Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spadek po dynamicznych wzrostach

Spadek po dynamicznych wzrostach

Money.pl / 2006-04-25 14:18
Komentarze do wiadomości: Spadek po dynamicznych wzrostach.
Wyświetlaj:
Pablo / 2006-04-25 21:15 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Orzełku zauważyłem, że z Twojego portfela to dzisiaj oprócz mostów to najlepiej trzyma się Amiś.
Ale z Plastusiem to trochę przegiąłeś.
A Ci od Elka, to mają dzisiaj nauczkę.
orzeł / 2006-04-25 22:02 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
nabyłem raniutko IDM proszę Pana o czym nie omieszkałem poinformować :) choć mam wrażenie że na ten moment ciut się wystrzelałem (mój protfelito bo ja na szczeście jeszcze mogę :):) :) ale to chyba normalne że trza się korygnąć dla zdrowia psychicznego :) od czasu do czasu
ps plastka kupiłem niewiele i głupio
natomiast nie mogę rozgryźć complanda i pozbyć się wrażenia że tech może być good już niedługo (choć wrażenie miałem że sprzątaczki długo nie przebiją 18 zł brrrrrrrr ) tak więc wrażenia wrażeniami a giełda swoim torem !
może jutro PBG poinformuje że wbuduje kamień węgielny pod budowę dla tych wytwarzaczy biopaliw co to s kotem mają coś wspólnego i wzrośnie 70 % no bo skoro znaleznienie terenu jest warte 35 to why not - paranoja mości Państwo paranoja
orzeł / 2006-04-25 23:42 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
sprzedałem również połowę ibsa po 1,36 i nic nie kupuję :) właśnie dopiero teraz miałem czas zerknąć co tam się u mnie na rachynkach pozmieniało (ibs stopnął mi się był) ważne że zakończona sprawa z zyskiem i sprzedał za mnie stop (ja mam z tym kłopoty)
no to do jutra MOści Państwo i powodzenia (ależ dziś cisza)
osesek / 2006-04-25 19:45 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Nie,nie jestem przygnębiony spadkami wartości akcji Boryszewa ale nie jestem też z tych spadków zadowolony.
Zresztą nie spadki zajmują teraz mój umysł.
Staram się dociec jaki cel ma TEN, który te spadki prokuruje. Jeżeli zdołam ustalić JEGO cel reszta stanie się zrozumiała. Reszta,czyli przyszłość !
Posłużę się zatem indukcją i kanonem racjonalnego działania.
Wiadomym jest, że po Anschlusie Impexmetalu Boryszew stanie się potęgą finansową a akcje Boryszewa powinny być wiele warte. Zatem racjonalnym jest kupowanie tanich akcji Boryszewa przed ich dowartościowaniem.Również racjonalnym jest sprzedawanie drogich akcji Impexmetalu przed ich umorzeniem. Utrzymanie na odpowiednich poziomach cenowych akcji obu spółek nie jest trudne gdy dysponuje się odpowiednim kapitałem i odpowiednią ilością akcji. Ponadto utrzymanie w ryzach cen akcji nie musi być wcale kosztowne a nawet może przynieść zysk !
Gdy wpatruję się w tabelę przedstawiającą Akcjonariat Impexmetalu widzę, że tylko około 16% akcji jest w posiadaniu indywidualnych akcjonariuszy. Zatem zaspokojenie ich roszczeń nie stanowi żadnego dla Boryszewa problemu a problem można opisać równaniem
1401889 akcji x 138 PLN/akcję = 193460682 PLN.
Należy wziąć pod pod uwagę,że ON też ma około 16% akcji Impexmetalu.
Zatem widać jak na dłoni , że w przypadku Impexmetalu występuje zbieżność interesów inwestorow indywidualnych i JEGO.
Jeżeli występuje zbieżność to dla równowagi musi występować rozbieżność. Rozbieżność dotyczy wyceny akcji Boryszewa,które dzisiaj są niedowartościowane a w niedalekiej przyszłości nabiorą znacznej wartości.
Już Pan nauczał, że nie należy rzucać perły przed wieprze.
Wymiana akcji Impexmetalu na akcje Boryszewa byłaby,moim zdaniem,czynem ganionym przez Pana niezależnie od wysokości parytetu.
Wnioskuję,że zostanie ogłoszone wezwanie na wykupienie akcji Impexmetalu z uznaniem ceny giełdowej a niska cena akcji Boryszewa odstęczy posiadaczy Impexmetalu od wymiany w ramach parytetu. Transakcję sfinansuje Boryszew bo go stać. ON zaś za otrzymane 200000000PLN
(dwieście milionów złotych) będzie dalej skupował akcje Boryszewa pilnując by kurs oscylował w granicach 29 PLN.
Za 200000000PLN skupi około 6900000 akcji,które dopiero wtedy nabiorą należnej im wagi.
Średni dzienny wolumen obrotow Boryszewa wynosi około 80000 akcji.Jeżeli przyjmę, że 50% z tej liczby to planowany skup operacja skupu musi trwać około 173 dni. Czyli 8 i pół miesiąca.
Czy wytrzymam ? (:
czarnytom / 2006-04-25 19:57
Czyli ile jeszcze czasu zostało z tych 173 dni ? ja miałem go jakiś czas temu ale pogoniłem bo wiadomo dlaczego...
Może bym wszedł znowu powoli...
Pozdrawiam
osesek / 2006-04-25 20:06 / Pan Tysiącznik
Skup trwa od 01.03.2006 roku ale....ON jeszcze nie dostał 200000000 PLN za akcje Impexmetalu.
Kurde balans...to może potrwać .......12 miesięcy !!!!!
Niechaj żywi nie tracą nadziei.
osesek / 2006-04-25 20:00 / Pan Tysiącznik
Zaraz odpowiem,sprawdzę na wykresach.
czarnytom / 2006-04-25 20:12
qrde trochę długo :-( pomyślę nad tym jak wrócę bo teraz nie będzie mnie przez 2 tygodnie od piątku
na szczęście do połowy maja raczej im się to nie uda :-)
Raczek / 195.117.38.* / 2006-04-25 14:18
Czy ktoś wie, czy będzie pozytywna decyzja KPWiG dot. praw poboru dla Próchnika?
Sława / 83.31.145.* / 2006-04-25 17:43
Igroup sprzedał nieruchomośc w Radomiu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy