy czy to bedzie państwo federalne czy inne to już jest jasne, że musi być coś na ksztalt wspólnego rządu. Czy to zresztą musi się jakoś nazywać? Tylko dlaczego to mialby być niemiecki rząd? Skad takie zalożenie? I dlaczego mielibyśmy stracić suwerenność? A może takie "państwo" traktować jako wspólny interes a nie poddanie się czyjejkolwiek dominacji. Jest też pytanie czy wzajemne relacje, interesy w zglobalizowanym świecie nie wykluczają pelnej, bezgranicznej suwerennosci? W warstwie gospodarczej na pewno ją ograniczają. Zresztą Sikorski i caly rząd może mieć poglady jakie im się żywnie podobają. Decyzje w tej sprawie podejmować będzie caly naród. To może byc jedynie poczatek dyskusji. Dyskusji którą już pora zaczynać bo golym okiem widać, że integracja musi być silniejsza. Bo coraz większe i bogatsze państwa zaczynają dyktować warunki. Pojedyńczo nie mamy żadnych szans.
Ale też niczego nie musimy. Możemy stanąć z boku.
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 17:26
Decyzje w tej sprawie
podejmować będzie cały naród?
Sama piszesz a nie rozumiesz, że Sikorski nie pytał ani narodu, ani sejmu tylko sam wyskoczył jak filip z konopi i składa w obcym kraju (zawsze wrogim Polsce) obietnice poddaństwa.
Naszego narodu nikt nie zamierza już o nic pytać.
deba / 79.191.185.* / 2011-11-29 18:05

Sama piszesz a nie rozumiesz,
że Sikorski nie pytał ani
narodu

A o co mial pytać? Trzeba chociaż wiedzieć o co zapytać. Przedstawić narodowi jakieś szczególy, czy nawet ogólnie co to mialoby być. A tego przecież nie ma. Nic nie wiadomo o co by nam chodzilo, jakie mają w tym wzgledzie poglądy inne kraje. Temat już medialnie żyje od kilku miesiecy. I to nie Polska to zaczęla. Wię jak Filip nie wyskoczyl. Ja zupelnie nie rozumiem skad ten strach przed dyskusją?
Naszego narodu nikt nie
zamierza już o nic pytać.

Tego też nie rozumiem. Tym bardziej, że jakby przyszlo do roztrzygnięć to trudno przewidzieć kto wtedy będzie przy wladzy. I żeby znowu nie wyszlo, że Polak madry po szkodzie. Tak jak z tą rurą. Przez Polskę zgody nie bylo to zrobili po dnie Baltyku. I bez laski.
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 18:20
Decyzje w tej sprawie podejmować będzie caly naród
napisałaś wcześniej a teraz A o co mial pytać?
Raz piszesz "kochaną tak ciężko doświadczoną ojczyzną" drugi "Jak tego nie nazwiemy czy to bedzie państwo federalne czy inne"
Z całej wymiany zdań zrozumiałem tylko jedno, że potrafisz za wszystko zło obwiniać wiadomo kogo a rządzącym wszystko wybaczasz. Mądremu dość
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-29 09:58
wystarczy 2-3 dni kryptoreklamy w usłużnych mediach i liczba zwolenników osiągnie satysfakcjonujący poziom.

Najnowsze wpisy