Forum Forum prawneCywilne

spadek po bracie??

spadek po bracie??

gucia19 / 2013-01-18 09:59
mam pytanie, czy jest mozliwe aby dostac spadek po bracie? dodam, ze obydwoje rodzice zyja, bede wdzieczna za odpowiedz, pzodrawiam
Wyświetlaj:
TomaszML / 2013-01-28 20:51
Hej, miałem podobną sytuację, z tym że dotyczyło to siostry. Teoretycznie racjonalna i nietrudna w dogadaniu się sprawa, przy odrobinie dobrej woli. Niestety, musiałem wejść na drogę prawną. Miałem ku temu solidne przesłanki, bowiem było ustalane przed jej śmiercią, że wszystko zostanie rozdzielone na poszczególnych członków rodziny, tak by nikt nie był poszkodowany materialnie. Niestety, kiedy w grę weszły pieniądze, to pozostałym członkom rodziny opadły klapki na oczy i zaczęła się prawdziwa wojna. Niejasny status testamentu tylko komplikował sprawy. Koniec końców musiałem wynająć prawnika (Mecenas Bednarczyk z Warszawy), który pomógł mi wywalczyć uczciwą część. Smuci mnie, że wola siostry została zignorowana na rzecz chciwości i to dodatkowo przez członków jej własnej rodziny :(
wiwan / 2013-01-18 10:08
Tak.
1. jeśli brat uczyni swoje rodzeństwo spadkobiercą/spadkobiercami testamentowymi- tj. spisze taki testament.
2. jeśli w momencie jego śmierci nie będzie* jego małżonki ani dzieci ORAZ jednego z Waszych rodziców. Bo rodzeństwo dziedziczy ustawowo dopiero w miejsce rodzica.

* brak taki wynika albo z faktu niedożycia, albo odrzucenia spadku, zrzeczenie się dziedziczenia

Najnowsze wpisy