Forum Polityka, aktualnościKraj

Spada poparcie dla rządu Donalda Tuska

Spada poparcie dla rządu Donalda Tuska

Money.pl / 2011-06-20 15:12
Komentarze do wiadomości: Spada poparcie dla rządu Donalda Tuska.
Wyświetlaj:
צעטרעטן ד / 194.181.88.* / 2011-06-21 08:40
czy hance chodzi o to aby wyrzucić starych warszawiaków z miasta aby zrobili miejsce dla młodych, karnych , posłusznych, poprawnych .

już obecnie średni koszt mieszkaniwoy w starej infrastrukturze miejskiej wynosi 1000 zł za mieszkanie 2p+K, to jak emeryci mogą sobie pozwolic na takie koszty kupując jednicześnie leki w atrakcyjnej cenie od KOPACZ.
e d u k a t o r / 77.255.237.* / 2011-06-20 23:04
Najwieksze poparcie TUSK i KOMOROWSKI maja w tych wojewodztwach, w ktorych mlodziez uczy sie najgorzej, a oto i dowod:

http://iar.pl/aktualnosci/2010-12-05_Poparcie_wyborcow_a_wyniki_ich_pociech_w_nauce.html
täuschen die Nation / 194.181.88.* / 2011-06-21 08:42
największe poparcie PO miało w 2007 w Zakładach Karnych, gdzie uzyskali ponad 80% poparcie.

i ja sie nie dziwię !

Heh

Pilsener / 2011-06-20 22:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To ten najgorszy od 20 lat gabinet ma jakiekolwiek poparcie? No ale 20 ministrów plus 100 wiceministrów plus ich rodziny plus poplecznicy plus lizopoślady... uzbiera się spory procent po odjęciu tych, co wyemigrowali i mają głęboko popieranie polskich polityków.
Akr / 188.33.7.* / 2011-06-20 21:41
Na pewno jak ryzy złodziej odda nasza kasę greckim bankrutom wzrośnie mu poparcie. Ale czego się nie robi zeby jego szefowa Merkel była zadowolona, prawda zdrajco z PO?
WernYyy / 188.146.125.* / 2011-06-20 21:13
Spadaj ryży spadaj - będzie z ciebie stara parów
zby79 / 2011-06-20 18:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

osób względnie dobrze sytuowanych - o miesięcznych dochodach na osobę powyżej 1500 złotych

To żart? 1500PLN na osobę w dużym mieście to już osoba względnie dobrze sytuowana?
Pilsener / 2011-06-20 22:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie żart - użyto słowa kluczowego "względnie" :) Ale fakt, że takie dochody to wegetacja, nie stać cię na porządne mieszkanie, nowy samochód, dobrą żywność, odzież i rozrywki. Jakieś 2500-3000 pozwalają czuć się w miarę pewnie.
tesa1959 / 2011-06-20 19:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W małym też nie jest to nawet klasa średnia. Ja mam na głowę po usamodzielnieniu się dzieci 2.300 na głowę i mogę jedynie tyle powiedzieć, że nie muszę się martwić o to, co włożyć do garnka, za co kupić odzież, bo na remont łazienki zbierałam 2 lata. Nie stać mnie jeszcze na wczasy, bo muszę uzupełnić te potrzeby, które narosły przez okres, kiedy miałam 1500 na osobę.
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-20 17:46
Od rana miałem chandrę, a tu super wiadomość! Jak jeszcze spadnie poparcie dla PiSu i Kaczyńskiego, to humor poprawi mi sie już na cacy. Won z nimi obydwoma! Pozdrawiam wszystkich uzytkowników Money. pl. Nie stawiam kolejki, bo jestem mniej niż średnio zamożny.
tesa1959 / 2011-06-20 18:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
skoro masz taki dobry humor, to mam dla Ciebie lekturę. Odpowiedziałam Ci na pytanie. Wejdź na bloga
szukajcieaznajdziecie.blog.pl
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-20 19:34
Przejrzałem. Niełatwe. Jednakże coś znalazłem. W tysiąclatce 1kor15:58 jest tak: "...Zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, A my będziemy odmienieni" w gdańskiej z kolei tak: "Albowiem zatrąbi, a umarli wzbudzeni będą nieskazitelni, A my będziemy przemienieni". Tymczasem cytat z blogu "szukajcieaznajdziecie" brzmi tak: "Zabrzmi bowiem trąba i umarli będą wskrzeszeni jako istoty niezniszczalne, I my zostaniemy przemienieni." Przecież to juz nawet nie INTERPRETACJA tylko ewidentny PRZEKRĘT! Zamienienie spójnika "a" na spójnik "i" oraz zamienienie przymiotnika "nieskazitelni" na "niezniszczalni" całkowicie zmienia sens zdania. Pismo mówi wyraźnie, ze są dwie grupy, a autor blogu przekręca Pismo, by dać do zrozumienia, że jest tylko jedna i ta sama grupa, po to tylko by poprzeć SWOJE WŁASNE koncepcje. Nie podoba mi się ta stronka.
tesa1959 / 2011-06-20 19:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zapomniałam dodać, że posłużyłam się przekładem ekumenicznym Pisma Świętego.
a autor blogu przekręca Pismo

Autor blogu, którym ja jestem, nie przekręca słów Pisma Świętego. Ekumeniczne tłumaczenie jest tłumaczeniem z oryginału przez przedstawicieli wszystkich Kościołów w Polsce (katolickiego, prawosławnego i protestanckich :ewangelicko-augsburski,ewangelicko-reformowany,ewangelicko-metodystyczny,polskokatolicki,starokalicki Mariawitów,chrześcijan Babtystów, zielonoświątkowy i zborów Chrystusowych). Jest więc to ujednolicona wersja Pisma Świętego. Ten spójnik nie zmienia sensu zdania w istocie.
Abyś nie zarzucił mi: poprzednie wszystkie tłumaczenia też były z oryginału, ale różniły się. teraz mamy jedno tłumaczenie, chyba najlepsze i najbardziej wiarygodne, bo trzeba było jednak uzyskać porozumienie. Możesz skomentować na blogu, jeśli chcesz.
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-20 19:57

nie przekręca

"nieskazitelny" to nie jest "niezniszczalny" a "a" to nie jest "i" podobnie jak Józef to nie jest Maryja, a "nie" to nie jest "tak".

Jest więc to ujednolicona wersja Pisma Świętego.

Acha, wersja. A jakim to prawem przedstwaiciele wszystkich
Kościołów w Polsce (katolickiego, prawosławnego i protestanckich
:ewangelicko-augsburski,ewangelicko-reformowany,ewangelicko-metodystyczny,polsko
katolicki,starokalicki Mariawitów,chrześcijan Babtystów, zielonoświątkowy i
zborów Chrystusowych uzurpują sobie pretensje do monopolu na swoją WERSJĘ bożych prawd.
Ten
spójnik nie zmienia sensu zdania w istocie.

No jak nie, jak tak? "wzbudzeni nieskazitelni a my przemienieni" to jest to samo co: "wskrzeszeni jako istoty niezniszczalne i my przemienieni"? Nie traktuj mnie jak niedorozwinięte dziecko z zespołem Downa.
teraz mamy jedno tłumaczenie, chyba najlepsze i najbardziej
wiarygodne

No tak. Najlepsze bo Polskie. Polska najlepsza! Kiedy Polacy zaczną sobie uzurpować prawo do bycia Bożym Narodem Wybranym?
tesa1959 / 2011-06-20 20:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jesteś w swym sądzie niesprawiedliwy. a kto tłumaczył poprzednie wersje? Wersja to złe słowo i dlatego się uczepiłeś. Nie wersja tylko tłumaczenie. Słowo "wersja" powinno być wzięte w cudzysłów . Przecież poprzednie tłumaczenia też były wykonane przez ludzi: Biblia Tysiąclecia tylko przez KK na ten przykład i z tym się zgadzasz? A znasz języki w jakich została napisana Biblia, aby twierdzić, że to tłumaczenie nie jest właściwe? Skąd wiesz, że poprzednie tłumaczenia nie zawierały nieścisłości?
Nie traktuję cię jak downa. Starałam się tylko wytłumaczyć Ci w czym jest rzecz, bo tak ja ja nie jestem specjalistką w księgowości, mimo że przed laty skończyłam Techn. Tech. Rolnej i pracowałam swego czasu w księgowości, tak Ty, nie możesz wypowiadać się z całą pewnością co do swoich racji w sferze PŚ. Zresztą ja nie wypowiedziałam się autorytatywnie, a starałam się wytłumaczyć Słowo najprzystępniej jak umiałam. Nie uważam, że jest to błędna interpretacja, bo jest zgodna z nauką KK, a tylko w tym duchu mogę się wypowiadać.
No tak. Najlepsze bo Polskie. Polska najlepsza! Kiedy Polacy zaczną sobie
uzurpować prawo do bycia Bożym Narodem Wybranym?

A to jest chyba poniżej Twego poziomu - sorry, ale ja też jestem szczera, czasem aż do bólu, ale nie jestem, złośliwa i nie obrażam się.
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-20 20:17

Nie uważam, że jest to błędna interpretacja, bo jest zgodna z
nauką KK

No właśnie. Najważniejsze by Pismo DOPASOWAĆ do nauki KK. Buta KK nie zna granic.
No tak. Najlepsze bo Polskie. Polska najlepsza! Kiedy Polacy zaczną
sobie
uzurpować prawo do bycia Bożym Narodem Wybranym?

A to jest chyba poniżej Twego poziomu

Dlaczego? Bo przewrotnie dałem do zrozumienia, ze Polska nie jest ani Alfą, ani Omegą, tylko zwykłym małym ale za to jak zarozumiałym państewkiem?
tesa1959 / 2011-06-20 20:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

No właśnie. Najważniejsze by Pismo DOPASOWAĆ do nauki KK. Buta KK nie
zna granic.

Znów jesteś niesprawiedliwy, a niby w jakim duchu mam Ci to wyjaśnić, skoro należę do tego Kościoła i to w nim też zdobyłam wykształcenie teologiczne (na UAM). A czyja w takim razie interpretacja jest właściwa, według Ciebie? Świadków Jehowy, którzy są na "rynku" od początku XX wieku i tłumaczeniem zajął się ktoś z własnego rozumienia?Bo mu coś nie odpowiadało w Kościele?
Dlaczego? Bo przewrotnie dałem do zrozumienia, ze Polska nie jest ani
Alfą, ani Omegą, tylko zwykłym małym ale za to jak zarozumiałym
państewkiem?

Nie dlatego. Chociażby należałoby przyjąć do wiadomości to, że wszystkie Kościoły protestanckie posługiwali i posługują się tłumaczeniem brytyjskim, a więc w tym ekumenicznym tłumaczeniu nie ma tylko nauki polskich kościołów.

Bo przewrotnie dałem do zrozumienia,

Być może coś ze mną jest nie tak, że nie odebrałam tego jako przewrotności, ale jako zarzut, a właściwie "moje musi być na wierzchu".
Masz prawo do własnego zdania. Ja odpowiedziałam Ci na Twoje pytanie szczerze i nie po to, aby w jakiś sposób przeciągnąć Cię w swoją stronę.
Jeśli masz jakieś pytania, zarzuty, skomentuj na blogu, a odpowiem. Nie mam nic przeciwko nawet bardzo ostrej krytyce (byle bez wulgaryzmów :).
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-20 20:52

A czyja w takim razie
interpretacja jest właściwa, według Ciebie?

Samego Pisma. Pismo interpretuje siebie samo. A MAJSTROWANIE w nim dla własnych celów jest dla mnie nie do przyjęcia. Zastępowanie "nieskazitelnego" "niezniszczalnym", i zastępowanie "a" "i" w celu NACIĄGNIĘCIA sensu pod KK jest właśnie majstrowaniem.
skoro należę do tego Kościoła

Wiem. A mnie buta i uzurpatorstwo KK gniewa i oburza. A Świadkowie to jeszcze inna bajka. Za krótko ich znam, bo dopiero od roku, ale oni Pismo czytaja od czasów Russella, więc chyba głąbami w kwestii Pisma nie są. KK ma ewidentny interes by nazywać ich szkodnikami, gdyż Świadkowie odciągając wiernych od KK przyczyniają się do regresu tacy KK. Z punktu widzenia KK Świadkowie to takie Psy Ogrodnika, dlatego KK wkurza się na nich.
skomentuj na blogu, a
odpowiem.

No nie wiem. Mamy chyba różne cele. Ty będziesz bronić KK, a ja Pisma. Nie wiem, czy to ma sens...
tesa1959 / 2011-06-20 21:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Samego Pisma. Pismo interpretuje siebie samo. A MAJSTROWANIE w
nim dla własnych celów jest dla mnie nie do przyjęcia.

Żdzichu, albo piszesz tak z przekory, albo rzeczywiście niczego nie rozumiesz. Samo Pismo się interpretuje. Bzdura. Pismo odczytuje się, a nie interpretuje w realiach czasów, w których się żyje. Odnajduje się to, co Bóg dzisiaj ma dla mnie do powiedzenia. Przed wiekami ludzie czytając Pismo Św. odnajdywali to, co Bóg mówi do nich w ich czasach. A do tego potrzebna jest elementarna choćby wiedza w zakresie historii i kultury czasów, w których Pismo było spisywane, a także umiejętność rozpoznawania gatunków literackich.
Zastępowanie "nieskazitelnego"
"niezniszczalnym", i zastępowanie "a"
"i" w celu NACIĄGNIĘCIA sensu pod KK jest właśnie
majstrowaniem.

"a" było w Biblii Tysiąclecia, a więc tłumaczenie KK, a teraz jest "i" w tłumaczeniu wszystkich Kościołów. Jaki więc jest tu interes i manipulacja KK?
KK ma ewidentny interes
by nazywać ich szkodnikami, gdyż Świadkowie odciągając wiernych
od KK przyczyniają się do regresu tacy KK.

Przecież wierni odchodzą z KK do innych religii, takich jak protestantyzm, prawosławie, islam, buddyzm i dlaczego te religie są uznawane prze KK za religie i nie wiesza się na nich psów? Przecież, idąc za Twoim tokiem rozumowania, też odciągają wiernych od tacy?
No nie wiem. Mamy chyba różne cele. Ty będziesz bronić KK, a ja
Pisma. Nie wiem, czy to ma sens...

Jeszcze nie zauważyłeś, że daleka jestem od obrony KK jako struktury? Kieruję się nauką KK, a nie księży i to nie od Russela ale wypracowaną na podstawie Pisma Świętego od pierwszych wieków chrześcijaństwa. Moim celem jest zrozumienie tego co Bóg mi i współczesnym ma do powiedzenia, a nie obrona Kościoła.
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-20 22:18

Żdzichu, albo piszesz tak z przekory, albo rzeczywiście
niczego nie rozumiesz.

Jeżeli już, to to drugie. To za poważny temat na przekorę.
Samo Pismo się interpretuje. Bzdura.

A kontekst o którym sama piszesz to co? Pojedynczy werset jest interpretowany przez kontekst. Ale zamienianie nieskazitelnego na niezniszczalne to juz jest majstrowanie. Wybacz, ale tłumaczenie, ze czasy są dziś inne jest w tym temacie nie na miejscu. Przynajmniej moim zdaniem.

Odnajduje się to, co Bóg dzisiaj ma dla
mnie do powiedzenia. Przed wiekami ludzie czytając Pismo Św.
odnajdywali to, co Bóg mówi do nich w ich czasach.

Bóg w tamtych czasach mówił np. "Nie zabijaj" i dziś też mówi: "Nie zabijaj" a ludzie dla własnych celów interpretują to sobie dzisiaj tak: "Zabijaj tylko Libijczyków" a rok temu : "Zabijaj tylko Afgańczyków". Ale Bóg sam o sobie mówi: "Ja się nie zmieniam" i mówi jasno: "Nie zabijaj".
Przecież wierni odchodzą z KK do innych religii, takich jak
protestantyzm, prawosławie, islam, buddyzm i dlaczego te
religie są uznawane prze KK za religie i nie wiesza się na
nich psów?

Ano właśnie. A na Świadkach się wiesza. Ciekawe dlaczego. To jest orzech do zgryzienia.
Kieruję się nauką KK, a nie księży

Tutaj sama sobie przeczysz. Przecież nauka KK to nauka księży.
tesa1959 / 2011-06-20 22:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wybacz, ale tłumaczenie, ze czasy są
dziś inne jest w tym temacie nie na miejscu.

Nie zrozumiałeś - mówiłam op tym, że Biblia jest ponadczasowa i każdy może w każdym czasie odczytać to, co Bóg do niego w danej chwili mówi. No i jeszcze to, że kiedy powstała, to były inne czasy, inne rozumienie świata (nawet ziemie uważano za dysk) i hagiografowie (autorzy natchnieni) opisywali świat tak, jak wszyscy go postrzegali. Nawet opis stworzenia świata i człowieka o czym mówi? Że Bóg stwarzał świat przez 6 dni, a siódmego odpoczywał. Autor wcale nie chciał tu przekazać prawdy przez jaki okres czasu Bóg stwarzał świat, tylko, że świat pochodzi od Boga. A ten siódmy dzień odpoczynku? Czy to nie jest trzecie przykazanie Bożę, albo opisywany niejednokrotnie w biblii szabat? Bóg wiedział, że człowiek musi zregenerować siły. Wiesz, przypomniało mi się w tej chwili opowiadanie o wyprawie dom dżungli, gdzie ekwipunek przez kilka dni nieśli tubylcy. Pewnego dnia za żadne skarby nie chcieli iść dalej, nawet za dodatkową opłatę. Pytani, dlaczego, odpowiedzieli: od wielu dni gonimy przed siebie, nasze dusze nie mogą nadążyć. Musimy na nie poczekać.
Jeżeli chcesz czytać Pismo sam bez żadnej pomocy, to jak wytłumaczysz dwa opisy stworzenia człowieka i powiedz mi skąd wzięło się tyle ludzi na świecie skoro Adam i Ewa mieli dwóch synów: Kaina i Abla, który został zamordowany?
Bóg w tamtych czasach mówił np. "Nie zabijaj" i
dziś też mówi: "Nie zabijaj" a ludzie dla
własnych celów interpretują to sobie dzisiaj tak:
"Zabijaj tylko Libijczyków" a rok temu :
"Zabijaj tylko Afgańczyków". Ale Bóg sam o sobie
mówi: "Ja się nie zmieniam" i mówi jasno:
"Nie zabijaj".

Przykazanie "Nie zabijaj" jest aktualne po wsze czasy i odnośnie każdego człowieka, niezależnie od narodowości i religii. Dotyczy też nas samych: można zabijać słowem (obmowy, oszczerstwa, ignorancję,lekceważenie itp) powodując utratę wiary we własną wartość, zabijać ciało poprzez narażanie na niebezpieczeństwa (już samo narażanie się na niebezpieczeństwo bez powodu, dla popisu jest przekroczeniem tego przykazania), szkodząc swojemu zdrowiu poprzez nadużywanie alkoholu, narkotyki a nawet papierosy itp.
Ano właśnie. A na Świadkach się wiesza. Ciekawe
dlaczego. To jest orzech do zgryzienia.

Człowiek jest istotą podlegającą upadkom. Nie zawsze jest to wieszanie psów, ale mówienie prawdy o zagrożeniach. Miałam w szkole ucznia, który chodził na religię do połowy II klasy szkoły podstawowej. Później rodzice przystąpili do świadków Jehowy, więc przestał. Nie zmieniło to wcale mojego stosunku do niego. Po wyjściu z gimnazjum zaprosił mnie do znajomych na nk, a niedawno również na facebooku. Co to oznacza? A no tyle, że oboje szanujemy siebie. Ja nie krytykuje ludzi tam należących ale samą ideę. Widzisz, każda religia różni się od sekty tym, że w religii jesteś wolny a tam zniewolony, ale na ten temat nie chcę już więcej się wypowiadać. To co miałam Ci do powiedzenia, już powiedziała. Tu tylko chciałam Ci uświadomić, że w każdym środowisku są ludzie i ludziska i wieszają psy nawet na najbliższych im osobach.
Tutaj sama sobie przeczysz. Przecież nauka KK to nauka
księży.

Nie, to n ie jest nauka księży, ale wypracowana na bazie Pisma Świętego przez Sobory od początku chrześcijaństwa.
Zapewniam Cię Żdzichu, mimo 7 lat(w ciągu 6) studiów nie zrozumiałam Słowa Bożego na tyle, żeby powiedzieć, że jestem ekspertem pod każdym względem. Mało tego, żaden z biskupów, profesorów teologów też nie poznał wszystkiego co zostało objawione i każdy z nich to Ci potwierdzi. Pismo Święte jest bezdenną kopalnią odkrywania Bożej Miłości. Jeżeli więc ludzie żyjący wiarą i poświęcający się dla wiary, dla Boga nie odkryli wszystkiego, to jak ktoś, kto nie ma z tym wiele wspólnego, a tylko zajrzy do Biblii od czasu do czasu, może powiedzieć, że on rozumie doskonale, a nauka Kościoła jest błędna. Od wielu lat trwa ruch ekumeniczny zmierzający do jedności Kościoła Jezusa Chrystusa. Początkiem porozumienia i niwelowania różnic rozumienia Słowa Bożego jest właśnie ta wspólna Biblia. Przecież Jezus powiedział: "...aby byli jedno" (J17,21) i "...I będzie jedna owczarnia i jeden pasterz" (J10,16) - cały czas posługuję się wydaniem ekumenicznym, aby nikt nie zarzucił mi, że przepycham tłumaczenie KK.
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-21 00:07

mówiłam op tym, że Biblia jest
ponadczasowa i każdy może w każdym czasie odczytać to,
co Bóg do niego w danej chwili mówi.

Ano tak. Ale czy może sobie przerabiać "nieskazitelnego" na "niezniszczalnego" na przykład, zeby przeforsować swoją filozofię? Niech sobie przerabia, ale niech nie wciska masom wiernych, ze Biblia Gdańska się myli a ekumeniczna ma rację!

powiedz
mi skąd wzięło się tyle ludzi na świecie skoro Adam i
Ewa mieli dwóch synów: Kaina i Abla, który został
zamordowany?

Ale potem Adamowi i Ewie rodziły się jeszcze synowie i córki. Przecież wiesz, że w czasach starotestamentowych kazirodztwo było dopuszczalne. Bracia żenili się z siostrami.
Widzisz, każda religia różni
się od sekty tym, że w religii jesteś wolny a tam
zniewolony

A Świadkowie to sekta czy religia? Bo z tego co wiem jest to legalny związek wyznaniowy, zarejestrowany i tak dalej. Przynajmniej w Polsce. Ja nie jestem skłonny wrzucać Świadków do jednego worka z sekta Moona, Jima Jonesa czy Davida Coresha. Chocby z tego względu.
Nie, to n ie jest nauka księży, ale wypracowana na bazie
Pisma Świętego przez Sobory od początku
chrześcijaństwa.

A Sobory to z kogo się składały? Nie z księży? To księża zasiadali i ustanawiali dogmaty, tak jak dziś sejm ustawy. Naukę np. o nieomylności papieża czy hierarchii koscielnej, albo odpustach za pieniądze. A czy Pismo w ogóle cos mówi o papieżu rzymskim, hierarchii czy odpustach za pieniądze? Wątpię.
Zapewniam Cię Żdzichu

No dobra, odsłonię sie trochę. Mam na imię Paweł. Tak jak apostoł. Z ciekawości: Czy w historii biblijnej był jakiś ździcho?:)
mimo 7 lat(w ciągu 6) studiów nie
zrozumiałam Słowa Bożego na tyle, żeby powiedzieć, że
jestem ekspertem pod każdym względem.

No to ja jeszcze całego nie przeczytałem, ale nikt mi nie wmówi, że "nieskazitelny" to "niezniszczalny" ani że "a" to "i".
Od
wielu lat trwa ruch ekumeniczny zmierzający do jedności
Kościoła Jezusa Chrystusa.

Hmm...a ja mam jakies takie dziwne wrazenie, ze ten ruch ekumeniczny zmierza do podporządkowania Rzymowi Cerkwi Prawosławnej oraz tego tam Biskupa z Glastonbury czy jakoś tak (chodzi o kosciół protestancki). No, żeby uznali prymat (tak to się mówi?) Biskupa Rzymskiego.
cały
czas posługuję się wydaniem ekumenicznym, aby nikt nie
zarzucił mi, że przepycham tłumaczenie KK.

Ja nie mówię, ze Ty przepychasz, tylko ze ten przekład ekumeniczny przepycha swoje filozofie, zamiast trzymać się oryginału. Ale ja tam nie wiem, ja tu tylko sprzątam. To co? Do jutra?
tesa1959 / 2011-06-21 00:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Niech
sobie przerabia, ale niech nie wciska masom wiernych, ze
Biblia Gdańska się myli a ekumeniczna ma rację!
Nie znam tego tłumaczenia, ale rozumiem, że masz ją od świadków Jehowy. W takim razie nie zamierzam na ten temat dalej dyskutować, bo to jest bez sensu.
Ale czy może sobie przerabiać
"nieskazitelnego" na "niezniszczalnego"
na przykład, zeby przeforsować swoją filozofię?

Tu nie chodzi o forsowanie jakiejkolwiek swojej filozofii. Tym stwierdzeniem zarzuciłeś mi interesowność, a nie prawdziwą wiarę w Boga.
Ale potem Adamowi i Ewie rodziły się jeszcze synowie i
córki. Przecież wiesz, że w czasach starotestamentowych
kazirodztwo było dopuszczalne. Bracia żenili się z
siostrami.

Ale o tym nie ma w Biblii, a podobno tylko na Jej słowach się opierasz? A jest to niewłaściwe tłumaczenie. Nie ma mowy o kazirodztwie, jeśli chodzi o Boga i plan zabawienia człowieka. Czy Bóg zaplanował grzech? Przecież kazirodztwo to grzech. Dlatego takie tłumaczenie jest bzdurne. Człowiek to jest mężczyzna i kobieta, to jest cały człowiek według Biblii:"Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył:stworzył mężczyznę i niewiastę" (Rdz1,27) - tu posłużyłam się Biblią Tysiąclecia, bo nie posiadam ekumenicznego tłumaczenia Starego Testamentu poza księgami dydaktycznymi. A więc człowiek to mężczyzna i kobieta razem wzięci. Na podstawie tego opisu nie możemy stwierdzić, że Bóg stworzył tyko jedną parę ludzi, bop nie to miał na celu autor natchniony. Tu chodzi tylko o przekazanie tej prawdy, że człowiek pochodzi od Boga, jest Jego stworzenie. I tu wcale Biblia nie kłóci się z teorią Darwina, która mówi, że człowiek pochodzi od małpy. Przecież mogliśmy mieć tego samego przodka, tylko ewolucja poszła w dwóch kierunkach. Akurat Księga Rodzaju nie jest księgą historyczną , tak jak np. Księga Wyjścia i nie można jej czytać jak dokumentu, ale odczytać to, co Bóg mówi o powstaniu świta, a więc odczytanie prawdy, że cały świat pochodzi od Boga.

A Świadkowie to sekta czy religia?


Ja nie jestem skłonny
wrzucać Świadków do jednego worka z sekta Moona, Jima
Jonesa czy Davida Coresha.

To nie jest ten sam worek, to jest pewne. Jest zarejestrowana jako związek wyznaniowy, bo u nas nie wolno używać słowa "sekta" (mam nadzieję, że nie naślesz na mnie policji). Są zarejestrowani, ponieważ ich ideologia nie dopuszcza np. zbiorowego samobójstwa, bo nadchodzi koniec świata. Jest najłagodniejsza w swoim wyrazie. Ale np. żadna religia nie podaje daty końca świata, a oni od wieków podają. Pamiętam, kiedy 1972 lun 1973 głosili, że za dwa lata będzie koniec świata. Skąd pamiętam tak odległe czasy ? A stąd, że my (młodzież) ułożyliśmy sobie na tej podstawie wierszyk i zwyczajnie się nabijaliśmy z tego. Pisałam Ci, że nasz znajomy wstąpił do nich. Nie żenił się biedak przez wiele lat, bo twierdził, że to nie ma sensu, bo za dwa lata będzie koniec świata i nie ma to sensu, a były to lata osiemdziesiąte (pod koniec). Osobiście mi to powiedział, kiedy go zapytałam,: Kiedy Jacku zamierzasz się ożenić?" Nie doczekał się biedak i gdzieś ok. 2000 roku ożenił się.
Kiedyś przez moje rozkojarzenie świadkowie zostawili mi Strażnicę, w której czytałam o końcu świata, ale nie pamiętam już daty. I co? To jest właściwe odczytywanie Pisma Świętego. Przecież Jezus powiedział :" Czuwajcie, bo nie znacie dnia ani godziny...( Mt25, 1-13) i Mk 13,32-37 i Mt 24,36-44)
Czy w historii biblijnej był
jakiś ździcho?:)

Nie, nie bylo.
No to ja jeszcze całego nie przeczytałem, ale nikt mi
nie wmówi, że "nieskazitelny" to
"niezniszczalny" ani że "a" to
"i".

Wyjaśnię Ci to jutro.

Hmm...a ja mam jakies takie dziwne wrazenie,

Gdyby tak było, to inne Kościoły nie przystąpiłyby do tego ruchu, a one nie uznają prymatu papieża. Chodzi tu o zjednoczenie, aby wypełniło się Pismo : "i nastanie jedna owczarnia i jeden Pasterz".
ten przekład
ekumeniczny przepycha swoje filozofie, zamiast trzymać
się oryginału. Ale ja tam nie wiem, ja tu tylko
sprzątam.

Przecież mówię Ci, że jest to przekład z oryginału. Dwie księgi: Dzieje Apostolskie i List do Rzymian tłumaczył mój wykładowca. Trwało to strasznie długo (tłumaczenie), bo skończyłam studia w 2000 r. , a dopiero teraz ukazało się w księgarniach, a i tak cały ST nie jest jeszcze wydrukowany.
Ale ja tam nie wiem, ja tu tylko
sprzątam

No tak, takie są efekty, jak sprzątaczka zajmie się bilansem :) Do jutra.
ździcho / 62.244.145.* / 2011-06-21 08:48
Hej! To może jednak przeniesiemy się na ten Twój blog, bo tu znowu zrobiła się ciasnota nie do wytrzymania. Ale to dopiero po czwartej. Tym bardziej, ze ludzie rozmawiąja tu o jakimś rudym lisie i jakims kurduplu. Nie przeszkadzajmy im. Pozdro
tesa1959 / 2011-06-21 08:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie to zaproponowałam wcześniej, bo wiedziałam, że ta dyskusja nie skończy się szybko. A na marginesie: nie podoba Ci się ten blog, ta stonka - ja jestem w tej materii początkująca i nie zdążyłam dokładnie przygotować się do założenia porządnego bloga, bo chciałam wyjaśnić Ci temat w sposób jak najbardziej obszerny, a tu jest zawsze ciasno. Ale wszystko naprawię. To jest wersja robocza, tak to ujmę. No to przenosimy się :)
ździcho / 77.254.248.* / 2011-06-21 20:41
Jam tam już jest zaiste.
kibic / 79.163.11.* / 2011-06-20 17:28
Dziwne, że spada, on i rostowski stworzyli u nas "zieloną wyspę". Mamy dobrobyt, ci co grzebią na śmietnikach to lenie !!
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-20 23:22
Lenie i warchoły z Radomia z roku 1976.
miziolekk / 80.50.131.* / 2011-06-20 17:11
Wyłączcie telewizornię na tydzień i rozejrzyjcie się dokoła. Trudno znaleźć pozytyw tych rządów. Przeciwnie. Dowalili nam po kieszeni solidnie i o zgrozo rośnie im apetyt na nasze pieniążki. Po co pracować i tworzyć startegię rozwoju jak można łupić i puszczać frajerów z torbami.
aleurwał / 213.238.102.* / 2011-06-20 17:01
skończyły mu się pomysły na mamienie społeczeństwa.
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-20 17:10

skończyły mu się pomysły

Niestety nie, ma ich jeszcze dużo, ale to już nie nasz problem tylko prokuratora i lekarza psychiatry.
arch / 2011-06-20 17:09 / Tysiącznik na forum
Przeciętny wyborca PO jest pracowity jak Tusk,
wykształcony jak Bartoszewski,
uprzejmy jak Niesiołowski,
obiektywny jak TVN24 i GW,
prawdomówny jak Michnik,
kulturalny jak Palikot,
zorganizowany jak Pitera,
przystojny jak Ćwiąkalski,
skromny jak Wałęsa,
kochliwy jak Sawicka
PO prostu nadczłowiek =homo sovieticus.
ddixon / 80.50.131.* / 2011-06-20 17:16
taaa. Wystarczy puścić w eter famę, że na partię X głosują inteligenci a niedowartościowana gawiedź o 2 zwojach muzgowych, natychmiast zapragnie dołączyć do tego zacnego grona.
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-20 18:44
Tym komentarzem, obraziłeś Tessę.
tesa1959 / 2011-06-20 19:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W jaki sposób?
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-20 21:56

W jaki sposób?

walną "ortografa"
tesa1959 / 2011-06-20 22:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tym mnie w żaden sposób nie obraził :). Poprawiam, bo irytują mnie tego typu błędy, a przy okazji mam nadzieję, że ludzie trochę będą zwracać uwagę na pisownię. To nie jest takie trudne pisząc z auto korektorem. Trochę więcej uwagi i już.
tesa1959 / 2011-06-20 18:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

muzgowych,

mózgowych
Polska moim krajem / 212.160.172.* / 2011-06-20 16:17
...nareszcie jakaś bardziej rzeczywista ankieta. Z mojego otoczenia nie słyszą aby ktokolwiek popierał obecny rząd, premira czy prezydenta.
Najwyższy czas oprzytomnieć i powiedzieć tym ludzikom DOWIDZENIA...
grek_pl_zorba / 77.254.86.* / 2011-06-20 16:09
Sondaże sondaże kto bez nich da radę, kto?
oj dana, oj dana matrioszka sprzedana, hej.
ale na łez otarcie mamy mega Poparcie, samych siebie, łoj.
Czy na Wiśle , czy na Warcie mamy noty lamparcie (tygrysie) że ho, ho.
A na wybory, czeka nas kawior i woły, łot.
Kto nie zagłosuje, tego zaPISuje i na dwa matoły, wytargają poły, stop.
Koniec cepeliady, czas za to zapłacić. ot charaszo.
gafqa / 79.191.82.* / 2011-06-20 16:04
A za co tu ich popierać. Wszystko robią nie tak. Niszczą przemysł, zadłużają państwo, kierownicze stanowiska obsadzają kolesiami-nieudacznikami, ... Jedyne co potrafią to straszyć PiS-em, jednak za PiS-u sytuacja w Polsce była znacznie lepsza.
poprzecie / 89.228.249.* / 2011-06-20 15:56
Matoły lampiące się w telewizornię z całą pewnością zagłosują na Ciebie.
Inteligentni inaczej i inni "najmądrzejsi ludzie świata" również.
Jedno słowo Panów z TVN-u i wygrywasz :-)
To, że rozkradłeś ludziom ich przyszłe emerytury to pikuś, że zadłużyłeś ten nasz Tuskoland również pikuś.
Donald, wygrasz.
Lampiący się w telewizory są z Tobą.
fdsa / 194.197.79.* / 2011-06-20 15:41
czytaj w money.pl:
Sondaż: Spada poparcie dla rządu Donalda Tuska,Platforma bierze coraz więcej, Tusk i Komorowski znów tracą w sondażach, Ponad połowa Polaków krytycznie o działalności rządu,32 procent Polaków wyraża poparcie dla rządu Donalda Tuska wszytko obok siebie. jedno wyklucza drugie. kto pisze ten bełkot? kto robi te sondaże? wszystko kłamstwo i fikcja.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy